مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام
دوستان يك راهنماي مي خواستم از تون اقا كارت گرافيك خوبي مي خوام كه قيمت ات اش 200 هزار تومان باشه نه بيشتر نه كمتر بيشتر منظورم اين ور اونور هم شد مشكلي نداره و بازيها رو به خوبي اجرا كنه

كارت‌هاي nvidia كه dx10 رو ساپورت ميكنن و يه ماه ديگه ميان(طبق گفته شما) توي سطح‌هاي مختلف هستن؟
يعني ميشه با حدودا 250 تومن يه سطح متوسطش رو خريد؟

من مي‌خوام مادربورد و cpu جديد بگيرم .

يه كارت Geforce 7600 gt هم گرفتم حالا از خريد اين كارت حسابي ناراحت شدم كه چرا يه ماه صبر نكردم.

اين كارت رو بفروشم و يه كارتي كه dx10 رو ساپورت كنه بگيرم؟

من که تو اینترنت چیزی ندیدم که dx10 باشه یعنی به گفته دوستمون 1ماه دیگه اگه بیاد تو بازار ایران که نمیاد حداقل تا 2 یا 3 ماه دیگه .
تازه ماها که از قیمتا خبر نداریم !! ممکنه بتونی با این پول 1سطح متوسط بگیری شایدم نه اونوقت به نظر من خیلی ظرر میکنی(با توجه به اینکه اول سری حرفه ای وارد بازار میشه ممکنه این چیزی که تو میخوای باز چند ماه بیشتر طول بکشه)
نظر منو میخوای اگه میتونی اینو به قیمت خوب بفروشی این کارو بکن و مدلای ارزونتر وردار که تا اون موقع جوابتو بده و در غیر این صورت همینو استفاده کن.

undertaker جان خوشحال باش.كارتهاي dx10 كه از انويديا اوليش 1 ماه ديگه مياد زيره 500 هزار تومن نيست و تا بخواد سري ارزونش بياد يه 6-7 ماه يا بيشتري طول ميكشه.كارتتم به هيچ وجه نميخواد بفروشي.الان همه به علت dx10 از كارت شما ميخرن چون در كناره قيمت كارايي قابل قبولي داره.
كارتت خوبه اصلا هم ناراحت نشو.

پس بايد تا اون موقع خودم رو با بازي‌هاي ديگه سرگرم كنم چون هنوز نصف بازي‌هاي جديدرو بازي نكردم. من اصولا بازي‌ها رو تك تك تا آخرشون ميرم بعد ميرم براي بازي بعدي....:p

به نظررتون ممکنه یه راهی باشه که بشه با همین کارت ها دایرک تیکس 10 را ساپورت کرد مثلا با نصب برنامه کمکی یا مثا اون احیانا در آینده

آخرین ویرایش:
نوشته شده توسط Monirzadeh:
به نظررتون ممکنه یه راهی باشه که بشه با همین کارت ها دایرک تیکس 10 را ساپورت کرد مثلا با نصب برنامه کمکی یا مثا اون احیانا در آینده

نه
چنين چيزي امكان نداره همون جوري كه pixel shader رو نميشه

نه:happy:
drectx10 تا جايي كه من ميدونم يك APIيي هست كه هيچ نوع نسخه توسعه يافته اي مسه مثلا dx10b يا dx10c نداره چيزي كه در directx9انجام شد
ATI تو سري x800 يا محصولات r400 اين كارو كرده بود به اينصورت كه چون سري shader2ساپورت بودن اما به لطف بالا بودن تعداد دستوروالعملهاي shader تونسته بودن برخي منابع shader3 شبيه سازي كنن نمونه اون ارائه يه وصله نرم افزاري(patch 1.04) براي بازي splinter cell:choas theory بود كه براي كارتهاي x800 امكان فعال كردن افكتهايي مسه HDR وparallex mapping و بقيه بخشهاي shader3 بود اما فرقي كه با يك محصول با پشتيباني سخت افزاري كامل از shader3 مسه يك geforce 6800 داشت در استفاده نمايشي كامل بود مثلا نمايش HDR سري x800 در مقايسه با geforce 6800 اون درخشندگي رو نداشت و انعكاس از منبع نور به اشيائ چشمو نميزد و اين به دليل محدود بودن تعداد دستوروالعملها تعريف شده در x800 و در نتيجه ناتواني از نمايش اون عمق رنگ تعريف شده براي shader3 هست
اين عكسو ببينيد:
7-split.jpg

سمت چپ يك geforce 7800GTX و سمت راست يك radeon x850xt pe
معملومه كه عكس سمت چپ نورپردازي و درخشندگي بالاتري چه خود لامپ چه اشيائ اطرافش نسبت به نور لامپ در سطحشون نسبت به عكس سمت راست دارن
جزئيات كاملو وعكساي بيشترو ميتونيد از اينجا بخونيد:
Splinter Cell:Chaos Theory with SM2.0

http://www.bit-tech.net/gaming/2005/08/05/scct_sm20_sm30/1.html

جناب زنوس من اون كارت رو تو بازار ديدم 373 تومن ولي كجا بود يادم نيست.
اين سايت هم داره ولي يكم گرونتر 400 تومن ميده.
http://www.t-va-n.com/
كافيه بنويسين club x1900 تا بهتون نشون بده.كارت همون مرجع ati هست و به نظره من مناسبه.
حداقل با كات پرايس ati جور درمياد.

تحليل ونشر سايت خوبيه ولي امارو اطلاعاتش خيلي صحيح نيست
من زدم club x1900 ومشخصاتو با قيمت 410 داد اما گارانتي و ادرسي متاسفانه نزاشته
اگه واقعا اين قيمت بشه يه همچين كارتيو پيدا كرد عاليه همونطور كه گفتين برد asus كمتر از 500 نيست در حالي كه قيمت واقعيش يه چيزي بين 300 تا 350 دلاره!

خووب از اون حرف های تاریخی زده شد ساتا 1 با ساتا 2 توی عمل فرقی ندارن!!!!!:eek: میشه بدونم این حرف رو از کجاتون در آوردید!!!!
نمیدونم شما داری اینجا راهنمایی میکنی یا همه رو منحرف میکنی:confused:
جدیدا ایسوز کارت بدی شده ما خبر نداریم!!!! یا گیگا بد شده !!!!! یا msi بد شده
این حرف ها رو چه جوری میزنی؟؟؟؟
وقتی ساتا 1 با 2 فرقی نداره حتما 5200 با 7900 هیچ فرقی نداره در عمل فقط این اسمش یه 2 هزار تا بالاتره؟؟؟ :eek:
شما چند بار از ایسوز کارت خریدی که مرجوع کردی گارانتی آواژنگ پس نگرفته؟؟؟
یا چند بار با گیگا همین کار رو انجام دادی؟؟؟؟
عین فروشنده هایی که میخان جنس خودشون رو بفروشن صحبت میکنی
من داداشم مغازه فروش سخت افزار داره چند روز پیش رفتیم واسه یه بنده خدایی کارت ایسوز بگیریم یارو گفت ایسوز با آلباترون فرقی نداره ایسوز اسم داره ولی آلباترون نداره!!!!چون خودش فقط آلباترون موجودی داشت این حرفو زد!!!! شما هم مثل اون آقا صحبت میکنی!!!!
دیگه همه میدونن اون برد هایی که شما معرفی اصلا جلوی ایسوز یا گیگا یا msi یا حتی xfx
نمتونن وایسن!!! :-"
شما سایت تامز هارد وار رفتی!!!!!بنچ مارک های ایسوز رو دیدی تا کفت ببره!!!!!
نه دیگه اگه دیده بودی این برد هایی که من عمرا پولم رو واسه اینا تو آشغالی نمیریزم رو معرفی نمیکردی!!!!!
تو این 4 سالی که داداشم مغازه داره تا حالا از ایسوز مرجوعی نداره همنطور از گیگا و msi
ولی تا دلت بخاد از xfx لیدتک آلباترون و از این جور برد های ناشناخته که خود مشتری سفارش میده مرجوعی داشته!!!! (تازه بگم بین این برد های ناشناخته فقط xfx اگه کارت رو مرجوع کنی بهت کارت نو میدن ولی بقیه با دستکاری برد کارتون رو راه میندازن مثلا 2 تا ازن میکنن و دو تا آی سی میکنن تصویر که داد مگین حله)
تازه دایرکت ایکس 10 تا 7 یا 8 ماه دیگه میاد پس مطمئن باشید کارت هاش هم همون موقع میاد!!!! چون نه انویدیا نه ati اطلاعاتی در مورد کارت هاشون ندادن با ati یه چیز هایی گفته ولی انویدیا حرفی نزده!!!!
نه خداییش اصلا کارت ایسوز استفاره کردی یا کارت گیگا!!!!
من میگم چون از هر نوع کارتی بخای استفاده کردم تو این 5 سالی که کامپیوتر مستقل داشتم هر سال 2 تا کارت کرفتم و تقریبا همه برد ها رو امتحان کردم ولی هیچ کدون به پای این دو برد نمیرسن
1.asus
2. MSI
اینو بدون ایسوز پول اسمش رو نمیگیره داره پول کارایی رو میگیره!!!!چون اگه پول اسمش رو میگرفت الان باید 7900 دوال جی پی یو باید 2 میلیون بود :blushing:
گارنتی هم شاید واسه شما اهمیت نداشته باشه که اصلا کار حرفه ای با کارت نمیکنی برای کسی که کار سنگین گرافیکی و یا بازی خوف گراف انجام میده گارانتی بیشتر از هر چیزی ارزش داره
در ضمن عمر سری 6xxx هنوز تا وقتی که کارت های سری 8xxx نیومدن تموم نشده شما نمیدونم چه جوری این کارت ها رو منسوخ میدونی؟؟؟؟
یه سوال شما کارتت چیه؟؟؟( میدونم الان میاد کل بندازه میگه من یه 7900 gtx دوال جی پی یو دارم) من فعلا دارم از 2 تا X 1900 کراس فایر شده استفاده میکنم ولی اصلا ازش راضی نیستم و میخام 7900 sli بندازم
نترس پولش رو دارم:cool:
خواهشا به عقلتون ارجا کنید تا بفهمین کی راست میگه
ببخشید زیاد حرف زدم

دستت درد نكنه يه دفعه بيا منو بزن اينجا.
من هيچ وقت نميگم اونها برهاي بدي هستند ولي توي ايران خيلي گرون ميدنشون.واقعا شايد براي شما 120 تومن روي يك كارت با كارايي تقريبا مساوي فرق نكنه ولي واسه ي خيلي ها فرق ميكنه.
من تامز هاردوير رو نديدم!!!!!!!!!!!!!!!:evil:
من 3 ساله كه به صورت مداوم پاتوقم شده اين سايت ها:
anand tech-toms hardware-xbitlabs-hardwarezone-overclocker-guru3d ...
بازم ميگم ساتا 2 با 1 توي عمل فرقي ندارن همونجوري كه agp4x با 8x توي عمل فرقي ندارن
ايسوز پول اسمش رو نميگيره پول گارانتيش رو ميگيره همين ايسوز هم خارج از ايران قيمتش با برد هاي ديگه يكيه و فرقي نداره.
عمر سري 6 تموم نشده ولي رو به اتمامه و تا 7 هست دليلي نميبينم سري 6 به بچه ها پيشنهاد بدم.
نه من عقده اي نيستم بيام گم مثلا x1950 ئارم.من يه 6600 gt دارم كه همون اوايل كه اومده بود خريدم.
با كارتهاي ايسوز و گيگاهم كار كردم.
giga geforce 5700le
asus geforce 6800 gt top
كارته گيگا هستش ذوب شد و گارانتي معتبرش يه 1 تومني هم به من نداد.
6800 جي تي هم هنوز هست و كارته خوبيه.
من هيچ وقت نميگم اينا بدن ولي ميگم گرون دارن ميدن ايران.
شما واقعا به نظرتون sli از كراس فاير قويتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راست ميگه شما به عقلتون رجوع كنين.ادم 2 تا x1900 كراس فاير داشته باشه و الان كه 1 ماه به اومدن كارت انويديا با رمز g80 مونده بخواد 7900 s l i كنه.
:-"
در ضمن اين هم بدون من بدم نمياد كسي كمكم كنه يا مشكلاتم رو بگه ولي اين جور كه شما حرف زدي مثله اينكه داداشتون يكي از فروشنده هاي اين محصولاته.

راستي يادم رفت بگم گارانتيه گيگا اوازنگه نه ايسوز.
ما له ايسوز يا الماسه يا البالو.
لطفا ديگران قضاوت كنند.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or