مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
ممنون آقافرشید عزیز
این 2 مدل r7 250/r7 240 حدود 250 هستن درسته؟

اینجور که فرمودین با یه کارتی مثل 5450 هم تصویر میگیریم که کارمون راه بیفته؟

تصویر که میشه گرفتف اما پشتیبانی واقعی رزولوشن 21:9 مانیتور شما رو فقط از کارتهای و درایورهای جدید AMD میشه انتظار داشت، فقط بحث رزولوشن دسکتاپ نیست، قابلیت های اون در نمایش فیلم و غیره هم ممکنه فرق کنه

با این کارتها البته اصلا نباید به فکر بازی در اون رزولوشن بود.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سلام دوستان.
بنده قصد خرید یک کارت گرافیک خوب با قیمت مناسب رو دارم که بتونه تمام بازی ها روز رو با کیفیت خیلی خوب اجرا کنه! :d از directx 12 نیز پشتیبانی کنه!
یکی از دوستان سری 9 جیفروس رو بهم پیشنهاد کرده و گفته داغ نمی کنه و نسبت به کارت های گرافیک دیگه خرابی کمتری هم داره! (ارزون ترین مدل از این سری)
بنده اطلاع دارم که کارت های گرافیک با قیمت های میلیونی تو بازار هست، اما بنده می خوام یک کارت گرافیکی داشته باشم که قیمتش مناسب باشه و بتونم تمام گیم ها رو بدون مشکل در تنظمیات بالا در رزولوشن خوب ( مـــــــــــــعـــــمولـــــی ) بازی کنم!
مدل های خیلی زیادی هستن و بنده موندم کدوم می تونه مناسب تر باشه!!!
پیشنهاد شما چیه؟

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
سلام دوستان.
بنده قصد خرید یک کارت گرافیک خوب با قیمت مناسب رو دارم که بتونه تمام بازی ها روز رو با کیفیت خیلی خوب اجرا کنه! :d از directx 12 نیز پشتیبانی کنه!
یکی از دوستان سری 9 جیفروس رو بهم پیشنهاد کرده و گفته داغ نمی کنه و نسبت به کارت های گرافیک دیگه خرابی کمتری هم داره! (ارزون ترین مدل از این سری)
بنده اطلاع دارم که کارت های گرافیک با قیمت های میلیونی تو بازار هست، اما بنده می خوام یک کارت گرافیکی داشته باشم که قیمتش مناسب باشه و بتونم تمام گیم ها رو بدون مشکل در تنظمیات بالا در رزولوشن خوب ( مـــــــــــــعـــــمولـــــی ) بازی کنم!
پیشنهاد شما چیه؟

GTX 950/960 اگرم دست دوم تهیه کنین 970 / 290x فک کنم گزینه های خوبی باشن

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سلام دوستان.
پیشنهاد شما چیه؟
سلام داداش چطوری :-)
مشخصات بقیه قطعاتت چیه؟چقد بودجه میخوای بزاری!؟

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سلام داداش چطوری :-)
مشخصات بقیه قطعاتت چیه؟چقد بودجه میخوای بزاری!؟

ممنونم داداش، خوبم، شما خوبید!؟ سلامتید؟ چه خبر؟ همه چی رو به راهه؟ :d
والا سیستمم زیر خطِ معمولیه! :d

سی پی یو: Intel® Pentium® Processor G2030 3.00GHz
مادربورد: ASUS B75M-A
رم: 8gig
پاور: Green

کلا دل و روده اصلیش همینه!
اگر می خوای ماوس و کیبورد رو هم ذکر کنم!!!! :d :d :d
والا بودجه رو اول 300-400 در نظر گرفته بودم، اما دیدم با این بودجه کارت های گرافیک نسل عمه بزرگمم بهم نمی دن! :d
به همین دلیل بودجه رو بالاتر بردم و خودمو به خدای بزرگ سپردم! :d
یک کارت گرافیک نسل جدید با پشتیبانیِ بـــرادر directx 12 و ترجیحا سگجون و موندگار برای سالیان متوالی! :d (منظور دوام و متلاشی نشدن هست!)
بنده پیرمرد شدم، یهو دلم هوس گیم زدن کرد! :d

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219

کلا دل و روده اصلیش همینه!
اگر می خوای ماوس و کیبورد رو هم ذکر کنم!!!! :d :d :d
والا بودجه رو اول 300-400 در نظر گرفته بودم، اما دیدم با این بودجه کارت های گرافیک نسل عمه بزرگمم بهم نمی دن! :d
به همین دلیل بودجه رو بالاتر بردم و خودمو به خدای بزرگ سپردم! :d
یک کارت گرافیک نسل جدید با پشتیبانیِ بـــرادر directx 12 و ترجیحا سگجون و موندگار برای سالیان متوالی! :d (منظور دوام و متلاشی نشدن هست!)
چاکریم
والا از نظر عمر اگه به تنظیمات معمولی و رزولوشن اچدی قانع باشی زیاد مشکلی نیست (عمر عملیاتی)‌،عمر خود کارتم که تا دوسال گارانتی هست و مشکلی پیش بیاد تعویض میشه بعد اونم باخداس(مشکلی پیش نمیاد اذیتش نکنی ;-) )
پردازنده که خیلی ضعیفه الان، ازونجا که نمیخوای زیاد خرج کنی به نظرم یه پردازنده ci3 دست دوم پیدا کن و یه gtx 750 2gb بگیر که خیلی کم مصرفو خنکه معماری نسل جدیده با اینکه سری۷

اگه تنظیمات بالا تر میخوای که باید به فکر gtx 960 (حدود۷۵۰ به بالا)باشی،یکمم صبر کنی شاید مدلای خوش قیمتتره gtx 950 هم پیدا شد تو بازار،مدلای الانش که اور شدنو اینا از ۶۷۰ به بالان،البته احتمالا پردازندرم واسه اینا باید قویتر از ci3برداری تو اون سوکت..شاید مادربورد هم رد کنی بره و سوکت جدید بگیری بهتر باشه تو این شرایط..

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید

قطعات فعلی سیستم شما نه تنها برای بازی در تنظیمات پایین و متوسط هم تضمینی نداره، بلکه برای کارهای اداری و دفتری هم در سطح معمولی هست
بنابراین در فکر ارتقای کلی سیستم باشید، خرید کارت گرافیک به تنهایی فقط هدر دادن بودجه هست. اگر هوس بازی کردید و میخواید تجربه ی خاطه انگیزی داشته باشید یا بیشتر هزینه کنید یا به سراغ کنسول برید.

نصب کارت 1 میلیونی روی این سیستم دست کمی از توهین به کارت گرافیکی نیست!

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
چاکریم
والا از نظر عمر اگه به تنظیمات معمولی و رزولوشن اچدی قانع باشی زیاد مشکلی نیست (عمر عملیاتی)‌،عمر خود کارتم که تا دوسال گارانتی هست و مشکلی پیش بیاد تعویض میشه بعد اونم باخداس(مشکلی پیش نمیاد اذیتش نکنی ;-) )
پردازنده که خیلی ضعیفه الان، ازونجا که نمیخوای زیاد خرج کنی به نظرم یه پردازنده ci3 دست دوم پیدا کن و یه gtx 750 2gb بگیر که خیلی کم مصرفو خنکه معماری نسل جدیده با اینکه سری۷

اگه تنظیمات بالا تر میخوای که باید به فکر gtx 960 (حدود۷۵۰ به بالا)باشی،یکمم صبر کنی شاید مدلای خوش قیمتتره gtx 950 هم پیدا شد تو بازار،مدلای الانش که اور شدنو اینا از ۶۷۰ به بالان،البته احتمالا پردازندرم واسه اینا باید قویتر از ci3برداری تو اون سوکت..شاید مادربورد هم رد کنی بره و سوکت جدید بگیری بهتر باشه تو این شرایط..

ممنون بابت راهنمائیتون.
دقیقا منم برای رزولوشن کاملا متوسط می خوام و قصد ندارم از رزولوشن خیلی بالا استفاده کنم. ولی می خوام حداقل بتونم در بازی ها از افکت ها استفاده کنم و حتما directx 12 رو ساپورت کنه.
بله حق با شماست، شاید باید به فکر یک سی پی یو جدید هم باشم. مادربورد همچی بد نیست، خوبه بنظرم! :d اگر بخوام اینارو هم عوض کنم فکر کنم باید یک 2 میلیونی خرج کنم! :d
من فقط می خوام بازی های روز رو اجرا کنم با کیفیت مناسب، همین!!! :d

قطعات فعلی سیستم شما نه تنها برای بازی در تنظیمات پایین و متوسط هم تضمینی نداره، بلکه برای کارهای اداری و دفتری هم در سطح معمولی هست
بنابراین در فکر ارتقای کلی سیستم باشید، خرید کارت گرافیک به تنهایی فقط هدر دادن بودجه هست. اگر هوس بازی کردید و میخواید تجربه ی خاطه انگیزی داشته باشید یا بیشتر هزینه کنید یا به سراغ کنسول برید.

نصب کارت 1 میلیونی روی این سیستم دست کمی از توهین به کارت گرافیکی نیست!
یا حضرت تحول!!!! :d بخدا من با این سیستم Call Of Duty Black Ops بازی می کنم! :d :d :d
یعنی در این حد داغونه؟؟؟ :d :d :d
اگر بخوام تمام دل و روده کامپیوتر رو عوض کنم، ترجیح می دم کنسول بگیرم واقعا!!!! :d آخه دیگه خیلی هولناک می شه! :d
یعنی من الان با این سیستم نرم یدونه گرافیک سری 9 ضعیف بگیرم؟؟؟ :d

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
آقا همین HD 720 کفایت می کنه آقا! :d :d :d
داداش هنو بجواب نرسیدی مگه!!؟
یه gtx 750/750ti با یه ci3سوکت مادربردت بگیر بره دیگه..دایرکت ایکس ۱۲ ،مکسول...
این کمترین خرجیه که میتونی بزاری باتوجه به شرایط و راضیتم میکنه تو اون رزولوشن

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
داداش هنو بجواب نرسیدی مگه!!؟
یه gtx 750/750ti با یه ci3سوکت مادربردت بگیر بره دیگه..دایرکت ایکس ۱۲ ،مکسول...
این کمترین خرجیه که میتونی بزاری باتوجه به شرایط

بله متوجه شدم. توضیحات شما منطقیه.
ولی سوال دارم!

سری 7 دو مدل داره؟ یعنی هم GT هست و هم GTX؟ مدل GTX نسبت به GT قدرت خیلی بیشتری داره؟
سوال بعدی...
در سری هفت و در مدل GT حالت directx 12 پشتیبانی نمیشه ولی در مدل GTX در سری 7 پشتیبانی از directx 12 هست؟
و سوال...
به نظر شما، بهتر نیست من یک مدل ارزون قیمت از سری 9 رو بگیرم تا یک مدل GTX از سری 7؟

اگر به این سوالات بنده جواب بدید من از گمراهی در میام! :d

اصلا فرق این 9 و 7 چیه؟؟؟ :d

راستی حدود قیمت یک مدل ارزون قیمت از سری 9 و مدل GTX750 رو هم بگید.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
gtx 950 ارزون ترین مدل سری ۹ هست.ولی با اون cpu حیفه این کارت خدایی:|:d
دو مدل نداره همه gtx هست.gt مال سری قدیم بود
750 از دایرکت ۱۲ به طور کامل مثل سری ۹ پشتیبانی نمیکنه:d
مدل گالاکس و ایسوس 750ti حدود 500 گیر میاد معمولی ترین مدلش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر