مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

خیلی مهم و ...

سلام به همه عزیزان بویژه دوست خوب آقای فرشید:love:
امیدوارم که به خاطر سوالهای زیاد و تقریبا تکراری از دستم دلخور نباشید
الان من به پاور و این چیزا کاری ندارم سوالم اینه:
همه میدونیم که این یه قانونه توفیزیک الکتریسیته: شدت جریان ضربدر اختلاف پتانسیل = توان
منتها مساله ای که باعث شده بود من( وبرخی از دوستان توی tom's hardware ) دچار سوءتفاهم بشیم اینه که: کارت گرافیک و سی پی یو و ... جریان مورد نیازشونو از چند ریل مختلف مثل 12ولت 3.3 ولت 5ولت می گیرند واین جوری نیست که چون 5770 توان مصرفیش کمتر از 4850 هست حتما باید روی 12 ولت جریان کمتری مصرف کنه چون تا اونجایی که من تونستم سر در بیارم برای مثال کارت گرافیک جریان مورد نیاز حافظه رو از ریل 3.3 ولت و جریان مورد نیاز هسته رو از 12 ولت میگیره و برای همین چون فرکانس 5770 از 4850 بیشتره روی 12ولت میتونه جریان بیشتری مصرف کنه ولی به خاطر 128 بیت بودن و ساختار 40 نانومتریش در کل توان کمتری نیاز داره (ایکاش کسی اینا رو قبلا بهم میگفت تا بیخودی وقت دوستان رو اینجا نگیرم) البته اینطور هم نیست که هرچی فرکانس هسته بیشتر بشه مصرف جریان 12ولت بیشتر بشه علتش هم 4770 هست که با وجود 125 مگاهرتزی که بیشتر از 4850 داره ولی حتی guru3d هم میگه که 6آمپر کمتر روی ریل 12ولت مصرف میکنه
برای همین قبول اینکه هردوکارت 5770 و 5750 به یک اندازه جریان 12ولت مصرف داشته باشند و اونهم رقمی بالغ بر 8آمپر بیشتر از 4580 باشه ،بربای من و دوستان اونور آب! تو tom's hardware قابل قبول نیست و فقط guru3d هست که یه چنین چیزی رو میگه به نظرم اون 40 آمپر رو هم که شما می فرمودید مال guru3d باشه
;)
نظر دوستان چیه؟ هرکی تو این زمینه سررشته داره توضیح بده تا همه توجیح بشند
:biggrin1:.

آخرین ویرایش:
سلام به همه عزیزان بویژه دوست خوب آقای فرشید:love:
امیدوارم که به خاطر سوالهای زیاد و تقریبا تکراری از دستم دلخور نباشید
الان من به پاور و این چیزا کاری ندارم سوالم اینه:
همه میدونیم که این یه قانونه توفیزیک الکتریسیته: شدت جریان ضربدر اختلاف پتانسیل = توان
منتها مساله ای که باعث شده بود من( وبرخی از دوستان توی tom's hardware ) دچار سوءتفاهم بشیم اینه که: کارت گرافیک و سی پی یو و ... جریان مورد نیازشونو از چند ریل مختلف مثل 12ولت 3.3 ولت 5ولت می گیرند واین جوری نیست که چون 5770 توان مصرفیش کمتر از 4850 هست حتما باید روی 12 ولت جریان کمتری مصرف کنه چون تا اونجایی که من تونستم سر در بیارم برای مثال کارت گرافیک جریان مورد نیاز حافظه رو از ریل 3.3 ولت و جریان مورد نیاز هسته رو از 12 ولت میگیره و برای همین چون فرکانس 5770 از 4850 بیشتره روی 12ولت میتونه جریان بیشتری مصرف کنه ولی به خاطر 128 بیت بودن و ساختار 40 نانومتریش در کل توان کمتری نیاز داره (ایکاش کسی اینا رو قبلا بهم میگفت تا بیخودی وقت دوستان رو اینجا نگیرم) البته اینطور هم نیست که هرچی فرکانس هسته بیشتر بشه مصرف جریان 12ولت بیشتر بشه علتش هم 4770 هست که با وجود 125 مگاهرتزی که بیشتر از 4850 داره ولی حتی guru3d هم میگه که 6آمپر کمتر روی ریل 12ولت مصرف میکنه
برای همین قبول اینکه هردوکارت 5770 و 5750 به یک اندازه جریان 12ولت مصرف داشته باشند و اونهم رقمی بالغ بر 8آمپر بیشتر از 4580 باشه ،بربای من و دوستان اونور آب! تو tom's hardware قابل قبول نیست و فقط guru3d هست که یه چنین چیزی رو میگه به نظرم اون 40 آمپر رو هم که شما می فرمودید مال guru3d باشه
;)
نظر دوستان چیه؟ هرکی تو این زمینه سررشته داره توضیح بده تا همه توجیه بشند:biggrin1:.
اول از همه اینکه کاربران این سایت در کل احتیاجی ندارن که اینقدر فنی وارد جزییات بشن،اینجا تاپیک کارت گرافیک هست نه توضیح مباحث الکتریکی که ما بخوایم بحث فنی تغذیه ی کارت رو بکنیم و به شما آموزش بدیم(هر چند که خیلی از دوستان میدونن)
دوم اینکه همون که GURU3D گفته کاملا درسته،مشکل شما اینه که توضیحات قبلی رو هنوز با دقت نخوندی،وگرنه میفهمیدی که خیلی از بحث منحرف شدی و داستان اصلا این چیزایی که گفتی نیست.

سلام
دوستان لطف كنيد به من فحش نديد اما:
يكي از شركت‌هاي داخلي كارت گرافيك HIS 4670 AGP8x رو وارد كرده. مدل 512MB به قيمت 87,000 و 1GB به قيمت 99,000 تومان.

سلام
يكي از شركت‌هاي داخلي كارت گرافيك HIS 4670 AGP8x رو وارد كرده. مدل 512MB به قيمت 87,000 و 1GB به قيمت 99,000 تومان.
سلام دوست عزیز
چرا توهین بکنیم؟ قیمتش خیلی هم خوبه.

دوستان آیا 5770 از 4870 بهتره..؟ در مورد 5750 نسبت به 4850 چی..؟

در کل کدوم از این کارتها نسبت به قیمتشون بهتر هستن..؟
از لحاظ قدرت و پرفورمنس مساوی هستن اما 5770 بهتره به دلیل نوآوری هاش.
5750 نسبت به قیمت کنونیش به صرفه نیست، قدرتش هم از کارت 4850 کمتره.

از لحاظ قدرت و پرفورمنس مساوی هستن اما 5770 بهتره به دلیل نوآوری هاش.
5750 نسبت به قیمت کنونیش به صرفه نیست، قدرتش هم از کارت 4850 کمتره.

ممنون پس 5770 پیشنهاد میشه..؟

راستی اگر کارت 4870 رو بگیریم و در آینده بازی DX11 بیاد اونوقت دیگه نمیتونم اون بازی رو انجام بدیم..؟ یکم توضیح میدین.

ممنون پس 5770 پیشنهاد میشه..؟

راستی اگر کارت 4870 رو بگیریم و در آینده بازی DX11 بیاد اونوقت دیگه نمیتونم اون بازی رو انجام بدیم..؟ یکم توضیح میدین.
بله 5770 پیشنهاد می شه.
چرا سازگاری داره و مشکلی نداره اما دایرکس 11 با مدل شیدر 5 تصاویر با کیفیت تری رو ارائه می ده.

دوستان آیا 5770 از 4870 بهتره..؟ در مورد 5750 نسبت به 4850 چی..؟

در کل کدوم از این کارتها نسبت به قیمتشون بهتر هستن..؟
خب کارت 5770 از 4870 سریعتر نیست،بعضی جاها مساویه،بعضی جاها کندتر،بیشتر بخاطر عرض باند کمتر کم میاره.من شخصا از نگاه سرعتی فقط 5850 رو پیشنهاد میدم،
شما فقط بخاطر DX 11 کارت نخر،خیلی نادر پیش میاد که یه بازی فقط DX 10 یا فقط DX 11 باشه
توی این مدت 3 سالی که از اومدن DX 10 میگذره ،فقط دو تا عنوان معرفی شده که فقط DX 10 بودن.

سلام

ما رو به AGP 8x امیدوار کردی! یخورده بیشتر توضیح بده لطفاً ؛ اسم شرکت داخلی رو هم برام پیغام خصوصی بذار.

آخرین ویرایش:
ما رو به AGP 8x امیدوار کردی! یخورده بیشتر توضیح بده لطفاً ؛ اسم شرکت داخلی رو هم برام پیغام خصوصی بذار.
خیلی امیدوار نباشید! ،مادربردی که اسلات AGP داشته باشه به احتمال زیاد پردازنده ای داره که نمیتونه نهایتش از 60 70 درصد قدرت کارت بیشتر استفاده کنه.

سلام دوستان:love:
من بالاخره تصمیمم رو گرفتم و یه پاور 535 گرین خریدم
الان به نظر شما با توجه به سی پی یو و مادر بوردم که نهایتا 10% فکرکنم قابل اورکلاک باشه :(4770 بگیرم یا 4850؟ چون کاری به drctx11 ندارم .+AMD athlon64 X2 4800 _مادر بورد: Asus m2n_e
( ضمنا هدفم 1280*1024 هستش):biggrin1::smile:

آخرین ویرایش:
سلام دوستان:love:
من بالاخره تصمیمم رو گرفتم و یه پاور 535 گرین خریدم
الان به نظر شما با توجه به سی پی یو و مادر بوردم که نهایتا 10% فکرکنم قابل اورکلاک باشه :(4770 بگیرم یا 4850؟ چون کاری به drctx11 ندارم .+AMD athlon64 X2 4800 _مادر بورد: Asus m2n_e
( ضمنا هدفم 1280*1024 هستش):biggrin1::smile:
خب برای این رزولوشن همون کارت 4770 کفایت میکنه،بعدم سرعت این دوتا کارت تفاوت زیادی با هم ندارن،قیمتی هم نزدیک به همن.

من میخوام تا پس فردا یک کارت گرافیک توپ برای سیستمم بخرم ؟
لطفا شما پیشنهاد کنید .
(تا سقف360تومان میتونم پول بدم)
ram : 8gig motherboard : gigabyte EP43-S3L cpu :Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz
لطفا اگه پیشنهادی دادید قیمتش هم ذکر کنید .
و توضیحات کافی رو بدید .
ممنونم از همتون .
(من این گرافیک رو مخصوص بازی میخوام و میخوام که کم به هیچ وجه نیاره)
گرافیک های geforce gtx 260 و ati radeon hd 4890 و geforce gtx 285 بهم پیشنهاد شده .
شما هم منو کمک کنید .
(میشه قیمت geforce gtx 285 رو بهم بگید ؟؟!@!)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or