مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام آقا فرشید
من الان یه 580 دارم اگر کارت رو با 760 عوض کنم تفاوت محسوسی میبینم ؟
اگر نه با چی عوض کنم که حئاقل 20-30 درصد افزایش ببینم ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشيد خان
حالا چرا ميزني :((
داداش اگه بودجه رو تا 500 افزايش بدم چي پيشنهاد ميکني؟ البته اگه برندش هم بگي ممنون ميشم؟

من زدن بلد نیستم اصن، جدی گفتم که مدل بهتر بخری!
با 560 تومن میشه ASUS GTX 560Ti رو خرید، وگرنه باید همون 650 معمولی رو بخری
کارت 7790 هم اگر باشه انتخاب خوبی هست.

با سلام خدمت اساتید
میخواستم ببینم قیمت gtx 760 و r9270x الان چنده و شما کدوم رو برای بازی پیشنهاد میدید
راستی کیسم green hunter
هستش و جای پاورش پایینه کیسه
cpu:core I 7 @ 950 3.040ghz
ram xms3 3*2 gb ddr3
mother board Asus p6tse
power 785watt green
vga 5750 hd
البته یه چیزی که هستش اینه که جدیدا گرافیکم بازی هارو بدون هیچ انتی انالیزینگ انجام میداد حتا تو بازی های کم گرافیک مثل dead pool
و خیلی اوقات الکی هنگ میکرد(مثلا اگر با وین رر یه فایلی رو کمپرس و رمز گذاری میکردم وسطش هنگ میکرد) و بعدش ویندپز بالا نمیاومد مگر این که خاموش میکردم و یه ربع بعد دوباره روشن میکردم دادم جایی گفتن گ گرافیکت مشکل داره اما به نظر من این فقط گرافیک نیست یادم میاد یه بار کامپیوتر رو گذاشتم دفراگ کنه و فن سی پی یو رو حداقل گذاشتم ممکنه سی پیو خراب شده باشه ؟

760 از برند ایسوس حدود 900 تومن و 270X هم حدود 1100 تومن هست، بنابراین 760 حتما انتخاب اول هست.
با قطعات فعلی شما هم مشکلی نداره.

پردازنده هم خراب شدنی نیست، شاید ویندوزت خراب شده!

سلام آقا فرشید
من الان یه 580 دارم اگر کارت رو با 760 عوض کنم تفاوت محسوسی میبینم ؟
اگر نه با چی عوض کنم که حئاقل 20-30 درصد افزایش ببینم ؟

تفاوت که قابل توجه خواهد بود اما ممکنه همه جا محسوس نباشه.
اگر 770 بگیری قطعا بین 30 تا 40 درصد افزایش راندمانی داری که کاملا محسوس هست.

anonymousalex

کاربر سایت
Jan 11, 2014
9
تشکر بابت پاسخ گویی و وقتی که میزارید
منظورم از 270x همون r9 270x 2gb و اخرین بار که شنیده بودم از 760 ارزونتر بود و حدود 750 هزارتومان بود
ویندوز رو چند بار عوض کردم اما بازم همون مشکلات و انتی انلیزینگ خراب
منظورم این بود که شاید سی پی یوم نیمسوز شده باشه
میگم شایدم خمیر سیلیکونش یا فنش مشکل داره
لطفا راهنمایی کنید این 760 رو از چه برندی بگیرم خوبه و کدوم بازار تهران(من شنیدم پاساژ رضا بد نیست) راستی مثل این که توافق نامه ایران امضا شده و یه سری دارایی ها ازاد شده فکر میکنید تاثیر خوبی روی قیمت ها داشته باشه؟(ببخشید زیاد سوال میکنم)
با تشکر

آخرین ویرایش:

mahdi1004

کاربر سایت
Jan 10, 2014
2
سلام علیکم آقا فرشید. من یه کارت حدود 400 ،500 میخوام. مادربوردم هم GIGABYTE P61-USB3-B3 هست. کارت گرافیک فعلی من هم GT620 که اصلا به درد بازی نمی خوره. وCPU:Intel Pentium G630. به نظر شما اول کارت گرافیکمو ارتقا بدم بهتره؟(برای تاثیر در بهبود سرعت در بازی) یا سی پی یو؟ اگه کارتمو ارتقا بدم CPU میکشه؟کدوم رو ارتقا بدم موثرتر هست؟ اگه کارت گرافیک موثر تره چه مورد یا مواردی رو پیشنهاد می کنید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
تشکر بابت پاسخ گویی و وقتی که میزارید
منظورم از 270x همون r9 270x 2gb و اخرین بار که شنیده بودم از 760 ارزونتر بود و حدود 750 هزارتومان بود
ویندوز رو چند بار عوض کردم اما بازم همون مشکلات و انتی انلیزینگ خراب
منظورم این بود که شاید سی پی یوم نیمسوز شده باشه
میگم شایدم خمیر سیلیکونش یا فنش مشکل داره
لطفا راهنمایی کنید این 760 رو از چه برندی بگیرم خوبه و کدوم بازار تهران(من شنیدم پاساژ رضا بد نیست) راستی مثل این که توافق نامه ایران امضا شده و یه سری دارایی ها ازاد شده فکر میکنید تاثیر خوبی روی قیمت ها داشته باشه؟(ببخشید زیاد سوال میکنم)
با تشکر

یه تعداد از برند ارزون سافایر اومده بود اون قیمت بود، دلیل نمیشه که بقیه ی برندها و مدلها هم همون قیمت باشن. ولی قیمت منطقیش رو همون 700 تا 800 تومن می دونم!
پردازنده هم نمیشه نیم سوز شده باشه، فقط AMD های نسل قدیم اینجوری میشدن،

ASUS 760 OC DCU II رو هم میشه 900 تومن تهیه کرد.

به توافق نامه هم دلخوش نباشید، اگر کنگره تحریم جدیدی وضع کنه همه چیز برمی گرده سرجای اول!

$

319[SUP].99 قیمت کارت [/SUP]EVGA GeForce GTX 760 Dual FTW 4GB w/ EVGA ACX Cooler

قیمت روز دلار =

۲,۹۵۵

قیمت روز دلار ضرب در قیمت کارت=942645
سود وارد کننده+حقوق گمرکی =94262
جمع کل=1036907

قیمت در ایران ؟ هیچ نظارتی روی قیمتها نیست

این بحث قیمت به اینجا مربوط نمیشه.

فعلا مدل 760 OC رو از برند ایسوس با قیمت خیلی مناسب 900 تومن میشه تهیه کرد!

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش
سلام فرشيد خان
فکر کنم از دست من کچل شدي داداش؟!!!!!

آقا مشخصات دقيق سيستم من اينه:

Processor Phenom X2 945 3Ghz
Motherboard Giga m770t
Memory 4 GBGraphic Card Giga 250 oc

پاور هم يک redamx 600 يا 500 دقيقا خاطر نيست! اون کارت‌هايي که گفتي هم نگاه کردم
asus 650 gtx 420
asus 650 gtx ti 580
sapphire 7790 1GB 480

اولا به نظرت سيستم جواب ميده کارتو عوض کنم؟ بعدام کدوم يکي رو پيشنهاد ميکني؟ در ضمن تو سايت gpuboss مقايسه کردم در هردو حالت امتيازات 7790 رو بيشتر داد! در ضمن برند sapphire خوبه يا نه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام علیکم آقا فرشید. من یه کارت حدود 400 ،500 میخوام. مادربوردم هم GIGABYTE P61-USB3-B3 هست. کارت گرافیک فعلی من هم GT620 که اصلا به درد بازی نمی خوره. وCPU:Intel Pentium G630. به نظر شما اول کارت گرافیکمو ارتقا بدم بهتره؟(برای تاثیر در بهبود سرعت در بازی) یا سی پی یو؟ اگه کارتمو ارتقا بدم CPU میکشه؟کدوم رو ارتقا بدم موثرتر هست؟ اگه کارت گرافیک موثر تره چه مورد یا مواردی رو پیشنهاد می کنید؟

با اینکه سیستمت پردازنده ی ضعیفی هم داره ولی باز ارتقای کارت گرافیگ بیشترین افزایش راندمان رو توی بازیها ایجاد خواهد کرد، بعدا باید پردازنده رو هم عوض کنی.
با 560 تومن می تونی کارت GTX 650Ti رو بخری که فعلا بهترین انتخاب با این بودجه هست.

سلام فرشيد خان
فکر کنم از دست من کچل شدي داداش؟!!!!!

آقا مشخصات دقيق سيستم من اينه:

Processor Phenom X2 945 3Ghz
Motherboard Giga m770t
Memory 4 GBGraphic Card Giga 250 oc

پاور هم يک redamx 600 يا 500 دقيقا خاطر نيست! اون کارت‌هايي که گفتي هم نگاه کردم
asus 650 gtx 420
asus 650 gtx ti 580
sapphire 7790 1GB 480

اولا به نظرت سيستم جواب ميده کارتو عوض کنم؟ بعدام کدوم يکي رو پيشنهاد ميکني؟ در ضمن تو سايت gpuboss مقايسه کردم در هردو حالت امتيازات 7790 رو بيشتر داد! در ضمن برند sapphire خوبه يا نه؟

سیستم که از نظر پردازنده ضعیف هست، اما در حد کارتهایی که نوشتی جوابگو خواهد بود

دو مدل آخر انتخابهای بهتری هستن و همردن.

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
درود.
سیستم من پنج یا شش سال عمر داره و اصلن توجیه نداره که بخوام روی ارتقا مانور بدم، کارت گرافیکم همون موقع هم از رده خارج بود 7600GS 512 DDR2 و مادربود PCI-E 1.1 و پاور 530real. استفاده‌ی من هم از کامپیوتر بازی کردن نیست ولی می‌خوام اگه خواستم بازی کنم بتونم روی 1024*768 یا 720P و medium به پایین، 30 تا 40 فریم بگیرم اونم برای بازی‌های قدیمی‌تر (نه 2013 و بعد از اون) و با احتیاج معمولی. حدود 200 تومن می‌خوام خرج کنم حالا اگه تا 30 هم بالا رفت مشکلی نداره، پول هست اما خیلی نمی‌خوام خرج کنم چون سیستم دیگه ارزشش رو نداره واسه همین هرچه کمتر (برند ارزون‌تر) بهتر. با گشتی که توی اینترنت زدم فکر نکنم چیزی بهتر از GT 630 DDR3 یا GDDR5 گیر بیاد. حالا می‌خواستم نظر شما رو بدونم که چی می‌شه خرید و با چه برندی و... و این‌که گارانتی اهمیت داره یا نه؟ اگه کارت ببرم خونه و نصب کنم؟ و نمی‌دونم جاش این‌جا هست یا نه اما توی تهران بهتره از کجا خرید کرد که سر آدم رو کلاه نذارن؟ (اگه این‌جا نمی‌شه لطفن pm بزنید).

پ.ن : برای این‌که یه پست جدا نزنم. رم 2GB DDR2 800Mhz آیا گیر می‌آد و حدودن چنده؟

پیشاپیش سپاس‌گزارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود.
سیستم من پنج یا شش سال عمر داره و اصلن توجیه نداره که بخوام روی ارتقا مانور بدم، کارت گرافیکم همون موقع هم از رده خارج بود 7600GS 512 DDR2 و مادربود PCI-E 1.1 و پاور 530real. استفاده‌ی من هم از کامپیوتر بازی کردن نیست ولی می‌خوام اگه خواستم بازی کنم بتونم روی 1024*768 یا 720P و medium به پایین، 30 تا 40 فریم بگیرم اونم برای بازی‌های قدیمی‌تر (نه 2013 و بعد از اون) و با احتیاج معمولی. حدود 200 تومن می‌خوام خرج کنم حالا اگه تا 30 هم بالا رفت مشکلی نداره، پول هست اما خیلی نمی‌خوام خرج کنم چون سیستم دیگه ارزشش رو نداره واسه همین هرچه کمتر (برند ارزون‌تر) بهتر. با گشتی که توی اینترنت زدم فکر نکنم چیزی بهتر از GT 630 DDR3 یا GDDR5 گیر بیاد. حالا می‌خواستم نظر شما رو بدونم که چی می‌شه خرید و با چه برندی و... و این‌که گارانتی اهمیت داره یا نه؟ اگه کارت ببرم خونه و نصب کنم؟ و نمی‌دونم جاش این‌جا هست یا نه اما توی تهران بهتره از کجا خرید کرد که سر آدم رو کلاه نذارن؟ (اگه این‌جا نمی‌شه لطفن pm بزنید).

پ.ن : برای این‌که یه پست جدا نزنم. رم 2GB DDR2 800Mhz آیا گیر می‌آد و حدودن چنده؟

پیشاپیش سپاس‌گزارم.

حدست درسته، فقط GT 630 رو می تونی بخری
اون ماجول رم هم بین 80 تا90 تومن شده.

اگه برند ASUSش رو بخری گارانتی اصلی میشه و مطمئن، MSI هم باشه همینطور.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
760oc یا 7950 ؟

همرده هستن، اما 760 OC توصیه میشه.

ببخشید فرشید خان کدوم سایت تو زمینه benchmark کارت گرافیک معتبرتره؟ من معمولا سایت videocardbenchmark رو مبنا قرار میدم

اینایی توی اسمشون بنچمارک هست و فقط 4 تا گراف خاص رو برای مقایسه گذاشتن هدفشون جلب نظر کاربرا و جذب ترافیک و رنکینگ بالا هست، وگرنه اصلا قابل اتکا نیستن!
این سایتی هم که شما گذاشتی فقط یه دیتابیس ساده از نتایج انواع کارتهای تست شده تحت نرم افزار Passmark متعلق به خود سایت هست که به تنهایی هیچ معنی خاصی نمیده.

برخی سایتای معتبر و فنی دنیا برای سخت افزار PCاینا هستن:

Anandtech
Tomshardware
Guru3D
Bit-tech
HardOCP
TechSpot

هر مقاله ای که منتشر میشه رو باید مطالعه کنی تا به اصل برداشت نویسنده پی ببری، صرفا دیدن بنچمارکها هم کفایت نمی کنه.

anonymousalex

کاربر سایت
Jan 11, 2014
9
فرشید جان من کارت گرافیک asus 760 oc میخوام بخرم طبق اون چیزی که شما فرمودید
فقط اگر خواستم سی پی یو و رم و مادر برد هم عوض کنم تا حدود 1/500/000 برای این 3 تا چیه پیشنهاد میکنید؟
خودم xms 3 6gb ddr3 دارم نمیدونم صلاح هست عوض کنم یا بودجه شو برای سی پی یو و مادر برد بزارم.برای گیمینگ هم میخوام و فکر کنم باید تو سی پی یو بیشتر هزینه شه تا مادر برد.اگر خنک کننده سی پی یو هم صلاح میدونید مدلش رو بگید لطفا
با تشکر فراوان
سیستم فعلی من
ram xms3 3*2 gb ddr3
mother board Asus p6tse
power 785watt green
vga 5750 hd

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان من کارت گرافیک asus 760 oc میخوام بخرم طبق اون چیزی که شما فرمودید
فقط اگر خواستم سی پی یو و رم و مادر برد هم عوض کنم تا حدود 1/500/000 برای این 3 تا چیه پیشنهاد میکنید؟
خودم xms 3 6gb ddr3 دارم نمیدونم صلاح هست عوض کنم یا بودجه شو برای سی پی یو و مادر برد بزارم.برای گیمینگ هم میخوام و فکر کنم باید تو سی پی یو بیشتر هزینه شه تا مادر برد.اگر خنک کننده سی پی یو هم صلاح میدونید مدلش رو بگید لطفا
با تشکر فراوان
سیستم فعلی من
ram xms3 3*2 gb ddr3
mother board Asus p6tse
power 785watt green
vga 5750 hd

خب شما رم که داری، یه ماجول دیگه عین همونا پیدا کن کنارش بزار بشه 8 گیگ، چون روی این مادربردا برخلاف مادربرد فعلی شما تعداد ماجولها باید زوج باشه حتما.

برای CPU و مادربرد هم اینا توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4770K
M/B:ASUS Z87-A
اینا حدود 1600 تومن میشن، عوضشون هم نکن

FAN:ThermalRight True Spirit 120
اینم حدود 110 تومن هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر