مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
سیتمت همه چیش توپ هست الا کارت گرافیکت!
البته اون هم عالیه ولی با توجه به همین رفرنس بودنش اون بازدهی کامل رو نداره نویز و حرارتش هم خیلی بالاست!
حتی برخی مدل های غیر رفرنسش نظیر asus r9 290x dc ii هم حتی نتونستن مشکل حرارتیش رو به طور کامل حل کنن! همین چیز ها رو آقا فرشید بهم گفت و من هم با تایید ایشون کارت دیگه ای گرفتم!
پیشنهادم این هست که اگه میتونی و زیاد ضرر نمیکنی کارتت رو بده بره و از سری انویدیا بگیر مثلا 780 ti که اگه حتی مدل رفرنسش رو هم بگیری مشکلی نداری!
ولی خب پیشنهاد اصلی رو باید استاد فرشید بدن!

من خودم Nvidia Lover هستم اما AMD Hater هم نیستم..از اونجایی که گرافیک رو مدتها زودتر از مابقی سیستم خریده بودم 300 تومن زیر قیمت اون موقع بازار و اینکه از ابتدا قرار نبود مابقی سیستم قطعاتش اینا باشه فوقش به یه 4670 و رم 8گیگ و مادربرد سری B و کولر ساده راضی بودم ولی بعدا شرایط به گونه ای رقم خورد که قطعاتم خیلی بهتر شدن به همین خاطر الان سر گرافیک دلزده شدم..فروختنش هم خودت میدونی تو این بازار سخت پیدا میشه کسی منصفانه اینو ازم بخره
البته اگه بدونم تا 1.5 سال آینده این کارت تو بازیها مشکلی ایجاد نمیکنه نگهش میدارم..حرارتش رو پیشنهادی چیزی ندارید؟؟
نمیشه از این کولرهای مخصوص گرافیک براش بگیرم

آخرین ویرایش:

Dyrone

کاربر سایت
Mar 19, 2014
112
سلام
با این سیستم تا 1 تومن (تا 200 تومن هم بالا پایین شد مهم نیست) شما چی پیشنهاد میکنید؟
کارم هم گیم هم رندریگ (و اینکه 8 گیگ رم کافیه؟)

intel i7 3770 k
MSI Z77AG43
RAM king heyperx 8 GB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
خوب این کارتا ddr 5 هست اون چی من شنیدم این کارتا رو سیستم های ما کار نمیکنه و امسال من که مادربردشون قدیمی هست باید دنبال کارت ddr 3 باشن

اشتباه شنیدی دوست عزیز!
کار می کنه، حتی اگه DDR5 باشه.

سلام فرشید جان
من ماههاست این تاپیک رو میخونم و خیلی چیزا هم ازت یاد گرفتم
مدتها بود بودجه جمع میکردم تا تونستم این سیستمی که تو امضام هست رو تهیه کردم
منتها الان کمی سر کارت گرافیک پشیمونم چرا رفرنس گرفتم شاید چون یکی اینکه سریال BF4 داخلش داشت و با سریال ی 2000 تومنی پام در اومد ولی الان حس میکنم نباید رفرنس میگرفتم چون اینو نمیشه آور کرد
چندتا پست قبل خوندم نوشته بودی خرید این کارت معقولانه نیست به نظرت بفروشمش و روش ضرر بدم و یه کارت دیگه بخرم خوبه یا بعدا یه 280 بندازم کنارش اگه کم آورد یا اصلا به نظرت تا 1.5 سال دیگه که کارتهای dx12 میان جوابگو هست روی ماکزیمم ستینگ گیمها بخصوص witcher 3

اگر پستای من رو سرچ کنی توی تمام جاهایی که 290/290X رو توصیه کردم از دم گفتم فقط مدل غیر رفرنس!
توصیه اینه که بفروشید و مدل غیر رفرنس با فن اختصاصی(بجز ASUS که خوب درنیومده) بخرید، انتخاب دیگه GTX 780 هست.

صبر کردن برای DX12 هم معنی دار نیست و تا اون موقع یه عمر مونده!

من خودم Nvidia Lover هستم اما AMD Hater هم نیستم..از اونجایی که گرافیک رو مدتها زودتر از مابقی سیستم خریده بودم 300 تومن زیر قیمت اون موقع بازار و اینکه از ابتدا قرار نبود مابقی سیستم قطعاتش اینا باشه فوقش به یه 4670 و رم 8گیگ و مادربرد سری B و کولر ساده راضی بودم ولی بعدا شرایط به گونه ای رقم خورد که قطعاتم خیلی بهتر شدن به همین خاطر الان سر گرافیک دلزده شدم..فروختنش هم خودت میدونی تو این بازار سخت پیدا میشه کسی منصفانه اینو ازم بخره
البته اگه بدونم تا 1.5 سال آینده این کارت تو بازیها مشکلی ایجاد نمیکنه نگهش میدارم..حرارتش رو پیشنهادی چیزی ندارید؟؟

متاسفانه توی بازار ما کولینگ مجزای گرافیک بسیار کمیاب هست.

خوب این کارتا ddr 5 هست اون چی من شنیدم این کارتا رو سیستم های ما کار نمیکنه و امسال من که مادربردشون قدیمی هست باید دنبال کارت ddr 3 باشن

اشتباه شنیدی دوست عزیز!
کار می کنه، حتی اگه DDR5 باشه.

سلام فرشید جان
منتها الان کمی سر کارت گرافیک پشیمونم چرا رفرنس گرفتم شاید چون یکی اینکه سریال BF4 داخلش داشت و با سریال ی 2000 تومنی پام در اومد ولی الان حس میکنم نباید رفرنس میگرفتم چون اینو نمیشه آور کرد
چندتا پست قبل خوندم نوشته بودی خرید این کارت معقولانه نیست به نظرت بفروشمش و روش ضرر بدم و یه کارت دیگه بخرم خوبه یا بعدا یه 280 بندازم کنارش اگه کم آورد یا اصلا به نظرت تا 1.5 سال دیگه که کارتهای dx12 میان جوابگو هست روی ماکزیمم ستینگ گیمها بخصوص witcher 3

اگر پستای من رو سرچ کنی توی تمام جاهایی که 290/290X رو توصیه کردم از دم گفتم فقط مدل غیر رفرنس!
توصیه اینه که بفروشید و مدل غیر رفرنس با فن اختصاصی(بجز ASUS که خوب درنیومده) بخرید، انتخاب دیگه GTX 780 هست.

صبر کردن برای DX12 هم معنی دار نیست و تا اون موقع یه عمر مونده!

متاسفانه توی بازار ما کولینگ مجزای گرافیک بسیار کمیاب هست.

milkar

کاربر سایت
Jan 27, 2014
4
سلام فرشید جان

ای کاش گیگابایتشو تهیه میکردی رفیق
Gigabyte Radeon R9-290X WindForce 3X OC review - DX11: Battlefield 4
البته ایسوس همونطور که فرشید جان گفتند مشکل کولینگ داشت ، دایرکت سایلنت :D ولی با چشم پوشی از اون کارت خیلی خوبی هست.
حالا هم دیر نیست بفروشید گیگاشو بگیرید.

H.E.S

کاربر سایت
Jul 13, 2013
74
سلام
چند تا سوال داشتم

-برای پاور 585 گرین giga 660 ti مناسبتر هست یا 760 ایسوس؟

-معایب و مزایای کارت 760 و معایب و مزایای کارت گیگا ti 660 چی هست؟

-کارت 650 ti boost چقدر نسبت به این دو کارت ضعیف تر هست؟خریدش اشتباه هست؟(یعنی سال بعد که بازی های سنگین میان اوضاع چطوری میشه؟)

من تو رزوی 1400 بازی می کنم

THE SCAR

کاربر سایت
Aug 5, 2011
106
نام
ali mohades
بین ASUS R9 270X DCII TOP 2GB و ASUS GTX670 2GB GDDR5 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟آیا ارزش اینو داره که برای ASUS GTX670 2GB GDDR5 پول بیشتری بدیم؟با سپاس

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام
چند تا سوال داشتم

-کارت 650 ti boost چقدر نسبت به این دو کارت ضعیف تر هست؟خریدش اشتباه هست؟(یعنی سال بعد که بازی های سنگین میان اوضاع چطوری میشه؟)

پاور برای هر دو مناسبه ... 760 و 660 ti خیلی شبیه به هم هستن ولی تعداد ROP های 760 32 تاس در مقابله 24 تای ti 660 و همچنین پهنای باس مموریه 760 بیشتره و 256 بیتی هست ولی 660 192 بیتی .. مصرف برق و حرارتو این چیزاشون اگه از یه برندو خنک کننده یکی استفاده شده باشه بازم یکیه حالا 760 یکم بیشتر.
650 بوست یه چیز تو مایه های 40 % ضعیفتر از 760 هستش و خریدش در صورته کمبوده بودجه خوبه ولی برای بازی های سنگین و اینده خیلی جالب نیستو باید از تنظیماتی مثل AA زد.

بین ASUS R9 270X DCII TOP 2GB و ASUS GTX670 2GB GDDR5 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟آیا ارزش اینو داره که برای ASUS GTX670 2GB GDDR5 پول بیشتری بدیم؟با سپاس
ارزشش در حد اختلاف 20%یه بینشونه ... من جات باشم از بینه این دو 760 میگیرم ! از 270 سریعتر و از 670 کمی ضعیفتره و با قیمته دو رو بر 900 بهترین گزینس تا اومدنه کارتای dx12 !

H.E.S

کاربر سایت
Jul 13, 2013
74
پاور برای هر دو مناسبه ... 760 و 660 ti خیلی شبیه به هم هستن ولی تعداد ROP های 760 32 تاس در مقابله 24 تای ti 660 و همچنین پهنای باس مموریه 760 بیشتره و 256 بیتی هست ولی 660 192 بیتی .. مصرف برق و حرارتو این چیزاشون اگه از یه برندو خنک کننده یکی استفاده شده باشه بازم یکیه حالا 760 یکم بیشتر.
650 بوست یه چیز تو مایه های 40 % ضعیفتر از 760 هستش و خریدش در صورته کمبوده بودجه خوبه ولی برای بازی های سنگین و اینده خیلی جالب نیستو باید از تنظیماتی مثل AA زد.

آقا تشکر از جوابت
من هر خواستم 760 بگیرم (اینترنتی یعنی) اما مثل اینکه پیدا نمیشه اصلا برای همین گفتم این 660 که هم قیمت اونه رو بخرم که توی بازی ها تقریبا فریم مشابه دارند (از اونجایی که اور کلاک شده هستن میگم)

الان یکی دو تا سوال دیگه
-چرا 760 با اینکه 64 بیت پهنای باند بیتشتری داره و 8 rop بیشتر داره ولی هم قیمت این 660 هست؟(مگه عیبی توش هست که انودیا قیمتش و کم کرد) یا اینکه چیه اون 660 بیشتر و مورد توجه هست که اون و هم قیمت 760 کرد؟

-توی سایت ها 660 ti گیگا داریم و ایسوس، کدوم صداش کمتره و همچنین دما؟(کلا کدوم پیشنهاد میشه، من یکی دو روز دیگه احتمالا دیگه برم بخرم)

-این کارت های dx12 معمولا کی میان؟ اگه بیان اوایلش خیلی گرون هستن نه؟ اصلا خوبه صبر کنم؟(من هر 5 سال یه کارت گرافیک می خرم)

دستت درد نکنه

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
آقا تشکر از جوابت
من هر خواستم 760 بگیرم (اینترنتی یعنی) اما مثل اینکه پیدا نمیشه اصلا برای همین گفتم این 660 که هم قیمت اونه رو بخرم که توی بازی ها تقریبا فریم مشابه دارند (از اونجایی که اور کلاک شده هستن میگم)

الان یکی دو تا سوال دیگه
-چرا 760 با اینکه 64 بیت پهنای باند بیتشتری داره و 8 rop بیشتر داره ولی هم قیمت این 660 هست؟(مگه عیبی توش هست که انودیا قیمتش و کم کرد) یا اینکه چیه اون 660 بیشتر و مورد توجه هست که اون و هم قیمت 760 کرد؟

-توی سایت ها 660 ti گیگا داریم و ایسوس، کدوم صداش کمتره و همچنین دما؟(کلا کدوم پیشنهاد میشه، من یکی دو روز دیگه احتمالا دیگه برم بخرم)

-این کارت های dx12 معمولا کی میان؟ اگه بیان اوایلش خیلی گرون هستن نه؟ اصلا خوبه صبر کنم؟(من هر 5 سال یه کارت گرافیک می خرم)

دستت درد نکنه
معمولا بعد عید کمبود قطعاتو داریم همیشه . کمی صبر کنی دوباره موجود میشه تو بازار ... در مورده قیمته 760 هم نه عیبی توش نیست ! نسبت به رده خودش باید قیمتشو با 660 معمولی مقایسه کنی که گرونتره و طبیعی چون سریه جدیدتره و چون 660 ti یه رده بالاتر از 660 بوده قیمتش تقریبا یکی شد با 760 وگرنه تو کلاس خودش قیمتش همینه! ... بینه گیگا و ایسوزم من ایسوزو پیشنهاد میکنم چون قیمتش معمولا پاینتر از گیگا هست و خنکیو نیویزش یکیه البته یککم گیگا صداش بیشتره... dx12 رو هم که انویدیا انداخته واسه 2015 مثینکه فعلا همش حرفشه خودشو ایشالا ساله بعد!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام
چند تا سوال داشتم

1- مصرف 660Ti و 760 یکی هست!
2-سوال امتحانی طرح نکن، GTX 760 از همه نظر بهتر و قویتر هست!
3- 650Ti Boost حدود 10 تا 15 درصد از 660Ti ضعیفتر هست.

رزولوشن 1400 یعنی 2560*1400؟؟

خب 670 کمی سریعتر هست و در واقع همرده ی GTX 760.
اگه تفاوت کم باشه بله، ارزش داره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام دوستان
بین GTX780 و R9290X رفرنس نشده کدوم رو پیشنهاد میدید و اینکه قیمتهاشون چه طوری و کدوم شرکت خوبه
با تشکر

هر دو خوبن، قطعا سرعت 290X بیشتره ، اما قیمت 290X غیر رفرنس هم خیلی بیشتر از 780 غیر رفرنس هست. در واقع قیمت کارت 780 همرده ی کارت 290 معمولی غیر رفرنس هست.
برای 290X مدلهایی از برند MSI و Giga انتخابهای خوبی هستن. برای کارت 780 هم از برند ASUS و MSI می تونید انتخاب کنید.

سلام ایا میشه دو تا کارتی که هم سان نیستند مثلا 7770 رو با 7750 cross کرد یا نه؟

بله، میشه اما راندمان فقط برای دو کارت مشابه بهینه هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر