مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام

همون درباره مصرفش. توی بیشترین حالت مصرفش به بالای 290 وات رسیده. این درباره 560 حتی نمونه اور شدش منطقی هست یا نه؟

خب نمونه ی AMP فرکانسش از فرکانس مرجع که اونم بنسبت بالا هست بیشتره، برای همین مصرفش بالاتره، وقتی مجبور بشی ولتاژ رو هم زیادتر کنی خب مصرف بالاتر میره.

درود.

آقا یه سوالی داشتم :
این مشخصات مادربورد منه :
Manufacture : ASUSTEk Computer INC
Model : P5KPL-C - Rev 1.xx
Chipset : Intel - P35/G33/G31
SouthBridge : 82801GB
LPCIO : Winbond - W83627DHG

(میدونم افتضاحه :d)

میخواستم ببینم این مادر بورد می تونه یه کارت گرافیکی رو بکشه که از Nvidia Geforce 9600 GT (Memory 1 GB ) بهتر باشه و قیمتش بین 100 تا 250 باشه؟ و همچنین سی پی یوی Corei5 ? ممنون میشم جواب بدید!

شما هر کارتی بخوای به شرط تعویض پاور می تونی روی مادربردت بندازی، اما به چه درد ی میخوره وقتی CPU ی شما از پس قدرت کارتت برنمی آد؟
رو اون مادربرد که Core i5 نمیشه انداخت، بالاترین چیزی که میشه روش گذاشت بازم واسه بازیهای امروزی ضعیفه، پس همه رو باید یکجا عوض کنی.

در این حد ضعیفه ؟ Phenom 9850 هم که 4 هسته ای هستش :d ... میشه بگیذ حداقل چه مدل CPU مورد نیازمه ؟؟ جون این مدل خودم از خیلی از مدل های Phenom II قوی تره
اصلا جوابا رو می خونی یا همینطوری می خوای دور هم باشیم؟!
وقتی می گم افتضاحه یعنی باید برداری بندازیش دور، کی گفته از Phenom II ها قویتره؟!

هر مدل Phenom II X4 رو که مادربردت ساپورت میکرد بگیری بندازی خوبه، هر چه بالاتر بهتر.

دوستان عزیز من بر سره یک دو راهی عمیق گرفتار شدم بی زحمت مثل همیشه راهنماییم کنید.
دوستان سیستم من این هست:

CPU:Intel Core2 Quad Q6700 @ 2.66GHZ 2.67GHZ
Matherboard: GIGABYTE Ultra Durable 3 EP45-UD3R
VGA: ENGTX 285 1024MB ASUS
RAM: 4GB OSZ GOLD DDR2
من الان نزدیک به 500 تومن بودجه دارم.
شما گه شما جای من بودید کدوم یک از سخت افزار های این سیتم رو آپگرید میکردین؟
الان کدوم قسمت سیستم من ضعیفه و احتیاج به ارتقا داره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

حالا چه قدی عمیق هست این دو راهیه؟! دو راهیا رو معمولا همون اول پر می کنن که کسی بی هوا توش نیفته!
سیستم شما تمام قطعاتش در یه حد هستن و اگر بنا به ارتقا باشه باید همشون رو با هم عوض کنی، اما اگر اولویتت بازی هست می تونی اول کارت گرافیک رو عوض کنی و یه کارت خیلی قویتر مثل GTX 480 یا GTX 570 برداری.

Alchemist

کاربر سایت
Aug 24, 2008
154
اصلا جوابا رو می خونی یا همینطوری می خوای دور هم باشیم؟!
وقتی می گم افتضاحه یعنی باید برداری بندازیش دور، کی گفته از Phenom II ها قویتره؟!

هر مدل Phenom II X4 رو که مادربردت ساپورت میکرد بگیری بندازی خوبه، هر چه بالاتر بهتر.

خب عزیزم منم که همینجوری حرف نمیزنم ... شما این بنچمارک ها رو ببین ... 9850 حداقل از 10 مدل از Phenom II ها قوی تره

69642920520085990357.jpg

... من که قبول دارم سی پی یو ضعیفه ولی قبول ندارم از هر مدل Phenom II ضعیف تره ... به هر حال نظرتون راجب به AMD Phenom II X4 965 Black Edition چیه ؟؟ با کارت های سری پنج بالانس هست یا برم بالاتر ؟؟

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
حالا چه قدی عمیق هست این دو راهیه؟! دو راهیا رو معمولا همون اول پر می کنن که کسی بی هوا توش نیفته!
سیستم شما تمام قطعاتش در یه حد هستن و اگر بنا به ارتقا باشه باید همشون رو با هم عوض کنی، اما اگر اولویتت بازی هست می تونی اول کارت گرافیک رو عوض کنی و یه کارت خیلی قویتر مثل GTX 480 یا GTX 570 برداری.
ممنون از راهنماییت فرشید جان.
فقط یک سوال کارتی مثل GTX480 اون طور که من تو تست ها و بنچ مارک ها دیدم زیاد از کارت من قوی تر نیست یعنی فکر نکنم خریدیش به صرفه نیست. درسته؟
به نظرتون خرید 580 بهتر نیست؟(دلم نمیاد کارتمو بفروشم 1سال و نیم نزدیک 400 تومن خریدم:()
CPU من میتونه همه بازدهیه 580 رو داشته باشه؟
بازم ممنون ازتون

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
خب عزیزم منم که همینجوری حرف نمیزنم ... شما این بنچمارک ها رو ببین ... 9850 حداقل از 10 مدل از Phenom II ها قوی تره

... من که قبول دارم سی پی یو ضعیفه ولی قبول ندارم از هر مدل Phenom II ضعیف تره ... به هر حال نظرتون راجب به AMD Phenom II X4 965 Black Edition چیه ؟؟ با کارت های سری پنج بالانس هست یا برم بالاتر ؟؟

نمیدونم فرشید چجوری میگه تا این حد ضعیفه
هر چی باشه از i3 540 که قویتره:d
965 هم با توجه به قیمت خوبش به صرفه هست

بچه ها برای sli کردن هر دو کارت گرافیک باید یکی باشن؟ نمیشه یکی مثلا 580 باشه یکی 470؟

نه حتما باید یه مدل باشن

ممنون از راهنماییت فرشید جان.
فقط یک سوال کارتی مثل GTX480 اون طور که من تو تست ها و بنچ مارک ها دیدم زیاد از کارت من قوی تر نیست یعنی فکر نکنم خریدیش به صرفه نیست. درسته؟
به نظرتون خرید 580 بهتر نیست؟(دلم نمیاد کارتمو بفروشم 1سال و نیم نزدیک 400 تومن خریدم:()
CPU من میتونه همه بازدهیه 580 رو داشته باشه؟
بازم ممنون ازتون

480 خیلی از کارت شما قویتره چجوری میگی تفاوت انچنانی ندیدی؟!

شما یه 570 بخری کفایت میکنه

در ضمن cpu شما نه واسه 480 کافیه نه 580 نه 570 :d

سلام
با بودجه 60 هزار تومن بهترین کارت گرافیک واسه بازی چیه!:d

با 60 هزار تومن هیچ کارتی واسه گیم نمیتونی بخری

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
480 خیلی از کارت شما قویتره چجوری میگی تفاوت انچنانی ندیدی؟!

شما یه 570 بخری کفایت میکنه

در ضمن cpu شما نه واسه 480 کافیه نه 580 نه 570

یعنی این قدر cpu ضعیفه خودم خبر نداشتم؟
پس وحید جان به نظرت آلان خرید یک cpu نسبت به خرید یک کارت گرافیک واجب تره درسته؟
بعد اگر صبر کنم قیمت نجومیه این 580 پیین تر میاد؟
ولی خیلی چشم گرفته مثل شما دو تا 560 رو SLI کنم.

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
یعنی این قدر cpu ضعیفه خودم خبر نداشتم؟
پس وحید جان به نظرت آلان خرید یک cpu نسبت به خرید یک کارت گرافیک واجب تره درسته؟
بعد اگر صبر کنم قیمت نجومیه این 580 پیین تر میاد؟
ولی خیلی چشم گرفته مثل شما دو تا 560 رو SLI کنم.

اوه شرمنده اصلا حواسم نبود
cpu تو با یه مدل دیگه اشتباه گرفتم:d
نه ضعیف نیست خوبه
اما بازم از قدرت کامل 580 و 570 استفاده نمیکنه
با توجه به اینکه رمهاتم ddr2 هست ...

واسه sli کردن 560 هم باید یه cpu خیلی قوی داشته باشی که بتونه از پسشون بر بیاد;)

و به نظرم شما همون 570 رو بخری بهتره

Alchemist

کاربر سایت
Aug 24, 2008
154
CPu ی شما شاید از 50 درصد توان کارتی که می خوای بخری هم نتونه استفاده کنه، در کل فاجعست! ، بهترین پردازنده رو هم روی اون مادربرد بندازی بازم ضعیفه، AM3 نیست.

نه اقا فرشید ... مادربورد من AM2+ هستش با یه اپدیت بایوس AM3 میشه ...

نمیدونم فرشید چجوری میگه تا این حد ضعیفه
هر چی باشه از i3 540 که قویتره:d
965 هم با توجه به قیمت خوبش به صرفه هست

خب ... بعد از این همه بحث ... حالا با توجه به اینکه یه 965 میخوام بخرم ... الان بین 570 و 480 بهترین انتخاب کدومه ؟؟ اگه میشه بهترین برند هاشون رو هم بگید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید

69642920520085990357.jpg

ما مدلای موجود در بازار رو مقایسه می کنیم، مدلایی که 9850 ی شما ازشون قویتره منقرض شدن. تازه با 4 هسته ای ها مقایسه می کنیم، نه پایینتر.
مدل 955 به بالا انتخاب خوبی برای مادربرد شماست.

بچه ها برای sli کردن هر دو کارت گرافیک باید یکی باشن؟ نمیشه یکی مثلا 580 باشه یکی 470؟

بله باید عینا یکی باشن،ولی می تونن از 2 تا برند مختلف باشن.

نه اقا فرشید ... مادربورد من AM2+ هستش با یه اپدیت بایوس AM3 میشه ...
خب ... بعد از این همه بحث ... حالا با توجه به اینکه یه 965 میخوام بخرم ... الان بین 570 و 480 بهترین انتخاب کدومه ؟؟ اگه میشه بهترین برند هاشون رو هم بگید

هیچ AM2+ با آپدیت تبدیل به AM3 نمیشه!، فقط می تونه پردازنده های فوق رو در حالت سرعت پایینتر HT قبول کنه .
در ضمن AM3 از DDR3 پشتیبانی می کنه که AM2+ نداره.

Alchemist

کاربر سایت
Aug 24, 2008
154
هیچ AM2+ با آپدیت تبدیل به AM3 نمیشه!، فقط می تونه پردازنده های فوق رو در حالت سرعت پایینتر HT قبول کنه .
در ضمن AM3 از DDR3 پشتیبانی می کنه که AM2+ نداره.

بنظر شما من الان برای AMD Phenom II 965 ... بایوس مادربورد رو اپدیت کنم یا فرقی نمیکنه ؟ ( شرمنده بحث از گرافیک اومد بیرون .. ) ... در ضمن الان gtx 570 قیمتش در چه حدودی هستش ؟

ممنونم

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
دوستان یک سوال داشتم ببخشید اگه جاش اینجا نیست.
نرم افزارهایی مانندGame Booster Premium واقعا تاثییری در اجرای بهتر بازی ها دارن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
بنظر شما من الان برای AMD Phenom II 965 ... بایوس مادربورد رو اپدیت کنم یا فرقی نمیکنه ؟ ( شرمنده بحث از گرافیک اومد بیرون .. ) ... در ضمن الان gtx 570 قیمتش در چه حدودی هستش ؟

ممنونم

بایوس رو که آپدیت کن،ایرادی نداره،
کارت GTX 570 هم بالای 500 تومن قیمت داره، بستگی به برندش داره.

دوستان یک سوال داشتم ببخشید اگه جاش اینجا نیست.
نرم افزارهایی مانندGame Booster Premium واقعا تاثییری در اجرای بهتر بازی ها دارن؟

نه زیاد، توی ویندوزهای قدیمی یکم تاثیر داشتن، اما توی ویندوزهای ویستا و 7 کار خاصی نمی کنن و فقط یه سری تنظیمات رو تغییر می دن یا بعضی برنامه ها ی اضافی رو از اجرا خارج می کنن که ممکنه تاثیر منفی هم روی اجرای بازیها داشته باشه،در کل بدرد نمی خورن.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
دوستان لطف کنن یه کارت گرافیک خوب در حدود قیمت 200 تا 220 تومن معرفی کنن !با تشکر !!!

دوست عزیز به نظرم کارت HD6850 شرکت AMD مناسب ترین کارت در این رنج قیمت هست.
چند روز پیش که قیمت گرفتم 240 تومن بود.کارت قوی هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر