مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اقایون بنده فصد داشتم سیستمو ارتقا بدم اما بنا به دلایلی فعلا منصرف شدم اما خو قصد دارم کارت گرافیک و رم رو حداقل بالاتر ببرم به نظر شما گرافیک 970 رو سی پیو i5 2500 جواب میده گلوگاه ایجاد نمیشه ؟ در کل ایا از 970 بالاتر هم رو این سی پیو بدون مشکل گلوگاه میشه نصب کرد یا نه خودم که دوست دارم یه 980 tiبندازم اگه جواب مثبته که بگید که یه 980ti با 8 گیگ رم اضافه کنم که رمم جمعا بشه 16 که حداقل فعلا اذیت نشیم چون این کارت فعلی خودم 770 خیلی داره اذیت میکنه تا بازی جدید هر چند که بهینه سازی بد بازی ها هم مزید بر علت شده
با تشکر
خودم 970 با همون cpu رو دارم. گلوگاه تقریبا نمیشه و زورشون مثله همه تو بازی ها و تا هر جا 970 بره جلو 2500 هم میره! معدود بازی هایی مثله ac unity هستند که مصرف cpu بالایی دارند و در صورت داشتنه 980 ti برای 60 فریمه ثابت تو لحظاتی کمی به مشکل بر بخورید. ولی برای 980ti هم تو 90 درصد گیم ها برای 60 فریم مشکلی نداره.

سلام دوستان
لطفا در مورد خرید و برندهای مناسب و با کیفیت و قیمت کارت گرافیک منو راهنمایی کنید

ممنون
یعنی کلی تر از این سوال نمیشد پرسید! شما بودجتون و سیستمه فعلیتون رو بگید تا بشه راهنمایی کرد

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
خودم 970 با همون cpu رو دارم. گلوگاه تقریبا نمیشه و زورشون مثله همه تو بازی ها و تا هر جا 970 بره جلو 2500 هم میره! معدود بازی هایی مثله ac unity هستند که مصرف cpu بالایی دارند و در صورت داشتنه 980 ti برای 60 فریمه ثابت تو لحظاتی کمی به مشکل بر بخورید. ولی برای 980ti هم تو 90 درصد گیم ها برای 60 فریم مشکلی نداره.

یعنی کلی تر از این سوال نمیشد پرسید! شما بودجتون و سیستمه فعلیتون رو بگید تا بشه راهنمایی کرد
اقا ممنون از راهنمایت پس حله 980ti اینجور که شما گفتید پس جواب میده ! فکر نمیکردم این سی پیو اینقدر حرف برای گفتن داشته باشه ! فقط اقا به نظرت پاور 700 سری گلد برای 980 ti جوابگو هست یا این که باید ارتقا پیدا کنه در ضمن در صورت اینکه 980 ti بگیرم مجبورم از برند msi بگیرم بخاطر اینکه سایر برندها طول بزرگی دارن و تو کیس بنده جا نمیشه به نظرت ارزش داره از این برند بگیرم یا که نه کیس عوض کنم والا کارت فعلیم 770 از برند msi هست که راضی بودم تو این مدت ازش اما خبر ندارم تو سری 980ti خوب هست یا نه این برند ؟
با تشکر

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اقا ممنون از راهنمایت پس حله 980ti اینجور که شما گفتید پس جواب میده ! فکر نمیکردم این سی پیو اینقدر حرف برای گفتن داشته باشه ! فقط اقا به نظرت پاور 700 سری گلد برای 980 ti جوابگو هست یا این که باید ارتقا پیدا کنه در ضمن در صورت اینکه 980 ti بگیرم مجبورم از برند msi بگیرم بخاطر اینکه سایر برندها طول بزرگی دارن و تو کیس بنده جا نمیشه به نظرت ارزش داره از این برند بگیرم یا که نه کیس عوض کنم والا کارت فعلیم 770 از برند msi هست که راضی بودم تو این مدت ازش اما خبر ندارم تو سری 980ti خوب هست یا نه این برند ؟
با تشکر

خواهش میکنم، برند پاور رو نگفتید ولی اگر معتبره بله کفایت میکنه ، msi یکی از برترین برندهاست تو کارت گرافیک، در کل هم تفاوته خاصی بینه برندها نیست مگر برای اورکلاک های سنگین برای درصد خاصی از افراد که مدل هایی خاص رو پیشنهاد بشه داد وگرنه همشون خوبن این روزا !

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
خواهش میکنم، برند پاور رو نگفتید ولی اگر معتبره بله کفایت میکنه ، msi یکی از برترین برندهاست تو کارت گرافیک، در کل هم تفاوته خاصی بینه برندها نیست مگر برای اورکلاک های سنگین برای درصد خاصی از افراد که مدل هایی خاص رو پیشنهاد بشه داد وگرنه همشون خوبن این روزا !
تشکر از شما والا مدل پاور fsp aurum series gold 700 watt والا پاور همچین اسم رسم داری نیست حداقل تو ایران اما من که راضیم و قابلیت های که داره مخصوص گیمینگ هم هست از جمله پشتیبانی از sli واینم بگم رو کارتونش هم زده بود reliable که به نظر میاد پروفرمنس واقعی هم هست

- - -ویرایش - - -

تشکر از شما والا مدل پاور fsp aurum series gold 700 watt والا پاور همچین اسم رسم داری نیست حداقل تو ایران اما من که راضیم و قابلیت های که داره مخصوص گیمینگ هم هست از جمله پشتیبانی از sli واینم بگم رو کارتونش هم زده بود reliable که به نظر میاد پروفرمنس واقعی هم هست
بفرما اینم لینک پاور بنده از سایت اصلی خود پاور www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=36

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام

- - -ویرایش - - -

بفرما اینم لینک پاور بنده از سایت اصلی خود پاور www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=36

پاورتونم مناسبه. برند fsp تو ایران شناخته شده نیست ولی پاورای بدی نیستند و مشکلی نداره

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام دوستان من سی پی یو i3 4170 دارم ایا ارزش داره برم سی پی یو i5 4460 را بخرم تو بازی تاثیر داره کارت گرافیک جی تی ایکس 950 هست یا سی پی یو دیگه ای بگیرم کلا سی پی یو خودم خوبه یا i5 بخرم لطفا راهنمایی کنید

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام دوستان من سی پی یو i3 4170 دارم ایا ارزش داره برم سی پی یو i5 4460 را بخرم تو بازی تاثیر داره کارت گرافیک جی تی ایکس 950 هست یا سی پی یو دیگه ای بگیرم کلا سی پی یو خودم خوبه یا i5 بخرم لطفا راهنمایی کنید

Cpu شما مناسبه همین 950 هست و تغییر اون تقریبا هیچ تفاوتی تو اکثر بازی ها نداره ، ارتقا مناسب برای شما تعویض هر دوی این هاست، اگر اول گرافیک رو عوض کنید خیلی بیشتر تغییر رو حس میکنید مرحله بعد میتونید cpu رو تعویض کنید.

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
دوستان این کارت گرافیک برای بازی های امروزی خوبه؟
مثلا من انتظار ندارم با این ویچر 3 رو روی اولترا بزنم اگه در حد high رو رزولوشن 1080 یا 900 هم بهم بده من راضیم

AMD Radeon R7 360 2 GB

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دوستان این کارت گرافیک برای بازی های امروزی خوبه؟
مثلا من انتظار ندارم با این ویچر 3 رو روی اولترا بزنم اگه در حد high رو رزولوشن 1080 یا 900 هم بهم بده من راضیم

AMD Radeon R7 360 2 GB

رو مدیوم میتونی ویچر 3 رو بازی کنی اونم 30 فریم.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
از اونجایی که برق ایران کیفیت جالبی نداره سعی کنید با کیفیت ترین پاور ممکن رو انتخاب کنید evga-corsair بهترین انتخاب ها برای برق ایران هستن. اگر از چند راهی یا محافظ برق های خارجی هم(المانی) استفاده کنید.(از 50 به بالا قیمت دارن.) هم بسیار حرفه ای عمل کردید هم مطمئن تر البته این کارها خرج اضافی هم در بر داره اما برای سیستم های حرفه ای چند ملیونی قطعا ارزش بالایی داره.

کسایی هم که اهل اورکلاک هستن حتما به این نکات دقت کنن.

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
رو مدیوم میتونی ویچر 3 رو بازی کنی اونم 30 فریم.

مطمئنی؟ تو یوتوب که میدیدم خیلی خوب به نظر میومد. به جز shadow و foliage همرو رو اولترا گذاشه بود
اگه واقعا اینطوریه برم یه لبتاب با همون قیمت با gtx 960m بخرم که بهتره

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
مطمئنی؟ تو یوتوب که میدیدم خیلی خوب به نظر میومد. به جز shadow و foliage همرو رو اولترا گذاشه بود
اگه واقعا اینطوریه برم یه لبتاب با همون قیمت با gtx 960m بخرم که بهتره

عزیز خود 960 دکستاپ نمیتونه ویچر 3 رو روی الترا 30 فریم ثابت بده!
960m حدود 30 درصد از 960 دکستاپ ضعیف تره.یه لپتاپ با این کارت بالای 4 تومن قیمت داره! شما میتونی یه galax 960 4g بخری که مشکلی نخواهی داشت تو هیچ بازی

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
عزیز خود 960 دکستاپ نمیتونه ویچر 3 رو روی الترا 30 فریم ثابت بده!
960m حدود 30 درصد از 960 دکستاپ ضعیف تره.یه لپتاپ با این کارت بالای 4 تومن قیمت داره! شما میتونی یه galax 960 4g بخری که مشکلی نخواهی داشت تو هیچ بازی

آره حتی 960 دسکتاپ هم نمیتونه رو اولترا اجرا کنه ویچر رو ولی اگه hair work رو خاموش کنی و shadow و foliage distance رو روی high قرار بدی میتونی راحت 30 فریم بگیری با 960 دسکتاپ
راجب اون کارت amd هم توی یوتوب یکی رو دیدم که foliage و shadow رو روی مدیوم گذاشت و بقیه رو اکثرا روی high یا اولترا گذاشت و با رزولوشن 1080 داشت بین 26 تا 30 میگرفت که این از سر منم زیاده. یعنی شما فکر میکنی دروغه و با این کارت گرافیک نمیشه انقدر گرفت؟
نظر شما برای من مهمه واسه همین انقدر میپرسم.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
آره حتی 960 دسکتاپ هم نمیتونه رو اولترا اجرا کنه ویچر رو ولی اگه hair work رو خاموش کنی و shadow و foliage distance رو روی high قرار بدی میتونی راحت 30 فریم بگیری با 960 دسکتاپ
راجب اون کارت amd هم توی یوتوب یکی رو دیدم که foliage و shadow رو روی مدیوم گذاشت و بقیه رو اکثرا روی high یا اولترا گذاشت و با رزولوشن 1080 داشت بین 26 تا 30 میگرفت که این از سر منم زیاده. یعنی شما فکر میکنی دروغه و با این کارت گرافیک نمیشه انقدر گرفت؟
نظر شما برای من مهمه واسه همین انقدر میپرسم.

اون کارت 360 amd در حد 750ti قدرت داره! ارزش نداره هزینه کردن براش.
با رزولوشن 1080 داشت بین 26 تا 30 میگرفت که این از سر منم زیاده
زیر 30 فریم اصلا بازی نمیشه کرد اونم ویچر 3 رو که باید مهارت خوبی داشته باشی چطور میگی از سرم زیاده!:|
شما نه باقی قطعات سیستمتو گفتی و نه بودجه رو!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر