مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,231
برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی استفاده میشه ، دریفت بیشتر به خاطر گرد و خاک اتفاق میوفته.
برند ناهید خوبه من دوبار دریفت کنترلر با این اسپری درست کردم.
تشکر..لوازم الکتریکی ها دارن این اسپری رو؟

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,231
دوباره دسته مشکل پیدا کرد.!!!!تازه من خیلی مراعات دسته رو میکردم...به حای hoptic feedback که به شخصه کلا خاموشش میکنم کیفیت دسته رو بالا میبرن بهتر نبود.!!!!دسته ps4 خیلی کیفیت بهتری داشت از نظر خرابی

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,724
دوباره دسته مشکل پیدا کرد.!!!!تازه من خیلی مراعات دسته رو میکردم...به حای hoptic feedback که به شخصه کلا خاموشش میکنم کیفیت دسته رو بالا میبرن بهتر نبود.!!!!دسته ps4 خیلی کیفیت بهتری داشت از نظر خرابی
پست اول تاپیک پرسش و پاسخ بخش دریفت رو بخون، آموزش تعویض پتانسیومتر رو بصورت ویدئویی گذاشتم، برای کسی که یک بار دسته رو باز کرده باشه کار سختی نیست. اگر خودت میخوای انجام بدی این کامنتمو بخون

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,603
نام
امین
یه نکته مهم و خواستم بگم که مراقب باشد دوستان.
اگه قصد نصب ssd رو داشتید خیلی مراقب پیچ نگهدارنده ssd باشید بشدت مزخرف و بی کیفیته.
من قصد داشتم باز کنم که با یه فشار نرمال کامل داخل پیچ هرز شد!!!
به تموم روش های ممکن هم تست کردم و متاسفانه نتونستم باز کنم و اخر سر مجبور شدم ببرم پیش تعمیرکار و اون بعد از ۲۰ دقیقه تونست پیچ هرز رو دربیاره.

PXL_20230716_060008889.jpg

حالا نمیدونم شانس من بوده یا نه ولی یکی دیگه از رفقا هم امار گرفتم اونم همین مشکل رو خورده بود.
هر دو هم سری ۱۱ هستیم.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,350
نام
یونس
اگه قصد نصب ssd رو داشتید خیلی مراقب پیچ نگهدارنده ssd باشید بشدت مزخرف و بی کیفیته.
به تموم روش های ممکن هم تست کردم و متاسفانه نتونستم باز کنم و اخر سر مجبور شدم ببرم پیش تعمیرکار و اون بعد از ۲۰ دقیقه تونست پیچ هرز رو دربیاره.

View attachment 301219

حالا نمیدونم شانس من بوده یا نه ولی یکی دیگه از رفقا هم امار گرفتم اونم همین مشکل رو خورده بود.
هر دو هم سری ۱۱ هستیم.
منم سری 11 دارم واسه من اونقدری محکم نبود که زور بخواد راحت باز شد

rahmanshahi

کاربر سایت
Aug 28, 2010
317

View attachment 301219

هر دو هم سری ۱۱ هستیم.
اون پیچ اصلا نیازی به سفت شدن نداره، اگر در جای درستش قرار گرفته باشه یه مقدار جزئی هم پیچ رو ببندین اوکی هست، نیاز به سفت کردن نیست، الان روی مادربورد های جدید دیگه پیچ حذف شده، یه زبانه پلاستیکی خیلی کوچیک میچرخه میاد درایو رو سر جاش نگه میداره.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,724

View attachment 301219

هر دو هم سری ۱۱ هستیم.
با پیچ کشتی می گرفتی! کامل صاف کردی دندونه ها رو، برای درآوردن پیچی که در نمیاد قبل از کشتی گرفتن! یک پنس بر می داری زیر پیچ بصورت اهرم، کم یا زیاد فشارش می دی به بالا، همزمان پیچو باز می کنی در میاد. این بلایی که سرپیچ اومده والا درآوردنش هنر می خواد! داستانت با سری 11 داره سریالی می شه :D پیچ روی برد رو نباید تا جایی که زورمون می رسه سفت کنیم یا موقع باز کردن وقتی در نمیاد بی مورد بچرخونیمش تمام لبه ها رو صاف می کنه اونم پیچ SSD، می دونم موقع باز کردن با یک فشار نرمال خواستی درش بیاری ولی اینطور بر میاد پیچ موقع بستن پایه بخاطر سهل انگاری صاف شده، بهترین کیفیت پایه ای که تاییدش می کنی به من بده با یک بستن پیچ برات صافش می کنم! سری 10, 11 , 12، همSSDبراشون گذاشتم هم روی هر 3 بازی کردم، این مشکلات بخاطر سهل انگاریه و ارتباط دادنش به کیفیت از اون حرفاست

آخرین ویرایش:

godofwar4

کاربر سایت
Sep 13, 2014
192
نام
Arash

View attachment 301219

هر دو هم سری ۱۱ هستیم.
دوستان ‍پیشنهاد های زیادی دادن ..
ولی خب ی راه ساده هم داشت ی سیم چین کوچیک میتونسی بگیری اروم بچرخونیش .من خیلی پیچ اینجوری باز کردم ...
ولی کیفیت پیچ پایین نیست من که باز کردم .

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,603
نام
امین
اون پیچ اصلا نیازی به سفت شدن نداره، اگر در جای درستش قرار گرفته باشه یه مقدار جزئی هم پیچ رو ببندین اوکی هست، نیاز به سفت کردن نیست، الان روی مادربورد های جدید دیگه پیچ حذف شده، یه زبانه پلاستیکی خیلی کوچیک میچرخه میاد درایو رو سر جاش نگه میداره.

من نبستم عزیز خواستم باز کنم.
این مدلی شد.
با پیچ کشتی می گرفتی! کامل صاف کردی دندونه ها رو، برای درآوردن پیچی که در نمیاد قبل از کشتی گرفتن! یک پنس بر می داری زیر پیچ بصورت اهرم، کم یا زیاد فشارش می دی به بالا، همزمان پیچو باز می کنی در میاد. این بلایی که سرپیچ اومده والا درآوردنش هنر می خواد! داستانت با سری 11 داره سریالی می شه :D پیچ روی برد رو نباید تا جایی که زورمون می رسه سفت کنیم یا موقع باز کردن وقتی در نمیاد بی مورد بچرخونیمش تمام لبه ها رو صاف می کنه اونم پیچ SSD، می دونم موقع باز کردن با یک فشار نرمال خواستی درش بیاری ولی اینطور بر میاد پیچ موقع بستن پایه بخاطر سهل انگاری صاف شده، بهترین کیفیت پایه ای که تاییدش می کنی به من بده با یک بستن پیچ برات صافش می کنم! سری 10, 11 , 12، همSSDبراشون گذاشتم هم روی هر 3 بازی کردم، این مشکلات بخاطر سهل انگاریه و ارتباط دادنش به کیفیت از اون حرفاست

باور کن خیلی اروم پیچ و فشار دادم باز نشد به نمه بیشتر فشار دادم کامل اون شکلی شد!!
قطعا کیفیت ساخت مزخرفی داره وگرنه محاله با یه پیچ گوشتی هم سایز و فشار نرمال بخواد این مدلی نابود شه.
کنسول دوستم هم بهم گفت سال پیش همین داستان و داشته و رفته حسن اباد پیچ باکیفیت همون سایز خریده.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,922
من نبستم عزیز خواستم باز کنم.
این مدلی شد.

باور کن خیلی اروم پیچ و فشار دادم باز نشد به نمه بیشتر فشار دادم کامل اون شکلی شد!!
قطعا کیفیت ساخت مزخرفی داره وگرنه محاله با یه پیچ گوشتی هم سایز و فشار نرمال بخواد این مدلی نابود شه.
کنسول دوستم هم بهم گفت سال پیش همین داستان و داشته و رفته حسن اباد پیچ باکیفیت همون سایز خریده.
هر پیچ آچار مخصوص و اندازه ی خودش داره . باید از این دو سو و چهارسوی کوچک و ظریف توی باز کردن پچ های مینیاتوری استقاده کنید
در ضمن پیچ رو با یک فشار آچار شل میکنید و بقیه پیچ رو با دست باز میکنید و مجدد پیچ رو با دست سفت میکنید و با یک فشار کوچیک آچار سفت میکنید.کلا نباید هیچ وقت پیچ وسایل الکتریکی رو خیلی سفت کرد

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,724
ارتباطی نداره، پیچ فقط زمانی صاف می شه که پیچگوشتی دندونه ها رو رد کنه، از پیچ موبایل که حساس تر و ریزتر نداریم، باید برای اینگونه پیچ ها از ابزار درست استفاده کرد و دقت بیشتری به خرج داد، پیچ های ریز با دو تا رد شدن دندونه هم کمی صاف می شن و در ادامه هر چی چرخونده بشه با رد کردن مداوم تمام دندونه ها مثل عکسی که گذاشتی صاف می شن، مشخصا اگر همون ابتدا به دندونه ها دقت می کردی این اتفاق نمیوفتاد

پ ن: برای اطلاعات عمومیتون وقتی پیچی کمی هرز می شه یک نوارچسب کاغذی یا معمولی روی پیچ بچسبونید تا دندونه ها صاف نشه و راحتتر باز بشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,603
نام
امین
ارتباطی نداره، پیچ فقط زمانی صاف می شه که پیچگوشتی دندونه ها رو رد کنه، از پیچ موبایل که حساس تر و ریزتر نداریم، باید برای اینگونه پیچ ها از ابزار درست استفاده کرد و دقت بیشتری به خرج داد، پیچ های ریز با دو تا رد شدن دندونه هم کمی صاف می شن و در ادامه هر چی چرخونده بشه با رد کردن مداوم تمام دندونه ها مثل عکسی که گذاشتی صاف می شن، مشخصا اگر همون ابتدا به دندونه ها دقت می کردی این اتفاق نمیوفتاد

پ ن: برای اطلاعات عمومیتون وقتی پیچی کمی هرز می شه یک نوارچسب کاغذی یا معمولی روی پیچ بچسبونید تا راحتتر باز بشه

در کل این نسل ps5 خیلی اذیتم کرد 😁
اون ارور اورهیت
اون از دریفت دسته
اینم از پیچ!!!
خیلی رو مخ بودن هر کدوم.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر