مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

vahid123

کاربر سایت
Aug 3, 2006
26
دوستان گل..بنده آخر به نتیجه نرسیدم بین 760 و 770 :(

گفته میشه GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5 با اور کلاکی که شده کارت تقریبا قدرتمندی از کار در اومده...میخواستم از اساتید با تجربه بپرسم که آیا با این کارت میتونم بازی ها رو به راحتی و با جزئیات بالا بازی کنم؟؟ کارت گرافیکی که در کنسول های نسل جدید PS4 به کار رفته گفته میشه یه چیزی در حد 7870 AMD هست!!! و 760 این وسط قویتر از این کارت گرافیک هست...با این تفاسیر 500 تومن بیشتر برای 770 دادن ارزشش رو داره و چیزی بیشتر واقعا میده؟؟؟

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed

گفته میشه GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5 با اور کلاکی که شده کارت تقریبا قدرتمندی از کار در اومده...میخواستم از اساتید با تجربه بپرسم که آیا با این کارت میتونم بازی ها رو به راحتی و با جزئیات بالا بازی کنم؟؟ کارت گرافیکی که در کنسول های نسل جدید PS4 به کار رفته گفته میشه یه چیزی در حد 7870 AMD هست!!! و 760 این وسط قویتر از این کارت گرافیک هست...با این تفاسیر 500 تومن بیشتر برای 770 دادن ارزشش رو داره و چیزی بیشتر واقعا میده؟؟؟

به نظر من 770 رو بگیر که بازی های جدید تر که در راه هستند مشکل نداشته باشی !!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید

مقایسه ی مستقیم بین کارت گرافیکی PC و کنسول اشتباه هست!
بازیهای کنسولی برای بهره گیری از همون مدل پردازنده و گرافیک کنسول بهینه سازی میشن در صورتی که بازیهای PC باید با طیف وسیعی از پردازنده ها و کارتهای گرافیکی کار کنن، بنابراین ممکنه گرافیک یه عنوان خاص رو کنسول نسل جدید بهینه تر از عنوان PC اون اجرا بشه و البته موارد عکس اون هم صدق می کنه، یعنی بخاطر قدرت گرافیکی بالاتر PC، جزییات یا فریم بهتری رو روی سیستمی که کارت گرافیک قویتری نسبت به کنسول نسل جدید داشته باشه شاهد باشیم.

در مورد کارت 760 هم نمیشه برای 100 درصد موارد و با اطمینان عبارت "براحتی و با جزییات بالا" رو بکار برد، چون در اینصورت نمیشه کارکردی برای مدلهای 770 و 780 قایل شد! در صورتی که این دو مدل خیلی سریعتر هستن و توی برخی عناوین بازیهای خیلی سنگین فریم رو از غیر قابل بازی به قابل بازی تغییر می دن. حتی بین 770 و 780 هم تفاوت محسوسی در قدرت وجود داره.

vahid123

کاربر سایت
Aug 3, 2006
26
مقایسه ی مستقیم بین کارت گرافیکی PC و کنسول اشتباه هست!
بازیهای کنسولی برای بهره گیری از همون مدل پردازنده و گرافیک کنسول بهینه سازی میشن در صورتی که بازیهای PC باید با طیف وسیعی از پردازنده ها و کارتهای گرافیکی کار کنن، بنابراین ممکنه گرافیک یه عنوان خاص رو کنسول نسل جدید بهینه تر از عنوان PC اون اجرا بشه و البته موارد عکس اون هم صدق می کنه، یعنی بخاطر قدرت گرافیکی بالاتر PC، جزییات یا فریم بهتری رو روی سیستمی که کارت گرافیک قویتری نسبت به کنسول نسل جدید داشته باشه شاهد باشیم.

در مورد کارت 760 هم نمیشه برای 100 درصد موارد و با اطمینان عبارت "براحتی و با جزییات بالا" رو بکار برد، چون در اینصورت نمیشه کارکردی برای مدلهای 770 و 780 قایل شد! در صورتی که این دو مدل خیلی سریعتر هستن و توی برخی عناوین بازیهای خیلی سنگین فریم رو از غیر قابل بازی به قابل بازی تغییر می دن. حتی بین 770 و 780 هم تفاوت محسوسی در قدرت وجود داره.

خب منم سئوالم همین هست..که آیا اختلاف کارایی بین 760 و 770 اونقدری هست که ارزش هزینه کردن داشته باشه یا اونقدر ها هم چشم گیر نیست؟؟؟

pantera4581

کاربر سایت
Oct 28, 2009
64
نام
MoHaMmAd
سلام بچه ها
من میخوام یه کارت گرافیک بخرم که دایریکس 11 را ساپورت کنه و همچنین بازی هایی مثل splinter cell Blacklist و کرایسیس 3 و بتلفید 3 و بازی هایی از این قبیل را با گرافیکی خوب بتونم به راحتی بازی کنم می خواستم بدونم که شما چه کارت گرافیکی را به من پیشنهاد می کنید ضمنا من در شیراز هستم ...با تشکر از همه بچه های انجمن [h=1][/h][h=1][/h][h=1][/h]

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
خب منم سئوالم همین هست..که آیا اختلاف کارایی بین 760 و 770 اونقدری هست که ارزش هزینه کردن داشته باشه یا اونقدر ها هم چشم گیر نیست؟؟؟

770 غیر رفرنس از 760 غیر رفرنس حدودا 10 تا 15 درصد سریعتر هستش.

سلام بچه ها
من میخوام یه کارت گرافیک بخرم که دایریکس 11 را ساپورت کنه و همچنین بازی هایی مثل splinter cell Blacklist و کرایسیس 3 و بتلفید 3 و بازی هایی از این قبیل را با گرافیکی خوب بتونم به راحتی بازی کنم می خواستم بدونم که شما چه کارت گرافیکی را به من پیشنهاد می کنید ضمنا من در شیراز هستم ...با تشکر از همه بچه های انجمن
سلام
شما ابتدا ذکر کنید که برای خرید کارت گرافیک چقدر بودجه دارید و سیستم فعلی خودتون چی هستش؟

pantera4581

کاربر سایت
Oct 28, 2009
64
نام
MoHaMmAd
سیستم من عبارت از
1- CPU : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz
2- RAM : 8GB DDR 3
3- Graphics : NVIDIA GeForce 210 1GB 128 Bit
4- MainBoard: ASROCK G41M-VS3

بودجه من هم بین 250 تا 400 هزار تومان است -- لطفا نام گرافیکی را که به من پیشنهاد می کنید نام را کامل بنویسید چون من زیاد وارد نیستم
با تشکر از شما ..........

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سیستم من عبارت از
1- CPU : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz
2- RAM : 8GB DDR 3
3- Graphics : NVIDIA GeForce 210 1GB 128 Bit
4- MainBoard: ASROCK G41M-VS3

بودجه من هم بین 350 تا 500 هزار تومان است -- لطفا نام گرافیکی را که به من پیشنهاد می کنید نام را کامل بنویسید چون من زیاد وارد نیستم
با تشکر از شما ..........

سیستم فعلی شما برای کارت های گرافیک امروزی مناسب نیستش.
ضمنا پاورتون هم باید ذکر می کردید.
به هر شکل تا 500 هزار تومن می تونید Sapphire HD7770 GHZ رو تهیه کنید.

با سلام این سیستم منه ایا برای بازیای جدید مناسبه؟
cpu core 2 quad q 9400
ram 8 gb ddr3
graphic 630 gt
سلام
مقدار رم هات برای بازی کافی هستش.
اما سی پی یو و خصوصا کارت گرافیکت اصلا برای بازی های امروزی مناسب نیست.

آخرین ویرایش:

pantera4581

کاربر سایت
Oct 28, 2009
64
نام
MoHaMmAd
سلام
پاور من photon 230w است آیا پاور را باید عوض کنم برای گرافیکی که شما پیشنهاد دادید در ضمن گرافیکی که شما پیشنهاد دادید Geforce است یا ATI ..
آیا سی پی یو عوض کردنش برای گیم واجب است یا خیر
با تشکر

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام
پاور من photon 230w است آیا پاور را باید عوض کنم برای گرافیکی که شما پیشنهاد دادید در ضمن گرافیکی که شما پیشنهاد دادید Geforce است یا ATI ..
با تشکر
سلام
توان پاور شما کافی نمی باشد. باید حداقل پاور Green480 داشته باشید.
کارت گرافیکی که به شما پیشنهاد شد از شرکت AMD می باشد.
سیستم شما به طور کلی برای بازی های امروزی خیلی ضعیف هستش و باید سی پی یو و مادربورد خود را عوض کنید.
ضمنا کارت گرافیک AMD HD7770GHZ حداقل کارتی گرافیکی هست که برای بازی کردن نیاز هست. در واقع با این کارت میشه روی تنظیمات Medium و بدون AA بازی کرد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با سلام این سیستم منه ایا برای بازیای جدید مناسبه؟
cpu core 2 quad q 9400
ram 8 gb ddr3
graphic 630 gt

برای بازیهای قدیم هم مناسب نیست، چه برسه به بازیهای جدید!
اولویت اول شما ارتقای کارت گرافیکی هست که دست کم کارت GTX 650/650Ti توصیه میشه برای تنظیمات متوسط یا پایین، حداقل هم 500 تومن هزینه برمیداره و برای یه کارت نسبتا قوی هم باید حدود 800 تا 900 تومن هزینه کنید. ارتقای پاور در صورتی که زیر 600 وات واقعی هست هم ضروریه
اولویت بعدی تعویض پردازنده، مادربرد و رم بصورت یکجا هست چون قابل ارتقا نمی باشند و تازه از تمام توان گرافیکهای جدید هم نمی تونن بهره گیری کنن و باعث افت کارایی میشن، اینم بسته به بودجه دست کم 1 تومنی بودجه می خواد.

سلام
با تشکر

قطعا!
کارت گرافیک ATI یا AMD جدید هست و به یه پاور 550وات به بالا نیاز دارید.
تعویض CPU به تنهایی کافی نیست، چون دیگه اون مادربرد و رم قابل استفاده در سیستم جدید نیستن و باید هر 3 یکجا عوض بشن. ارتقا دادنشون برای شما و گرفتن فریم مناسب تا حد زیادی واجب هست!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
آقا این موضوع واقعیت داره؟{کاهش چشمگیر قیمت کارت گرافیک Radeon HD 7990}
اگه واقعیت داشته باشه ارزش داره7990 رو به جایه gtx780بخری یانه؟؟
قیمت 7990 از 1000 دلار به 700 دلار کاهش پیدا کرده.
7990 با درایور های فعلی تقریبا مشکلات Suttering اش هم حل شده و از Titan و 780 هم حدودا 30 درصد سریعتر هستش.
در بازار فعلی اگر با قیمت 700 دلار وارد بشه خریدش نسبت به تایتان و 780 توصیه میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر