مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان :)
من میخواستم یه گرافیک بخرم رفتم دنبالش قیمتا رو دیدم کف کردم...بِرند ام ماشالا اینقد زیاد شده که آدم گیج میشه
خلاصه که یکی از بچه ها همین جا که دوستمم هست گفت از بچه های بازیسنتر بپرسی خیلی واردن...

میخواستم بدونم با 500 تومن گرافیکِ خوب میشه گرفت؟! تو بازی اذیت نکنه...دسته 2 ام باشه مشکلی نیست!
یه سوالِ دیگه ام که داشتم این بود که PCI-E 2 به PCI-E 3 میخوره؟! مثلا بُرد PCI-E 2 باشه گرافیک 3 ...یا برعکس

ممنون
500 تومن واسه یه کارت خوب کمه، با 600 تومن میشه یه AMD 7770 گرفت یا GT 550Ti ، کمتر از اینا بدرد بازی نمی خوره
دست دوم رو خودت باید بگردی ببینی کی برای فروش گذاشته
استانداردای رابط PCI-e هم با هم سازگاری دارن و مشکلی نیست، سرعتشون هم فعلا روی کارکرد تاثیر خاصی نداره. البته منظور بین استانداردهای 2.0 و 3.0 ، نه پایینتر.

سلام...خدمت استاتید رامین و فرشید عزیز ...دلم براتون تنگ شده بود :x
دوباره مزاحم شدم و دلیلش این هست که آقا پس این 780 چی شد پس؟؟ چرا نمیاد ؟؟ اگه به صورت محدود هم وارد شده احیانا قیمتش رو دارید؟

بزودی و به مرور وارد بازار میشه، قیمتش از TITAN خیلی کمتر خواهد بود.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بین gigabyte gtx 660 oc و sapphire 7870 کدوم بهتره و اینده بهتری برای بازی داره

لطفا دلیلشم کامل بگین

ممنون

خوب راندمان کلی هر دو کارت نزدیک هم هست و همرده هستن، 7870 همیشه همرده ی GTX 660 بوده و بعضی جاها هم کمی بهتر ظاهر میشه، اما مدل 660 OC دیگه همین فاصله رو هم از بین می بره و هر دوتا رو در یک سطح قرار میده:

3dmark11_1920_1200.gif

bf3_1920_1200.gif

Rambayo

کاربر سایت
Oct 15, 2010
371
نام
Ali Vaiper
خوب راندمان کلی هر دو کارت نزدیک هم هست و همرده هستن، 7870 همیشه همرده ی GTX 660 بوده و بعضی جاها هم کمی بهتر ظاهر میشه، اما مدل 660 OC دیگه همین فاصله رو هم از بین می بره و هر دوتا رو در یک سطح قرار میده:

3dmark11_1920_1200.gif

bf3_1920_1200.gif

این سایت اکثر بازی های انحصاری انویدیا رو مورد تست قرار میده و به همین دلیل انویدیا برتره
شما اگه جای من بودین کدومو می خریدین و چرا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این سایت اکثر بازی های انحصاری انویدیا رو مورد تست قرار میده و به همین دلیل انویدیا برتره
شما اگه جای من بودین کدومو می خریدین و چرا

به نظر میاد شما بیش از من اطلاعات داری، در اینصورت دیگه پاسخ دادن توجیهی نداره.

من گفتم توی یه سطح هستن، گفتم 660 برتری داره؟! ، بجز این اگر می دونید این بنچمارکها برای کدوم سایت هست بدونید که نمیشه بررسیهاشو به همین راحتی زیر سوال برد، سایتهای دیگه رو مطالعه کنید
پاسخ من هم روشن بود.

Rambayo

کاربر سایت
Oct 15, 2010
371
نام
Ali Vaiper
به نظر میاد شما بیش از من اطلاعات داری، در اینصورت دیگه پاسخ دادن توجیهی نداره.

من گفتم توی یه سطح هستن، گفتم 660 برتری داره؟! ، بجز این اگر می دونید این بنچمارکها برای کدوم سایت هست بدونید که نمیشه بررسیهاشو به همین راحتی زیر سوال برد، سایتهای دیگه رو مطالعه کنید
پاسخ من هم روشن بود.

من فقط بر اساس تجربه اطلاعات کسب کردم اما شما اطلاعاتتون تخصصی تره به دلیل همین از شما پرسیدم

گفتین که هر دو در یک سطح هستن اما بنچ مارک چیز دیگه ای نشون میداد !

به هر حال ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من فقط بر اساس تجربه اطلاعات کسب کردم اما شما اطلاعاتتون تخصصی تره به دلیل همین از شما پرسیدم

گفتین که هر دو در یک سطح هستن اما بنچ مارک چیز دیگه ای نشون میداد !

به هر حال ممنونم

اگر دقت کرده باشید تفاوها بسیار کم هست، اینم بنچمارکهایی از یه سایت معتبر ( دقیقا با لحاظ مدل مورد نظر ما)دیگه که مطمئن بشید تفاوتها کم هست:
Untitled-23.png

Untitled-15.png

اینم مقایسشون در جدیدترین بازیهای عرضه شده ی روز:

m%201920.jpg

gride%202%201920.jpg

همونطور که می بینید بر اساس موتور بازی ممکنه یکی از دیگری کمی بالاتر قرار بگیره اما محسوس نیست.
نکته ی دیگه اینکه کارت GTX 660 OC بخاطر داشتن فن قویتر و کم صداتر نسبت به کارت 7870 با فن استوک انتخاب بهتری می تونه باشه.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
آخه من چنتا سایت رفتم و دیدم از 650 خیلی تعریف کردن و Engine Clock و Memory Clock از 7770 بیش تره پرسیدم...
نظر خودم 7770 هست...
اون اعدادو بیخیال ... معماریه کارتا با هم فرق داره ببین تو عمل چیه

crysis2_1920_1200.gif
maxpayne3_1920_1200.gif

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آخه من چنتا سایت رفتم و دیدم از 650 خیلی تعریف کردن و Engine Clock و Memory Clock از 7770 بیش تره پرسیدم...
نظر خودم 7770 هست...

[/SPOILER]
این عکس خیلی خوبه...ولی خوب اینم میگه 7770 بهتره دیگه؟...

بله دوست عزیز، همونطور که گفتن 7770 انتخاب بهتری هست، با خیال راحت بخر و نگران نباش!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر