مشخصات سخت افزاری PC نسل بعد - قیمت 13 هزار دلار

T1SHTΛЯ

کاربر سایت
Dec 10, 2007
1,296

با هزینه کردن مبلغی بین 400 تا 500 دلار می توانید صاحب یکی از کنسول های نسل بعد شوید. با هزینه کردن 1500 دلار نیز
می توانید یک کامپیوتر شخصی متناسب با شروع این نسل و همپای کنسول های آن داشته باشد.
اما اگر بخواهید یک کامپیوتر فوق العاده قوی با قدرت پردازش گرافیکی خیلی عالی داشته باشید و در ضمن بتوانید بازی های نسل بعد را با بهترین وضوح تصویری (4K) به اجرا درآورید، باید مبلغی در حدود 13 هزار دلار هزینه کنید!

یک شرکت انگلیسی یک نمونه از کامپیوترهای شخصی که بوسیله خودشان طراحی شده است را با نام XDNA Aurum 24K
برای فروش قرار داده است که مشخصات آن به این شرح می باشد:

این غول پردازشی از CPU اینتل i7 4960X، دو کارت گرافیک Nvidia GTX Titan و 64 گیگابایت رم بهره می برد و می تواند تصاویر با رزولوشن 4K را به راحتی نمایش دهد. علاوه بر قدرت بالای این PC،ظاهر شیک، طراحی محفظه جالب و تِم تلفیقی زرد و سیاه آن به زیبایی آن افزوده است.

مشخصات پردازنده این کامپیوتر

مشخصات کارت گرافیک

کاتالوگ شرکت سازنده

1
2

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,020
نام
Farshad
اصلا Westeland و TES Online حذف شد، لیست هم آپدیت شد، الان فکر کنم به 60 تا رسیده باشه:D
خوب اصلا نیازی به PC سوپر خفن نیست، با یه سیستم 1200 دلاری که متوسط رو به بالا محصوب میشه میشه یه نسل رو سر کرد، سیستم خودمو ببینی متوجه میشی:D

میخواستم جواب بدم کی کنسول 400-500 دلاری رو ول میکنه 1200 دلار پول سیستم بده بعد خودم جوابمو گرفتم. همون کسایی که در واقع پول سیستم 1200 دلاری میدن کنسول 400 دلاری میگیرن :d (توجه به کسایی که بالا 3 تومن دادن کنسولو گرفتن)

همتون حرف از سیستمای خوبتون میزنید نزارین من سیستممو بگم چیه اشکاتون درادا -__- :( آخرین بازی که تونستم باهاش رو High بازی کنم و تقریبا فریم خوبی بگیرم . . . . . هیچی نبود در واقع هیچ بازیی رو نتونستم رو High با فریم ریت خوب بازی کنم :(

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
همتون حرف از سیستمای خوبتون میزنید نزارین من سیستممو بگم چیه اشکاتون درادا -__-
:(
آخرین بازی که تونستم باهاش رو High بازی کنم و تقریبا فریم خوبی بگیرم . . . . . هیچی نبود در واقع هیچ بازیی رو نتونستم رو High با فریم ریت خوب بازی کنم
برو Warcraft III دانلود کن فکر کنم بتونی 4K اجراش کنی:-"=))

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
دقیقاً بحث داشتن و نداشتنه، افکت اضافی و رزولوشن بالاتر و تکسچر بهتر، بدون شک داشتنشون بهتر از نداشتنشون هست. حالا اینکه ارزش 600$ هزینه اضافی رو دارن یا ندارن، دیگه بستگی به بودجمون داره. وقتی این همه گیمر کلی ذوق دارن واسه نسل بعد و گرافیک نسل بعد، واسه یه افکت خیلی کم اهمیت 20 صفحه با هم بحث می‌کنن که اثبات کنن نسخه PS4 بهتره یا XO، یعنی خیلی خیلی هم واسشون مهمه!
اون یه عده 20 صفحه سر دوتا افکت بحث میکنن, بعدش 40 صفحه با یه PC گیمر بحث میکنن که دوتا افکت اضافی مهم نیست...این برمیگرده به ذاتشون و ربطی به علاقه و اهمیت دادنشون نداره:d
فقط و فقط بحث داشتن و نداشتن هست، درسته یه عده خیلی خیلی کمی هستن که شاید کلاً از ریخت کیس خوششون نمیاد، ولی عموماً اکثر افراد، اگر پولش رو داشته باشن، در کنار کنسول PC هم تهیه می‌کنن که بازی‌های مالتی پلتفرم رو با کیفیت بهتر تجربه کنن. دیگه این که ارزش هزینه کردن رو داره یا نداره، بسته به شرایط مالی و حال و حوصله منِ گیمر داره.
نه بحث داشتن و نداشتن نیست , بحث اینه که چندتا افکت چه جایگاهی تو زندگی آدم داره. آیا منی که بازی رو برای تفریح و به صورت کژوال انجام میدم باید برم یه راکت 10 میلیونی بخرم؟بحث داری و نداریه؟
به هر حال شما هر سیستمی هم که بستی بازم بهترش موجود هست پس چرا نمیری بهترشو بگیری؟:-/

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
سیستم در حد این میشه جمع کرد ولی خیلی ارزون تر!!!این نهایت کلاه برداریه.البته فکر کنم چون خودش اینو به شکل دلخواهش درست کرده گرون تر حساب میکنه..

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
5 سال پیش با 200 دلار هزینه یه سیستم جمع کردم هنوزم دارم باش کار میکنم !
بدون هیچ مشکلی bf4 رو بالا میاره :d گرافیکشم در حد نسل قبله :d

13000 ؟!:|

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,292
نام
∂αнмα
5 سال پیش با 200 دلار هزینه یه سیستم جمع کردم هنوزم دارم باش کار میکنم !
بدون هیچ مشکلی bf4 رو بالا میاره :d گرافیکشم در حد نسل قبله :d

13000 ؟!:|
200 دلار 5 سال پیش راست 1000 دلار الانه با همین هزار دلار میشه یه چیز خفن بست :|

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,297
نام
Afshin
به هر حال شما هر سیستمی هم که بستی بازم بهترش موجود هست پس چرا نمیری بهترشو بگیری؟:-/

چون پولشو ندارم :d
اگه پولشو داشتم، اصلاً هم از نظر مالی مشکلی نداشتم، همیشه بهترین سیستم رو می‌خریدم. یه کارگر هم استخدام می‌کردم واسم سیستم ببنده، والا :d
شما چه کژوال باشی، چه هاردکور باشی، باید بپذیری که کیفیت بازی روی PC بالاتره، فقط سوالی که مطرح می‌شه اینه که آیا حاضر هستی واسه اون تفاوت کلی هزینه کنی یا خیر؟! اگه از نظر مالی هیچ مشکلی نداشته باشی، جوابش مشخصه!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,292
نام
∂αнмα
یک میلیون تومان قدیم شده 3 میلیون تومان الان، دلار که ارزشش عوض نشده نابغه:D
از بسکی توهم دلار هزار تومن زدم یه لحظه فکر کردم دلار هم ارزشش تغییر میکنه =)):d بعدم چه فرقی میکنه قبلا 200 میدادی الان 1 تومن باید بدی به پول خودمون ;):))

High End

کاربر سایت
Aug 26, 2013
266
نام
VFSDF
من هم مثل دوستان عقیده دارم گرافیک همه چیز نیست امااااااااا یکی از فاکتورهایی که بشددت باعث لذت WOOOOW میشه همین گرافیکه

پس حاضرم برای گرافیک بیشتر بازیها هزینه کنم

چند نمونه از بازیها روی سیستم خودم عکس گرفتم .. کنسول بازا که با PC غریبه هستن ببینن بد نیست

Assassin's Creed IV Black Flag 1080p ultra

Crysis 3 ultra 1080p ... همین killzone Shadow Fall با اون همه تعریف از گرافیک نسل بعدی بازم از نظر گرافیکی جوکی نیست جلو Crysis 3
کما اینکه متا جالبی هم کسب نکردن

Tomb Raider 1080P ULTRA TRESS FX ON

Castlevania Lords Of Shadow بازی که 1080p بازی کردنش تو 60 فریم صد برابر نسخه کنسولی برام لذت بخش تر بود

Battlefield 4 ULTRA 1080P

بازی بینظیر SABOTEUR 1080P ULTRA

Deadfall Adventures 1080P این بازی رو کنسول سونی موجود نیست

Batman Arkham Origins 1080P ULTRA TESSELLATION ON

GTA V بیاد صد برابر لذتش بیشتر از نسخه کنسولیش خواهد بود
بازی Metro Last Light رو سیستم نصب نبود اون که دیگه تفاوت وحشتناکی با نسخه کنسولیش داشت شوکه شدم... تو اکثر بازیها تفاوت بسیار زیاده . و تا اخر نسل کنسولهای جدید هم باز این روال مثل قبل ادامه داره . نسل بعد من چند سال پیش تجربه کرده بودم.

روی PC شما میتونید یه ارشیو قدرتمند گیم درست کنی من الان 2 ترابایت بازی رو هاردم دارم از بازیهای 15 سال پیش گرفته تا جدید ترین بازیها . بزودی هم باید هارد جدید اضافه کنم در اینده حتما مانیتور 4K ارتقا میدم .

هر کنسولی چندتا دونه انحصاری داره که خریدشو توجیح میکنه کما اینکه همون انحصاری اگه قراربود رو PC میومد بمراتب با کیفیت تر اجرا میشد و صرفا برا فروش کنسوله
گیم پد ایکس باکس هم به PC میشه وصل کرد بدونه تنظیم محدودیتی نداره .
هرچند ازادی عمل . نشونه گیری با موس خیلی بیشتر ترجیح میدم به نشونه گیری اتوماتیک با گیم پد Aim assist . Auto aim نصف لذت بازی میگیره :d

من خودمو هیچوقت محدود نمیکنم فقط برم کنسول بخرم
بهترین خاطراتتم با انحصاری های PC بوده

حالا هرکی دوست داره با هرچی بازی کنه من پلتفرم اصلی خودمو PC میدونم

high end شما مایه اش هم داری که خوب بهترین کار اینه مولتی ها با کیفیت بالا رو pc
ولی برای بعضی ها صرف تقتصادی نداره ، همین خود شما دو سال دیگه یا سه سال دوباره باید خرج ارتقا کنی.

منظور من این نیست کی پول داره کی نداره . منظور من با اون دسته از کنسول بازای صفری هست که فکر میکنن بازی یعنی فقط کنسول . خیر این خبرا نیست .

نه من اصلا تا اخر نسل نیازی نیست ارتقا بدم سیستم 1080 جواب میده فقط وقتی باید ارتقا بدم که مانیتور 4k خریداری کنم .
ازنظر اقتصادی هم بخوای حساب کنی خرید بازی اوریجینال روی PC بصرفه تره
از نظر پایرت هم باید صبر کنی کنسولت هک بشه و ریسک بن شدن کنسولم باید بجون بخری ..

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
high end شما مایه اش هم داری که خوب بهترین کار اینه مولتی ها با کیفیت بالا رو pc
ولی برای بعضی ها صرف تقتصادی نداره ، همین خود شما دو سال دیگه یا سه سال دوباره باید خرج ارتقا کنی.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اگه پولشو داشتم، اصلاً هم از نظر مالی مشکلی نداشتم، همیشه بهترین سیستم رو می‌خریدم. یه کارگر هم استخدام می‌کردم واسم سیستم ببنده، والا :d
شما چه کژوال باشی، چه هاردکور باشی، باید بپذیری که کیفیت بازی روی PC بالاتره، فقط سوالی که مطرح می‌شه اینه که آیا حاضر هستی واسه اون تفاوت کلی هزینه کنی یا خیر؟! اگه از نظر مالی هیچ مشکلی نداشته باشی، جوابش مشخصه!
اون تیکه بلد شده: خسته نباشی:dمنم اگه مشکلی نداشتم همینکارو میکردم منتها چون بودجه آدم محدوده پس همیشه اولویت بندی برای خرجش وجود داره , حالا سیستم خریدن برای من اولویت آخره , برای شما اولویت اول:d
چون پولشو ندارم :d
پس انداز نداری یعنی؟:d

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
Crysis 3 ultra 1080p ... همین killzone Shadow Fall با اون همه تعریف از گرافیک نسل بعدی بازم از نظر گرافیکی جوکی نیست جلو Crysis 3
@داداش های اند

شاید از کرایسیس کمتر باشه ولی دیگه جوک هم نیستا ! :d

framerate

کاربر سایت
Oct 18, 2013
220
@داداش های اند

شاید از کرایسیس کمتر باشه ولی دیگه جوک هم نیستا ! :d

من کیلزون شادو ... رو بازی کردم یکمشو ...طراحی محیط خوبه ولی انتی الیاز درست حسابی نداره همین خیلی بدش کرده تکسچر ها هم رزلوشن پایینی دارن طراحی دشمنان و شخصیتایه خودی البته بجر چندتا شخصیته محور گرافیک خوبی ندارن...گرافیک محیط خوبه ولی تکسچر خوبی ندارن ...طراحی چهره چندتا شخصیت محور زیباست ... یا وجوذ ایرادات اینا اگر انتی الیاز بالایی داشت خیلی بهتر میشد...
از لحاظ فنی و هنری کاملا زیره bf4 و از جمله crysis / 2 / 3 از جمله assasisn و البته از لحاظ تسلیشن از ghost هم ضعیفتره...GHOST از لحاظ فنی قویه واقعا درسته رو کنسولا چیزه عجیبی نبود ولی رو PC تعدادی از تکنیکارو داشت که توبازی های مثله کرایسیس میشه دید ...

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,443
نام
Majid
دوستان یک جوری از کنسول حرف میزنین انگار قیمتش اندازه پفکه :|
باو الان مثلا من اگه بخوام 1200 هزینه کنم PS3 بخرم میتونم همین سیستممو بدم بره 1200 بزارم روش بازی هایی که روی PS3 روی 30 فریم اجرا میشه و که روی کنسول گرافیک خاصی نداره راحت روی 60 فریم اجرا کنم!

اون مال قدیم بود که 5 سال پیش 250-300 ت یک دونه کنسول بهت میدادن و تا 7 سالم برات دووم داشت!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر