مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
ببخشید ، سوال شما رو جا انداخته بودم!

کارت شما که خیلی خوبه، چرا قصد فروش دارید؟!

اگه 25 درصد از قیمت کارت کم بشه فکر کنم قیمت مناسبی برای فروش باشه.

از این کارا نکن! باید هر دوتا کانکتور وصل باشن! وگرنه کار نمی کنه.
توی بسته بندی کارت تبدیلات لازم برای اتصال کابلهای دیگه ی پاور به کانکتور 6 یا 8 پینی PCI-ex باید موجود باشه، اگر موجود نیست از بازار لوازم جانبی میشه تهیه کرد.

شما الان حتما باید یه کابل رو مستقیم از پاور به کارت وصل کرده باشی، کابل دیگه رو با تبدیل دوتا کانکتور مجزای دیگه میشه به کارت وصل کرد، اگه برق لازم فرآهم نباشه کارت روشن نمیشه، خودت هم ریسک این کار رو نکن!
اگه کلا کار نکنه از پایه روشن نمیشه نه؟

شیش به هشت هست! چهار به شیش اش کمه! متاسفانه مال پاور دوتا چهار به شیش داره یکی هم هشت، اون هشته متاسفانه کوتاهه و به این نخورد!
رفتم سوکت چهار به شیش اصلا نبود :| دیر وقت هم بود یه جا فقط چهار به هشت داشت اونو گرفتم آوردم زدم روشن نشد کلا سیستم با اون! فکر میکنم البته مشکل سر همین که چهار به شیش برق کافی نمیده نه؟

حالا فردا باز برم بگردم دوتا چهار به شیش گیر بیارم!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خواهش میکنم

کارتش عالیه اما چون یه 980 هم ناخواسته به دستم رسیده قصد فروش این رو دارم قیمت نو در بازار چنده؟

سپاس

ناخواسته؟! خیلی هم عالیه 980!

تو بازار بسته به برند بین 2100 تا 2200 متغیر هست.

اگه کلا کار نکنه از پایه روشن نمیشه نه؟

شیش به هشت هست! چهار به شیش اش کمه! متاسفانه مال پاور دوتا چهار به شیش داره یکی هم هشت، اون هشته متاسفانه کوتاهه و به این نخورد!
رفتم سوکت چهار به شیش اصلا نبود :| دیر وقت هم بود یه جا فقط چهار به هشت داشت اونو گرفتم آوردم زدم روشن نشد کلا سیستم با اون! فکر میکنم البته مشکل سر همین که چهار به شیش برق کافی نمیده نه؟

حالا فردا باز برم بگردم دوتا چهار به شیش گیر بیارم!!

بله، سیستم روشن میشه، یا با Beep های پیاپی اخطار میده، یا اصلا تصویر نمیده. برخی کارتها مثل مدلهای ایسوس و MSI هم بالای کانکتورشون یه LED هست که اگه اتصال برقرار و توان مورد نیاز فرآهم باشه سبزرنگ میشن و اگر به هر دلیلی مشکلی باشه قرمز می مونن و کارت تصویر نخواهد داد.

مشکل شما همینه که توان کافی تامین نمیشه، ما کانکتور 4 به 6 نداریم اصلا، برای تامین نیروی یه کانکتور 6 پین باید دو تا 4 پینی به یه 6 پینی همزمان متصل بشن تا توان مورد نیاز فرآهم بشه

اگه نشد به فکر تعویض پاورت باش.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988

بله، سیستم روشن میشه، یا با Beep های پیاپی اخطار میده، یا اصلا تصویر نمیده. برخی کارتها مثل مدلهای ایسوس و MSI هم بالای کانکتورشون یه LED هست که اگه اتصال برقرار و توان مورد نیاز فرآهم باشه سبزرنگ میشن و اگر به هر دلیلی مشکلی باشه قرمز می مونن و کارت تصویر نخواهد داد.

مشکل شما همینه که توان کافی تامین نمیشه، ما کانکتور 4 به 6 نداریم اصلا، برای تامین نیروی یه کانکتور 6 پین باید دو تا 4 پینی به یه 6 پینی همزمان متصل بشن تا توان مورد نیاز فرآهم بشه

منظوز ار ناخواسته این بود که شانسی و بصورت چیزی تو مایه های هدیه بدستم رسیده

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام فرشید جان،خوبی دادا ؟
آقا خرید 970 قطیه و میخوام مدل Zotac GTX 970 AMP! Omega Edition 4GB GDDR5 رو تهیه کنم،تو سایتها 1600 گذاشتن.
فقط اینکه منظور از مدل رفرنس چیه ؟ راهی برای شناسایی داره ؟
مرسی

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
سلام فرشید جان
یه سوال فنی داشتم شرمنده اگه جای مناسبی نیست!
میگم تو برنامه GPU-Z قسمت ASIC quality برای چیه دقیقا؟و چقد میتونه قابل استناد باشه که مثلا بگیم چون این پارامتر در کارت گرافیک بیشتر هست کارت بهتری هست؟
اینم شات از کارت GIGA 970WF oc خودم هست که با راهنمایی شما خریدم!(و البته ازش خیلی راضی هستم و تشکر میکنم از شما)
8faa756a60449de23ee3b76251268e05201e27f4.jpg

الان کارت من چطوره؟
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
منظوز ار ناخواسته این بود که شانسی و بصورت چیزی تو مایه های هدیه بدستم رسیده ������

پس خوش به حالت!

سلام فرشید جان،خوبی دادا ؟
آقا خرید 970 قطیه و میخوام مدل Zotac GTX 970 AMP! Omega Edition 4GB GDDR5 رو تهیه کنم،تو سایتها 1600 گذاشتن.
فقط اینکه منظور از مدل رفرنس چیه ؟ راهی برای شناسایی داره ؟
مرسی

مدل رفرنس همون مدل اصلی و بدون اورکلاک خود NVIDIA هست، فن توربینی داره و رنگ نقره ای!

NVIDIA-GeForce-GTX-970-3-600x476.jpg

سلام فرشید جان
یه سوال فنی داشتم شرمنده اگه جای مناسبی نیست!
میگم تو برنامه GPU-Z قسمت ASIC quality برای چیه دقیقا؟و چقد میتونه قابل استناد باشه که مثلا بگیم چون این پارامتر در کارت گرافیک بیشتر هست کارت بهتری هست؟
اینم شات از کارت GIGA 970WF oc خودم هست که با راهنمایی شما خریدم!(و البته ازش خیلی راضی هستم و تشکر میکنم از شما)
8faa756a60449de23ee3b76251268e05201e27f4.jpg

الان کارت من چطوره؟
خیلی ممنون

گزینه ASIC Quailty رو نمیشه خیلی دقیق محسوب کرد، بر کیفیت ساخت تراشه دلالت داره و لزوما همیشه هم با رفتار واقعی چیپ هماهنگ نیست
اما در کل هر چه این درصد بالاتر باشه تراشه رو ممکنه بشه با فرکانس بالاتر و ولتاژ کمتر اورکلاک کرد، در حالت عادی اهمیتی نداره.

مقداری که برای تراشه ی شما هم تخمین زده بالا هست، این رقم خیلی هم معمول نیست.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
من الان یه 760 دارم ، بنظرتون 960 که میاد ارزش ارتقا داره؟ یا الان برم روی 970؟ یعنی منظورم اینه که تفاوت قیمت 960 و 970 اونقدر هست که مثلا 960 ارزش خرید داشته باشه؟یا یکمی بذارم روش 970 بخرم؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
من الان یه 760 دارم ، بنظرتون 960 که میاد ارزش ارتقا داره؟ یا الان برم روی 970؟ یعنی منظورم اینه که تفاوت قیمت 960 و 970 اونقدر هست که مثلا 960 ارزش خرید داشته باشه؟یا یکمی بذارم روش 970 بخرم؟

خب هنوز 960 نیومده که بشه نظر داد، حتی مشخصاتیم که اومده ازش هنوز تایید نشده، ولی خب وقتی میتونی 970 بگیری چرا 960 !؟، 960 احتمالا قدرتی معادله 770 داره و در صورت ارتقا به اون شاید اونقدری حسه ارتقا نکنی ولی به 970 کاملا ملموسه ، پس برو سمته همین 970

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
خب هنوز 960 نیومده که بشه نظر داد، حتی مشخصاتیم که اومده ازش هنوز تایید نشده، ولی خب وقتی میتونی 970 بگیری چرا 960 !؟، 960 احتمالا قدرتی معادله 770 داره و در صورت ارتقا به اون شاید اونقدری حسه ارتقا نکنی ولی به 970 کاملا ملموسه ، پس برو سمته همین 970

این برند زوتاک 970 که قیمتش حدود 1.5 هست از لحاظ راندمان و خنک کنندگی در حد مطلوبی هست یا برم سمت Asus , giga ؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
این برند زوتاک 970 که قیمتش حدود 1.5 هست از لحاظ راندمان و خنک کنندگی در حد مطلوبی هست یا برم سمت Asus , giga ؟
خب اگه بودجشو داریکه ایسوز و گیگا و msi بهترن و کولینگه حرفه ای تری هم دارن... ولی در کل واسه کارته کم مصرفی مثله 970 فرقه خاصی بینشون نیست و همون مدل معمولیه 970 زوتک که 1400 هست پیشنهاد میشه نمیارزه 300 بیشتر بده آدم ولی خب اگه پولشو داری در صورته خریده اون مدلا با کمی سرعته بالاتر و دما و نویز کمتر مواجهی

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام
آیا 980ti تایید شده که کی قراره بیاد و آیا از 380x قوی تر خواهد بود یا نه کسی بنچ مارکاشون رو داره ؟
هنوز که چیزی تایید نشده ...ولی بر اساس شایعات و گمانه زنی هایی که شده و میشه مثله این که سری جدید کارت های amd با یه جهش پرفورمنسیه خوبی عرضه میشن. یه بنچمارکم چند وقت پیش اومد که خب صحتش قابله تایید نیست تا معرفی رسمیه کارت ها.
42032_01_nvidia-geforce-gtx-titan-ii-vs-amd-radeon-r9-390x-leaked-benchmarks.jpg

اون gm200 احتمالا titan 2 هست و fiji نام 380x و 390x هم که اینجا نیست و با چیپه برمودا شناخته میشه گویا حدود 65% از 290x سریعتره که در صورت واقعییت این خبرها بسیار عالی هست

سلام
4160 خیلی جلوی قدرت 280x رو میگیره یا کافیه براش؟؟؟
تو بعضی از گیم های سنگین که نیاز به تعداد هسته ی 4 و بالاتر هست شاید کمی گلوگاه بشه ولی دیگه کفه نیازه 280x هستش

montazery

کاربر سایت
Oct 14, 2011
400
نام
حسن
هنوز که چیزی تایید نشده ...ولی بر اساس شایعات و گمانه زنی هایی که شده و میشه مثله این که سری جدید کارت های amd با یه جهش پرفورمنسیه خوبی عرضه میشن. یه بنچمارکم چند وقت پیش اومد که خب صحتش قابله تایید نیست تا معرفی رسمیه کارت ها.
42032_01_nvidia-geforce-gtx-titan-ii-vs-amd-radeon-r9-390x-leaked-benchmarks.jpg

اون gm200 احتمالا titan 2 هست و fiji نام 380x و 390x هم که اینجا نیست و با چیپه برمودا شناخته میشه گویا حدود 65% از 290x سریعتره که در صورت واقعییت این خبرها بسیار عالی هست

تو بعضی از گیم های سنگین که نیاز به تعداد هسته ی 4 و بالاتر هست شاید کمی گلوگاه بشه ولی دیگه کفه نیازه 280x هستش
مرسی
فقط یک چیز دیگه 4160 با 4150 یا 30 که خیلی فق ندارن؟؟
مثلا بگی 4130 خیلی گلوگاه میشه و 4160 نمیشه؟؟؟
هر 3 تاشون تو یک حد شاید 2-3% تفاوت؟

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین

اون مشکل همون سیمه بود رفتم پس دادم!
همون منظورم بود فرشید جان، فقط یک سوال دیگه من پاورم 7 تا چهار پینی بیشتر نداشت، مجبور شدم یه مبدل یک به دو درست کنم که از یک 4 پینی انشعاب بگیرم مشکلی ایجاد نمیشه؟
و اینکه شما گفتین پاور 500 بسه، مال من الان 535 و دو ترا هارد دارم نمیدونم. الا نیه 12 ساعتی با کامپیوتر دارم کار میکنم مشکلی پیش نیمده. حالا نمیدونم پاور اگه نکشه خاموش میشه یا یه مدت کار میکنه و مشکل ایجاد میکنه؟
لامصب ارزون هم نیست! من میخواستم یه کارت 1.1 اینا بگیرم اول بعد شد کارت 1.5 بعد یه مانیتور هم گرفتم دیگه برا پاور واقعا به مشکل خوردم :|.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر