مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

تصمیم دارم یه 8600 جی تی 512 مگ رم دی دی ار 3 رو به قیمت 45 تومن بخرم از لحاظ کارایی نسبت به دو مدل دی دی ار 2 و 3 9500 جی تی در کجا قرار میگیره اگه بنچی ازش هست نسبت به او دوتا ممنون میشم بزارید در مقایسه با اونها و اصولا با این قیمت که نسبتا کم هست گزینه خوبی هست در مقابل 9500 جی تی دی دی ار 2 و یا 3 ؟ یا نه

تصمیم دارم یه 8600 جی تی 512 مگ رم دی دی ار 3 رو به قیمت 45 تومن بخرم از لحاظ کارایی نسبت به دو مدل دی دی ار 2 و 3 9500 جی تی در کجا قرار میگیره اگه بنچی ازش هست نسبت به او دوتا ممنون میشم بزارید در مقایسه با اونها و اصولا با این قیمت که نسبتا کم هست گزینه خوبی هست در مقابل 9500 جی تی دی دی ار 2 و یا 3 ؟ یا نه
نقطه ی اشتراکشون اینه که هیچ کدوم بدرد بازی نمیخورن و اگر برای بازی میخوای خریدشون منطقی نیست،حتی خرید 9500 ،ولی خب مدلای DDR3 یه مقدار سریعتر عمل می کنن.

دست کم باید 90 تا 100 تومن هزینه کنی و کارتی مثل 9600GT DDR3 رو بخری:

cod41920.gif

نه دوست عزیز! خوشحال نشو!
من الان امتیاز CPU رو بالای 38000 میگیرم!
اون موقعی که این عکس رو گرفتم 3DMARK هنوز با PhysX تلفیق نشده بود و اون تست CPU واقعا روی CPUبود،اما الان تست CPU رو PhysX روی GPU انجام میده،پس در اصل اون تست هم تست GPU هست،یعنی امتیاز شما هم امتیاز کارت گرافیکت هست و نه CPU!

برای اطمینان میتونی گزینه ی PhysX رو از توی پانل درایور گرافیک غیر فعال کنی تا تاثیرش رو توی اون امتیاز ببینی!

سلام رفیق.
دقیقا حق با شما بود. غیر فعال کردن فیزیک،تاثیر زیادی تو امتیاز CPU داره. ولی تو امتیاز GPU تقریبا هیچ تفاوتی نداشت.بعد از دو بار تست گرفتن، یک بار با فعال بودن فیزیک و یک بار هم بدون فعال بودن فیزیک، این نتایج حاصل شد.
نتیجه رو در لینک زیر ببینید.
http://www.4shared.com/file/158869986/88e1d8a5/3DMark_Vantage_Scores.html

در ضمن من به خاطر بالاتر بودن امتیاز سیستم خودم خوشحال نشدم، به خاطر بالاتر بودن امتیاز سیستم شما، خوشحال شدم. فقط میخواستم بدونم علتش چی بود که خودتون هم علتش رو توضیح دادید.

همچنین کسی میدونه کارتهای جدید انویدیا ، کی قراره بیاد؟

آخرین ویرایش:
سلام رفیق.
دقیقا حق با شما بود. غیر فعال کردن فیزیک،تاثیر زیادی تو امتیاز CPU داره. ولی تو امتیاز GPU تقریبا هیچ تفاوتی نداشت.بعد از دو بار تست گرفتن، یک بار با فعال بودن فیزیک و یک بار هم بدون فعال بودن فیزیک، این نتایج حاصل شد.
نتیجه رو در لینک زیر ببینید.
http://www.4shared.com/file/158869986/88e1d8a5/3DMark_Vantage_Scores.html

در ضمن من به خاطر بالاتر بودن امتیاز سیستم خودم خوشحال نشدم، به خاطر بالاتر بودن امتیاز سیستم شما، خوشحال شدم. فقط میخواستم بدونم علتش چی بود که خودتون هم علتش رو توضیح دادید.

همچنین کسی میدونه کارتهای جدید انویدیا ، کی قراره بیاد؟
بله،امتیاز GPU با تعویض CPU هم فرق چندانی نمیکنه،چون فقط روی گرافیک انجام میشه.

حتی تغییر CPU یا فعال کردن PhysX هم توی امتیاز کلی هم نباید تاثیری بزاره.

تراشه ی جدید Nvidia فعلا توی مرحله ی A2 هست ،تراشه های نهایی که A3 میشن برای زمستان آماده میشن،یعنی سه ماهه ی اول 2010

آقا این 2 تا کارت

SAPPHIRE HD 4890 1GB
و
CLUB - ATI RADEON HD 4890 - 1GB

که 250 تومان هم قیمت دارن پیشنهاد میشه ؟ لطفا سقف رو همین 250 در نظر بگیرید ، اگر پیشنهاد میشه بین این دو برند کدوم رو انتخاب کنم ؟

آقا این 2 تا کارت

SAPPHIRE HD 4890 1GB
و

که 250 تومان هم قیمت دارن پیشنهاد میشه ؟ لطفا سقف رو همین 250 در نظر بگیرید ، اگر پیشنهاد میشه بین این دو برند کدوم رو انتخاب کنم ؟
دقیقا نگفتی چه مدلهایی رو در نظر داری
ولی من برند Sapphier رو پیشنهاد میدم.

آقا این 2 تا کارت

SAPPHIRE HD 4890 1GB
و

من zotac یا bfg gtx260/216 رو پیشنهاد میدم.;)

من بطور کلی یک کارت گرافیک تا 250 تومان میخوام که اون 2 تا گزینه هم همینطوری در نظر خودمه میخوام ببینیم گزینه ی بهتری هست یا نه
سلام دوست عزیز
گزینه ی بهتر که چه عرض کنم اما کارت 5770 هست با قیمت 220 هزار تومن که تقریبا با کارت 4870 برابری می کنه اما در عوض تکنولوژی روز بهره می بره توان پایین تری مصرف می کنه و مهمتر از همه از دایرکس11 پشتیبانی می کنه.
اما در کل اگه نظر من رو بخواین می گم که کمی صبر بکنید قیمت ها پایین بیاد و کارت 5850 رو خریداری نمایید که بهترین گزینه در حال حاضر برای همگی هست!
قیمت این کارت فعلا بالای 350 هزار تومنه.

عملا اگه کسی می خواد کارت dx11 بگیره به هیچی کمتر از 5850 نباید قانع شه چرا که خصوصیاتی چون tesselation تو dx11 خوره ی فریم ریت هستن و اگه یه نگاهی به همین چارت اخیر dirt 2 تو pcgameshardware کنین می بینین که تفاوت فریم dx11 و dx9 خیلی فاحشه .

عملا اگه کسی می خواد کارت dx11 بگیره به هیچی کمتر از 5850 نباید قانع شه چرا که خصوصیاتی چون tesselation تو dx11 خوره ی فریم ریت هستن و اگه یه نگاهی به همین چارت اخیر dirt 2 تو pcgameshardware کنین می بینین که تفاوت فریم dx11 و dx9 خیلی فاحشه .
درسته و این به خاطر شیدر مدل5 هست و ایجاد افکت ها و صحنه های طبیعی و خیره کننده.
از این که بگذریم دایرکس11 پیشرفت های خیلی زیادی نسبت به دایرکس10 کرده حالا 9 که به کنارو اصلا قابل مقایسه نیستن.

تا اونجایی که من اطلاع دارم بطور انبوه وارد نشده ولی تک و توک هست تو بازار ، حداقل یه 450w میخواد ، در حد همین کارت هستش البته gts250 در اکثر موارد سریعتره. (در حد 2 یا 3 فریم) ;)

تا اونجایی که من اطلاع دارم بطور انبوه وارد نشده ولی تک و توک هست تو بازار ، حداقل یه 450w میخواد ، در حد همین کارت هستش البته gts250 در اکثر موارد سریعتره. (در حد 2 یا 3 فریم)

من برای یه سیستم میخوام مه الان 4670v روش نصبه. با توجه به اینکه 4670 حدود 60wat توان مصرفیشه و این کارت حدود 85wat به نظر شما تعویض پاور نیاز هست ؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or