مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Rambayo

کاربر سایت
Oct 15, 2010
371
نام
Ali Vaiper
سلام
امروز Gtx 770 هم معرفی شد که از Gtx 680 و 7970 هم قوی تره و قیمتش تقریبا اندازه 7970 هست
با این معرفی های سریع و پیشرفت بهتر نیست برای ارتقا گرافیک صبر کنیم تا نسل جدید بیاد؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان.
میخواستم بدونم asus hd-7850dc2 ddr5 2gig
بهتر از gtx560 twin frozer2 هست یانه ؟ممنون میشم
7850 بین 15 تا %20 سریعتر از GTX560 هستش !
سلام
امروز Gtx 770 هم معرفی شد که از Gtx 680 و 7970 هم قوی تره و قیمتش تقریبا اندازه 7970 هست
با این معرفی های سریع و پیشرفت بهتر نیست برای ارتقا گرافیک صبر کنیم تا نسل جدید بیاد؟
770 با توجه به تست و بررسی ها بطور میانگین %5 سریعتر از 680 هستش از نظر قیمت (رسمی) هم فقط 30 دلار کمتر از 680 فی خورده ، با توجه به وضع فعلی بازار ما میشه گفت در کمترین حالت بالای 2 تومن به دست مشتری میرسه در نتیجه باز هم مثل 680 ارزش خرید نخواهد داشت مگر اینکه اتفاق خاصی بیفته !

آخرین ویرایش:

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
770 با توجه به تست و بررسی ها بطور میانگین %5 سریعتر از 680 هستش از نظر قیمت (رسمی) هم فقط 30 دلار کمتر از 680 فی خورده ، با توجه به وضع فعلی بازار ما میشه گفت در کمترین حالت بالای 2 تومن به دست مشتری میرسه در نتیجه باز هم مثل 680 ارزش خرید نخواهد داشت مگر اینکه اتفاق خاصی بیفته !
خوب با توجه به اینکه 680 بالای 2 تومنه، چه تضمینیه بیاند 770 رو هم قیمت 680 کنند؟
ریسک بالارفتن ارز هم باید درنظر گرفت :D
به نظر من کسی اگه پولش میرسه الان بگیره! 5% ارزشش رو نداره :D
حداقل تا اواسط تابستون برا منطقی شدن قیمت ها زمان لازمه!

saeed1990

کاربر سایت
Jun 1, 2013
2
کمک در خرید گرافیک برای بازی مخصوصا FIFA13

سلام به همه دوستان لطفا دوستان منو راهنمایی کنید ...

سیستم من بازی های جدید مثل بتلفیلد 3 و بازی های شبیه بتلفیلد رو به خوبی اجرا نمیکنه ( منظورم از لحاظ قدرت گرافیکیه ) و داخل بازی صدا انگار قطع و وصل میشه پشت سر هم به زور بازی با پایین ترین حد گرافیک اجرا میشه ، البته من بیشتر FIFA بازی می کنم و توی بازی FIFA13 هم بازی لگ داره اما من میخوام به بهترین شکل بازی اجرا بشه یعنی مشکل گیر کردن نداشته باشم مخصوصا تو بازی FIFA13 یا بعدتر FIFA14 واسه همین خودمم نمیدونم دقیقا مشکل سیستمم از کجاست خودم فکر میکنم گرافیکه از دوستان میخوام منو راهنمایی کنید که چه گرافیکی بگیرم که از لحاظ قیمت گرون نباشه در حد 150 تا 250 نهایتا 300 تومن ، سیستم ویروس نداره که بگم گیرش به خاطر ویروسی بودنش باشه خلاصه میخوام گرافیکی بگیرم که خیالم از اجرای بازی راحت باشه مخصوصا FIFA و PES که با بالاترین حد گرافیک بخوام بازی کنم . این سیستم منه :
CPU: AMD ATHLON X2 II 250 3.0 GHZ
RAM :2 ta 2 gig = 4 GIG DDR3 PATRIOT
GRAPHIC : 1 GIG ATI 5400 HD
POWER : PASCAL 250W
MB : FOXCONN A78AX 3.0
اگر مشخصات کامل نیست ببخشید چون از رو جعبه بعضی هاشو نوشتم اطلاعات سخت افزاریم کامل نیست ممنون میشم کمکم کنید .
یه سوال هر چی گرافیک بره بالا در واقع توانایی سیستم بره بالا بازی FIFA13 واقعی تر میشه تو PC ؟؟؟ آخه دوستم تو لپ تاپ بازی کرده میگه خیلی فرق داره با PC ! واقعا بهتره ؟ اگه زیاد تو گرافیک بازی FIFA تاثیر چندانی نداره عوض کردن گرافیک یا ارتقا سیستم کلا بی خیال بشم اما اگه داره ممنون میشم کمکم کنید .

ممنون از کسانی که کمک میکنن

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب با توجه به اینکه 680 بالای 2 تومنه، چه تضمینیه بیاند 770 رو هم قیمت 680 کنند؟
ریسک بالارفتن ارز هم باید درنظر گرفت :biggrin1:
به نظر من کسی اگه پولش میرسه الان بگیره! 5% ارزشش رو نداره :biggrin1:
حداقل تا اواسط تابستون برا منطقی شدن قیمت ها زمان لازمه!
خوب دیگه وقتی GTX680 با تمام هزینه های جانبی نهایت میشه 1.700 و تو بازار 2.200 به فروش میره همین اتفاق برای GTX770 هم میفته !
من گفتم در کمترین حالت یعنی ممکنه باز بالاتر هم در بیاد ! (سَوای اینکه هر کارت جدیدی که وارد میشه اوایل ورودش برچسب قیمت بالاتری میخوره)
شما نسبت قیمت به کارایی رو تو بازار خودمون هم در نظر بگیر ، GTX670 نسبت به GTX680 بین 5 تا 10 درصد اختلاف کارایی داره در صورتیکه از نظر قیمتی در کمترین حالت 450 تومن اختلاف دارن ، حالا این 5 تا 10 درصد ارزش 450 تومن هزینه ی بالاتر رو داره یا نه ؟! حالا 770 رو هم بیاریم تو مقایسه 15 درصد ارزش 500 تومن هزینه ی بالاتر نسبت به کارتی مثل 7970 یا 670 رو داره یا نه ؟ از نظر من نه ! (به عنوان مشاور)
این رده کارت ها به تنهایی اونقدر قدرتمند هستن که این 10 15 درصد اختلاف تو %99 موارد تفاوتی ایجاد نکنه مگر اینکه کاربر بخواد از تکنیک AA با سرعت های بالاتری استفاده کنه (بسته به بازی) در غیر اینصورت برای Resـه 1080/1200 تفاوت خاصی نیست !
اما در مورد توضیح شما ، زمانی معنی میده که طرف اصلا مشکل بودجه نداشته باشه به نوعی کاری با ارزش خرید 680 یا 770 (نسبت قیمت به کارایی) نداشته باشه در این حالت بدون شک GTX770 نسبت به 680 پیشنهاد بهتری هستش !
در آخر این توضیحاتی که در مورد 770 داده شد همش بصورت احتمال هستش چون هنوز این کارت وارد نشده در نتیجه قیمت مشخصی هم نداره حتی ممکنه قیمت زیر 2 تومن در بیاد و تمام معادلات رو به هم بزنه و ارزش خرید پیدا کنه !
سلام به همه دوستان لطفا دوستان منو راهنمایی کنید ...

سیستم من بازی های جدید مثل بتلفیلد 3 و بازی های شبیه بتلفیلد رو به خوبی اجرا نمیکنه ( منظورم از لحاظ قدرت گرافیکیه ) و داخل بازی صدا انگار قطع و وصل میشه پشت سر هم به زور بازی با پایین ترین حد گرافیک اجرا میشه ، البته من بیشتر FIFA بازی می کنم و توی بازی FIFA13 هم بازی لگ داره اما من میخوام به بهترین شکل بازی اجرا بشه یعنی مشکل گیر کردن نداشته باشم مخصوصا تو بازی FIFA13 یا بعدتر FIFA14 واسه همین خودمم نمیدونم دقیقا مشکل سیستمم از کجاست خودم فکر میکنم گرافیکه از دوستان میخوام منو راهنمایی کنید که چه گرافیکی بگیرم که از لحاظ قیمت گرون نباشه در حد 150 تا 250 نهایتا 300 تومن ، سیستم ویروس نداره که بگم گیرش به خاطر ویروسی بودنش باشه خلاصه میخوام گرافیکی بگیرم که خیالم از اجرای بازی راحت باشه مخصوصا FIFA و PES که با بالاترین حد گرافیک بخوام بازی کنم . این سیستم منه :
CPU: AMD ATHLON X2 II 250 3.0 GHZ
RAM :2 ta 2 gig = 4 GIG DDR3 PATRIOT
GRAPHIC : 1 GIG ATI 5400 HD
POWER : PASCAL 250W
MB : FOXCONN A78AX 3.0
اگر مشخصات کامل نیست ببخشید چون از رو جعبه بعضی هاشو نوشتم اطلاعات سخت افزاریم کامل نیست ممنون میشم کمکم کنید .
یه سوال هر چی گرافیک بره بالا در واقع توانایی سیستم بره بالا بازی FIFA13 واقعی تر میشه تو PC ؟؟؟ آخه دوستم تو لپ تاپ بازی کرده میگه خیلی فرق داره با PC ! واقعا بهتره ؟ اگه زیاد تو گرافیک بازی FIFA تاثیر چندانی نداره عوض کردن گرافیک یا ارتقا سیستم کلا بی خیال بشم اما اگه داره ممنون میشم کمکم کنید .

ممنون از کسانی که کمک میکنن
کارت گرافیک شما ضعیفه و برای بازیهایی مثل BF3 یا تو همین حدود میشه گفت اصلا توانایی خاصی نداره که بخوایم به بررسی فریم دهی ش برسیم !
تا 300 شما میتونی HD6670 1GB یا GT630 1GB رو در نظر بگیری اگر هم بتونی تا 360 370 تومن هزینه کنی GTS450 یا HD6770 پیشنهاد میشه این از این !
سیستم شما ضعیفه هم از طرف CPU و هم پاور البته پاور در هر صورت باید تعویض شه چون بدرد استارت سیستم با کارتای پیشنهادی هم نمیخوره چه برسه به اجرای بازی و... اما CPU رو میتونی بعدا تعویض کنی با این شرایط که تا زمان تعویض یه بخش از کارایی کارت گرافیک دیده نخواهد شد ! (به شرط اینکه پاور با یه مدل مناسب بطور مثال 450w تغویض شه در غیر اینصورت افت کارایی بیشتر هم میشه حتی ممکنه خود کارت مشکل پیدا کنه)
در مورد سوال آخر هم ربطی به PC یا لبتاب نداره این بر میگرده به توانایی های سخت افزاریشون حالا ممکنه لبتاب دوست شما سخت افزار به مراتب بالاتری داشته باشه به همین دلیل تنظیمات بازی هم میتونه تو سطح بالاتری قرار بگیره و کلا کیفیت بهتر بشه این حالت کلی هستش اما در مورد FIFA 13 (و قبلی ها) ، این بازی ذاتا بازی سنگینی نیست و میشه گفت با ضعیفترین سیستم ها (بسته به مشخصات) هم به فریم قابل بازی میرسه ، حالا اینکه تو تنظیمات چه حالت هایی برای انتخاب داره من دقیقا اطلاعی ندارم ولی برای مشخص شدن شما خیلی راحت میتونی تفاوت رو تو لبتاب دوستت ببینی و بعد تصمیم بگیری که آیا ارزش تعویض داره یا نه !
در کل اگه الان با FIFA 13 مشکل خاصی نداره فک میکنم نیازی هم به تعویض کارت نداشته باشی ولی اگه آینده رو میخوای در نظر بگیری و کلا به فکر قدرت بیشتر هستی کارت گرافیکت باید تعویض شه !

آخرین ویرایش:

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
سلام ببخشید بالاترین کارت گرایی که این system از پسش بر میاد چیه؟
Intel dual core processor 3.40 ghz
RAM :2 gigمدلشو نمی دونم!
motherboard :gigabyte S series
دسترسی به جعبه پاور از رسیدن به magic mushroom هم سخت تره!
درضمن بگم این پی سی مال 2006 هست و بنده در حال آبگیری سیستم می باشم.
:d
اگه نمی شه پس کارت گرام :geforce 210 تا چقدر میشه اورش کرد؟ بعلاوه سی پی یو
یا علی(ع)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام ببخشید بالاترین کارت گرایی که این system از پسش بر میاد چیه؟
Intel dual core processor 3.40 ghz
RAM :2 gigمدلشو نمی دونم!
motherboard :gigabyte S series
دسترسی به جعبه پاور از رسیدن به magic mushroom هم سخت تره!
درضمن بگم این پی سی مال 2006 هست و بنده در حال آبگیری سیستم می باشم.
:d
اگه نمی شه پس کارت گرام :geforce 210 تا چقدر میشه اورش کرد؟ بعلاوه سی پی یو
یا علی(ع)
به غیر از Ram بقیه اطلاعات ناقصه یعنی هیچ مشخصه ای برای شناسایی نداره !
در کل به نظر میاد جای ارتقاء نداره باید به فکر تعویض هر 3 قطعه اصلی CPU , Main و احتمالا RAM باشی بعد کارت گرافیک.
این کارت گرافیک و CPU هم اگه مشکلات و پیش نیاز هاش رو در نظر نگیریم اصلا بدرد OC نمیخورن که بخواد افزایش کارایی داشته باشه !

saeed1024

کاربر سایت
May 16, 2013
8
سلام به دوستان.من یه سیستم با مشخصات زیر دارم:
Intel Pentium - 2.8GHz - G640
MSI H61M-P22
ram 4gb ddr3
power:?? اینو با کارت گرافیک عوض میکنم.
من سه کارت مد نظر دارم:
1_gtx 560
2_gtx 550 ti
3_amd 6870
این کارت دومی رو مغازه دار داره ولی اون دوتا رو نداره.کارت دومی چقدر تفاوت با اون 2 کارت داره؟سی پی یو رو من بعدا عوض میکنم...
ممنون میشم نظراتتون رو بیان کنید...

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
سلامی دوباره :d
پس این 780 کی میاد ؟!!
با توجه به اینکه تحریم ها تو این بخش برداشته شدن حدودا چند در میاد قیمتش؟؟
من فقط می ترسم با نسل بعد سازگاری خوبی نداشته باشه؟؟ امکانش هست سازگار نشه...در واقع می ترسم برای خیلی از بازی ها دست به دامن آپدیت ها بشیم!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به دوستان.من یه سیستم با مشخصات زیر دارم:
Intel Pentium - 2.8GHz - G640
MSI H61M-P22
ram 4gb ddr3
power:?? اینو با کارت گرافیک عوض میکنم.
من سه کارت مد نظر دارم:
1_gtx 560
2_gtx 550 ti
3_amd 6870
این کارت دومی رو مغازه دار داره ولی اون دوتا رو نداره.کارت دومی چقدر تفاوت با اون 2 کارت داره؟سی پی یو رو من بعدا عوض میکنم...
ممنون میشم نظراتتون رو بیان کنید...
بین این کارتا از نظر کارایی اول 6870 بعد 560 و در آخر هم 550 ، GTX550 Ti هم حدودا %30 ضعیفتر از 6870 و %20 ضعیفتر از 560 عمل میکنه در کل همونطور که مشخصه از نظر کارایی با 2 مدل دیگه تفاوت محسوسی داره بهتر بگم همرده نیستن !
پاور هم HD6870 حداقل یه 500w و GTX550 Ti و GTX560 هم حداقل یه 450w میخواد که باید یه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر بگیری.
سلامی دوباره :d
پس این 780 کی میاد ؟!!
با توجه به اینکه تحریم ها تو این بخش برداشته شدن حدودا چند در میاد قیمتش؟؟
من فقط می ترسم با نسل بعد سازگاری خوبی نداشته باشه؟؟ امکانش هست سازگار نشه...در واقع می ترسم برای خیلی از بازی ها دست به دامن آپدیت ها بشیم!
فعلا که خبری نیست.
یه مقدار جزئی کاهش پیدا میکنه ولی اصل کاری نرخ ارز یعنی دلار هستش که فعلا تغییری نکرده در نتیجه افت قیمت خاصی هم در کار نیست !
در مورد سوال آخر هم بیشتر توضیح بده ، دقیقا متوجه منظورت نشدم.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
استاد رامین منظورم این هست که چون کلا نسل بعد بر پایه ی ای تی آی هست ( کنسولها) و به احتمال فراوان اکثر بازی ها رو بر مبنای ای ای تی آی سازن می ترسم کارتهای انویدیا با خیلی از بازی ها سر ناسازگاری بزنن و باید متوسل به آپدیتهای مختلف شیم !!

KTJ

کاربر سایت
Oct 29, 2012
28
سلام دوستان
کارت Geforce 760 کی میاد حدودا؟
دور و بر 1 تومن بهترین انتخاب واسه گیم چه کارتیه؟
قیمت 660 و 7870 حدودا چنده؟
رم سیستمم 4 گیگه،بکنمش 8 گیگ یا پولشو بزارم رو کارت گرافیک؟

آخرین ویرایش:

maktabe_eshgh

کاربر سایت
Nov 21, 2009
14
اقا من کارت 6870 گرفتم خدایش هم خیلی ازش راضیم
کارت زیاد بالایی نیست اما برا من که بخام یه بازی اجرا بشه در حد متوسط خویه
فقط خاستم از اقای supra و اقای farshid تشکر ویزه ای بکنم که تو این راه کمک های بسیار زیادی به من کردند

ایشالاه تو زندگیتون خیر ببینید

واقعا اگر شما کمکم نمیکردید شاید این کارت گرافیکی که میخاستم بگیرم باب دلم نمیشد
تشکر ویزه از هر دو

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
استاد رامین منظورم این هست که چون کلا نسل بعد بر پایه ی ای تی آی هست ( کنسولها) و به احتمال فراوان اکثر بازی ها رو بر مبنای ای ای تی آی سازن می ترسم کارتهای انویدیا با خیلی از بازی ها سر ناسازگاری بزنن و باید متوسل به آپدیتهای مختلف شیم !!
نه همچین چیزی ممکن نیست ، چون در اینصورت به زبان ساده Nvidia باید سری Geforceش رو جمع کنه بره چون خریداری نخواهد داشت !
سلام دوستان
کارت Geforce 760 کی میاد حدودا؟
دور و بر 1 تومن بهترین انتخاب واسه گیم چه کارتیه؟
قیمت 660 و 7870 حدودا چنده؟
رم سیستمم 4 گیگه،بکنمش 8 گیگ یا پولشو بزارم رو کارت گرافیک؟
فعلا که خبری نیست ولی بخوایم نسبت به سری 6 که سال قبل عرضه شد مقایسه کنیم احتمالا تا 2 ماه آینده 760 هم معرفی میشه !
تا 1.100 میشه HD7870 یا GTX660 رو در نظر گرفت و تا این رنج بهترین انتخاب موجود به حساب میاد.
660 بین 1.050 تا 1.250 و 7870 هم بین 1.050 تا 1.200 بسته به برند و مدل متغیره.
اون 4GB بالاتر تاثیر خاصی حداقل تو بازی نداره حالا بستگی به این داره که بخوای به غیر از بازی چیز دیگه ای رو هم در نظر بگیری یا نه بعد میشه نظر داد.
اقا من کارت 6870 گرفتم خدایش هم خیلی ازش راضیم
کارت زیاد بالایی نیست اما برا من که بخام یه بازی اجرا بشه در حد متوسط خویه
فقط خاستم از اقای supra و اقای farshid تشکر ویزه ای بکنم که تو این راه کمک های بسیار زیادی به من کردند

ایشالاه تو زندگیتون خیر ببینید

واقعا اگر شما کمکم نمیکردید شاید این کارت گرافیکی که میخاستم بگیرم باب دلم نمیشد
تشکر ویزه از هر دو
به سلامتی مبارکه.
خواهش میکنم هدف ما فقط و فقط راهنمایی هستش همین که مشاوره ها رضایت بخش باشه برای ما کافیه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر