مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Handsome

کاربر سایت
Oct 6, 2008
5
هر دو یکی هستند،فقط اسماشون فرق می کنه.بعضی وقتها یکیشون فعال باشه کافیه،بعضی وقتها هر دو باید فعال بشن.

خوب اينجوري كه يكي نميشن :cheesygri (مي فهمم چي ميگي منم اول همين فكرو مي كردم)
ولي فرشيد خان تا با چشم خودت تاثير اين دو تا رو تو بازي ها نديدي فكر نكنم بتوني بفهمي
GOW يه مثال واضحه كه هر كي تست كنه براحتي فرقشون رو متوجه ميشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خوب اينجوري كه يكي نميشن :cheesygri (مي فهمم چي ميگي منم اول همين فكرو مي كردم)
ولي فرشيد خان تا با چشم خودت تاثير اين دو تا رو تو بازي ها نديدي فكر نكنم بتوني بفهمي
GOW يه مثال واضحه كه هر كي تست كنه براحتي فرقشون رو متوجه ميشه
عزیزم

منم و بعضی از دوستان خیلی قبل تر از شما همه ی این مواردی رو که شما متوجه شدی ،توی بازیها دیدیم و چک کردیم، دلیلشون رو هم ماههای پیش زیاد بحث کردیم توی همین تاپیک و تاپیکهای خارجی.

راجع به Gears Of War هم مشکل V sync از خود بازی روی PC هست که به تنهایی فعال نمیشه و حتما باید از پانل Nvidia یا ATI Catalyst هم در پروفایلش فعال بشه.فک کنم 1 سال پیش که بازی اومده بود و با هیجان بازیش می کردیم این مشکل و مشکل پاک شدن سیو ها به خاطر باگ Live بحث روز بود.

پس وقتی میگم هر دو تا یکی هستن مطمئن باش هستن،منتهی بسته به بازی و تنظیمات سیستم و نسخه ی درایور ممکنه یکی از این دو تا به اشتباه کار نکنه،OK؟

infinity

کاربر سایت
Apr 30, 2008
30
نام
علی
سلام،
می خواستم ببینم این برندهای مختلف از یک مدل کارت گرافیک تاثیری هم تو کیفیت داره یانه ، مثلا من امروز 4870x2 رو با چند تا برند قیمت کردم مثلا msi بود 650 تا club که 780(البته گرون میداد) بود . در ضمن این club تولید کجاست و گارانتیش مال چه شرکتیه؟

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
سلام،
می خواستم ببینم این برندهای مختلف از یک مدل کارت گرافیک تاثیری هم تو کیفیت داره یانه ، مثلا من امروز 4870x2 رو با چند تا برند قیمت کردم مثلا msi بود 650 تا club که 780(البته گرون میداد) بود . در ضمن این club تولید کجاست و گارانتیش مال چه شرکتیه؟
هيچ تاثيري تو قدرت كارت نداره ! CLUB هم يه كمپاني هلندي هست ، اهتمام هم گارانتيش ميكنه

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
دمای 4850

سلام من کارت گرافیک 4850 مارک گیگا دارم
دماش هم 79تا 82 بود . و سرعت فنش هم 25 بود ولی حالا با برنامه RivaTuner سرعت
فن رو به 35 افزایش دادم و دما شده 57 تا 60 ... میخواستم بدونم اینکه من سرعت فن رو به 35 افزایش دادم مشکلی برای گرافیک و
فن پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام به همه دوستان

یک مشاوره میخواستم.

8600GT DDR2 512MB
ATI HD 2600 XT 256MB GDDR3
ATI HD 3650 DDR2 512MB

بنچ مارک های سایت hardwarezone.com رو درباره این سه کارت دیدم
به نظرم کارت 2600XT باید بهتر از اون دو کارت دیگه باشه.

ولی توی مقایسه های این سایت بعضی از اوقعات اختلاف های عجیبی دیدم
که برتری 8600GT رو نشون میداد ولی ذکر نکرده بود که DDR2 هست یا DDR3

رنج قیمتی اونها هم تقریباً مثل هم هستش از 90~110 میچرخند.

به نظرم شما کدوم بهتر هستش.

و یا کارت گرافیکی دیگه ای روی توی این رنج قیمت پیشنهاد میکنید.؟

حق نگهدار

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
سلام به همه دوستان

یک مشاوره میخواستم.

8600GT DDR2 512MB
ATI HD 2600 XT 256MB GDDR3
ATI HD 3650 DDR2 512MB

بنچ مارک های سایت hardwarezone.com رو درباره این سه کارت دیدم
به نظرم کارت 2600XT باید بهتر از اون دو کارت دیگه باشه.

ولی توی مقایسه های این سایت بعضی از اوقعات اختلاف های عجیبی دیدم
که برتری 8600GT رو نشون میداد ولی ذکر نکرده بود که DDR2 هست یا DDR3

رنج قیمتی اونها هم تقریباً مثل هم هستش از 90~110 میچرخند.

به نظرم شما کدوم بهتر هستش.

و یا کارت گرافیکی دیگه ای روی توی این رنج قیمت پیشنهاد میکنید.؟

حق نگهدار
یکم 10-15 بزار روش یه 9500gt بگیر از همه ی اینا بهتره

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اگر سرعت فن رو به 50 درصد ببریم چی عمر فن کم میشه
کم میشه ولی مشخص نمیکنه که چه موقع ممکنه از کار بیفته یا خراب بشه چون فقط به افزایش دورش نیست به بالا پایین شدن ولتاژ و..... هم بستگی داره و تاثیر میذاره.
سلام به همه دوستان

یک مشاوره میخواستم.
hd 2600xt و hd 3650 کاراییشون نزدیک به همه ولی بخوایم دقیقتر بگیم 2600 سریعتره. (حدودا)
در کل من هیچ کدوم رو پیشنهاد نمیکنم شما اگه میخوای در حد همون 110 120 خرج کنی من 9500gt gddr3 رو پیشنهاد میکنم که کاراییش حدودا بین 8600gts و 8600gt هستش اگر هم بتونی در حد 135 140 خرج کنی میتونی 9600gso رو در نظر بگیری که کاراییش به مراتب بالاتر از اون مدل ها هستش.

Handsome

کاربر سایت
Oct 6, 2008
5
عزیزم

منم و بعضی از دوستان خیلی قبل تر از شما همه ی این مواردی رو که شما متوجه شدی ،توی بازیها دیدیم و چک کردیم، دلیلشون رو هم ماههای پیش زیاد بحث کردیم توی همین تاپیک و تاپیکهای خارجی.

راجع به Gears Of War هم مشکل V sync از خود بازی روی PC هست که به تنهایی فعال نمیشه و حتما باید از پانل Nvidia یا ATI Catalyst هم در پروفایلش فعال بشه.فک کنم 1 سال پیش که بازی اومده بود و با هیجان بازیش می کردیم این مشکل و مشکل پاک شدن سیو ها به خاطر باگ Live بحث روز بود.

پس وقتی میگم هر دو تا یکی هستن مطمئن باش هستن،منتهی بسته به بازی و تنظیمات سیستم و نسخه ی درایور ممکنه یکی از این دو تا به اشتباه کار نکنه،OK؟

خونسرد باش پسر
منم منكر اين نميشم كه در اينجا به اسم تقريبا" يه معني ميدن و خودمم مي دونم كه در باطن هم براي يه كار ساخته شده اند اما به هر حال در خروجي كاراييشون تو GOW و FFOW و شايدم خيلي بازي هايه ديگه يكي نبود! و در خيلي بازي ها هم كه درصد بيشتري رو شامل ميشن يكي بود.
حالا شايد به قول شما اين تفاوتشون ناشي از اشتباهه يكيشون باشه!
بعد براي من يه ابهام پيش اومده ، اگر مشكل رو مي دونستي و به قول خودت تو اين تايپك و تايپك هاي خارجي با ديگران روش كلي بحث كردي پس چرا اون كاربر كه دقيقا" براي همين مشكل تو 2 ، 3 تا تايپك درخواست كمك كرده بود جواب درستي بهش ندادي؟؟؟:confused:

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
hd 2600xt و hd 3650 کاراییشون نزدیک به همه ولی بخوایم دقیقتر بگیم 2600 سریعتره. (حدودا)
در کل من هیچ کدوم رو پیشنهاد نمیکنم شما اگه میخوای در حد همون 110 120 خرج کنی من 9500gt gddr3 رو پیشنهاد میکنم که کاراییش حدودا بین 8600gts و 8600gt هستش اگر هم بتونی در حد 135 140 خرج کنی میتونی 9600gso رو در نظر بگیری که کاراییش به مراتب بالاتر از اون مدل ها هستش.

Thankful

ولی فکر کنم یک مشکل کوچیک این وسط وجود داره
9500 GT 512MB GDDR3 اسلات اون PCIe ver 2.0 x16 هستش
و مادربورد من Asus M2N-VM هستش که اسلات V2.0 رو ساپورت نمیکنه.

راستی چه برندی رو معرفی میکنید.؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر