مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

نوشته شده توسط XENOS:
تحليل ونشر سايت خوبيه ولي امارو اطلاعاتش خيلي صحيح نيست
من زدم club x1900 ومشخصاتو با قيمت 410 داد اما گارانتي و ادرسي متاسفانه نزاشته
اگه واقعا اين قيمت بشه يه همچين كارتيو پيدا كرد عاليه همونطور كه گفتين برد asus كمتر از 500 نيست در حالي كه قيمت واقعيش يه چيزي بين 300 تا 350 دلاره!
خوده سايت هم فروش داره و ميشه اين كارت رو ازش خريد.اين يكي قيمتش نسبتا درسته.
نميدونم چرا تو ايران قيمتا براي كارت گرافيك كات پراز نميشن؟

عزیز من اشتب زدم نام گارانتی رو اشتب نوشتم!!!! عذر میخام
حالا ببینم کسی که کارت رو از اون ور میاره با قیمت 300 دلار 100 دلار پول گمرک میده حق نداره 450 هزار تومن کارتش رو بفروشه؟؟؟؟ از اون حرف ها بود دیگه !!!!!!
من قصد توهین به شما رو نداشتم اگه جایی منظورم رو بد رسوندم از شما معذرت میخام( ناراحت نشو بابا)
در ضمن من گفتم sli بهتر از crossfire هست؟؟؟ من کلا با ati مشکل دارم و ازش بدم میاد و این کارت ها رو به خاطر سفارش داداشم مجانی ازش ورداشتم و گفت اگه بدت اومد بیا واست عوض کنم با مادر برد و سی پی یو و ......
در ضمن اگه سری 8 جی فرس یه ماه دیگه اومد من اسمم رو عوض میکنم ....
در ضمن من یه کارت گیگا 6800 رو به شدت اوور کلاک کمردم ترکید بردم گارانتی واسم عوض کردن!!!! شما نمیدونم کدوم گارانتی رو میگی من آواژنگ رو میگم

اگه از اول اينجوري ميگفتي اصلا ناراحت نميشدم.
منم بردم اوازنگ.
منم همينو ميگم ادمي كه اونور كارت رو ميگيره 300 دلار اينجا ديگه نبايد بيشتز از 450 تومن بده ولي ايسوزش تا همين چند وقت پيش 570 و گيگا 600 بود.الان ايسوز شده 520 و گيگا هم همون قيمته.
منم ميگم تا يه حدي سود نه ئيگه انقدر.

هيچ مدلي.اگه تو خارج اشنا داري 300 دلار x1900xt
x1900gt=230$
ati ايران رو تحريم كرده و معمولا كارت هاش كم و دير به ايران ميرسه نسبت به انويديا و كلا ايرانم يه جوري انويديا بازه و بازار با انويديا سازگارتره.

نوشته شده توسط m_unknown_r:
هيچ مدلي.اگه تو خارج اشنا داري 300 دلار x1900xt
x1900gt=230$
ati ايران رو تحريم كرده و معمولا كارت هاش كم و دير به ايران ميرسه نسبت به انويديا و كلا ايرانم يه جوري انويديا بازه و بازار با انويديا سازگارتره.

تحريم براي چي اونوقت:confused:
به nvidia كه يه شركت امريكاييه بيشتر اين حرف نزديكه
بردهاي nvidia به اين دليل تو بازار ما به وفور هست كه اكثر برنداي تايواني كه بيشتر از هر چيز تو بازار ما زياده به اين خاطره كه تنوع برد بيشتري با چيپهاي اين شركت ميدن بيرون ومتاسفانه اين يكي از معضلات بازار ماست چون در بيشتر مواقع ناخواسته مجبوري يك محصول از nvidia انتخاب كني
الان شما حتي يك برد گرافيكي از شركت HIS كه يكي از سازنده هاي برتر كارتهاي ati هستو نميتوني تو بازار پيدا كني چرا چون اين شركت يك سازنده سنگاپوري هست
شركت البالو هم فقط اسمش وارد كننده محصولات sapphire هست مسه خيلي از وارد كننده هاي سازنده بردهاي ati همانند ge cube و بقيه

سلام به همه دوستان

دو تا سوال داشتم کدوم از این دو کارایی بهتری دارند
7300 Gs و یا 6200 Le هر دو کارت 256 هستند

و کارت 7300 Gt با بورد ایسوس قیمتش چنده و توی بازار موجود هستش یا نه
و اینکه با برد گیگا قابل مقایسه هستش یا نه .؟

پليس جان 7300gs بهتره و قيمتش حدوداي 80 تومنه.ايسوز خوبه.
ولي بهتره بري گيگابايت 7300 gt بگيري 100 تومنه.
x1900xt-x1900xtx هر دو در بازار ايران هستند بالاي 300 تومن.
حق با شماست زنوس جان.منم اينو از يكي شنيده بودم حالا ديگه مطمعن نيستم چه قدر راسته ولي يارو خيلي كار درسته.
كاش برد his هم تو ايران بود.
toxic x1900xt تو ايران موجود هست؟چند؟

سلام.من تا 10 روز دیگه میخوام یه Sparkle 7600 GS 512mb بگیرم به قیمت 138 تومن از رایان صبا. اول اینکه بگین کار این sparkle درست هست یا نه؟ گارانتیش ماله فاره هست, چطوره؟ از این گارانتی هایی نیست که دست خالی ازشون برمیگردیم؟
ممنون...

سلام.من تا 10 روز دیگه میخوام یه Sparkle 7600 GS 512mb بگیرم به قیمت 138 تومن از رایان صبا. اول اینکه بگین کار این sparkle درست هست یا نه؟ گارانتیش ماله فاره هست, چطوره؟ از این گارانتی هایی نیست که دست خالی ازشون برمیگردیم؟
ممنون...
کارت های sparkle 7600 GS به دلیل کاهش فشار و دمای کارت دارای فرکانس پایین رم هستن
(در مدل 512 mb ) البته من در این مورد شخصا تجربه نکردم اما از تجربه ی دوستان میگم.
من خودم دو مدل از Asus رو پیشنهاد میکنم :

EN7600GS TOP SILENT/HTD/512M
1174_m.jpg

EN7600GS SILENT/HTD/256M
1090_m.jpg

البته به نظر من کمی صبر کنید برای خرید کارت گرافیک پشیمون نمیشید و اگر تنها برای رفع نیاز چند ماهه هست مدل هایی که در بالا گفتم به نظرم گزینه های خوبی هستن برای 7600 GS
بر حسب استفاده هم میتونید اولی با ۵۱۲ مگابایت حافظه و دومی با ۲۵۶ مگابات به ترتیب با قیمت حدودی ۱۷۵۰۰۰ و ۱۵۵۰۰۰ رو انتخاب کنید.

گارانتيش حرف نداره فاره.شما كارت رو بگير برو بهش الكي بگو خرابه بدون تست يه نو بهت ميدن.
اگه ميتوني يه pixle view geforce 7600 gs ddr3 بگير 160 تومنه.ولي اگه اهل اور باشي با يكم اور ميشه 7600 جي تي اگرم اهل اور نباشي از بقيه ي 7600 gs ddr2 ها قويتره چون كلاك مموري 7600 جي اس ddr2 رو 800 است ولي اين كارت روي 1400 هست كه با اور تا 1600 ميره و كور روي 400 كه تا 580 ميره.يعني اگه اين كارت رو تا 560 ببري يعني 7600 جي تي.
از رايان صبا هم نخر.بعضي از قيمتاش هم الكيه و بعضي درسته.اگه خودت بري بازار ارزون تر
ميخري.
اون مدل هايي كه شما گفتين ddr2 هستند و به قدرت اين كارت پيكسل نميرسند و همينطور اونا الكي گرونن.ولي كارتاي بدي هم نيستن.من ddr3 دار رو پيشنهاد ميدم.انتخاب با شما

دمای کارت

این کارت در حالت عادی دماش چقدره و تا چند درجه رو دووم میاره(sparkle رو میگم)

با قیمت حدودی ۱۷۵۰۰۰ و ۱۵۵۰۰۰
160 تومنه.
زیر 140 و دیگر هیچ :)

فرکانس پایین رم
میشه بگین memory clock ش چقدره؟ چون من توی هر سایتی رفتم نزده بود! ولی اگه اشتباه نکنم 540 هست درسته؟

زیر 140 و دیگر هیچ
در این صورت برند Asus به کنار میره
میشه بگین memory clock ش چقدره؟ چون من توی هر سایتی رفتم نزده بود! ولی اگه اشتباه نکنم 540 هست درسته؟
بله ۵۴۰ هست ( حد اقل باید باشه چون من یکی دو مورد مشکل در این زمینه رو دیدم که با افت کلاک همراه بوده )

حالا یه سوال فنی پیش میاد.
Sparkle 7600 GS 256mb با memory clock 800 قیمتش هست 128 تومن
Sparkle 7600 GS 512mb با memory clock 540 قیمتش هست 138 تومن

کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or