مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
ارزون ترین کارت گرافیکی که میتونه cs go و dota 2 رو روی رزولیشن 4k با فریم 120 اجرا کنه چیه؟

با CS Go مشکلی نیست، اما Dota 2 که موتور نسبتا سبکی داره، 4K سنگینه و 120 فریم ثابت هم گرفتنش سخته
با یه کارت 980 می تونید متوسط 100 فریم و با 980 Ti هم تا 120 فریم رو داشته باشید.

البته در کل برای رزولوشن 4K دوتا کارت توصیه میشه ، دوتا 980 یا بالاتر.

د

- - -ویرایش - - -

مدل شما خنک ترینه
مدل ایسوس استریکس از این کم صداتره ولی خنکی !!!:
ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX Review - DX11: Grand Theft Auto V

تا 1 ماه یا 2 ماه دیگه بازار پر میشه اما این سایت با بهترین قیمت داره ولی ازش خرید نداشتم و نمیدونم مطمئنه یا نه:

دادن لینک فروشنده های داخلی در فروم خلاف قوانین هست

تست اون سایت هم طبق بررسیهای بعدی در مورد مدل ASUS DCU III ممکنه صحت نداشته باشه یا دقیق نباشه، دمای این کارت هم باید بین 70 تا 75 درجه باشه.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام!
کدوم کارت میتونه رو رزولوشن 768*1366(کمتر از 1600p حتی هستش)بازده کارت 980 رو 1080 داشته باشه؟

به طور دقیق نمیشه گفت که کارتی در این رزولوشن صد در صد مطابق 980 در FHD خواهد بود. ولی برای رزولوشنی که گفتید کارتهای 960 و 280X و 380 راندمان مناسبی ارائه میکنن.

- - -ویرایش - - -

سلام بین این دو کارت کدوم بهتره.کارت Zotac GTX 980 4GBبا قیمت 2/050/000یا کارت GIGABYTE G1.Gaming 970 4GB

زوتاک راندمان بالاتری در گیم داره( بطور کلی 980 حدود 15 الی 20 درصد بالاتر از 970 )، ولی مدار تغذیه و سیستم خنک کنندگی کارت 970 G1 بهتر هست.

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
مدل زوتک دماش چجوریه خیلی که گرم نمیشه؟شما بودین کدوم رو میخریدین

خب اون مدل زوتک که گفتید مدل رفرنس هست. دماش هم از مدل های غیر رفرنس بالاتره ولی نه به اندازه ای که ایجاد مشکل کنه برای کارت.
بنده مدل G1 رو بیشتر میپسندم. کارت خوبیه از همه لحاظ و اختلافش با مدل رفرنس 980 هم کمه. در کل به صرفه تره.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ارزون ترین کارت گرافیکی که میتونه cs go و dota 2 رو روی رزولیشن 4k با فریم 120 اجرا کنه چیه؟

هیچ display در دنیا ساخته نشده که 4k 120 باشه تازه خیلی مدل ها 4k 60 هم با نسبت رنگ 4:4:4 پشتبانی نمی کنن هیچ کابلی هم نشنیدم از چنین چیزی پشتبانی بکنه hdmi2.0 نهایتش 4k 60 هست تازه نسخه جدیدش hdr پشتیبانی می کنه بعضی از 4k ها قابلیت 1080p 120 دارن که باید طبق نقدها اقدام به خرید کنید. مهم تر از این ها input lag هست برای شما که فعلا بهرینش برای suhd شرکت Samsung هس که نزدیک 20 هست بالای 40 هم برای شما پیشنهاد نمی شه.
اگر خیلی حرفه ای هستید در حد مسابقات پیشنهاد این می شه با تکنیک g-sync که برای شما vsync ابدا پیشنهاد نمی شه
1440p, 144hz
فکر کنم asus در ایران موجود باشه

اینم بگم دادن فریم بالای 60 زمانی که refresh در حالت 60 تنظیم باشه عملا تاثیر خاصی نداره چرا هر ثانیه تنها 60 بار تصویر نوسازی می شه پس فریم های بیشتر عملا تاثیری ندارن مگر با تکنیک true motion اینا کمی حسش کنید که علاوه بر فیک بودن این تکنیک ها باعث افزایش input lag می شه که در این سبک بازی ها نباید استفاده بشه

مدل ASUS PG278Q ROG Swift 27-Inch

این بهترین بازاره با قیمت ناقابل 3 تومن

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
هیچ display در دنیا ساخته نشده که 4k 120 باشه تازه خیلی مدل ها 4k 60 هم با نسبت رنگ 4:4:4 پشتبانی نمی کنن هیچ کابلی هم نشنیدم از چنین چیزی پشتبانی بکنه hdmi2.0 نهایتش 4k 60 هست تازه نسخه جدیدش hdr پشتیبانی می کنه بعضی از 4k ها قابلیت 1080p 120 دارن که باید طبق نقدها اقدام به خرید کنید. مهم تر از این ها input lag هست برای شما که فعلا بهرینش برای suhd شرکت Samsung هس که نزدیک 20 هست بالای 40 هم برای شما پیشنهاد نمی شه.
اگر خیلی حرفه ای هستید در حد مسابقات پیشنهاد این می شه با تکنیک g-sync که برای شما vsync ابدا پیشنهاد نمی شه
1440p, 144hz
فکر کنم asus در ایران موجود باشه

اینم بگم دادن فریم بالای 60 زمانی که refresh در حالت 60 تنظیم باشه عملا تاثیر خاصی نداره چرا هر ثانیه تنها 60 بار تصویر نوسازی می شه پس فریم های بیشتر عملا تاثیری ندارن مگر با تکنیک true motion اینا کمی حسش کنید که علاوه بر فیک بودن این تکنیک ها باعث افزایش input lag می شه که در این سبک بازی ها نباید استفاده بشه

مدل ASUS PG278Q ROG Swift 27-Inch

این بهترین بازاره با قیمت ناقابل 3 تومن

حرف شما برای HDMI 2.0 دزست هست
اما در مورد DISPLAY PORT 1.3 خیر شما میتونید 120Hz رو تجریه کنید
در عمل 144 زیاده ولی معقول بازار 60 فریم در ثانیه هست که به نظرم نباید تا 29 اینچ فول اچ دی و 4K تفاوت داشته باشن بعد از اونم دیگه مانیتور نیست TV که DISPLAY PORT ندارن پس میشه همون حرف دوستمون

اینا همش تبلیغاته تبلیغات
بهترین چیز فول اچ دی 60Hz هست
تکنولوژی G-sync , free-sync هردو برای فریم دهی زیر 40 کاربرد داره نه زیر 60 چون چشم در زیر این مقدار دچار مشکل و بریده بریده شدن تصویر میشه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حرف شما برای HDMI 2.0 دزست هست
اما در مورد DISPLAY PORT 1.3 خیر شما میتونید 120Hz رو تجریه کنید
در عمل 144 زیاده ولی معقول بازار 60 فریم در ثانیه هست که به نظرم نباید تا 29 اینچ فول اچ دی و 4K تفاوت داشته باشن بعد از اونم دیگه مانیتور نیست TV که DISPLAY PORT ندارن پس میشه همون حرف دوستمون

اینا همش تبلیغاته تبلیغات
بهترین چیز فول اچ دی 60Hz هست
تکنولوژی G-sync , free-sync هردو برای فریم دهی زیر 40 کاربرد داره نه زیر 60 چون چشم در زیر این مقدار دچار مشکل و بریده بریده شدن تصویر میشه

نه عزیز ما 4k 120 هرتز نداریم درسته که dp از پسش بر میاد اما چیزی نداریم که اجراش کنه از این گذشته تنها tv Panasonic از dp 1.2 پشتیبانی می کرد که اونم در سری جدیدش حذفش کرده. اما full hd 120 هرتز داریم فرقشم کم نیست
مشکل بریدگی هم ربطی به فریم نداره در هر فریمی ایجاد می شه تکنیک g-sync بسیار عالی هست خوراک بازی های fps یا شبیه این که با موس سر کار دارید اما قیمتش نجومی زیاده

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,144
نام
حمید
دوستان الان مدلای رفرنس 980ti دارن کم کم وارد بازار میشن میخواستم بدون غیر از قابلیت اورکلاک و کولینگ چه تفاوتی با مدلای غیر رفرنس دارن ؟ چون من زیاد اهل اور کلاک نیستم میخواستم بدونم ارزش 300 تومن هزینه اضافی رو داره ؟
مانیتور من ‍‍‍port hdmi نداره ولی یه کابل dvi به hdmi دارم که راحت روی ps3 جواب میده میخواستم بدونم استفاده از این کابل با کارت گرافیک جدید افت کیفیت ایجاد میکنه ؟
هنوزم میشه بتمن رو با این کارت گرافیک رایگان دریافت کرد یا مهلتش تموم شده ؟

samad1

کاربر سایت
Jul 7, 2015
3
نام
صمد
سلام دوستان:d
...
منمیخواستمیه کارت گرافیک ارزون بگیرم,مثله gt630 یا gt730 میخواستم ببینم به

سیستمم میخوره یا نه!؟

مادربورد:gigabyte s-series p43t-es3g

سی پی یو:intel dual core e5700 3.00GHz

گرافیک: gt9500

رم:4gb

پاورو نمیدونم:|
...
میدونم باید کلا عوض کنم ولی فعلا نمیشه:d:(

...
لطفا راهنمایی کنین:x

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان الان مدلای رفرنس 980ti دارن کم کم وارد بازار میشن میخواستم بدون غیر از قابلیت اورکلاک و کولینگ چه تفاوتی با مدلای غیر رفرنس دارن ؟ چون من زیاد اهل اور کلاک نیستم میخواستم بدونم ارزش 300 تومن هزینه اضافی رو داره ؟
مانیتور من ‍‍‍port hdmi نداره ولی یه کابل dvi به hdmi دارم که راحت روی ps3 جواب میده میخواستم بدونم استفاده از این کابل با کارت گرافیک جدید افت کیفیت ایجاد میکنه ؟
هنوزم میشه بتمن رو با این کارت گرافیک رایگان دریافت کرد یا مهلتش تموم شده ؟
تو مدل های گرونتر و حرفه ای تر برد و قطعات روی اون هم فرق داره و از قطعات با کیفیت تری استفاده شده و معمولا چند درصدی هم به خاطر فرکانس بالاتر سریعتر هستند که کمتر از 10 درصد هست اختلاف. پس اگر دمای کارت و اورکلاک کردن برای شما ملاک نیست همون مدل رفرنس رو میتونید انتخاب کنید.
خب از همون کابل dvi برای تصویر گرفتن از کارت برای مانیتورتون استفاده کنید. من تبدیل استفاده کردم و افت کیفیتی ندیدم. ولی خب تبدیلات بی کیفیتیم هستند که کمی تاثیر دارن تو رنگ و شفافیت.
راجبه بتمن و دریافت کد بازی و این ها هم به شخصه اطلاعی ندارم!
با سلام بنظرتون استفاده از کدوم کارت های زیر توصیه میشه
Evga gtx 960 2x sli
Asus gtx 970 strik
خرید تکی کارت 970 بهتر هست... کلا sli یا کراس کردن دو کارت رده میانی مناسب نیست و بازده مورد انتظارو نسبت به خرید کارت قویتر با همون هزینرو نداره.

سلام دوستان:d
...
منمیخواستمیه کارت گرافیک ارزون بگیرم,مثله gt630 یا gt730 میخواستم ببینم به

سیستمم میخوره یا نه!؟

مادربورد:gigabyte s-series p43t-es3g

سی پی یو:intel dual core e5700 3.00GHz

گرافیک: gt9500

رم:4gb

پاورو نمیدونم:|
...
میدونم باید کلا عوض کنم ولی فعلا نمیشه:d:(

...
لطفا راهنمایی کنین:x
همه ی کارت گرافیکا نصب میشن رو اون مادربورد... پاور هم هر چی باشه اگر سالم باشه و با سیستمه فعلی مشکلی نداشته باشه 730 و 630 اونقدری مصرف ندارند که که نیاز به تعویض پاور داشته باشید.

دما 72 درجه سانتیگراد برا کارت 960 مناسبه؟
برای لود کامل بله مناسبه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر