مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Minato Arisato

کاربر سایت
Sep 21, 2015
310
نام
امیر
این مشکلات دوال‌سنس بالاخره دامن‌گیر منم شد
چند روزی هست که آنالوگ سمت چپ یکی از دسته‌هام رو وقتی که به سمت جلو حرکت میدم، توی بازی به نظر میاد که کامل جلو نرفته. مثلا بعضی وقت‌ها کاراکتر به جای اینکه بدوه، راه میره. فقط هم به سمت بالا این مشکل رو داره.
از دسته هم بهترین مراقبت رو کردم. مشکل رایجیه؟ راهکاری برای تعمیرش هست اساتید؟

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
چند روزی هست که آنالوگ سمت چپ یکی از دسته‌هام رو وقتی که به سمت جلو حرکت میدم، توی بازی به نظر میاد که کامل جلو نرفته. مثلا بعضی وقت‌ها کاراکتر به جای اینکه بدوه، راه میره. فقط هم به سمت بالا این مشکل رو داره.
این مشکلی که می گی بیشتر به نظر آنالوگ ات کثیف شده.
اسپری ناهید بگیر بزن احتمالا مشکلت حل بشه.

مشکل دریفت در صورت مراقبت کامل هم باز به وجود میاد کاریش نمی شه کرد.

• Like
Reactions: Minato Arisato

Minato Arisato

کاربر سایت
Sep 21, 2015
310
نام
امیر
این مشکلی که می گی بیشتر به نظر آنالوگ ات کثیف شده.
اسپری ناهید بگیر بزن احتمالا مشکلت حل بشه.

مشکل دریفت در صورت مراقبت کامل هم باز به وجود میاد کاریش نمی شه کرد.
آره ولی این فکر نکنم دریفت باشه. اسپری ناهید چیه؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
دسته رو هم حدود 9 ماهه گرفتم

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
  • Like
Reactions: Minato Arisato

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,490
نام
Farhad
سلام اگه بلدی دسته باز کنی اونم کامل نیاز نیست باز بشه با اسپری ناهید آنالوگو حموم کن :D تو یوتوب هست چطور انجامش بدی.
منم بعد ۶ماه انالوگ راستیم مشکل پیدا کرده بود بدون باز کردن اسپری میزدم ولی دوباره هی مشکل پیدا میکرد تا که بلاخره دسته باز کردم آنالوگ شستمش با اسپری.۶ماه گذشت دیگه آخ نگفته تا الان

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,164
نام
آرمان
عمر مفید پتاسیومتر های استفاده شده توی دسته چیزی حدود 300-400 ساعته و دیر یا زود برای همه این مشکل پیش میاد. دسته من هم از سری جدیده A و بعد از 3 ماه استفاده دریفت گرفت. راه حل نهاییش عوض کردن قطعست که بهتره بدید بیرون جای مطمین انجام بدن. ولی فعلا همون اسپری خشک برند ناهید تو آنالوگ بزنید و نیم ساعت صبر کنید خشک بشه این مشکل رو موقت حل میکنه. اگه بازم زود دریف میگیره باید دسته رو باز کنید و قطعه داخل پتاسیومتر رو با الکل پاک کنید. (که برای باز کردن هم وسایل مخصوص میخواد). اگه این هم جوابگو نبود میمونه راه حل آخر یعنی تعویض قطعه.

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
233
همون دریفته دسته منم چند باری دریفت پیدا کرده و یه بارم مثل دسته تو شده بود با الکل یا اسپری ناهید فرقی نمیکنه کمی داخل آنالوگ بریز و چند ساعتی منتظر بمون خشک بشه (اسپری ناهید خواستی بزنی زیاد بزن کم زدنی تاثیری نداره ‌) و اینکه حتما بزار زیاد بمونه خشک شه و حتما دسته خاموش باشه وحواست باشه که دستت به دکمه ش نخوره که روشن شه احتمالش هست که هرچند روز یه بار دوباره این مشکل بیاد ساده ترین راه اینه یکیشم اینه که دسته رو با کنی تمیز کنی اینطوری دیگه لازم نیست هررزو بزنی احتمالا بعد یکی دوماه دوباره باید همینکارو کنی راه حل بعدی اینه که بدی اون پتانسیومترای دسته رو بدی عوض کنندیا خود انالوگو من که نظرم رو ساده ترین راه همون اوليه

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,148
نام
حسین
درود
من یه جای مطمئن میشناسم دسته پلی ۵ تعمیر میکنه. تو کل ایران تکه. هرکی شماره و آدرس میخواد پی ام بده.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,148
نام
حسین
من یه مشکل مسخره دارم که رفته رو مخم :|
تو بعضی بازیهای پلی ۴ مثل آنچارتد ۴ یا pes 21 افت فریم شدید دارم. متوجه شدم مشکل با تلویزیونه. تلویزیون 4k سامسونگ ۴۹ اینچه. مثلا تو pes 21 وقتی motion game plus رو خاژوش میکنم افت فریم کم میشه ولی بازم ۶۰ فریم نمیده. اما تو آنچارتد ۴ باید روشنش کنم تا افت فریم نده!!! :lol: البته بازم لگ داره که اعصاب خورد کنه.

اما مثلا تو گاد آف وار هیچ مشکلی ندارم و مثل هلو بازی میکنم. تو ردیت هم دیدم خیلیا این مشکل مسخره رو دارن :|

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

Mahdii61

کاربر سایت
Nov 6, 2021
60
من یه مشکل مسخره دارم که رفته رو مخم :|
تو بعضی بازیهای پلی ۴ مثل آنچارتد ۴ یا pes 21 افت فریم شدید دارم. متوجه شدم مشکل با تلویزیونه. تلویزیون 4k سامسونگ ۴۹ اینچه. مثلا تو pes 21 وقتی motion game plus رو خاژوش میکنم افت فریم کم میشه ولی بازم ۶۰ فریم نمیده. اما تو آنچارتد ۴ باید روشنش کنم تا افت فریم نده!!! :lol: البته بازم لگ داره که اعصاب خورد کنه.

اما مثلا تو گاد آف وار هیچ مشکلی ندارم و مثل هلو بازی میکنم. تو ردیت هم دیدم خیلیا این مشکل مسخره رو دارن :|
عجیبه که مشکل فریم داری این لگی که داری چطوره یه فیلمی چیزی نمیتونی بگیری؟

• Like
Reactions: richard92

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,148
نام
حسین
عجیبه که مشکل فریم داری این لگی که داری چطوره یه فیلمی چیزی نمیتونی بگیری؟
ببین توضیح دادم. تو pes 21 افتضاحه انگار ۲۰ فریمه. بعد motion game plus رو خاموش کردم تو تنظیمات تی وی تقریبا درست میشه. اما تو آنچارتد دیگه فاجعست :| فقط میزارم رو حالت داینامیک تقریبا قابل بازی میشه!!!

چیزی که واضحه مشکل از تی وی هست. من دو سال پیش این تی وی رو خریدم فقط هم برای کناسیل نسل جدید :D تو ردیت هم خوندم خیلیا این مشکل رو دارن. ولی مثلا گاد آف وار با اون گرافیکش عالی اجرا میشه. رفته رو مخم این قضیه :|

• Like
Reactions: eeeeee and Mahdii61

Mahdii61

کاربر سایت
Nov 6, 2021
60
ببین توضیح دادم. تو pes 21 افتضاحه انگار ۲۰ فریمه. بعد motion game plus رو خاموش کردم تو تنظیمات تی وی تقریبا درست میشه. اما تو آنچارتد دیگه فاجعست :| فقط میزارم رو حالت داینامیک تقریبا قابل بازی میشه!!!

چیزی که واضحه مشکل از تی وی هست. من دو سال پیش این تی وی رو خریدم فقط هم برای کناسیل نسل جدید :D تو ردیت هم خوندم خیلیا این مشکل رو دارن. ولی مثلا گاد آف وار با اون گرافیکش عالی اجرا میشه. رفته رو مخم این قضیه :|
حقیقتا بد شانسی متاسفانه بعضی وقتا آدم از چیزی که خیلی دوست داره توش مشکل ایجاد میشه برا خودم خیلی پیش آمده منتها دیگه کنار آمدم.جالب این که منم دو سال پیش سامسونگ 49 خریدم برا همین نسل جدید

• Sad
Reactions: u.s.a

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
یکی از ورودی های HDMI نوشته 120 هرتز به اون متصل کنید و ترجیها حتی برای 1080 از کابل HDMI 1.2 اصلی استفاده کنید
سری e8 فکر کنم 120 هرتز ندارند
آره دقیقا به همون ورودی که Enhanced hdmi رو داره و 120 ساپورت میکنه وصله کنسول منتهی از بابت اینکه کابل ps5 HDMI 2.1 هست اطلاعی ندارم ، نمیدونم ربطی به این قضیه داره یا نه آخه تی وی کابل HDMI 2.0 داره و فکر نکنم ربطی به کابل داشته باشه.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر