مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
سلام دوستان
میشه یه توضیح مختصر در مورد cuda بدید که چی هست و دقیقا چه عملی رو انجام میده؟
و اینکه این ویژگی رو فقط کارتای nvidia دارن؟
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام.من بین انتخاب کارت های Geforce GTX275وATi Radeon HD4890گیرکردم.قیمت هاهم تاجایی که میدونم 20یا30تومن اختلاف دارند.فقط بگین کدوم یکی باکدوم برندبهتره؟
کارت GTX 275 و از برند EVGA/Zotac
با تشکر از بچه هایی که کارت بهم معرفی کردن من امروز رفتم مرکز کام÷یوتر ایران برای خرید کارت
نتیجه : ati 4770 هنوز تو بازار نیومده
در مورد 9600 من گیج شدم شاید 10 مدل مختلف پیدا کردم ddr 2 یا ddr 3 با hd یا بدون اون xfx یا مدلهای دیگه خلاصه وضعیتی بود بعد قیمتشم بالاس از 130 تا 170 حالا از دوسان می خوام که لطف کنن دقیق بگن کدوم مدل 9600 رو بگیرم
در ضمن یا مشکل دیگه هم هست اونم اینه که مثل اینکه ddr 3 باید یه پاور قوی داشته باشی البته پاور من 380 گرین هست به نظرتون کافیه؟
فقط DDR3 رو از مدلهای 9600GT/9600GSO و یکی از برندهای معتبر بردار.کارتای EVGA/ZOTAC از همه ارزونتر و انتخاب بهتری هستن.
شما یه پاور 400 وات برای این کارت لازم داری ، شاید با پاور خودت کار کنه اما ممکنه مشکلات Reset و خراب شدن کارت برات پیش بیاد.

سلام دوستان
میشه یه توضیح مختصر در مورد cuda بدید که چی هست و دقیقا چه عملی رو انجام میده؟
و اینکه این ویژگی رو فقط کارتای nvidia دارن؟
خیلی ممنون
CUDA یه واسط برنامه نویس بر اساس زبان C هست که با اون میشه خیلی از نرم افزارها رو برای اجرای سریعتر بجای CPU بر روی GPU بهینه سازی کرد که خود PhysX و تبدیل کننده های فرمت ویدیویی مثل Nero Move It و Badaboom برای کار با اون نوشته و بهینه سازی شدن.
CUDA فقط روی کارتای سری 8000 به بالا از Nvidia قابل اجراست.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با تشکر از بچه هایی که کارت بهم معرفی کردن من امروز رفتم مرکز کام÷یوتر ایران برای خرید کارت
نتیجه : ati 4770 هنوز تو بازار نیومده
در مورد 9600 من گیج شدم شاید 10 مدل مختلف پیدا کردم ddr 2 یا ddr 3 با hd یا بدون اون xfx یا مدلهای دیگه خلاصه وضعیتی بود بعد قیمتشم بالاس از 130 تا 170 حالا از دوسان می خوام که لطف کنن دقیق بگن کدوم مدل 9600 رو بگیرم
در ضمن یا مشکل دیگه هم هست اونم اینه که مثل اینکه ddr 3 باید یه پاور قوی داشته باشی البته پاور من 380 گرین هست به نظرتون کافیه؟
خوب 9600gt که فقط ddr3 هستش و حداقل یه پاور 400w میخواد (البته یه مدل 9600gt هم هست که ورژن سبزش یا همون ge هستش که با یه 300w ردیف میشه کانکتور داخلی هم نمیخواد) ، ولی 9600gso هم ddr2 داره هم ddr3 حداقل هم یه 400w میخواد. (مدل ref)
gt به غیر از مدل evga که 125 تومنه بقیه برندا از 135 136 تومن شروع میشن تا 160 170 تومن و gso هم از 100 تومن تا 145 هستش.;)

newmusic

کاربر سایت
Sep 15, 2007
84
intel GMA 4500 hd

256 MB Nvidia 7900 / 256 MB ATI X1900

لطفا بگین اینتل چقدر فاصله داره با اینا مثلا یه بازی که رو ati and Nvidia اجرا میشه امکان داره رو اینتل هم اجرا بشه ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
intel GMA 4500 hd

256 MB Nvidia 7900 / 256 MB ATI X1900

لطفا بگین اینتل چقدر فاصله داره با اینا مثلا یه بازی که رو ati and Nvidia اجرا میشه امکان داره رو اینتل هم اجرا بشه ممنون
مقایسه ی گرافیک Onchip از Intel با تراشه ای گرافیکی حرفه ای و مجزا درست نیست.
فاصله و تفاوت اینها بسیار زیاد هست و بسیازی از بازیها روی GMA 4500 اجرا هم نمیشن.

.::MAFIA::.

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
دوستان بزارید سوالم رو کلی بگم. من 2.5 میلیون (D:) ماکزیمم میخوام بدم سیستم جدید بگیرم . چنتا قطعشم انتخاب کردم :
speaker : creative G500 case : Green galaxy power:Green G885 mouse:logitech G5 Keyboard:G15 logitech
monitor: Samsung T220P
حالام دوست دارم سیستم با AMD بگیرم (Phenom II 955) حالا نظر کلیتون چیه ؟ چیکار کنم که بهترین کارت گرافیک رو بخرم ؟! یعنی از چه قطعه ای بزنم یا عوض کنم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
دوستان بزارید سوالم رو کلی بگم. من 2.5 میلیون (D:) ماکزیمم میخوام بدم سیستم جدید بگیرم . چنتا قطعشم انتخاب کردم :
speaker : creative G500 case : Green galaxy power:Green G885 mouse:logitech G5 Keyboard:G15 logitech
monitor: Samsung T220P
حالام دوست دارم سیستم با AMD بگیرم (Phenom II 955) حالا نظر کلیتون چیه ؟ چیکار کنم که بهترین کارت گرافیک رو بخرم ؟! یعنی از چه قطعه ای بزنم یا عوض کنم ؟
شما با این هزینه میتونی یه سیستم قوی Intel Core i7 بگیری که Phenom II رو توی جیب بغلش میزاره و خیلی سریعتر از اون هست،وقتی که میشه Core i7 گرفت خرید Phenom بشدت غیر منطقی هست.
پیشنهاد من:
CPU:CORE I7 920
RAM:3*2GB G.SKILL/TM DDR3 1333
M/B:ASUS P6T-D V2
VGA:ZOTAC GTX 295
HDD:SEAGATE 1TB 7200.12
DVD-RW:LITEON 24X SATA
CASE:NZXT TEMPEST
POWER:NZXT/ACbel/SILVERSTONE 800W
MONITOR:SAM 220P
MOUSE/KEY:LOGITECH G5/G15
اینا سر جمع حدود 2420 تومن میشن و موجودن، سریعترین گرافیک دنیا، سریعترین cpu ی دنیا و خلاصه بهترین ها رو از هر لحاظ داری،برای جزییات میتونی PM بدی

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
شما با این هزینه میتونی یه سیستم قوی Intel Core i7 بگیری که Phenom II رو توی جیب بغلش میزاره و خیلی سریعتر از اون هست،وقتی که میشه Core i7 گرفت خرید Phenom بشدت غیر منطقی هست.
پیشنهاد من:
CPU:CORE I7 920
RAM:3*2GB G.SKILL/TM DDR3 1333
M/B:ASUS P6T-D V2
VGA:ZOTAC GTX 295
HDD:SEAGATE 1TB 7200.12
DVD-RW:LITEON 24X SATA
CASE:NZXT TEMPEST
POWER:NZXT/ACbel/SILVERSTONE 800W
MONITOR:SAM 220P
MOUSE/KEY:LOGITECH G5/G15
اینا سر جمع حدود 2420 تومن میشن و موجودن، سریعترین گرافیک دنیا، سریعترین cpu ی دنیا و خلاصه بهترین ها رو از هر لحاظ داری،برای جزییات میتونی PM بدی

فرشید عزیز تشکر. چندتا مسئله هست :
phenom II 955 از این نظر به نظرم اومد که در بازیهایی مثه GTA IV و چندتا دیگه بهترین کارکرد رو داشته در اکثر تستهای معتبر و قیمتشم کمتره به نظرم ولی اینکه بردایی که اون رو پشتیبانی میکنند ازSLI و رم DDR3 کامل پشتیبانی نمیکنند
بعضا قطعاتی هم که گفتم واقعا به دلم نشسته مخصوص اسپیکری که گفتم
اگر هم میشه قیمت ها رو تک تک واسم بگید
راستی نظرت راجبه کیبرد و موس Gigabyte gk-k8000 و Gigabyte gm-m8000 چیه ؟ قیمت هم میدونی بده . تشکر .:love:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
فرشید عزیز تشکر. چندتا مسئله هست :
phenom II 955 از این نظر به نظرم اومد که در بازیهایی مثه GTA IV و چندتا دیگه بهترین کارکرد رو داشته در اکثر تستهای معتبر و قیمتشم کمتره به نظرم ولی اینکه بردایی که اون رو پشتیبانی میکنند ازSLI و رم DDR3 کامل پشتیبانی نمیکنند
بعضا قطعاتی هم که گفتم واقعا به دلم نشسته مخصوص اسپیکری که گفتم
اگر هم میشه قیمت ها رو تک تک واسم بگید
راستی نظرت راجبه کیبرد و موس Gigabyte gk-k8000 و Gigabyte gm-m8000 چیه ؟ قیمت هم میدونی بده . تشکر .:love:
راجع به Speaker باهات موافقم،انتخاب خوبی هست،مدلای Gigabyte رو هم چون خیلی عمومیت ندارن و خودم هم تست نکردم نمیتونم نظر بدم،اما محصولات Logitech قطعا حرفه ای و با کیفیت هستن اما خب یه سری فاکتورهایی توی انتخابشون دخیل هست که سلیقه ای هست و ممکنه از دید همه یکسان نباشه

اما راجع به CPU روی نظر قبلی تاکید میکنم،Core i7 920 ممکنه بخاطر فرکانس پایینتر یا داشتن HT بعضی جاها مقدار خیلی کمی فاصله داشته باشه، اما در کل قدرت بسیار بیشتری نسبت به 955 داره
در نظر داشته باش که شما داره کندرین CPUی نسل Core i7 رو با سریعترین CPUی نسل Phenom II مقایسه میکنی که حتی در این رقابت هم 955 نمیتونه اون رو شکست بده و حتی همون Intel 920 با یه اور ساده توی همونجاهایی که ضعف داشته سریعتر میشه.
اما موضوع Gaming اینه که بیشتر بازیها نمیتونن از تمام قدرت CPU استفاده کنن و بیشتر فشارشون روی کارت گرافیک هست و بنابراین نمیتونه معیار مقایسه باشه ،نتیجه گیری Toms هم همینو میگه.حتی در بازیهایی مثل World in Conflict که قدرت CPU مهم هست Core i7 برتری خودش رو اثبات میکنه.
در آخر کسی که کمتر از شما بخواد خرج کنه انتخاب Phenom II میتونه معیار خوبی باشه ، اما شما بهترین انتخابت چیزی هست که من گفتم و با سریعترین گرافیک دنیا ، دلیل نداره از CPUبزنی و به گرافیک اضافه کنی، چون سریعتر از 295 نداریم.

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
راجع به Speaker باهات موافقم،انتخاب خوبی هست،مدلای Gigabyte رو هم چون خیلی عمومیت ندارن و خودم هم تست نکردم نمیتونم نظر بدم،اما محصولات Logitech قطعا حرفه ای و با کیفیت هستن اما خب یه سری فاکتورهایی توی انتخابشون دخیل هست که سلیقه ای هست و ممکنه از دید همه یکسان نباشه

اما راجع به CPU روی نظر قبلی تاکید میکنم،Core i7 920 ممکنه بخاطر فرکانس پایینتر یا داشتن HT بعضی جاها مقدار خیلی کمی فاصله داشته باشه، اما در کل قدرت بسیار بیشتری نسبت به 955 داره
در نظر داشته باش که شما داره کندرین CPUی نسل Core i7 رو با سریعترین CPUی نسل Phenom II مقایسه میکنی که حتی در این رقابت هم 955 نمیتونه اون رو شکست بده و حتی همون Intel 920 با یه اور ساده توی همونجاهایی که ضعف داشته سریعتر میشه.
اما موضوع Gaming اینه که بیشتر بازیها نمیتونن از تمام قدرت CPU استفاده کنن و بیشتر فشارشون روی کارت گرافیک هست و بنابراین نمیتونه معیار مقایسه باشه ،نتیجه گیری Toms هم همینو میگه.حتی در بازیهایی مثل World in Conflict که قدرت CPU مهم هست Core i7 برتری خودش رو اثبات میکنه.
در آخر کسی که کمتر از شما بخواد خرج کنه انتخاب Phenom II میتونه معیار خوبی باشه ، اما شما بهترین انتخابت چیزی هست که من گفتم و با سریعترین گرافیک دنیا ، دلیل نداره از CPUبزنی و به گرافیک اضافه کنی، چون سریعتر از 295 نداریم.

فرشید عزیز از توجهت ممنون. راستی قیمتها رو تک تک نگفتی . بیزحمت اونارم یه کاری بکون
من تا اونجایی که میدونم رو بازیها فرکانس پردازنه مهمه که رو 920 اینتل 2.6 و رو 955 ای ام دی 3.2 هست و من چون از اورکلاک همیشه ضرر دیدم اصلا نمیخوام هیچ قطعه ای از سیستمم رو اور کنم . یه مثله دیگه هم اینه که من ذهنیت خیلی خیلی خوبی نسبت به AMD دارم . البته قیمت هم ملاک مهمی هست . راستی گرافیک ZOTAc 295 چقدر متفاوت از 285 2GB هست ؟ منظورم اینه که به هزینه اضافی کاملا می ارزه ؟ در مورد سایر قطعات هم یه صحبت کلی در مورد Intel و AMD و پشتیبانی و گرانتیشون بکن. بازم تشکر :love::blushing:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
فرشید عزیز از توجهت ممنون. راستی قیمتها رو تک تک نگفتی . بیزحمت اونارم یه کاری بکون
من تا اونجایی که میدونم رو بازیها فرکانس پردازنه مهمه که رو 920 اینتل 2.6 و رو 955 ای ام دی 3.2 هست و من چون از اورکلاک همیشه ضرر دیدم اصلا نمیخوام هیچ قطعه ای از سیستمم رو اور کنم . یه مثله دیگه هم اینه که من ذهنیت خیلی خیلی خوبی نسبت به AMD دارم . البته قیمت هم ملاک مهمی هست . راستی گرافیک ZOTAc 295 چقدر متفاوت از 285 2GB هست ؟ منظورم اینه که به هزینه اضافی کاملا می ارزه ؟ در مورد سایر قطعات هم یه صحبت کلی در مورد Intel و AMD و پشتیبانی و گرانتیشون بکن. بازم تشکر :love::blushing:
عزیزم قیمتی که گفتم قیمت سیستم هست و قیمت قطعات بعضا فرق داره یا بالاتره،در ضمن اینجا تاپیک مشاوره ی قطعات نیست خب.
اگر قرار بود توی بازیها فقط فرکانس مهم باشه که یه Celeron یا Athlon X2 با فرکانس بالا هم باید سریعتر از این پردازنده ها توی بازی عمل میکرد که اینطوری نیست، تفاوتها رو ذهنیتها نمیسازن،آزمایش نشون میده،یه موقع مدل AMD سریعتر هست، یه موقع Intel.

کارت 295 هم دو تا پردازنده داره در صورتی که GTX 285 فقط یک پردازنده از همون مدل، پس اینا قابل قیاس نیستن و کارت 295 بین 35 تا 80 درصد سریعتر از 285 هست.(بسته به بازی و رزولوشن و AA/AF)
منظورت رو از پشتیبانی و گارانتی هم متوجه نشدم.

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
عزیزم قیمتی که گفتم قیمت سیستم هست و قیمت قطعات بعضا فرق داره یا بالاتره،در ضمن اینجا تاپیک مشاوره ی قطعات نیست خب.
اگر قرار بود توی بازیها فقط فرکانس مهم باشه که یه Celeron یا Athlon X2 با فرکانس بالا هم باید سریعتر از این پردازنده ها توی بازی عمل میکرد که اینطوری نیست، تفاوتها رو ذهنیتها نمیسازن،آزمایش نشون میده،یه موقع مدل AMD سریعتر هست، یه موقع Intel.

کارت 295 هم دو تا پردازنده داره در صورتی که GTX 285 فقط یک پردازنده از همون مدل، پس اینا قابل قیاس نیستن و کارت 295 بین 35 تا 80 درصد سریعتر از 285 هست.(بسته به بازی و رزولوشن و AA/AF)
منظورت رو از پشتیبانی و گارانتی هم متوجه نشدم.

فرشد خان از کمکهات متشکر. بحث در مورد سایر قطعات رو رو کدوم تاپیک میگی ببحثیم ؟لینک بده
قیمتهای مارکهای متفاوت رو که 295GTX رو تولید کردن هم بده لطفا
منظورم از پشتیبانی و گارانتی هم مشخصه که ! (خدمات پس از فروش کدوم شرکت بهتره ؟ چند سال گارانتی اند ؟)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
فرشد خان از کمکهات متشکر. بحث در مورد سایر قطعات رو رو کدوم تاپیک میگی ببحثیم ؟لینک بده
قیمتهای مارکهای متفاوت رو که 295GTX رو تولید کردن هم بده لطفا
منظورم از پشتیبانی و گارانتی هم مشخصه که ! (خدمات پس از فروش کدوم شرکت بهتره ؟ چند سال گارانتی اند ؟)
تاپیک مشاوره در خرید و ارتقا رو گفتم.
کارتای GTX 295 یی که توی بازار هستن از هر برندی باشن ساخت یجان و کیفیتشون یکی هست مثل ASUS,MSI,EVGA,ZOTAC
شما اگر از برندای معتبر و این مدلایی که من گفتم بخری همه گارانتی های اصلی و معتبر هستن.

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
سلام میشه یه کارت گرافیک خوب بم معرفی کنید.

قیمتش مناسب باشه و بازی های روز را راحت با گرافیک بالا بکشه.

من خودم نظرم

Geforce 8600 GT است.

خوبه یا برای بازی های جدید کم میاره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر