مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

• Thread starter Thread starter ashk@n
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سلام من با ps4 به مشکلی خوردم اونم اینکه بعضی وقت ها خود به خود ریست میشه یا میره منو ریست مود مثلا با دستگاه 3 ساعت بازی می کنم اونجور نمیشه بعدا 4 ساعت می کنم نمیشه ولی بعضی وقت ها بعد 10 دقیقه میشه کسی میدونه مشکل چیه قابل حله و کسی اینجری شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنین

این مشکل رو کم و بیش من هم دارم . اینکه وسط بازی یهو میره رست مود . هر بار که اینجور میشه باید یه ۲۰ دقیقه دستگاه خاموش و تمام اتصالات ازش جدا بشه .راه حل قطعی واسه این موضوع پیدا نکردم .

سلام.

قضیه ی "اتوماتیک رست مود + اتوماتیک خاموش و روشن!"
من مشکل رو پیگیری کردم تو سایت سونی، یکی از این دوستان خارجی (!) گفتش که مشکل از خود دکمه پاور هست.
یادتونه Auto Ejject که دیسک الکی میومد بیرون؟
این بار هم Auto Rest Mode و اتوماتیک خاموش و روشن حتی!!

در اینجا توضیح داده :
ps4 randomly enters rest mode randomly - PlayStation® Forums
این بخاطر اینه دکمه های پاور و اجکت روی پلی4 نسخه های 500گیگی، در واقع لمسی نیستند، بلکه یه فاصله بسیار کمی با رسانای پشت سرشون دارن که به مرور این فاصله اینقدر کم میشه که با یکم فشار یا ارتعاش خود کنسول بخاطر فن یا گرمای خود کنسول و کشیدگی رسانای پشت دکمه، اتصال ریزی برقرار میشه و کنسول میره رو حالت رست مود!!

برای درست کردن این قضیه ایشون میاد کنسول رو باز می کنه (یکمشو،نه همشو!) و اون دکمه رو از کار میندازه با یه غشا یا محافظی بین دکمه پاور و رسانای پشتش، بعد از 1 هفته تست، مشکل کاملا برطرف میشه.

فکر می کنم بخاطر همین بوده که سونی تو کنسول های 1ترابایتی، این 2تا دکمه رو بطور کامل "دکمه ای" میکنه و اون حالت لمسی یا فشار کم رو کلا برمیداره.

موفق باشین :d

سلام.

من مشکل رو پیگیری کردم تو سایت سونی، یکی از این دوستان خارجی (!) گفتش که مشکل از خود دکمه پاور هست.

در اینجا توضیح داده :
این بخاطر اینه دکمه های پاور و اجکت روی پلی4 نسخه های 500گیگی، در واقع لمسی نیستند، بلکه یه فاصله بسیار کمی با رسانای پشت سرشون دارن که به مرور این فاصله اینقدر کم میشه که با یکم فشار یا ارتعاش خود کنسول بخاطر فن یا گرمای خود کنسول و کشیدگی رسانای پشت دکمه، اتصال ریزی برقرار میشه و کنسول میره رو حالت رست مود!!

برای درست کردن این قضیه ایشون میاد کنسول رو باز می کنه (یکمشو،نه همشو!) و اون دکمه رو از کار میندازه با یه غشا یا محافظی بین دکمه پاور و رسانای پشتش، بعد از 1 هفته تست، مشکل کاملا برطرف میشه.

فکر می کنم بخاطر همین بوده که سونی تو کنسول های 1ترابایتی، این 2تا دکمه رو بطور کامل "دکمه ای" میکنه و اون حالت لمسی یا فشار کم رو کلا برمیداره.

دقیقا مشکل ازهمین دکمه هست ...هم برای اتو اجکت و هم برای رست مود ...باید دکمه رو از کار انداخت اما شما وقتی دکمه ی پاور رو از کار بندازی عملا دیگه نمی تونی بری روی سیف مود! کلا ریسک داره.

دقیقا مشکل ازهمین دکمه هست ...هم برای اتو اجکت و هم برای رست مود ...باید دکمه رو از کار انداخت اما شما وقتی دکمه ی پاور رو از کار بندازی عملا دیگه نمی تونی بری روی سیف مود! کلا ریسک داره.
خداروشکر بازم مثل پلی3 مشکل سخت افزاری مثل YLOD نیست ،همینم من راضی ام والا!!

میشه یه کاریش کرد اصلا سخت نیست، یه دکمه ای چیزی بیرونی ساخت.شدنیه.فقط نسوزه مثل پلی3! :d

خداروشکر بازم مثل پلی3 مشکل سخت افزاری مثل YLOD نیست ،همینم من راضی ام والا!!

میشه یه کاریش کرد اصلا سخت نیست، یه دکمه ای چیزی بیرونی ساخت.شدنیه.فقط نسوزه مثل پلی3! :d

حالا اون اموزش تصویریش نیست که ما هم از اون طریق کنسول رو درست کنیم ؟؟؟؟ممنون بابت راهنمایت داداش

حالا اون اموزش تصویریش نیست که ما هم از اون طریق کنسول رو درست کنیم ؟؟؟؟ممنون بابت راهنمایت داداش
نه والا پیدا نکردم هیچ آموزشی رو!

حالا اگر خدایی نکرده زبونت لال زبونت لال این اتفاق واسه من افتاد، یه آموزشی میسازم :d

سلام.

USB خور سمت چپ دستگاه، خراب شده و هر موقع میخوام دسته را باهاش شارژ کنم، عمل نمیکنه، ولی سمت راستیش درست هستش.

البته مثلا فن را به همین USB خور سمت چپ میزنم، عمل میکنه، ولی فقط دسته را شارژ نمیکنه.

به نظرتون هزینه تعمیرش چقدر میشه؟ ممنون.

آخرین ویرایش:
سلام.

در اینجا توضیح داده :

سلام

دوست عزيز ميشه بفرماييد كدوم مدل الان تو بازار هست كه دكمه ايي شده و مشكلاتي كه فرمودين رو نداره؟ انشالا شنبه ميخوام بخرم گفتم يه چيزي بگيرم كه مشكل اتواجكت و خاموش روشن شدن نداشته باشه

ممنون ميشم با كد بفرماييد.الان 1216a به طور مثال بگيرم يا ١٢١٦b

سلام

دوست عزيز ميشه بفرماييد كدوم مدل الان تو بازار هست كه دكمه ايي شده و مشكلاتي كه فرمودين رو نداره؟ انشالا شنبه ميخوام بخرم گفتم يه چيزي بگيرم كه مشكل اتواجكت و خاموش روشن شدن نداشته باشه

ممنون ميشم با كد بفرماييد.الان 1216a به طور مثال بگيرم يا ١٢١٦b
سلام.
سری های 1200 یعنی هر دو مدل که گفتی 1216B و 1216A هر دو دکمه های غیر لمسی باید داشته باشن و مشکل اون مسائل رو نخواهند داشت.
ببین دستگاه های معمولیش هم ندارن و خیییلی کم پیش میاد اگر هم پیش بیاد قابل حله ولی شما سری 12هزار بخری دیگه نباید این مشکل رو داشته باشی
یه 20-40وات هم در مصرف برق صرفه جویی کردن که باعث میشه کنسول در کل کمی گرمای کمتر و 6دسیبل صدای فن کمتری در حداکثر کارکرد داشته باشه.
در کل هر کدوم از اون 2تا مدل رو بگیری، یک نوع ساخت رو دارند و هر دو جدیدن.

موفق باشی.

• Like
Reactions: select88
دوستان حجم هارد چقدر باید خالی بمونه؟مال من پر پر شده و 10 گیگ فقط جا داره .روی پی سی معمولا یک دهم هارد باید خالی باشه برای پرفورمنس بهتر که اگه تو اینجا حساب کبیم مییشه 50 گیگ خالی باشه.فکر کنم کمی کندی دستگاهم برای همینه. کسی اطلاع داره؟
و دیگه اینکه کسی ssd گذاشته؟چه حجمی چه مارکی و چه جوری؟

دوستان حرفه ای یه سوال:

ریجن 1 تا 3 کنسول PS4 چه تفاوت هایی با هم دارن!؟ تفاوتش تو اجرای فیلمه؟ یا تو نو شبکه پلاس کنسوله؟! یا محدود اکانت بازیه یا دیسک بازی؟ تا جایی که من تو سایت های خارجی دیدم، تمام بازی ها روی تمام ریجن ها اجرا میشن و مشکلی ندارن! پس هر ریجنی بخریم مشکلی به وجود میاد یا خیر؟!

دوم اینکه PS4 مدل CUH- 1004A 2014 مشکل داره یا خیر؟! مشکل اوتو ریجکت و نمیدونم خاموشی خودکار و از این چیزا!!!

سوم اینکه PS4 کار کرده CUH- 1004A 2014 رو اگر قرار باشه دست دو (در حد نو) بخریم چه قدر ارزش داره براش پول بدیم!؟

دوستان حرفه ای یه سوال:

ریجن 1 تا 3 کنسول PS4 چه تفاوت هایی با هم دارن!؟ تفاوتش تو اجرای فیلمه؟ یا تو نو شبکه پلاس کنسوله؟! یا محدود اکانت بازیه یا دیسک بازی؟ تا جایی که من تو سایت های خارجی دیدم، تمام بازی ها روی تمام ریجن ها اجرا میشن و مشکلی ندارن! پس هر ریجنی بخریم مشکلی به وجود میاد یا خیر؟!

دوم اینکه PS4 مدل CUH- 1004A 2014 مشکل داره یا خیر؟! مشکل اوتو ریجکت و نمیدونم خاموشی خودکار و از این چیزا!!!

سوم اینکه PS4 کار کرده CUH- 1004A 2014 رو اگر قرار باشه دست دو (در حد نو) بخریم چه قدر ارزش داره براش پول بدیم!؟
چون گفتی حرفه ای ، گفتم بیام جواب بدم حیفه این لقب نصیب کسی دیگه بشه :d

ریجن یا رجیون یعنی منطقه »

1) رجیون کنسول :
- رجیون کنسول هیچ گونه تفاوتی در اجرای بازی ، اکانت ، خرید از فروشگاه ، دانلود ، ندارد.
- در کنسول های رجیون 1 و 2 ، دکمه ضربدر در دسته، حکم وارد شدن و کلیک کردن رو دارد، و دکمه دایره، نقش خروج یا کنسل رو ایفا می کنه. ولی در کنسول رجیون 3 دکمه دایره اوکی یا کلیک هستش و دکمه ضربدر خروج یا کنسل هست.درون بازی این دکمه ها به روال عادی خود بازی برمیگردن و تاثیری در بازی ها ندارد.ولی چون بازی ها توی ایران اکثرا رجیون 1و2 هستن و دکمه ضربدر ورود و دکمه دایره کنسل هست،اگر کنسول رجیون 3 داشته باشید ممکنه هنگام بازی کمی گیج بشید که به مرور عادت می کنید.
- رجیون کنسول فقط در اجرای فیلم های اصلی بلو-ری تفاوت ایجاد می کند.یعنی برای اجرای فیلم های رجیون 1 باید کنسول رجیون 1 داشته باشید و همینطور برای دیگر رجیون ها.

2) رجیون بازی :
- هر رجیون بازی بر روی هر رجیون کنسولی اجرا خواهد شد بی مشکل.
- برخی از بازی ها بر اساس رجیون شما رو به شبکه متصل می کنند برای مثال برخی بازی های رجیون 2 ترجیحا به سرور های اروپایی متصل می شن و برخی بازی های رجیون 1 به سرور های آمریکایی، ولی در کل بنده شخصا چنین چیزی مشاهده نکردم و اینگار همگی به یک سرور متصل میشن بهرحال یه نوع حدسه.
- رجیون بازی و رجیون DLC باید یکی باشد. (DLC چیست؟ پک های اضافه برای برخی بازی ها هستند که اگر بخرید،به بازی مورد نظرتون مراحل بیشتری اضافه می کنه برای مثال بازی Destiny شامل 3 عدد DLC هست که اسم یکی از آنها The Taken King هست.) بنابراین رجیون اکانت و رجیون بازی برای خرید باید یکی باشند (مثلا اگر بازی شما رجیون 2 هست، از اکانتی که آدرس یک کشور اروپایی رو زدید،و با واحد یورو یا واحد پوند، خرید هاتون رو انجام بدید و اگر بازی شما رجیون 1 یا رجیون ALL باشد با اکانتی که آدرس آمریکا رو زدید،و با "دلار" خرید انجام دهید.برای رجیون 3 هم هنگ کنگ نیز هست که دلار هنگ کنگ رو بایستی تهیه کنید.)

3) رجیون اکانت :
- هنگام ساختن اکانت پلی استیشن وقتی از شما آدرس بخواد و شما آدرس آمریکا بزنید، جزو رجیون 1 خواهید شد و فایل هایی که بصورت دستی دانلود می کنید ترجیحا روی رجیون 1 دانلود خواهند شد.
- شما می توانید چند اکانت از هر رجیون داشته باشید، مشکلی از این بابت نیست.
- برای مثال اکانت رجیون 1 (آمریکا) توانایی دانلود DLC های فقط رجیون 1 را خواهد داشت.

4» نکته : آپدیت خود کنسول و اپدیت بازی ها بصورت اتوماتیک بر اساس رجیون خود کنسول و رجیون خود بازی دانلود خواهند شد و کنسول خودش متوجه میشه.ولی اگر بصورت دستی خواستید اپدیت کنید به این نکات رجیون ها توجه کنید.مثلا آپدیت بازی DriveClub اگر بازی شما رجیون 2 هست پس حتما از دوستان بخواهید لینک دانلود آپدیت رجیون 2 این بازی رو در اختیار شما بزارن.همینطور برای آپدیت کنسول هم رجیون کنسول رو مد نظر قرار بدید.

خب این از این.

مشکل آتو اجکت بخاطر دکمه های تقریبا لمسی مدل های 1000 و مدل های 1100 هستش.اگر مدل 1200 رو تهیه کنید که هارد های 1ترابایتی دارند (اگر اشتباه نکنم یک مدل 1200 هست که هارد 500گیگابایتی داره) این مشکلات رو نخواهند داشت.مشکل آتو اجکت و مشکل آتو رست مد که بخاطر دکمه ها رخ میده در واقع کم پیش میاد ولی قابل حله، بهرحال پیشنهاد میشه مدل های 1200 رو تهیه کنید ولی اگر توانایی مالی ندارید هم هیچ ایرادی نداره چون اینها مشکلات سخت افزاری خاصی نیستند و راحت قابل حل هستند.نگران نباشید.مدلی که گفتید یعنی 1004a در واقع از سری 1000 هستش و دکمه هاش لمسی هستن و ممکنه شاید 0.001% این اتفاق واسش رخ بده ولی بازم میگم قابل حله و ایراد خاص و غیر قابل حلی نیست.

حدودا 1 میلیون تومن ارزش داره.اگر سالم باشه دسته سالم و کابل ها همراهش باشه جعبه هم باشه.1تومن خوبه.ولی اگر قرار باشه 1 میلیون و صد هزینه کنی، براحتی صد و خورده ای بزار رووش و برو بازار نوءش رو بخر.

- - -ویرایش - - -

دوستان حجم هارد چقدر باید خالی بمونه؟مال من پر پر شده و 10 گیگ فقط جا داره .روی پی سی معمولا یک دهم هارد باید خالی باشه برای پرفورمنس بهتر که اگه تو اینجا حساب کبیم مییشه 50 گیگ خالی باشه.فکر کنم کمی کندی دستگاهم برای همینه. کسی اطلاع داره؟
و دیگه اینکه کسی ssd گذاشته؟چه حجمی چه مارکی و چه جوری؟
من هر جایی رو خوندم همیشه میگن 10درصد باید خالی بمونه.همونطور که گفتی حداقل 50گیگابایت باید خالی بزاری برای رد و بدل اطلاعات خود کنسول و سیستم عاملش و محتویات بازی.
آره صد در صد اگر کند شده یا مثلا کلیک میکنی روی بازی و یهو مکث 2-3ثانیه ای میکنه یا کلیک میکنی وارد سیتینگ بشی یه مکث داره،کلا هرچقدر مکث های ریز و میز میبینی بخاطر هارد هستش.
من SSD نزاشتم رووش ولی روی لپ تاپ SSD گذاشتم و واقعا 2-3برابر تو سرعت تاثیر داره و به وضوح میبینی.
حداقل 160گیگابایت باید SSD برای پلی4 تهیه کنی زیر 160 گیگ فکر نمی کنم ساپورت کنه تو یه سایتی میخوندم.
دوم اینکه مارک خوب مثل سامسونگ یا سیلیکن پاور خوبن ای دیتا هم برخی مدل هاش مثل سری 800 اگر اشتباه نکنم خوبن.سعی کن مدل هایی بخری که سرعت 500مگابایت بر ثانیه داشته باشن واقعا خارق العادست.

و اینکه هزینه SSD واقعا بالاست شما اگر نمیتونی هزینه کنی نخر، چون مثل اینکه از هارد زیاد مصرف داری بخوای 1ترابایت SSD بخری قد خود کنسول هزینه باید کنی!
ولی ارزشش رو داره وجدانن :d یه تستی هم دیدم مثلا کنسول تو 9 ثانیه میاد بالا، با SSD میشد 6ثانیه،لود تمام بازی ها هم اکثرا 40% کمتر شده بود! تو یو تیوب دیدم.

دوستان خواهشا یه کمکی هم به من بکنید
فکر کنم یک بار هم برای من تو ریست مود این مشکل برای شارژ و کابل ـش پیش اومد که چیزی نبود و درست شد نمیدونم برای شما جدیدا این مشکل پیش اومده یا نه؟! فکر کنم از کابل باشه..
در کل چیزی نیست بفکر تعمیرش باشی و این چیزا
+
یادم نره که بگم اون مشکل تو ریست مود نشون داد و همونجا درست شده ریست بزار ببینم تغییر حاصل میشه یا نه .درگاه USB هم چیزی نیست به این سادگی خراب شه کابل دیگه تست کن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or