مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
اون کارت 360 amd در حد 750ti قدرت داره! ارزش نداره هزینه کردن براش.

زیر 30 فریم اصلا بازی نمیشه کرد اونم ویچر 3 رو که باید مهارت خوبی داشته باشی چطور میگی از سرم زیاده!:|
شما نه باقی قطعات سیستمتو گفتی و نه بودجه رو!

پس بذار کلا داستانمو برات تعریف کنم. من قبلا یه بار این بازی رو تموم کردم شاید باورت نشه ولی رویه یه لپتاب با گرافیکه
Gt 820 m 2 gig تا جایی که یادمه با اورکلاک و کلی دستکاری تو تنظیمات بازی بهم بین 16 تا 22 تا فریم میدادlol
چندین بار میخواستم بیخیال بازی شم ولی انقدر جذبش شده بودم که نشد.
حالا اومدم آمریکا. میخوام یه لپتاپ یا pc بخرم بودجم یه چیزی حدود 800 $تاس ولی خوب اگه بخوام یه pc بخرم مجبورم مانیتور و میز و صندلی هم باهاش بخرم که یعنی واسه پی سی بیشتر از 550 تا 600$ نمیتونم خرج کنم.
حالا شما نظرت چیه؟
من چند بار تو سایت newegg گشتم و به جز یه لپتاپ dell که اون گرافیکش gtx 960m بود و cpu هم intel core i5 با رم 8
حالا اگه شما چیز بهتری تونستی پیدا کنی باور کن سر نماز دعات میکنم
چیز بهتری میتونی برام پیدا کنی؟

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
پس بذار کلا داستانمو برات تعریف کنم. من قبلا یه بار این بازی رو تموم کردم شاید باورت نشه ولی رویه یه لپتاب با گرافیکه
Gt 820 m 2 gig تا جایی که یادمه با اورکلاک و کلی دستکاری تو تنظیمات بازی بهم بین 16 تا 22 تا فریم میدادlol
چندین بار میخواستم بیخیال بازی شم ولی انقدر جذبش شده بودم که نشد.
حالا اومدم آمریکا. میخوام یه لپتاپ یا pc بخرم بودجم یه چیزی حدود 800 $تاس ولی خوب اگه بخوام یه pc بخرم مجبورم مانیتور و میز و صندلی هم باهاش بخرم که یعنی واسه پی سی بیشتر از 550 تا 600$ نمیتونم خرج کنم.
حالا شما نظرت چیه؟
من چند بار تو سایت newegg گشتم و به جز یه لپتاپ dell که اون گرافیکش gtx 960m بود و cpu هم intel core i5 با رم 8
حالا اگه شما چیز بهتری تونستی پیدا کنی باور کن سر نماز دعات میکنم
چیز بهتری میتونی برام پیدا کنی؟

ببین دوست عزیز منم وضعیتی مشابه شما داشتم و اول میخواستم لپ تاپ بخرم اول از همه بگم که اون مدل i7559 بهترین مشخصات رو در برابر قیمتی که داره بین همه لپ تاپ ها داره و خیلی مدل خوبیه و مطمئن باش لپ تاپی که کارت GTX 970M داشته باشه زیر 1200 دلار پیدا نمیکنی پس انتخاب آخرت همون باشه.

ولی حالا اگه واقعا نظر منو میخوای شده حتی اگه روی زمین بشینی و بازی کنی بنظرم یه PC بگیر هم قدرتمند تره و هم اینکه مدت خیلی طولانی تری برات میمونه و تازه در آینده میتونی گرافیکش رو ارتقا بدی و راحت تمام بازی های جدید رو با فریم بالا بازی کنی. خواستی بهم بگو تا یه سیستم خیلی خوب با اون محدوده بودجه برات معرفی کنم(همراه با مانیتور و کیبرد و ماوس)

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
ببین دوست عزیز منم وضعیتی مشابه شما داشتم و اول میخواستم لپ تاپ بخرم اول از همه بگم که اون مدل i7559 بهترین مشخصات رو در برابر قیمتی که داره بین همه لپ تاپ ها داره و خیلی مدل خوبیه و مطمئن باش لپ تاپی که کارت GTX 970M داشته باشه زیر 1200 دلار پیدا نمیکنی پس انتخاب آخرت همون باشه.

ولی حالا اگه واقعا نظر منو میخوای شده حتی اگه روی زمین بشینی و بازی کنی بنظرم یه PC بگیر هم قدرتمند تره و هم اینکه مدت خیلی طولانی تری برات میمونه و تازه در آینده میتونی گرافیکش رو ارتقا بدی و راحت تمام بازی های جدید رو با فریم بالا بازی کنی. خواستی بهم بگو تا یه سیستم خیلی خوب با اون محدوده بودجه برات معرفی کنم(همراه با مانیتور و کیبرد و ماوس)

ممنون
راستش منم خیلی دوس دارم که یه pc داشته باشم به جای لپتاپ
اگه شما میتونی یه pc با قیمت 750 به پایین پیدا کنی که از این لپتاپ بهتر کار بده من که از خدامه. چون باید میز و صندلی هم بخرم و حداکثر بودجم 800 تاس
اگه برام یه pc پیدا کنی هر روز دعات میکنم

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
دروود رفقا
بنده هفته پیش سیستمم رو ارتقا دادم اینجوری که
پاورمو 750w گرین
مادربوردمم gigabyte z97x gaming7
رم corsair 2*8
کارت گرافیک اما چون عجله داشتم (یک هفته بی سیستم سر کرده بودم :(() gigabyte 960 2g خریدم
میخواستم بدونم این کارت گرافیک تا چند وقت جوابگوعه واسم
یا همین الان عوضش کنم؟ خودم 980 هدفم بود

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دروود رفقا
بنده هفته پیش سیستمم رو ارتقا دادم اینجوری که
پاورمو 750w گرین
مادربوردمم gigabyte z97x gaming7
رم corsair 2*8
کارت گرافیک اما چون عجله داشتم (یک هفته بی سیستم سر کرده بودم :(() gigabyte 960 2g خریدم
میخواستم بدونم این کارت گرافیک تا چند وقت جوابگوعه واسم
یا همین الان عوضش کنم؟ خودم 980 هدفم بود

شما از intel hd استفاده می کردید چرا بی سیستم؟ 960 همین الانشم کم میاره اگر هدف 1080 60 فریم باشه. انتخاب های منطقی با قیمت 970 یا 980ti هستن اما 980 هم کارت خوبی هست

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
شما از intel hd استفاده می کردید چرا بی سیستم؟ 960 همین الانشم کم میاره اگر هدف 1080 60 فریم باشه. انتخاب های منطقی با قیمت 970 یا 980ti هستن اما 980 هم کارت خوبی هست

ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم ازینکه فرمودید intel hd!!
الان امکان این هست که یه 970 رو sli کنم باهاش؟ یا فقط باید هم مدل باشن؟

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم ازینکه فرمودید intel hd!!
الان امکان این هست که یه 970 رو sli کنم باهاش؟ یا فقط باید هم مدل باشن؟

نه عزیز به نظر من یه ذره صبر کن فقط به زودی سری جدید کارت های انویدیا معرفی میشه 960 رو با هم رده سری جدید کارت های انویدیا عوض کن.
960 تو وضوح 1600*900 تمام بازی هارو با تنظیمات بالا با کیفیت خیلی مطلوب بالا میاره خیلی هارو هم 1080p میاره بنده خودمم 960 دارم جز چند مورد انگشت شمار دیگه مشکلی نداشتم

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
منم چن تا بازی رو که امتحان کردم همه رو درجه الترا بهم جواب داد فقط black ops یکم لگ میزد که روی high گذاشتم اوکی شد
یه سری بازی ها مثل Black ops و Unity کلاً مشکل دارن. Black ops احتمالاً با پچ 4 ام مشکلاتش خیلی کمتر هم بشه بنده هم با پچ 3 رو high راحت تمومش کردم
بهترین کار الان دیگه صبر کردن برای سری جدید Geforce هست

Troy_ali

کاربر سایت
Apr 27, 2006
565
نام
| _| \-/
سلام خدمت دوستان گرامی .
این سیستم حال حاضر منه :
cpu : core i5 4670
m.b : G1 sniper b5
vga : gtx 760
power : antec 620
ram 8gb فرکانس رو یادم نیست :d .

می خواستم برای ارتقاء کارت گرافیک بپرسم ، خودم رو 970 نظرم بود ولی بعد از دیدن مشخصات 980ti یکم وسوسه شدم بنظرتون ارزش هزینه رو داره ؟ و اینکه فکر می کنم منبع تغذیه ام توان 970 رو داشته باشه ولی خود سیستم یعنی سی پی یو ، مادربورد و پاور توان 980ti رو داره ؟ به اصطلاح bottleneck ایجاد نمی کنه قدرت اون کارت ؟
با تشکر

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
کسی نبود جواب ده؟
یعنی کارت گرافیک مورد نظر از نظر برد و احتمالا خنک کننده نسخه کارخانه است و توسط شرکتایه دیگه اضافه کاری برای بهتر کردنش نشده از نظر خنک کنندگی و خازن ها برای اورکلاک کردن و ...

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام خدمت دوستان گرامی .
این سیستم حال حاضر منه :
cpu : core i5 4670
m.b : G1 sniper b5
vga : gtx 760
power : antec 620
ram 8gb فرکانس رو یادم نیست :d .

می خواستم برای ارتقاء کارت گرافیک بپرسم ، خودم رو 970 نظرم بود ولی بعد از دیدن مشخصات 980ti یکم وسوسه شدم بنظرتون ارزش هزینه رو داره ؟ و اینکه فکر می کنم منبع تغذیه ام توان 970 رو داشته باشه ولی خود سیستم یعنی سی پی یو ، مادربورد و پاور توان 980ti رو داره ؟ به اصطلاح bottleneck ایجاد نمی کنه قدرت اون کارت ؟
با تشکر
Cpu اینات رو نمی دونم ولی مطمینی داری 980 ti رو میگی؟ اختلاف قیمتش با 970 خیلی هستا! یه نظری به 390x هم داشته باش، قیمت کمتری داره ولی تو همون مایه های 980ti عمل می کنه. من اومدم این سری برم سراغ Nvidia ولی باز AMD یه مدل داد که با توجه به قیمت و کار آیی دارم غش می کنم سمت Amd باز!

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
Cpu اینات رو نمی دونم ولی مطمینی داری 980 ti رو میگی؟ اختلاف قیمتش با 970 خیلی هستا! یه نظری به 390x هم داشته باش، قیمت کمتری داره ولی تو همون مایه های 980ti عمل می کنه. من اومدم این سری برم سراغ Nvidia ولی باز AMD یه مدل داد که با توجه به قیمت و کار آیی دارم غش می کنم سمت Amd باز!

390X تو مایه های 980 معمولیه نه 980 TI و از اون طرف مصرف برقش خیلی زیاده و پاور ایشون بعید میدونم جوابگوی اون کارت باشه، تازه با این همه قابلیت های اختصاصی انویدیا توی اکثر بازی های معروف رو هم ساپورت نمیکنه و حرارت زیادی هم تولید میکنه نسبت به 980 و قدرت اورکلاکش هم خیلی پایینتر از اونه!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
390X تو مایه های 980 معمولیه نه 980 TI و از اون طرف مصرف برقش خیلی زیاده و پاور ایشون بعید میدونم جوابگوی اون کارت باشه، تازه با این همه قابلیت های اختصاصی انویدیا توی اکثر بازی های معروف رو هم ساپورت نمیکنه و حرارت زیادی هم تولید میکنه نسبت به 980 و قدرت اورکلاکش هم خیلی پایینتر از اونه!
MSI Radeon R9 390X Gaming 8GB Review & Benchmark vs. GTX 980 | Gamers Nexus - Gaming PC Builds & Hardware Benchmarks

ﺗﻮ ﻳﻪ ﺳﺮﻱ ﺑﺎﺯﻳﺎ ﭘﺎﺑﻪ ﭘﺎﻱ 980ti ﻣﻴﺎﺩ. اﺯ ﻧﻆﺮ ﭘﺎﻭﺭ ﻫﻢ ﭼﻮﻥ cpu ﺑﺎﻻﻳﻲ ﻧﺪاﺭﻥ اﻳﺸﻮﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪه. ﺁﺧﺮﺵ ﻫﻢ ﻗﻴﻤﺖ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﺸﻪ, ﻣﻦ ﮔﻔﺘﻢ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﻴﻤﺖ ﻛﺎﺭﺕ ﺑﺪﻱ ﻧﻴﺴﺖ.

Troy_ali

کاربر سایت
Apr 27, 2006
565
نام
| _| \-/
MSI Radeon R9 390X Gaming 8GB Review & Benchmark vs. GTX 980 | Gamers Nexus - Gaming PC Builds & Hardware Benchmarks

ﺗﻮ ﻳﻪ ﺳﺮﻱ ﺑﺎﺯﻳﺎ ﭘﺎﺑﻪ ﭘﺎﻱ 980ti ﻣﻴﺎﺩ. اﺯ ﻧﻆﺮ ﭘﺎﻭﺭ ﻫﻢ ﭼﻮﻥ cpu ﺑﺎﻻﻳﻲ ﻧﺪاﺭﻥ اﻳﺸﻮﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪه. ﺁﺧﺮﺵ ﻫﻢ ﻗﻴﻤﺖ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﺸﻪ, ﻣﻦ ﮔﻔﺘﻢ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﻴﻤﺖ ﻛﺎﺭﺕ ﺑﺪﻱ ﻧﻴﺴﺖ.

یکم تحقیق کردم دیدم 970 کافی هست برای نیازهام و مخصوصا اینکه لازم نیست نگران مصرف پاور باشم و بقیه قطعه ها رو عوض کنم واسه همین فعلا با همین 970 میرم ، اگر بعدا اتفاق جدیدی افتاد و باز خواستم ارتقاء بدم شاید یه 970 دیگه بگیرم و سیستم رو عوض کنم و sli کنم .
با تشکر از پاسخ ها

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر