مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
سلام
دوستان یه مشکلی که جدیدا برام پیش اومده اینه که دیسکی که قرار میدم مثلا چند گیگ کپی میشه بعد ارور میده که درایو نمیتونه دیسکو بخونه
تو یه سری از بازی ها ایطوریه و خیلی هم طول میکشه کپی بشن در صورتی که تو ps4 خیلی سریع انجام میشد

آخرین ویرایش:

Mr.Oceanic 6

کاربر سایت
Nov 4, 2012
17
نام
علیرضا
سلام.
این آنالوگ سمت راست دسته دچار مشکل دریفت شده. با این آموزش‌های یوتیوب مثل فوت کردن و ریست دسته و اینجور چیزا هم درست نشده. چه کنم؟ بدم تعمیرکار یا روش دیگه‌ای هست؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
سلام.
این آنالوگ سمت راست دسته دچار مشکل دریفت شده. با این آموزش‌های یوتیوب مثل فوت کردن و ریست دسته و اینجور چیزا هم درست نشده. چه کنم؟ بدم تعمیرکار یا روش دیگه‌ای هست؟
مشکل اینه اگر تعمیر سطحی کنه که دوباره بعد مدتی مثل الان میشه
اگر تعویض قطعه کنه که معمولا با یک نمونه بی کیفیت که تو بازار هست تعویض میکنن که یا زود خراب میشه یا اون دقت رو دیگه نداره
دسته جدید هم بخرید ممکنه باز به همین مشکل بخورید
دو راه دارید
خوب یا بد همین رو تعمیر کن تا سری ساخت جدید کنسول و دسته اش بیاد ( احتمالا حدود سال جدید میلادی میشه ) و این مشکل رو رفع کرده باشن و بعد کنترلر جدید بخرید
ولی اگر فعلا زیاد بازی میکنید میتونید تعمیرش کنید و بفروشید و دسته جدید بگیرید به امید اینکه خرابی مجدد پیش نیاد

• Like
Reactions: Mr.Oceanic 6

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
231
سلام.
یک راه حل که با اسپری خشک مدار،سرچ کنی تو این فروم پیدا میکنی (ساده ترین راهکارش اینه، تاحالا امتحان نکردم ولی به نظرم بشه بدون با کردن اون اسپریو بزنی روی آنالوگا)
و این که من میخوندم اکثر این مشکلا به خاطر پتانسیومتراشه به نظرم صرفا با عوض کردن اون پتانسیومترها مشکلت حل بشه تعویض آنالوگاهم باید آخرین راه حلت باشه چون کیفیت خیلی پایینی دارند

• Like
Reactions: Mr.Oceanic 6

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
سلام
دوستان یه مشکلی که جدیدا برام پیش اومده اینه که دیسکی که قرار میدم مثلا چند گیگ کپی میشه بعد ارور میده که درایو نمیتونه دیسکو بخونه
تو یه سری از بازی ها ایطوریه و خیلی هم طول میکشه کپی بشن در صورتی که تو ps4 خیلی سریع انجام میشد
کسی در این رابطه چیزی نمیدونه؟؟؟

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
368
سلام.
باید آپدیت ش کنی

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
257
نام
مسعود
کسی در این رابطه چیزی نمیدونه؟؟؟

سلام وقت شما بخیر

این نظری که میدم نظر شخصیمه نمیخوام نگرانتون کنم یا این که بگم حتما اینطوریه ولی یک تجربه مشابه شما رو تو تو دوجا داشتم یکی تو ایکس باکس ۳۶۰ یکی تو لپ تاپ
تو ایکس باکس یادمه بعد ار حدود ۴ سال استفاده کم کم احساس کردم لنز دستگاه ضعیف شده یعنی بازی که بارها نصب کرده بودم و بازی میکردم ..این دفعه موقع نصب مثلا تو ۷۰ درصد که میرفت ناگهان درایو دستگاه از حرکت می ایستاد و ارور میومد که فرایند نصب شکست خورد دو مرتبه که میزاشتم درست نصب میکرد از هر ۵ بازی حدودا ۲ مورد همچین اروری میداد ولی من بعد از استفاده طولانی با این مشکل مواجه شدم

تو لپ تاپمم که یک زمانی هر نوع دیسکی رو به راحتی اجرا می کرد و هر رایتی رو بدون مشکل انجام میداد بعد از سالها استفاده چند وقتیه هیچ دیسکی رو کامل رایت نمیکنه یعنی دیسکو که میزارم سریع شناسایی می کنه و فرآیند رایت سریع آغاز میشه ولی تقریبا به نیمه که میرسه درایو خاموش میشه و فرایند خطا میده
ولی وقتی تو رایتر اکسترنال میزارم به راحتی رایت کامل انجام میده

خلاصه این علائم به من میگن که یک درایو لنزش ضعیف شده ولی در مورد دستگاه شما باتوجه به اینکه نو هست اگر دیسک کاملا تمیزه بازم خطا میده ممکنه لنزش یک مشکل زمینه ای داشته باشه

حد اقل با توجه به تجربیاتی که دارم نظرم اینه ولی خب بازم میگم نمیخوام نگرانتون کنم اگر بقیه دوستان نظری دارن بگن

البته در مورد ps5 بگم که تا الان فقط ۳ بازی دیسکی تو دستگام نصب کردم آغاز فر آیند نصب برا چند دقیقه ای نوار نصب بازی خالیه انگار یک فرآیند پیش زمینه ای داره انجام میده بعدش که نصب شروع میشه و میشه ۱ درصد ... تو یه مدت زمانی میرسه به ۱۰۰ درصد و تموم میشه و مشکلی ندیدم تو این مرحله

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
سلام وقت شما بخیر

این نظری که میدم نظر شخصیمه نمیخوام نگرانتون کنم یا این که بگم حتما اینطوریه ولی یک تجربه مشابه شما رو تو تو دوجا داشتم یکی تو ایکس باکس ۳۶۰ یکی تو لپ تاپ
تو ایکس باکس یادمه بعد ار حدود ۴ سال استفاده کم کم احساس کردم لنز دستگاه ضعیف شده یعنی بازی که بارها نصب کرده بودم و بازی میکردم ..این دفعه موقع نصب مثلا تو ۷۰ درصد که میرفت ناگهان درایو دستگاه از حرکت می ایستاد و ارور میومد که فرایند نصب شکست خورد دو مرتبه که میزاشتم درست نصب میکرد از هر ۵ بازی حدودا ۲ مورد همچین اروری میداد ولی من بعد از استفاده طولانی با این مشکل مواجه شدم

تو لپ تاپمم که یک زمانی هر نوع دیسکی رو به راحتی اجرا می کرد و هر رایتی رو بدون مشکل انجام میداد بعد از سالها استفاده چند وقتیه هیچ دیسکی رو کامل رایت نمیکنه یعنی دیسکو که میزارم سریع شناسایی می کنه و فرآیند رایت سریع آغاز میشه ولی تقریبا به نیمه که میرسه درایو خاموش میشه و فرایند خطا میده
ولی وقتی تو رایتر اکسترنال میزارم به راحتی رایت کامل انجام میده

خلاصه این علائم به من میگن که یک درایو لنزش ضعیف شده ولی در مورد دستگاه شما باتوجه به اینکه نو هست اگر دیسک کاملا تمیزه بازم خطا میده ممکنه لنزش یک مشکل زمینه ای داشته باشه

حد اقل با توجه به تجربیاتی که دارم نظرم اینه ولی خب بازم میگم نمیخوام نگرانتون کنم اگر بقیه دوستان نظری دارن بگن

البته در مورد ps5 بگم که تا الان فقط ۳ بازی دیسکی تو دستگام نصب کردم آغاز فر آیند نصب برا چند دقیقه ای نوار نصب بازی خالیه انگار یک فرآیند پیش زمینه ای داره انجام میده بعدش که نصب شروع میشه و میشه ۱ درصد ... تو یه مدت زمانی میرسه به ۱۰۰ درصد و تموم میشه و مشکلی ندیدم تو این مرحله
والا نمیدونم دیسک سالمه و توی ps4 هم اجرا میشه
و اینم اضافه کنم یکی از دیسک ها قبل آپدیت آخری راحت نصب شد ولی الان چند باری ارور داد تا نصب بشه

sina_darya1

کاربر سایت
Mar 22, 2010
61
سلام.
مودم وایفای و خاموش کن وای فای گوشیتم خاموش کن..مشکل تداخل فرکانس دارن دوالسنسا..اگه درست نشد احتمالن انالوگت خراب شده که قطعه اصلیش فراوونه قیمتیم نداره..

sina_darya1

کاربر سایت
Mar 22, 2010
61
والا نمیدونم دیسک سالمه و توی ps4 هم اجرا میشه
و اینم اضافه کنم یکی از دیسک ها قبل آپدیت آخری راحت نصب شد ولی الان چند باری ارور داد تا نصب بشه
درایو بلوی کنسول به احتمال قریب به یقین خراب شده متاسفانه..احتمالن با تعویض لنز درست بشه.

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
چقدر این دوال سنس حساسه. کمتر از 4 ماهه گرفتم و با اینکه فقط آخر هفته ها بازی می کنم مشکل دریفت پیدا کرد که با اسپری حل شد. 4 سال ps4 داشتم این مشکل را نداشتم.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,004
نام
نـــــــویـــــــــد
چقدر این دوال سنس حساسه. کمتر از 4 ماهه گرفتم و با اینکه فقط آخر هفته ها بازی می کنم مشکل دریفت پیدا کرد که با اسپری حل شد. 4 سال ps4 داشتم این مشکل را نداشتم.

ببر واست عوض کنن مغزیشو راحت شی. خرج زیادی هم نداره. من خودم آنالوگ راستم دریفتی شد دادم عوض کردن اوکی شده کامل. مشکلی هم هست که خیلیا دارن متاسفانه. یه سرچی بزنی میبینی. امیدوارم یه روزی کلا حل کنن این مشکل دریفت رو.

• Like
Reactions: jaferpour

sina_darya1

کاربر سایت
Mar 22, 2010
61
سلام دوستان یه مشکل عجیب داره کنسول من خاموشی کنسل تو بازی ولی فقط در روز یه بار اتفاق می افته شایدم کمتر فقطم تو دو دقیقه اول بازی اتفاق می افته اگرم زود ری استارت کنی کنسولو یا از بازی خارج بشی کار به خاموشی نمیرسه..اگرم تعداد بازی روی کنسول کمتر باشه خیلی کمتر اتفاق میفته.. هر کاری هم کردم بیشتر از یک بار در روز این اتفاق نیفتاد ری استارت کردن خاموش کردن قطع کردن برق هیچکدوم باعث نمیشه دوباره اتفاق بیفته و خلاصه هر بلایی سرش میارم بیشتر اتفاق نمیفته خودم فکر میکنم یونیت پاورش یه مشکل کوچیک داره کاهی وقتا نمیتونه برق کنسولو تامین کنه...کنسول گارانتی داره نمیدونم بفرستم گارنتی یا نه...گیجم کرده این ps5 عزیز.

• Like
Reactions: jaferpour

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
سلام دوستان یه مشکل عجیب داره کنسول من خاموشی کنسل تو بازی ولی فقط در روز یه بار اتفاق می افته شایدم کمتر فقطم تو دو دقیقه اول بازی اتفاق می افته اگرم زود ری استارت کنی کنسولو یا از بازی خارج بشی کار به خاموشی نمیرسه..اگرم تعداد بازی روی کنسول کمتر باشه خیلی کمتر اتفاق میفته.. هر کاری هم کردم بیشتر از یک بار در روز این اتفاق نیفتاد ری استارت کردن خاموش کردن قطع کردن برق هیچکدوم باعث نمیشه دوباره اتفاق بیفته و خلاصه هر بلایی سرش میارم بیشتر اتفاق نمیفته خودم فکر میکنم یونیت پاورش یه مشکل کوچیک داره کاهی وقتا نمیتونه برق کنسولو تامین کنه...کنسول گارانتی داره نمیدونم بفرستم گارنتی یا نه...گیجم کرده این ps5 عزیز.
یک فیلم کم حجم بگیر بزار
اگر بازی روی کنسول نداری قدم اول برگرد به تنظیمات کارخانه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر