مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

خب نمیشه که دوتا کینگها رو بندازم دور که :p
درسته ولی رو فوتبال رو روی low هم که گذاشتم بازم تیک میزد:confused:

یعنی کم خرج ترین کار ممکن اینه که برم سی پیوم رو عوض کنم و پر خرجش یه سیستم جدیده ؟؟:confused:

شما نمیتونی پردازنده ی جدید کارآمدی رو روی اون مادربرد قدیمی بندازی،واسه همین میگم باید کلش رو عوض کنی،قطعاتت بتنهایی قابل ارتقای واقعی نیستن.

سلام
دوستان من برای بازی های استراتژیک چه کارت گرافیکی بگیرم خوبه(موجودی در حد80 تومن):blushing:
در ضمن همین مادر بوردم کارت گرافیک آن بورد داره برای نصب گرافیک جدید مشکلی پیش نمیاد؟؟
رم 1گیگ هم دارم وسی پی یو AMD از این معمولیا .می دونم سیستم کلنگه:biggrin1:ولی آیا با اضافه کردن کارت گرافیک میشه استراتژیک زد یا نه.

دوستان اگه خدا بخواد مي خوام يه سيستم(كيس) با 1 ميليون تومان جمع كنم و چند تا سوال اساسي داشتم
كاربرد من از سيستم،بازي و اينترنت(24 ساعته) و دانلود آفلاين و تماشاي فيلم و ماهواره
سوالات:

1)به نظر شما الان وقت مناسبي هست براي خريد يا صبر كنم بعد از عيد يا حتي تابستون

2)قصد خريد i5 750 رو دارم ولي يكي از اساتيد گفتن نخر چون مثل ماشين RD ميمونه كه موتور پيكان رو پژو سواره. يا i7 920 بخر(گرونه) يا برو تو نخ AMD (با توجه به بنچمارك ها احساس خوبي ندارم راجع به اين).

3)چه mainboard ي مناسب براي OC براي i5 750 هستش و حتما قابليت CrossFire رو داشته باشه و قاعدتا قيمتي زير 200 هزار تومان با توجه به بودجه من داشته باشه.مدل هاي گيگا 333 كه در بالاي همين سايت وجود داره چطوره؟

4)طبق بنچمارك ها و موجودي جيبم گرافيك 5850 رو به صرفه مي دونم ولي همون استاد قبلي پيشنهاد داد 2 تا 5770 ببندم كه در بعضي شرايط و تست ها اندكي از 5850 بهتر ظاهر شده.
ولي از طرفي اين اندك تفاوت باعث ميشه بعدا كه 5850 ارزون تر شد نتونم با CF كردن و قدرتي به مراتب بالا تر از ‍CF 5770 رو داشته باشم.همچنين 2 تا 5770 هم حدود 440 هزار تومان آب ميخوره و نزديك به قيمت 5870 ميشه در حالي كه يه 5850 حدود 320 تومان هستش

5)در آخر هم لطف كنيد يه كيس كامل با توجه به مطالب بالا پيشنهاد بدين(پاور براي crossfire)
دوست عزیز،تاپیک رو اشتباه اومدی!
باید به تاپیک مشاوره ی خرید سیستم سرمیزدی که اتفاقا سیستم یک میلیونی پیشنهاد شده همین دیروز

1)قابل پیش بینی نیست،بعضی قطعات داره گرونتر میشه
2)استاد شما اطلاعاتی از مقایسات Core i5/i7 نداره و نظر بی پایه و اشتباه داده،(سیستم پیشنهادی من هم همون 750 هست)
3)میتونی P7P55D رو انتخاب کنی،
4)همون 5850 انتخاب بهتریه،(هر چند سرعت CF با دوتا کارت 5770 بعضی جاها از 5870 هم بیشتره،ولی من CF دوتا کارت کم سرعت رو ترجیح نمیدم)حتی میتونی GTX 275 هم بگیری
5)این پست رو چک کن.

سلام
دوستان من برای بازی های استراتژیک چه کارت گرافیکی بگیرم خوبه(موجودی در حد80 تومن):blushing:
در ضمن همین مادر بوردم کارت گرافیک آن بورد داره برای نصب گرافیک جدید مشکلی پیش نمیاد؟؟
رم 1گیگ هم دارم وسی پی یو AMD از این معمولیا .می دونم سیستم کلنگه:biggrin1:ولی آیا با اضافه کردن کارت گرافیک میشه استراتژیک زد یا نه.

بنظر میاد سیستم شما از بکار ارتقا هم نمیاد،چون ضعیفه
بازیهای استراتژیک بار زیادی بر روی CPU میزارن و گرافیک بتنهایی از پسشون برنمیاد،تازه با 80 تومن هم کارت بدرد بخوری نمیشه خرید،پس بی خیال گرافیک شو.

آخرین ویرایش:
سلام
نوع بازی زیاد مهم نیست چون شما با توجه به بودجه ت یه انتخابای مشخصی داری.:biggrin1:
مشکلی که پیش نمیاد ولی با توجه به توضیحاتی که دادی ارتقاء به کارت گرافیک جدید افزایش کارایی خاصی نداره چون قطعات پایه ضعیفه در کل بهتره به فکر ارتقاء کلی باشی.;)

من 4670 خریدم و الان بازیهای COD6 و RE5 و... رو با کیفیت Full HD روی W2261v بازی میکنم و هیچ مشکلیم ندارم.

حالا خود دانید.
یه چیزی بگو که بگنجه آخه

با کارت سطح پایینی مثل 4670 بازیی مثل RE5 رو میشه Full HD بازی کرد؟؟؟ اصلا Full HD میدونی چه رزولوشنی میشه؟!
منظور اگر اجرای بازی باشه که با 8400 هم ممکنه اجرا بشه،ولی معیار اجرای بازی با آخرین کیفیت و فریم استاندارد هست.

خوب به سلامنی مبارکه ، ولی چه ربطی داشت ؟!
این Full HD این وسط چی میگه ؟! :cheesygri

منظورم این بود که روی این رزولیشن 1080*1920 هم مشکلی ندارم

یه چیزی بگو که بگنجه آخه

با کارت سطح پایینی مثل 4670 بازیی مثل RE5 رو میشه Full HD بازی کرد؟؟؟ اصلا Full HD میدونی چه رزولوشنی میشه؟!
منظور اگر اجرای بازی باشه که با 8400 هم ممکنه اجرا بشه،ولی معیار اجرای بازی با آخرین کیفیت و فریم استاندارد هست.

شاید فریم خیلی بالا نباشه اما اینطوریم پایین نیست که مشکلی پیش بیاد و بازی روان اجرا میشه.

خیلی ها هم مانیتور Full ندارن..

منظورم این بود که روی این رزولیشن 1080*1920 هم مشکلی ندارم

شاید فریم خیلی بالا نباشه اما اینطوریم پایین نیست که مشکلی پیش بیاد و بازی روان اجرا میشه.

خیلی ها هم مانیتور Full ندارن..
خب این دیگه بستگی به شما داره که به چه فریمی راضی باشی ! ولی اصولا به زیر 30 فریم نمیشه گفت روون

با سلام خدمت دوستان
می خواستم اگر امکان داره یکی از دوستان من را راهنمایی کن من چندروز پیش کارت نازنینم پوکید winfast leadtek geforce 8600 256 GTSبود
حالا می خواستم ببینم بین این 3 مدل کارت کدوم بهتر است و من بیشترین کارم با گرافیک گیم است:cheesygri
البته من بیشتر طرفدار و ارادت خاصی به winfast دارم می خواستم ببینم دوستان پیشنهاد بهتری دارن نسبت به این بوجه من نهات می خوام 250 تومان پول کارت بدم و در کل هم نظرم روی winfast ها است اگر توی تهران گیر بیاد
WinFast GTX 260
WinFast GTX 260 EXTREME+
WinFast GTX 260 EXTREME+ (Leadtek Limited)
WinFast GTX 275
البته فکر می کنم مورد آخر روی 400 تومن باشه.ممنون میشم من را راهنمایی کنید و همچنین فرق بین 3 کارت بالا را اگر کسی می دونه به من بگه و این که اگر winfast گیر نیاوردم برم سراغ zotac یا گیگا.
با تشکر

با سلام خدمت دوستان
می خواستم اگر امکان داره یکی از دوستان من را راهنمایی کن من چندروز پیش کارت نازنینم پوکید winfast leadtek geforce 8600 256 GTSبود
حالا می خواستم ببینم بین این 3 مدل کارت کدوم بهتر است و من بیشترین کارم با گرافیک گیم است:cheesygri
البته من بیشتر طرفدار و ارادت خاصی به winfast دارم می خواستم ببینم دوستان پیشنهاد بهتری دارن نسبت به این بوجه من نهات می خوام 250 تومان پول کارت بدم و در کل هم نظرم روی winfast ها است اگر توی تهران گیر بیاد
WinFast GTX 260
WinFast GTX 260 EXTREME+
WinFast GTX 275
البته فکر می کنم مورد آخر روی 400 تومن باشه.ممنون میشم من را راهنمایی کنید و همچنین فرق بین 3 کارت بالا را اگر کسی می دونه به من بگه و این که اگر winfast گیر نیاوردم برم سراغ zotac یا گیگا.
با تشکر
خوب خدا بیامرزتش.:cheesygri
تا 250 این مدلا هست gtx260/216 , hd5770 , hd4870 که من بین اینا hd5770 رو پیشنهاد میدم ولی خوب اگه بتونی بیشتر هزینه کنی در حد 290 295 تومن میتونی gtx275 رو در نظر بگیری که سریعتر از این مدلا هستش البته هر کدوم از این مدلا رو بخوای در نظر بگیری یه پاور خوب هم میخواد که باید در نظر داشته باشی.;)

با سلام خدمت دوستان. من حدود 400 تومان بودجه دارم می خوام یک مانیتور با یک کارت گرافیک بگیرم طوری که hd رو ساپورت کنه. اگه نظرتون رو با کمی توضیح بگین ممنون میشم. سیستمم این هست.
cpu:e7300 2.66 ram:4gig main :asus p5kpl\1600 power:500w

خوب خدا بیامرزتش.:cheesygri
تا 250 این مدلا هست gtx260/216 , hd5770 , hd4870 که من بین اینا hd5770 رو پیشنهاد میدم ولی خوب اگه بتونی بیشتر هزینه کنی در حد 290 295 تومن میتونی gtx275 رو در نظر بگیری که سریعتر از این مدلا هستش البته هر کدوم از این مدلا رو بخوای در نظر بگیری یه پاور خوب هم میخواد که باید در نظر داشته باشی.;)

ممنون دوست عزیز از راهنماییت اما مواردی که شما گفتی 2 مورد اول ati است دیگه اگر اشتباه نکنم که منم جسارتا خیلی از ati بدم میاد اما در مورد پاور هم که دیگه واقعا خسته شدم بس کی پاور عوض کردم شما یک پاور با پدر مادر به من معرفی می کنی با قیمتش اگر می دونی من در بیشتر موارد از Green استفاده می کردم.

کسی تا حالا 3d vision انویدیا رو تست کرده؟
ارزش سرمایه گذاری داره؟
ati همچین چیزی داره؟
حداقل باید گرافیکت چی باشه برای اجرای خوب و بدون لگ؟

راستش توی ایران موجود نبوده که کسی تست کنه،ولی با توجه به بررسی سایتای حرفه ای از 3D VISION تجربه ی لذت بخشی محسوب میشه،البته حتما مانیتور LCD 120Hz و یه کارت گرافیک قدرتمند هم احتیاج داره،چون بازی باید برای هر چشم بصورت مجزا پردازش بشه

کارتای GTX 260/280 به بالا توصیه شدن

با سلام خدمت دوستان
WinFast GTX 260
WinFast GTX 260 EXTREME+
WinFast GTX 275
با تشکر
شما این انتخابا رو داری:
GTX 260 با حدود 200 تا 230 تومن
GTX 275 با حدود 260 تا 290 تومن
ATI 4890 با حدود 250 تومن
Leadtek Winfast هم تنها انتخاب یا بهترین انتخاب نیست ،اما برندای معتبر دیگه هم موجود هست،مهم خود کارت هست،فعلا که هم این برند و هم برند XFX و ZOTAC توی بازار موجود داریم.

با سلام خدمت دوستان. من حدود 400 تومان بودجه دارم می خوام یک مانیتور با یک کارت گرافیک بگیرم طوری که hd رو ساپورت کنه. اگه نظرتون رو با کمی توضیح بگین ممنون میشم. سیستمم این هست.
cpu:e7300 2.66 ram:4gig main :asus p5kpl\1600 power:500w
شما میتونی یه کارت GTX 260 و یه مانیتور SAMSUNG 20500 رو بخری،بشرط اینکه پاورت اصلی باشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or