مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
با توجه به نسل بعد که 24 گیگ رم داره اصلا خرید 2070 یا 2080 اونم با این قیمتا پیشنهاد نمی شه همین کال اف روی 1080 برای من بیش از 10 گیگ رم گرافیک مصرف می کنه اگرم بره بالای میزان رمش هم فریم دهیش افت می کنه هم دچار لگ یا میکرو استارتر می شه. سری جدید که بیاد بدجوری این سری که حاضرم نیستن قیمتشو کم کنن روی دست فروشنده ها باد می کنه.
داداش 10 گیگ رم گرافیک مصرف میکنه اشتباه نمیکنی کارت گرافیک شما چیه من تا حالا بازی ندیدم بیشتر از شش و نیم گیگ مصزف کنه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش 10 گیگ رم گرافیک مصرف میکنه اشتباه نمیکنی کارت گرافیک شما چیه من تا حالا بازی ندیدم بیشتر از شش و نیم گیگ مصزف کنه

من 1080 ti دارم نه یادمه بازی های دیگه هم هستن که بالای 8 تا استفاده می کردن باید فکر کنم. نسل بعدی هم 3070 به بالا حداقل 12 گیگ رم دارن که رسما 8 گیگ ها نابودن

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
با 1 تومن همین کارتت رو نگه داری بهتره :D
مگه اینکه کارت rx580 چیزی بگیری اونم ماین شده تا 2 تومن
رو این سیستمت امتحان کردی ؟
اخه cpu ت هم ضعیفه
ببین من فقط می‌خوام ویچر ۳ روش اجرا کنم بخاطر اینکه این بازی زیرنویس فارسی شده به صورت کامل واسه همین یه کارتی می‌خوام فقط واسه همین بازی . ایکس باکس وان ایکس دارم مشکل بازی های روز رو ندارم
یکی از دوستانgtx 750 ti پیشنهاد داده

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
ببین من فقط می‌خوام ویچر ۳ روش اجرا کنم بخاطر اینکه این بازی زیرنویس فارسی شده به صورت کامل واسه همین یه کارتی می‌خوام فقط واسه همین بازی . ایکس باکس وان ایکس دارم مشکل بازی های روز رو ندارم
آخه خوب بستگی داره شما چه انتظاری داشته باشه ...همه چی بسته به تنظیمات داره
ویچر هم پورت عالی رو pc داره بالاخره با بالا پایین کردن میتونی بازی کنی با همین سیستم
مثلاً فک کنم رو low بتونی ۳۰ فرم بازی کنی

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
مرسی که مشاوره دادین یکی از دوستان 1660 ti رو معرفی کرد که کارت واقعا خوبیه ولی به نظر شما با این سیستم میشه بیشترین کار رو از این گرافیک کشید اگه نه کدوم گرافیک به نظر شما اینطور ؟

درسته ، باتل نک میشه متاسفانه ! اون موقع باید سی پی یو هم عوض کنین وگرنه نزدیک 20-30% از قدرت گرافیک رو نمیبینین و الکی هزینه کردین.بهترین گزینه همون 580 برای شماست در حاله حاضر.

اقایون، من الان یه 970 دارم، مثکه برای RDR2 دیگه جوابگو نیست : ( بسیار ناراحت کنند هاست.
کسی نمیدونه چند بر میدارن این کارت رو؟

الان یه کارت خوب که تا یه مدت جوابگو باشه چند در میاد؟ چه مدلی؟ من 91 که 970 رو خریدم تا امروز بجز RDR2 رومو زمین ننداخته بود و تقریبا هر بازی ای رو روی High حداقل بازی کردم!

توی دیجی نگاه کردم کارت گرافیک ام اس آی مدل RTX 2080 GAMING TRIO زده 12 میلیون! ولی همین یه 1080 داره از این گرون تره! یا یه 2080 هست 20 میلیون، فرق اینا تو چیه؟
بعد MSi یا Asus؟
و سوال بسیار مهم تر، آیا برم سراغ AMD بهتر نیست؟ الان میخوندم که خیلی از بازی ها مثل همین RDR2 روی AMD خیلی بهتره! چی میشه خرید الان یه کارت خوب AMD ؟

شمام بفروش یک پولی بذار روش یکدونه 580 بخر حالشو ببر :)

الان بدترین زمان برای خرید گرافیک
از طرفی چند ماه دیگه نسل 3000 انویدیا معرفی میشه و احتمالا کارت های 2000 به سرنوشت 1080ti دچار می شن
View attachment 123385

از طرف دیگه یک سال دیگه کنسول های نسل بعد عرضه میشه
پلتفرم اصلی از ps4 که 1.8 ترافلاپ به ps5 که 10 تا 12 ترافلاپ تبدیل میشه قطعا باعث یه جهش بزرگ گرافیکی میشه

حتی اگه 2070s بخرین بیش از دو سال عمر مفیدش نیست
View attachment 123386View attachment 123387
الان نخر navi نسل بعد بیاد. سری 3000 انویدیا هم بیاد.
یکم تنظیماتتو دستکاری کن 45 فریم میده. افت تو شهر saint denis منطقیه. تو شش ماهه اول. هر دو کارتهای جدیدشونو میدن و همینطور اینتل.
دلار نوسانش زیاد نخواهد بود. صبر بهتره.با اومدن نسل بعد،قیمتهای این نسل هم میشکنه.
عمده جهش رزولوشن بالاتره و رفتن به سمت 4k هست و گر نه تو 1080 نسبت به الان گرافیک خیلی بالاتری نیاز نیست فمگه بری سمت ray tracing

نخرن ؟ شما توی ایران زندگی نمی کنین مثله اینکه !!!! همین الانشم دلار داره میاد بالا ، نسل 3 بیاد 5-6 ماه دیگه بعد دلار معلوم نیست چنده اصلا چی به چی میشه !! توی ایران هروقت پوله هر چیزیو داشتی همون موقع بخر دیگه ننداز عقب !
بخر آقا ! 5-6 ماه دیگه معلوم نیست چیه به چی بشه اصلا !

دوستان من یه gtx 550 ti دارم ولی بخاطر بازی ویچر می‌خوام تا ۱ تومن هزینه کنم و این بازیو بخاطر اینکه زیرنویس فارسی شده تجربه کنم
چه مدلی پیشنهاد میکنید
CPU i3 4130
Ram 8
Power 430

شما بهترین کاری براتون فروش گرافیکتون و خرید 570 می تونه باشه.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
نخرن ؟ شما توی ایران زندگی نمی کنین مثله اینکه !!!! همین الانشم دلار داره میاد بالا ، نسل 3 بیاد 5-6 ماه دیگه بعد دلار معلوم نیست چنده اصلا چی به چی میشه !! توی ایران هروقت پوله هر چیزیو داشتی همون موقع بخر دیگه ننداز عقب !
به صورت کلی اینجور وقت ها که قیمت ارز سیر صعودی داره ولی قیمت جهانی کالا قراره کم بشه آدم میتونه هزینه ای که میخواد بکنه رو تبدیل به دلار یا سکه بکنه و بعدا بخره

• Like
Reactions: che-jaleb

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
طاقت که والا من فقط برای همین rdr2 میخوام، الان هم با توضیحات که بچه ها اونور دادن دارم 45 میگیرم ولی چون افت داره میره رو مخ روی 30 فیکسش کردم اوکی شده! ولی خب، گفتم بگیرم.
ولی واقعا ککش افتاده بگیرم! حالا نهایت 2 یا 3 سال رو که میشه گذروند بعدش ببینیم این جا زنده موندیم یا نه :|

آره آره الان متوجه شدم چیشد ممنون.
اصلا فکر کنم باید همون 7700K هم بگیرم، چون ایت مادربردی که من دارم مدل ddr3 اش هست نگاه کردم مثکه فقط همین یه مدله که DDr3 رو پشتیبانی میکنه خوبه پس.

آقا صمیمانه از جفتتون ممنونم که راهنمائی میکنید
اگه میخواستی بگیری. یه فامیلی اونور داشتی باید تو بلک فرایدی و cyber monday میخریدیکه 5700xt تا 300 دلار و 2060 زیر 300 رسید.
هنوزم بعضی کارتها تخفیف داره.فقط به پاور و اینا توجه کن.سعی هم کن. برا کاهش هزینه بری سمت دوم. تا ضرر چندانی نکنی.
ارتقا به 580.ارتقا ناچیزی هست.
TS_1080p.png

و الان دسته دوم کارتت در بهترین حالت 1.2 تا 1.3 و ارزونترین 580 هشت گیگ به 2.8 میرسه.ببین این تفاوت فریم که به طور میانگین به 10-15 درصد میرسه و بعضا کمتر. راضیت میکنه تا 1.6 میلیون بدی .
اگه فقط تو همین حد میخوای
اجرا میشه با کارتت. فریم هم میگیرن. اما اگه میخوای بخری 260x رو فروختن دیروز 800. قدرتش در حد 750ti هست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: yar_66

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
درسته ، باتل نک میشه متاسفانه ! اون موقع باید سی پی یو هم عوض کنین وگرنه نزدیک 20-30% از قدرت گرافیک رو نمیبینین و الکی هزینه کردین.بهترین گزینه همون 580 برای شماست در حاله حاضر.

:)
صبر ؟اون هم در کشور عزیز ما :D اصلا
پیشنهاد من این همین الان بخرین
rx 5700 بهترین گزینه ممکن
با نصب بایوس 5700xt ده درصد بیشتر فریم می ده
View attachment 123408View attachment 123409

حتما cpu هم ارتقا بدین
مدل پاور ؟

rx 570 با پاور 430 که قطعا اواخر عمرش ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی

این ۵۷۰ چه مدلی هست میشه کامل بنویسی ؟ منظورت rx570 هستش؟

اگه میخواستی بگیری. یه فامیلی اونور داشتی باید تو بلک فرایدی و cyber monday میخریدیکه 5700xt تا 300 دلار و 2060 زیر 300 رسید.
هنوزم بعضی کارتها تخفیف داره.فقط به پاور و اینا توجه کن.سعی هم کن. برا کاهش هزینه بری سمت دوم. تا ضرر چندانی نکنی.
ارتقا به 580.ارتقا ناچیزی هست.
TS_1080p.png

و الان دسته دوم کارتت در بهترین حالت 1.2 تا 1.3 و ارزونترین 580 هشت گیگ به 2.8 میرسه.ببین این تفاوت فریم که به طور میانگین به 10-15 درصد میرسه و بعضا کمتر. راضیت میکنه تا 1.6 میلیون بدی .

اگه فقط تو همین حد میخوای
اجرا میشه با کارتت. فریم هم میگیرن. اما اگه میخوای بخری 260x رو فروختن دیروز 800. قدرتش در حد 750ti هست.
یکی تو دیوار. Gtx 750 ti 4gig گذاشته بتونم راضیش کنم ۱ تومن بده خیلی خوب میشه
کارت گرافیک تو دیوار زیاده ولی قطعا اکثرشون ماین شده هستن آدم می‌ترسه بخره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
آره.دسته دو میتونی 1 تا 1.5 بگیری ...
بدی دسته دوم 570 و 580 اینه که احتمال 70-80 درصد ماین شده :D حالا ماین شدن مشکلی نداره چون روی پرفورمنس گیم تاثیر خاصی نداره (کارت خودم ماین شدس) فقط بحث اینه که معلوم نیست طرف چند وقت ماین میکرده با چه دمایی چه سرعت فنی، میگیری میبینی فنش دو سال عمر نکرد :D

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
اگر اتریوم ماین باشه مشکلی نیست چون روی کله وی رم و گرافیک پخش میشه و در ضمن شما باید از کسی بگیری که فروشنده معتبره ! چون ماین کارهای حرفه ای اندرولت میکنن تا دیرتر کارت خراب شه.
برای دوستم یکدونه 1070 تی ای گرفتیم دو سال پیش ماین ، هنوز داره مثله چی کار میکنه !

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
یکی تو دیوار. Gtx 750 ti 4gig گذاشته بتونم راضیش کنم ۱ تومن بده خیلی خوب میشه
کارت گرافیک تو دیوار زیاده ولی قطعا اکثرشون ماین شده هستن آدم می‌ترسه بخره
اگه تا حالا تو بازار دسته دوم نخریدی بیا تو پیام خصوصی ،بهت بگم از کجا بخر. و چجوری بخر.
از دیوار و شیپور و اینا اصلا نخر.
اصلا ،اصلا.
تو همین ماه 900 معامله شد.میخوای چون بزنی برا 1 تومن. اونم تو دیوار
راستی یکسری از گرافیکهای اون زمان چیپهاشون فیک بوده.مواظب باش مثل quadron و ....
برندش عجیبه . قطعا فیکه

بدی دسته دوم 570 و 580 اینه که احتمال 70-80 درصد ماین شده :D حالا ماین شدن مشکلی نداره چون روی پرفورمنس گیم تاثیر خاصی نداره (کارت خودم ماین شدس) فقط بحث اینه که معلوم نیست طرف چند وقت ماین میکرده با چه دمایی چه سرعت فنی، میگیری میبینی فنش دو سال عمر نکرد :D
ماین . ترسناک نیست زیاد. اگه طرفت ،درست کار کرده باشه و کارت آسیب ندیده باشه. قطعا دو تا سه روز تمام باید بزاری رو تست .
راه راحتترم هست بانرم افزارهایی مثل aida ولی اونا هم آسیب میتونن بزنن. چون کارت میره تو استرس.
رو پرفورمنس که تاثیری ندارن. البته رو کارتهای amd بایوس هم تعویض میکنن. اگه بایوس عوض کرده باشند.قطعا ازشون بخواین که بایوس رو اول عوض کنن و به دیفالت برگردونن چون ممکنه باعث کرش کارت بشه و بعد خودتون بگیرید و تست کنید.
حتی المقدور هم گارانتی دار باشه. چون بخاطر روشن بودن فن در درازمدت عمرش کم میشه و بعدا بتونید با گارانتی فنشو عوض کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheFoCT

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر