مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
دوست من ریسک خیلی بزرگیه اونم برای رفرنس های hawai که گرمای کشنده ی ثابت 94 رو به طور ثابت اونم با وجود vapor chamber sink تجربه کردن

این کارت در طول زمان با گرم شدن فرکانسش بشدت کاهش پیدا میکنه تا دماش از 94 فراتر نره اما کارتی بوده که مدت طولانی در حواشی TJ MAX رو سپری کرده پس به نظر من از این ریسک ها نکنید .

البته چندی پیش در یکی از فروم ها همین مدل دسته دومش خریداری شد و کاربرش راضی بود - ( اتفاقا اگر خاطرم باشه اونم BF4 EDITION بود )

نمیدونم والا بخرم یا نه
البته دمای 95 خیلی زیاده ولی میشه با گذاشتن دور فن رو 60 دما رو به 84 کاهش داد . خود فروشنده گفته کارت رو تضمین میکنه .
البته بین 770 و 280x هم موندم اگه این 290 ه نشد کدومو بخرم

- - -ویرایش - - -

سلام .
قصد خرید کارت GTX 970 رو دارم .
اگه مشکل بودجه نباشه چه برندی رو پیشنهاد میکنید ؟

GIGABYTE N970G1GAMING-4GD 256BIT VGA

یا

GIGABYTE N970WF3OC-4GD 256BIT VGA

یا برندای دیگه ؟
ممنون

تو سری 900 گیگا و inno3d و evga بهترین برند ها هست ولی پیشنهاد من اینه
inno3d gtx 970 ultra 4x airboss 1470 چه از نظر فریم چه دما از بقیه بهتره

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
r9 290x رفرنس خریدم
خیلی راضیم با پول 960 کارایی 970 رو داره تنها مشکلش دمای بالاشه اونم با برنامه msi after berner دور فن رو روی 65 میزارم و دماش مناسب میشه

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
سلام
نظر شما درمورد کارت
GIGABYTE GTX 970 G 1 با ورژن 1.1 با 10 روز کارکرد به مبلغ 1260 تومن چیه؟
از نظر حرارت چطوره؟
تو کیس x3 gaming جا میشه
باتشکر

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
r9 290x رفرنس خریدم
خیلی راضیم با پول 960 کارایی 970 رو داره تنها مشکلش دمای بالاشه اونم با برنامه msi after berner دور فن رو روی 65 میزارم و دماش مناسب میشه

خیلی کار خوبی کردی که 290xخریدی
کارت 290xخیلی قدرتمنده به حدی که حتی توبعضی عناوین روی 970روهم کم میکنه
همچنین تودایرکت12 هم که فعلا توتست ها کاملا ازسد970عبورکرده وبه مرز980رسیده....
داداش برو حالشو ببر ایشالا فنش برات بچرخه

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
به قیمت کدوم مدل ۹۶۰؟آکبند؟

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

من کارتم خریدم 950 یعنی هم قیمت 960 استریک
البته دمای کشنده 94 درجه رو داره اما یه گفته خود amd این دما براش طبعیه و چیزی نمیشه
البته من با تنظیم دور فن دماش رو به 80-84 میرسونم

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
خیلی کار خوبی کردی که 290xخریدی
کارت 290xخیلی قدرتمنده به حدی که حتی توبعضی عناوین روی 970روهم کم میکنه
همچنین تودایرکت12 هم که فعلا توتست ها کاملا ازسد970عبورکرده وبه مرز980رسیده....
داداش برو حالشو ببر ایشالا فنش برات بچرخه
البته دوست عزیز بعدا مشخص شد که هر دو برند در بعضی موارد توی معماریشون مشکل دارن. تنها تستی هم که تو dx12 شده دقیقا روی نقطه ضعف انویدیا مانور داده. به طور کلی خیال شما راحت توی dx12 هر بازی با هر کدوم از برندها همکاری کنه با کارتهای اون برند بازده بهتری خواهد داشت تا معماری های جدید بیاد و ضعفها و باگ ها رو رفع کنن و رقابت واقعی شروع بشه. من خودم طرفدار amd هستم ولی واقعا با تاخیرش در سری 300 من سراغ 900 رفتم و واقعا معماری برتری داره. قابلیت اورکلاک بالا با حرارت خیلی کمتر و مصرف پایین تر. پشتیبانی از بیشتر api های dx12 رو هم بهش اضافه کنید. الان من یه zotac gtx 970 amp extreme core edition دارم خودش که اورکلاک بالایی داره من هم بهش اضافه میکنم تا حدود 30 درصد میاد بالا و کاملا استیبل هستش. دماش هم بالای 60 نمیره! یعنی حدودای به 980 رفرنس! قیمت پاور مورد نیاز و برق مصرفیشون رو هم حساب کنی باز این به صرفه تره. الانم 1400 میشه خرید فکر کنم.
البته امیدوارم amd کمی به خودش بیاد و معماریشو درست کنه چون انویدیا نسل بعدیش بدجوری روش کار شده و ظاهرا میخواد بازار رو کامل دستش بگیره که اینجوری خیلی بد میشه و باز هم قیمت گذار بازار، انویدیای گرون فروش میشه.
من کارتم خریدم 950 یعنی هم قیمت 960 استریک
البته دمای کشنده 94 درجه رو داره اما یه گفته خود amd این دما براش طبعیه و چیزی نمیشه
البته من با تنظیم دور فن دماش رو به 80-84 میرسونم
دوست عزیز کمی گرون نگرفتی؟فکر کنم با 1100 میشد 970 رفرنس نو بگیری.

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
البته دوست عزیز بعدا مشخص شد که هر دو برند در بعضی موارد توی معماریشون مشکل دارن. تنها تستی هم که تو dx12 شده دقیقا روی نقطه ضعف انویدیا مانور داده. به طور کلی خیال شما راحت توی dx12 هر بازی با هر کدوم از برندها همکاری کنه با کارتهای اون برند بازده بهتری خواهد داشت تا معماری های جدید بیاد و ضعفها و باگ ها رو رفع کنن و رقابت واقعی شروع بشه. من خودم طرفدار amd هستم ولی واقعا با تاخیرش در سری 300 من سراغ 900 رفتم و واقعا معماری برتری داره. قابلیت اورکلاک بالا با حرارت خیلی کمتر و مصرف پایین تر. پشتیبانی از بیشتر api های dx12 رو هم بهش اضافه کنید. الان من یه zotac gtx 970 amp extreme core edition دارم خودش که اورکلاک بالایی داره من هم بهش اضافه میکنم تا حدود 30 درصد میاد بالا و کاملا استیبل هستش. دماش هم بالای 60 نمیره! یعنی حدودای به 980 رفرنس! قیمت پاور مورد نیاز و برق مصرفیشون رو هم حساب کنی باز این به صرفه تره. الانم 1400 میشه خرید فکر کنم.
البته امیدوارم amd کمی به خودش بیاد و معماریشو درست کنه چون انویدیا نسل بعدیش بدجوری روش کار شده و ظاهرا میخواد بازار رو کامل دستش بگیره که اینجوری خیلی بد میشه و باز هم قیمت گذار بازار، انویدیای گرون فروش میشه.

دوست عزیز کمی گرون نگرفتی؟فکر کنم با 1100 میشد 970 رفرنس نو بگیری.

290x از 970 بهتره
1220 هست 70 رفرنس نو

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
290x از 970 بهتره
1220 هست 70 رفرنس نو
بله قطعا برای کاربر معمولی که اورکلاک نمیکنه و مصرف و ودماش براش مهم نیست همون 290x بهتره. البته تو ایران عمدتا مبلغ پاور رو تو حساب کردن قیمت گرافیک فراموش میکنن.
970 رفرنس هم وقتی من کارتمو گرفتم 1100 میشد پیدا کرد سری 300 اومده کلا هر مدل 50 تا 100 رفته بالا! هرچند کلا من رفرنس ها رو قبول ندارم و پیشنهاد هم نمیدم.
موفق باشید.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
نگرانی دائم از رسیدن به دمای TJ MAX - صدای موتور توربو جت داخل کیس که این خودش داستانی هست . با داشتن گرافیک پر سر و صدا در آینده هر وقت بازی سنگین میکنن چون میدونین فشار زیادی داره به کارت عزیزتون ( برای یک گیمر گرافیک حکم حلقه برای گالوم داره My precious) این حس بهتون دست میده که دارید از گرافیکتون بیگاری می کشید . و دلتون نمیاد بیشتر بازی کنید چون میدونید داره روی حدتاکثر فشار کار میکنه . (کارت هایی با فن های غیر رفرنس اغلب حتی فن اونها به علت سینک عظیم الجثه خاموشه و خیالتون از بابت بخش مکانیکی و فن ها طول عمرشونم راحته )

علت اسرار من از نخریدن رفرنس 290x اون هم دسته دوم مواردی هست که به زودی براتون آشکار و من دلم نمیخواست با اینها مواجه بشید چون راهنمایی برای من سود و ضرری نداره - در اینده منظور حتی تا 1 سال آینده متوجه منظور من میشید

امیدوارم مثل ساعت سویسی براتون کار کنه چون گرافیک عزیزترین جرء و قلب هر گیمر هست .

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
این بحثها الان برای چی هست؟ این بنده خدا تصمیم خودش رو گرفته و به کارتی رو خریده حالا رفرنس یا غیر رفرنس. وقتی خود AMD این کارت رو طراحی کرده و ارائه داده یعنی از کیفیت کارت مطمعن هست و این دوستمون هم همینطور که گفته با کشیدن کار بیشتر از فن داره دما رو پایینتر هم میاره از نظر پرفورمنس هم این کارت با DX12 بهتر از 970 نتیجه میگیره و فکر میکنم تا نزدیکی 980 هم بره، باید یکبار دیگه بنچمارکها رو ببینم تا دقیقتر نظر بدم. ولی در کل انتخاب خوبی انجام داده.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380

.
کارت 290xکاملا از 970 برتره مدلهای رفرنسشو میگم
شما یه نگاه به بنچمارکها بنداز
الان چند تا بنچمارک بازی دایرکت 12 اومده که فقط توی بازی aotsاز قابلیت معروف acاستفاده شده که کارت 290xبااختلاف وحشتناکی نسبت به غول های انویدیا بالاتر قرارمیگیره
توبقیه بازی های دایرکت 12 هم بااینکه از قابلیت جالب acاستفاده نکردند ولی بازهم کارت290xیک سروگردن ازجناب970بالاتره وحتی درمواردی به غول بی شاخ ودم gtx980 هم سلامی عرض کرده!!!!!

نتیجه:
تودایرکت 11 فعلا توبعضی بازی ها 970 وتوبعضیا هم 290xبهتره
ولی تو دایرکت 12اصلا حرف970 روهم نزن ...

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
سلام دوستان یه گرافیک GTX 750 TI هست فقط مدل تک فن و دوال فن نیست . میشه بگید فرق دوال فن وبا تک فن چیه ؟؟؟؟ آیا قدرتشون هم فرق داره یا فق فن کمتر دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر