مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

کارت SAPPHIRE R9 280 OC Whit boots با قیمت 580 ارزش خرید داره؟

بله، قیمت خوبیه، بوت نداره، بوست داره

بنظرتون 970 بگیرم یا صبر کنم R9 390x رو بگیرم؟ اگه اشتباه نکنم هم قیمت هستن و کارایی که توی بنچمارک ها دیدم خیلی بهتر بود کارت 390x و حتی 390 .

بزارید کارتهای سری 300 برسن بعد روی قیمتشون قضاوت کنید
کارت 390 شاید همقیمت 970 باشه اما 390X گرونتره.

بنظرتون 970 بگیرم یا صبر کنم R9 390x رو بگیرم؟ اگه اشتباه نکنم هم قیمت هستن و کارایی که توی بنچمارک ها دیدم خیلی بهتر بود کارت 390x و حتی 390 .

390x همون 290x 8gb هست.
390 با 970 هم قیمته... و بنظرمم ارزش نداره صبر کردن چون تا اخرا تیر بیارن بعدش 1 ماه باید صبر کرد قیمتای فضاییشون بخوابه

ممنون فرشید جان
منتهی دیر اقدام کردم و فروش رفته :d
با يه سرچ به این گزینه با قیمت 770 رسیدم، البته آک هست
: Power Color R9 280X OC
Turbo Duo 3GB

توی این رده یه انتخاب دیگه هم هست و اون GTX 960 ه . با اینکه 280X سریعتر هست اما 960 مزیت DX12 بودن رو داره
عیب 960 هم 2 گیگ بودنش هست که 280 بیشتره و 3 گیگه.

برند ارزون 960 الان 750 تومنه.

توی این رده یه انتخاب دیگه هم هست و اون GTX 960 ه . با اینکه 280X سریعتر هست اما 960 مزیت DX12 بودن رو داره

پس با این حساب خرید GTX 960 رو پیشنهاد میدید؟!
منظورتون دقیقاً کدوم برند هست؟

960 از DX12.1 ساپورت میکنه که سه تا فیچر سخت افزاری خوب رو در بر داره، اما کلاً زیر 3-4% (یا شاید 1%) از GPUها از DX12.1 پشتیبانی میکنن (سری 900) از اونطرف 280X درسته که تمام فیچرهای سخت افزاری DX12 رو نداره (Tiled Resource Tier 2) اما در واقع این فیچر سخت افزاری خیلی هم تفاوتی از نظر پردازشی ایجاد نمیکنه (Tiled Resource Tier 1 رو ساپورت میکنه که میتونه بصورت نرم افزاری به Tier 2 تبدیل بشه) و میشه بصورت نرم افزاری و با هزینه محاسباتی پایین جبرانش کرد.

فکر نمیکنم در نهایت 280X بخاطر ساپورت نکردن یسری فیچر سخت افزاری که توی خیلی از بازیها بکار گرفته نمیشن دچار مشکل بشه و در ضمن باید دید که اصلاً 960 با این توان محاسباتی قدرت اداره کردن افکتهایی که از این فیچرها استفاده میکنن رو داره یا نه. قبلاً هم یسری GPU ها در اوایل معرفی ورژن های دیگه DX بودن که از یسری فیچرها ساپورت میکردن (مثل tessellation) اما در نهایت پرفورمنس افتضاحی داشتن.

در کل فکر میکنم با توجه به توضیحاتی که دادم Power Color R9 280X OC با توجه به داشتن 3GB Ram و داشتن توان محاسباتی بالاتر و ... گزینه بهتری نسبت به یک برند ارزون قیمت از 960 باشه.

وقتی خیلی از سازنده ها از ویژگی DX12 استفاده نمیکنن و با توجه به 3 گیگی بودن و سریع بودن 280X خریدش توجیحه پذیرتره که!

وقتی خیلی از سازنده ها از ویژگی DX12 استفاده نمیکنن و با توجه به 3 گیگی بودن و سریع بودن 280X خریدش توجیحه پذیرتره که!

وقتی هنوز dx12 عرضه نشده و هنوز گیمی هم براش نیومده از کجا میدونید که از ویژگی هاش استفاده نمی کنند!؟ تا 12 عرضه نشه کارایی اون رو رو کارتای مختلف نبینیم نمیشه گفت که چه کارتی بهتره یا بدتر

سلام .. دیدم خیلی صحبت ها شد .. گفتم برا اونایی که میخوان گرافیک بخرن چند نکته بگم :
اول بهتره طرف داری از برند کارتی نکنیم و دور از اینا صحبت کنیم که انویدیا بهتره یا مثلا نه ای تی ای خوبه و ...
خودم به شخصه انویدیا رو بهتر تو بازی قبول دارم .. اما به چشم دیدم که گرافیکی که روی سیتم دوستان بوده .. ایتی ای .. بهتر کار داده ..
چون بازی داریم تا بازی .. این از این .. و بحث ساخت بازی و اینا میشه که کلا خیلی طولانه میشه ..
بحث بعدی اینه که سیستم بستن و مچ بودن قطعات خیلی موثره .. پس قبل خرید گرافیک یا بقیهشون یه چکی بکنید کدوم با کدوم مچ تره و بهتر کار میده
بعد اکثرا سی پی یو ها اینتل هس .. که پیشنهاد میشه از گرافیک انویدیا استفاده کنن ..
اگه سی پی یو ای ام دی دارین .. گرافیک هم ای تی ای ببندید ( این یک پیشنهاده .. به چشم دیدم خودم .. نظر بقیه قابل احترام .. اما اگه سی پی یو اینتله .. ای تی ای مشکلی نداره .. اینو خودم درک نکردم .. اما میدونم )
من دیدم دوستان به جی پی یو ها توجه ندارن و رم گرافیک براشون مهمه که اگه بیشتره نظرشون این بوده که گرافیک بهتره .. اما این طور هم نیست ... و مقایسه ی درستی انجام نمیدن
جی پی یو تقریبا عملگر ابتدایی هست که با سی پی یو تو نمایش تصاویر و سرعت تاثیر داره .. پس کسانی که گفتن سرعت ای تی ای بیشتره بستگی به سی پی یو داره :دی
در مورد دایرکس 12 .. باید بگم که یه نرم افزاره که تمام کارت هایی که دایرکس 11 ساپورت بودن 12 رو میارن .. دیگه بستگی به قدرت گرافیک داره که عملکردش چطوری باشه .. پس هر چی باشه این نرم افزار برا دوتاشون هست .. ولی بعضی چیزا مثل فیزیک توشون فرق میکنه که تو 11 هم فرق میکرد ..

سلام گرافیک 970 بخوام زیر 1300 کدوم مدل رو پیشنها می دید؟
Zotac
Inno3d herculez x2
Galax exoc black edition
خودم اول نظرم روی زوتک بود می خواستم مدل اورنشده ی دوفن رو بگیرم. بعدش فهمیدم ظاهرا اون مدل دیگه کمیاب شده و مدلی که الان به اون قیمت فروخته می شه فنش هم ریفرنس هست به خاطر همین از خریدش پشیمون شدم. الان بیشتر به سمت galax متمایلم

سلام گرافیک 970 بخوام زیر 1300 کدوم مدل رو پیشنها می دید؟
Zotac
Inno3d herculez x2
Galax exoc black edition
خودم اول نظرم روی زوتک بود می خواستم مدل اورنشده ی دوفن رو بگیرم. بعدش فهمیدم ظاهرا اون مدل دیگه کمیاب شده و مدلی که الان به اون قیمت فروخته می شه فنش هم ریفرنس هست به خاطر همین از خریدش پشیمون شدم. الان بیشتر به سمت galax متمایلم
دوست عزیز من خودم zotac gtx 970 amp! Extreme CORE Edition رو با 100 تومن اختلاف قیمت نسبت به مبلغ شما گرفتم و باید بگم در مورد خریدش شک نکنید. به لحاظ صدا و حرارت و اورکلاک عالیه. خود کارت اورکلاک شدس ولی وقتی با نرم افزارش اور میکنم رو تنظیماتی که gta5 زیر 60 فریم میده و کاملا کمبود فریم بدون اور محسوسه با اور راحت 60 فریم میشه و حرارت هم 68 درجه میمونه. البته کیسم 3 تا فن داره ولی بدون فن و در باز هم 70 بیشتر نمیرفت. گارانتی هم که سه ساله آواژنگ هست و در کل خیلی راضیم.

سلام
می خواستم کارت گرافیک رو یک ارتقا بدم ولی صبر کردم تا سری 900 بیاد.
حالا بین سری 7 تا 9 با بودجه ی حدود 1500 چه کارتی رو پیشنهاد می کنید؟ خودم ترجیح می دم رمش 4GB باشه.

اینم ریگم که اگر ناسازگاره عوض بشه.

Cpu : Intel i5-2500 @ 3.30Ghz
Ram : Corsair XMS3 1600 12 GB
Power : 785W-B Green
Motherboard : Asus P8P67

ممنون.

کارت بنده msi r9 290 gaming میخواستم کراس کنم نمیدونم چرا ولی یه بخاری به تمام معناست دما در witcher 3 تا 90 میره :-o ولی در بررسی هایی که در اینترنت دیدم ازش بیشتر از 86 :(( نبود نمیدونم که میتونم دما شون رو کنترل کنم یا نه یه کمکی بکنید دماش رو کاهش بدم منتظر مشاوره گرم دوستان @};-@};-دوست دارم کراس رو امتحان کنم :bighug:

کارت بنده msi r9 290 gaming میخواستم کراس کنم نمیدونم چرا ولی یه بخاری به تمام معناست دما در witcher 3 تا 90 میره :-o ولی در بررسی هایی که در اینترنت دیدم ازش بیشتر از 86 :(( نبود نمیدونم که میتونم دما شون رو کنترل کنم یا نه یه کمکی بکنید دماش رو کاهش بدم منتظر مشاوره گرم دوستان @};-@};-دوست دارم کراس رو امتحان کنم :bighug:

کارت رو اوو کردید؟ البته شرایط تست دمایی تو بررسی ها ممکنه متفاوت از شرایط شما باشه. دمای رفرنس این تراشه 95 درجه هست. تهویه کیس و همینطور دمای محیط رو بررسی کنید که مطلوب باشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or