مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

با سلام خدمت دوستان. من حدود 400 تومان بودجه دارم می خوام یک مانیتور با یک کارت گرافیک بگیرم طوری که hd رو ساپورت کنه. اگه نظرتون رو با کمی توضیح بگین ممنون میشم. سیستمم این هست.
خوب این کارت گرافیک جدید رو واسه چه کاری میخوای ؟! بازی ، دیدن فیلم یا....
در کل من game رو در نظر میگیرم ، شما میتونی مانیتور رو lg w2261v و vga رو zotac gts250 یا اگه بتونی 25 30 تومن بالاتر هزینه کنی zotac gtx260 رو پیشنهاد میدم.;)
ممنون دوست عزیز از راهنماییت اما مواردی که شما گفتی 2 مورد اول ati است دیگه اگر اشتباه نکنم که منم جسارتا خیلی از ati بدم میاد اما در مورد پاور هم که دیگه واقعا خسته شدم بس کی پاور عوض کردم شما یک پاور با پدر مادر به من معرفی می کنی با قیمتش اگر می دونی من در بیشتر موارد از Green استفاده می کردم.
درسته از ati هستش ، خوب این یه دید کاملا اشتباهه دلیلش چیه میشه بگی ؟! بطور مثال در حال حاضر فقط سریه 5 از ati هستش که dx 11 ساپورت هستش.
پاور هم بستگی به بودجه داره ولی با این وضع شما میتونی green gp585b رو در نظر بگیری 86 87 تومنی حدودا در میاد.;)

در کل من game رو در نظر میگیرم ، شما میتونی مانیتور رو lg w2261v و vga رو zotac gts250 یا اگه بتونی 25 30 تومن بالاتر هزینه کنی zotac gtx260 رو پیشنهاد میدم.;)

درسته از ati هستش ، خوب این یه دید کاملا اشتباهه دلیلش چیه میشه بگی ؟! بطور مثال در حال حاضر فقط سریه 5 از ati هستش که dx 11 ساپورت هستش.
پاور هم بستگی به بودجه داره ولی با این وضع شما میتونی green gp585b رو در نظر بگیری 86 87 تومنی حدودا در میاد.;)

ممنون از راهنماییت اما خوب باید بگم دلیل من خیلی احمقانه است برای ATI چون هر دفعه رفتم سمت ati کارتی گرفتم یک ماه کار کرد بعد یک بازی جدید که می اومد این بدبخت هم نمی کشید همین بود که توی ذهن من اصلا بد جا افتاد البته خیلی جاها مطالب مفیدی راجع بهش خوندم ولی به همین دلیل احمقانه اصلا دوست ندارم برم سمت.بازم ممنون از کمکت

ممنون از راهنماییت اما خوب باید بگم دلیل من خیلی احمقانه است برای ATI چون هر دفعه رفتم سمت ati کارتی گرفتم یک ماه کار کرد بعد یک بازی جدید که می اومد این بدبخت هم نمی کشید همین بود که توی ذهن من اصلا بد جا افتاد البته خیلی جاها مطالب مفیدی راجع بهش خوندم ولی به همین دلیل احمقانه اصلا دوست ندارم برم سمت.بازم ممنون از کمکت
این هم یه جورشه

:cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri

شما nvidia بگیر از الان کم میاره
اینطوری خیالت از اول راحته(شوخی کردم)
البته کارت های 260 و 275 عالیه و قیمتی هم خوبه ولی من با این که می دونم حالا حالا خبری از directx11 نیست ولی باز حاضر نیستم کارتم directx11 ساپورت نکنه
چون به هر حال تکنولوژیش رو برای آینده ها داره:love:
من این تجربه رو سر 8800 و 7800 کردم
با این که 7800 خیلی قوی بود ولی dx9 بود واین موضوع در زمان تاثیر خودش رو نشون داد و بازی هایی مثل lost planet و crysis و farcry2 رو مجبور بودم با کیفتی کمتر از حد انتظارم بازی کنم

ممنون. به نظر شما بهتر نیست صبر کنم تا کارتایی که directx11 رو ساپورت میکنن بیان بعد بخرم. البته nvidia.

با این که 7800 خیلی قوی بود ولی dx9 بود واین موضوع در زمان تاثیر خودش رو نشون داد و بازی هایی مثل lost planet و crysis و farcry2 رو مجبور بودم با کیفتی کمتر از حد انتظارم بازی کنم
البته اون dx 10 تو lost planet فقط جنبه ی تبلیغاتی داشت.;)
ممنون. به نظر شما بهتر نیست صبر کنم تا کارتایی که directx11 رو ساپورت میکنن بیان بعد بخرم. البته nvidia.
خوب صبر کردن که همیشه جواب داده ، ولی سریه جدید nvidia برسه اینجا طوفان بدی به پا میشه مخصوصا از نظر قیمت.:biggrin1:
منظور اینه که اولش قیمتای فضایی داره که باید در نظر داشته باشی.

با تشکر از تمام دوستانی که من را راهنمایی کردن امروز دیگه از بی کارتی داشتم می مردم رفتم یک Zotac 260 گرفتم با پاور 585 که فعلا مشکلی به وجود نیامده اما یک چند تا سوال داشتم اول از همه حرارت این کارت به نظرم یکم بالاست و آیا این طبیعی است زمانی که تو بازی هستم می ره بالا و دمای کیس می رسه به 56 اما در زمان معمولی دمای کیس من روی 46 است البته فن به اندازه کافی توی کیس قرار داره و به نظر من دیگه بیشتر از این نمیشه خنک کرد جالا می خواستم ببینم این کارت ها زمانی که توی بازی هستیم همیشه انقدر حرارت دارن یا این که یک جای کار می لنگه؟!!!!!!

با تشکر از تمام دوستانی که من را راهنمایی کردن امروز دیگه از بی کارتی داشتم می مردم رفتم یک Zotac 260 گرفتم با پاور 585 که فعلا مشکلی به وجود نیامده اما یک چند تا سوال داشتم اول از همه حرارت این کارت به نظرم یکم بالاست و آیا این طبیعی است زمانی که تو بازی هستم می ره بالا و دمای کیس می رسه به 56 اما در زمان معمولی دمای کیس من روی 46 است البته فن به اندازه کافی توی کیس قرار داره و به نظر من دیگه بیشتر از این نمیشه خنک کرد جالا می خواستم ببینم این کارت ها زمانی که توی بازی هستیم همیشه انقدر حرارت دارن یا این که یک جای کار می لنگه؟!!!!!!
بالا رفتن درجه حرارت عادي هست

حرارت کارت شما در حالت 100 درصد بار کاری تا 85 درجه هم بالا میره و طبیعی هست،البته در بازیهای معمولی و اغلب عنوانها کار به اونجا نمیرسه،مگر بازیهایی مثل Crysis یا ابزارهای سنجش پایداری گرافیک مثل 3Dmark و FureMark

دوستان به نظر شما ها خرید یک HD5850چطوره و با صرفه است؟
تا چند سال جواب می ده به نظرتون؟
ایا با خرید این کارت قیمت ممکنه چقدر در طول زمان افت کنه؟

دوستان به نظر شما ها خرید یک HD5850چطوره و با صرفه است؟
تا چند سال جواب می ده به نظرتون؟
ایا با خرید این کارت قیمت ممکنه چقدر در طول زمان افت کنه؟
کارت خیلی خوبیه
حداقل تا 2 سال راحت جوابگو هست
نمیشه پیش بینی کرد که افت قیمتش چقدر و کی اتفاق میفته،ولی امری طبیعی هست و بستگی به واکنش رقیبش و سرعت محصولات اون هم داره.

1- دوستان با این سیستم میشه راحت بازی های جدید را اجرا کرد؟

CPU : E7400 (2.8 Core 2 duo)

Ram : 6GB DDR2 buss 80

VGA : XFX 9600

2-این کارت گرافیکی که نوشتم بهتره یا Asus ati radeon 4670 ؟؟

ممنون

آخرین ویرایش:

ممنون
1-کارت گرافیک شما حداقل کارت مورد نیاز برای اجرای بازیهای جدید هست،البته بستگی به رزولوشن و مانیتور شما هم داره،ولی ممکنه روی بازیهای سنگین مجبور بشی تنظیمات کیفیتی رو کمتر کنی

2-کارت 9600GT اگر DDR3 باشه سریعتر از 4670 هست.

ممنون
این رو خریدی یا می خوای بخری؟ اگه نخریدی رم رو 4گیگ بردار و بقیه پول رو که حدود 45تومن می شه بگذار روی پردازنده .
دو کارت 9600GT , Hd 4670 هم بهم نزدیک هستند اما من خودم به شخصه بیشتر تمایل به 9600 دارم اما نظرم اینه که در سایت tomshardware [ودتون مقایسه این دو محصول رو ببینید . XFX هم گرونه . از یه برند دیگه مثل لیدتک بگیر .

سلام
میشه یکی به من بگه با 150-100 چه کارت گرافیکی برای اجرای معمولی بازی میشه خرید؟
من cpu: E7500> MB: giga p43 DDR2> RAM: 4 Gb دارم
در ضمن یکی گفت لازم نیس حتمن کارت گرافیک رو DDR2 بخرم
و میشه یه کارت DDR3 رو روی مادربورد خودم نصب کنم.
این حقیقت داره؟

سلام
میشه یکی به من بگه با 150-100 چه کارت گرافیکی برای اجرای معمولی بازی میشه خرید؟
من cpu: E7500> MB: giga p43 DDR2> RAM: 4 Gb دارم
در ضمن یکی گفت لازم نیس حتمن کارت گرافیک رو DDR2 بخرم
و میشه یه کارت DDR3 رو روی مادربورد خودم نصب کنم.
این حقیقت داره؟

بله چرا حقیقت نداشته باشه؟

الان دیگه کارتهای ddr 2 اصلا از عهده بازهای امروزی بر نمیان

با 100 تومان میشه یه

9600gt ddr3 گرفت

و با 150-160 تومان میشه gts250 گرفت که یقینا خیلی از کارت بالایی قویتر هستش

موفق باشی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or