مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
یکم تحقیق کردم دیدم 970 کافی هست برای نیازهام و مخصوصا اینکه لازم نیست نگران مصرف پاور باشم و بقیه قطعه ها رو عوض کنم واسه همین فعلا با همین 970 میرم ، اگر بعدا اتفاق جدیدی افتاد و باز خواستم ارتقاء بدم شاید یه 970 دیگه بگیرم و سیستم رو عوض کنم و sli کنم .
با تشکر از پاسخ ها
البته رم 3.5 گیگ 970 رو هم در نظر داشته باش دوسته عزیز.
اگه بتونی یه 980 معمولی رو تمیز دست دوم گیر بیاری انتخاب خیلی مناسبیه مدل 3 فن گیگا دما و صدای خیلی کمی داره

honor

کاربر سایت
Mar 29, 2009
181
سلام من میخوام یه ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB GDDR5 بگیرم با قیمت 1500 میخواستم بدونم :
1.آیا قیمت این مدل نسبت به امکاناتش مقرون هست
2. آیا میتونم کد بازی تامب ریدر جدید رو بگیرم ؟ اگه میشه از کجا باید بگیرم
3.آیا این کارت داخل کیس Green Magnum Pro جا میشه

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام من میخوام یه ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB GDDR5 بگیرم با قیمت 1500 میخواستم بدونم :
1.آیا قیمت این مدل نسبت به امکاناتش مقرون هست
2. آیا میتونم کد بازی تامب ریدر جدید رو بگیرم ؟ اگه میشه از کجا باید بگیرم
3.آیا این کارت داخل کیس Green Magnum Pro جا میشه

کارت خوبیه ولی در مقایسه با Zotac Amp Extreme یه مقدار ضعیف تره و قیمتش هم از اون بالاتره.
برای کد باید سایت Asus رو چک کنید ببینید هنوز آفرش موجود هست یا نه.
با توجه به ابعادش قاعدتا باید جا بشه ولی به سختی جا میشه چون طول گرفیک 28 سانته و کیس 29 سانت ساپورت میکنه، اگه کیس خودتون این مدله که هیچ، وگرنه سعی کنید یه مدل بهتر و جادارتر انتخاب کنید.

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
نظر دوستان در مورد کارت گرافیک MSI R9 270X Gaming چیه؟
آیا در این رده قیمت انتخاب دیگه ای هم هست؟

کارت خوبیه ولی GTX 960 انویدیا که کمتر از صد هزار تومن باهاش تفاوت داره از نظر من انتخاب بهتریه چون هم مصرف برقش کمتره و هم خنک تره و هم اینکه توی اکثر بنچمارک ها از R9 270 قوی تر ظاهر شده.

GALAX GTX 960 EXOC 4GB GDDR5 این مدل اختلافش با R9 حدود چهل هزار تومنه.

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
R9 380X vs 960 gtx کدامیک ؟ 4G
مخصوصا در نسل جدید ، دایرکت ایکس 12 و غیرو...
اختلافشون واقعا در حد 4 یا 5 فریم است ؟ ، چون اگر اینطوره ، ساپورت بهتر انویدیا در درایور و بطبع گرمای کمتر کارت هاش انتخاب بهتری است.

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
R9 380X vs 960 gtx کدامیک ؟ 4G
مخصوصا در نسل جدید ، دایرکت ایکس 12 و غیرو...
اختلافشون واقعا در حد 4 یا 5 فریم است ؟ ، چون اگر اینطوره ، ساپورت بهتر انویدیا در درایور و بطبع گرمای کمتر کارت هاش انتخاب بهتری است.

دوست عزیز اگه پاورتون ساپورت میکنه 380X خیلی گزینه بهتریه چون 256 بیتی هست و از 4 گیگش کامل استفاده میشه و بنابراین توی بازی های سنگین آینده اختلاف اجراش با 960 مشخص میشه. دایرکت ایکس 12 هم ساپورت میکنه و مشکلی نداره، در کل خیلی کارت خوب و خوش قیمتیه.

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
دوست عزیز اگه پاورتون ساپورت میکنه 380X خیلی گزینه بهتریه چون 256 بیتی هست و از 4 گیگش کامل استفاده میشه و بنابراین توی بازی های سنگین آینده اختلاف اجراش با 960 مشخص میشه. دایرکت ایکس 12 هم ساپورت میکنه و مشکلی نداره، در کل خیلی کارت خوب و خوش قیمتیه.

پاور با یک CPU 6400 یا نهایت 6500 که در نظر دارم فکر میکنم 700 وات کفایت میکنه
بعد من بنچمارکها رو که نگاه میکنم ، تهایت تفاوت 4 یا 5 فریم است انهم در FULL HD ، فکر نمیکنم کسی با کارت 256 بیتی 380 هم 4K مد نظرش باشه.
شنیدم 128 بیتی بودن کارتهای سری جدید انویدیا مشکلی در پرفورمنسشون ایجاد نمیکنه ، به قولی ترمز کارت رو نمیکشه ، با توجه به طراحی جدید و فرکانس هسته بالاتر فشاری بر روی پهنای باند کمتر نیست.

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
پاور با یک CPU 6400 یا نهایت 6500 که در نظر دارم فکر میکنم 700 وات کفایت میکنه
بعد من بنچمارکها رو که نگاه میکنم ، تهایت تفاوت 4 یا 5 فریم است انهم در FULL HD ، فکر نمیکنم کسی با کارت 256 بیتی 380 هم 4K مد نظرش باشه.
شنیدم 128 بیتی بودن کارتهای سری جدید انویدیا مشکلی در پرفورمنسشون ایجاد نمیکنه ، به قولی ترمز کارت رو نمیکشه ، با توجه به طراحی جدید و فرکانس هسته بالاتر فشاری بر روی پهنای باند کمتر نیست.

380X اختلافش با 960 توی اکثر بنچمارکها بین 7 تا 15 فریم هست اونی که اختلافش 5 فریم هست 380 معمولیه. در کل تو اون رنج قیمت من اگه بخوام کارت گرافیک بگیرم یا 970 دست دوم میگیرم و یا 380X نو. 380x انتخاب آینده نگرانه تری هست نسبت به 960.

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
سلام،
دوستان من یه سری قطعه کامپیوتر دارم، لیستش اینهاست:
cpu: amd phenom II x4 810
main: asus m4a79t delux
ram: 4 gig 1333
vga: msi gtx 760 oc

به نظرتون یک میلیون ردشون کنم خوبه؟
و اینکه با این یک میلیون چه کارتی میتونم بخرم؟
مشخصات سیستم خودمم اینه:
cpu: cori5 4460
ram: 8 1600
main: gigabyte p85
power: 580 green
ممنون

honor

کاربر سایت
Mar 29, 2009
181
سلام من یه کارت asus gtx 970 strix خریدم میخواستم بدونم کد هدیه بازی رو فقط یک بار به من میدن ؟
به عنوان مثال الان کد تامب ریدر رو میدن اگه من بگیرمش بعدا کد یه بازی دیگه رو بدن باز هم به من تعلق میگیره ؟
پیشاپیش ممنون.

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام من یه کارت asus gtx 970 strix خریدم میخواستم بدونم کد هدیه بازی رو فقط یک بار به من میدن ؟
به عنوان مثال الان کد تامب ریدر رو میدن اگه من بگیرمش بعدا کد یه بازی دیگه رو بدن باز هم به من تعلق میگیره ؟
پیشاپیش ممنون.

خیر فقط یه بار میدن، قبلا هم بازی های دیگه رو داده بودن که فکر کنم اونا هم قابل انتخاب باشن منتها فقط یکیشون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر