مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

واقعا باور نمی کنم این قیمتارو اصلا خندم میگیره .آخه بازدهی اونقدر متفاوتی هم ندارن که بگیم این همه پول واسش میارزه.
راستش آقا فرشید من یه ذره تو بودجه ام تغییر ایجاد شد یه 2 تومنی می تونم فقط برای گرافیک بذارم حالا کمتر هم باشه چه بهتر.شما خودتون پیشنهاد می کنید کارت دست دو بگیرم یا نه؟اگه کارتی مد نظرتون هست لطفا بگید.
راستی اون بازاری که فرموده بودین که خیلی مطمین هستو لینکشو بی زحمت قرار بدید چون من نفهمیدم کجاهست.
با تشکر از پاسخ گویی شما

با این پول می تونید GTX 970 رو بخرید، بسته به برند از 1700 تا زیر 2 تومن متغیر هست.
البته الان به خاطر تغییر نسل و ورود کارتهای سری 900 زمان خوبی برای خرید کارتهای کارکرده و قوی نسل قبلی هست که مثلا میشه کارت 780Ti کارکرده رو که قویتر از 970 و 13 درصد ضعیفتر از 980 هست رو با قیمت حدود 2 تومن خریداری کرد.

با این پول می تونید GTX 970 رو بخرید، بسته به برند از 1700 تا زیر 2 تومن متغیر هست.
البته الان به خاطر تغییر نسل و ورود کارتهای سری 900 زمان خوبی برای خرید کارتهای کارکرده و قوی نسل قبلی هست که مثلا میشه کارت 780Ti کارکرده رو که قویتر از 970 و 13 درصد ضعیفتر از 980 هست رو با قیمت حدود 2 تومن خریداری کرد.

بعد فرضا اگر به جای خرید یه کارت نو از نسل جدید یه کارت کارکرده قوی از نسل قبل برداریم انتخاب درستی هست ؟
آپشنها و قابلیتهای جدیدی که قراره با DX12 بیاد شامل کارتهایی از نسل قدیم مثل 780 ، 780Ti یا 290x میشه ؟

بعد فرضا اگر به جای خرید یه کارت نو از نسل جدید یه کارت کارکرده قوی از نسل قبل برداریم انتخاب درستی هست ؟
آپشنها و قابلیتهای جدیدی که قراره با DX12 بیاد شامل کارتهایی از نسل قدیم مثل 780 ، 780Ti یا 290x میشه ؟

اگه با قیمت مناسبش باشه بله ، ارزش خرید داره
بیشتر قابلیتهای DX12 در DX 11.3 هم اضافه شده که توسط کارتهای DX11 فعلی هم قابل استفاده خواهد بود.

هرکاری کردم نوشته قبل ویرایش نشد... سوالم این هست که این مادربرد Motherboards - P5P41T LE - ASUS چه نوع cpu ایی رو ساپورت میکنه؟ ایا سری i های اینتل شاملش میشن؟

نه عزیز، این مادربرد شما قابل ارتقا نیست و هر پردازنده ی جدیدی رو هم بخوای بخری باید همراه با تعویض مادربرد باشه.

سلام
با توجه به اینکه بازی های جدید همه کارت های دایریکس 11 میخوان
میخوام کارت گرافیکمو عوض کنم ولی پول ارتقا سیستم ندارم
مشخصات سیستمم این پایین نوشتم یه کارت دایریکس 11 که بهش بخونه رو معرفی کنید لطفا
P5E Motherboard
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
6G ram DDR2
کارت فعلی هم 9800GT دارم

سلام
با توجه به اینکه بازی های جدید همه کارت های دایریکس 11 میخوان
میخوام کارت گرافیکمو عوض کنم ولی پول ارتقا سیستم ندارم
مشخصات سیستمم این پایین نوشتم یه کارت دایریکس 11 که بهش بخونه رو معرفی کنید لطفا
P5E Motherboard
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
6G ram DDR2
کارت فعلی هم 9800GT دارم

این سیستم بدرد هیچ تغییری نمی خوره، راندمان هیچ کارت جدیدی رو هم نمی تونه کامل ارائه کنه، مگر اینکه فقط کارت گرافیکی قدرتمندی بخرید و روش نصب کنید تا بعدا بشه در سیستم جدید بعدی ازش استفاده کنید.
کارت گرافیک هم از 400 تومن میشه خرید تا 3 تومن، بستگی به بودجه ی شما داره.

می تونید یه کارت دست دوم خوب هم بخرید که کمتر درباید.

فرشید جان میخواستم گرافیک رو ارتقا بدم. تا 800 میتونم پاش پیاده کنم حالا یه خورده بیشتر هم اشکالی نداره. میتونی یه راهنمایی کنی طوری که بتونم حداقل 3 سال رو باهاش برم و بازیا رو با کیفیت خوب اجرا کنم؟ AMD یا nVidia فرقی نمیکنه، مگر اینکه خودت تشخیص بدی کدوم بهتره.

فرشید جان میخواستم گرافیک رو ارتقا بدم. تا 800 میتونم پاش پیاده کنم حالا یه خورده بیشتر هم اشکالی نداره. میتونی یه راهنمایی کنی طوری که بتونم حداقل 3 سال رو باهاش برم و بازیا رو با کیفیت خوب اجرا کنم؟ AMD یا nVidia فرقی نمیکنه، مگر اینکه خودت تشخصی بدی کدوم بهتره.

3 سال واسه کارت گرافیکی PC خیلی عمر زیادیه، مگر اینکه خیلی قوی باشه!
من ASUS R9 280 OC رو توصیه می کنم که حدود 930 تومن هست یا ASUS GTX 760 OC رو که 980 تومن هست.

3 سال واسه کارت گرافیکی PC خیلی عمر زیادیه، مگر اینکه خیلی قوی باشه!
من ASUS R9 280 OC رو توصیه می کنم که حدود 930 تومن هست یا ASUS GTX 760 OC رو که 980 تومن هست.
والا برام مهم نیست اگه تا 3 سال آینده مجبور بشم تنظیمات بازیا رو تا حدی کم کنم که بتونم خروجی خوبی بگیرم.
و اینکه مادربوردم که Asus P8H61 هست هم باید عوض بشه؟

والا برام مهم نیست اگه تا 3 سال آینده مجبور بشم تنظیمات بازیا رو تا حدی کم کنم که بتونم خروجی خوبی بگیرم.

شما اصلا پاور ات چی هست؟
پردازنده شما به نظر میرسه بیش از حد ضعیف باشه و گرافیک رو گلوگاه کنه , وقتی گلوگاه کنه یک کارتی مثل 760 , خروجی ایش میشه در حد 660ti یا کمتر
کارت های سری R پر از باگ هست که تقریبا تمام خلاصه میشه در درایورهای افتضاح سرتا پا باگ , من 760 رو توصیه میکنم , البته بستگی به پردازنده ات هم داره که گلوگاه نشه و غیره

آخرین ویرایش:

تونی 760 انویدیا بخر شک نکن . CPU تم خوبه فعلا نیازی به ارتقا نداری

کلا سمت AMD نری به نفع خودته . ساپورت نرم افزاریش داغونه
لذت گیم با انویدیا یه چیز دیگس مخصوصا تو ویچر3 و بتمن PhysX که جفت بازیها خوراک خودتم هست.
کارتهای انویدیا تو پردازش تسلیشن خیلی عالی هستن

آخرین ویرایش:
اگر بخوایم فقط راندمان رو در نظر بگیریم شاید 970 تفاوت زیادی با GTX 780 نکرده باشه اما 980 راندمانش حدود 30 تا 40 درصد بالاتر هست و بنابراین برای ارتقا به 980 با لحاظ کردن شرایط مالی میشه تصمیم گیری کرد.
کارت 780 غیر رفرنس بسته به برند شاید حدود 1500 تا 1600 برای دست دومش قیمتگذاری بشه.

شوما یکم قیمت ها رو بالا میگی #:-s

الان ASUS GTX780 DCuii OC رو 1300 تا 1400 دست دوم دارن میفروشن

سلام.
ببخشید چند تا سوال داشتم.
می خواستم قیمت این کارت گرافیک هارو بدونم.
1.AMD Radeon R9 295X2 8GB
Nvidia GeForce GTX 980 4GB.2
Nvidia GeForce GTX 780 Ti 3GB.3
NVIDIA GeForce GTX TITAN Z.4
اون x2 ای که برای شماره ی 2 گذاشته شده به چه معنا هست؟در حال حاظر شماره 1 قوی ترین کارت(2هسته ای)هست؟

دست دو 295x2 الان چند تو بازار میشه اصلا پیدا کرد این کارت رو؟به صورت رسمی عرضه شده؟

970 از 780ti قوی تره؟چقدر حدودا؟
1- 7 تا 7100
2- 2800 تا 3050 بسته به برند
3- بین 2250 تا 2450
4- حدود 12 تومن!

X2 یعنی دوتا هسته ی 290X کنار هم، موجود هم هست فکر کنم

970 کمی ضعیفتر از 780Ti هست، اما 980 حدود 13 درصد از 780Ti قویتره در کل.

Sapphire R9 295X2 = حدود قیمت 6200 با گارانتی
Asus ROG ARES III R9 290X2 = حدود قیمت 6900 با گارانتی

Inno3D iChill GTX 980 = حدود قیمت 2460 با گارانتی
Gigabyte GTX 980 G1 = حدود قیمت 2640 بدون گارانتی - با گارانتی آواژنگ هم وارد بازار شده بود ولی دو روزه تمام شد قیمتش هم یادم نیس
ASUS STRIX GTX 980 = حدود قیمت 2760 بدون گارانتی

Zotac GTX 780 Ti OC AMP! Edition 3GB = حدود قیمت 2450 با گارانتی
Zotac GTX 780 Ti OC 3GB = حدود قیمت 2240 با گارانتی
MSI GTX 780 Ti Gaming TF IV OC 3GB = حدود قیمت 2350 با گارانتی

ASUS GTX TITAN Z = حدود قیمت 11500 با گارانتی
Zotac GTX TITAN Z = حدود قیمت 10600 با گارانتی
GIGABYTE GTX TITAN Z = حدود قیمت 11000 بدون گارانتی

از این نوع قیمت گرفتنت هم معلوم هست که نمیدونی چی میخوای :|

بودجه رو مشخص کن تا بهتر بشه راهنمایی کرد

آخرین ویرایش:

لذت گیم با انویدیا یه چیز دیگس مخصوصا تو ویچر3 و بتمن PhysX که جفت بازیها خوراک خودتم هست.
درسته که یکم درایور هاش باگ داره ( البته نسخه های بتا اینجوریه که مسلما هم باید اینطوری باشه چون بتا ه ) ولی دیگه اینجوری هم که میگی داغون نیست دیگه من خودم R9 290 دارم خیلی هم خوب
ولی کلا چون برنامه نویس های amd جوون و بی تجربه هستن اینطوریه همش بتا میدن و اینکه همیشه یه درایور رسمی و کاملا سالم هست مجبور نیستس که بتا شو بگیری و باگ شماری کنی
ولی در کل انویدیا تو درایور دادن انصافی از amd جلو تره

بله قصه قشنگی بود که لذت با چیه.
میشه یه نسخه از بتمن و ویچر به منم برسونین منم بازی کنم؟

شوما یکم قیمت ها رو بالا میگی #:-s

الان ASUS GTX780 DCuii OC رو 1300 تا 1400 دست دوم دارن میفروشن

Sapphire R9 295X2 = حدود قیمت 6200 با گارانتی
Asus ROG ARES III R9 290X2 = حدود قیمت 6900 با گارانتی

Inno3D iChill GTX 980 = حدود قیمت 2460 با گارانتی
Gigabyte GTX 980 G1 = حدود قیمت 2640 بدون گارانتی - با گارانتی آواژنگ هم وارد بازار شده بود ولی دو روزه تمام شد قیمتش هم یادم نیس
ASUS STRIX GTX 980 = حدود قیمت 2760 بدون گارانتی

Zotac GTX 780 Ti OC AMP! Edition 3GB = حدود قیمت 2450 با گارانتی
Zotac GTX 780 Ti OC 3GB = حدود قیمت 2240 با گارانتی
MSI GTX 780 Ti Gaming TF IV OC 3GB = حدود قیمت 2350 با گارانتی

ASUS GTX TITAN Z = حدود قیمت 11500 با گارانتی
Zotac GTX TITAN Z = حدود قیمت 10600 با گارانتی
GIGABYTE GTX TITAN Z = حدود قیمت 11000 بدون گارانتی

از این نوع قیمت گرفتنت هم معلوم هست که نمیدونی چی میخوای :|

بودجه رو مشخص کن تا بهتر بشه راهنمایی کرد
درود
مرسی از قیمت هایی رو که گفتید.
من اتفاقا اینهارو مثال زدم چون میخواستم ته قیمت بالاترین هارو در بیارم نه اینکه بخوام بخرم.دیدم تو تاپیک بالاترین کارتی که پیشنهاد میشه 970 یا 780 هست اکثرا که خوب با توجه به بنچمارک هایی که دیدم از این قوی ترم هست که میشه همونایی که قیمت پرسیدم.
الان متوجه شدم بهترین کارت ها و منطقی ترین اون ها همین سری 7و9 وr هستندکه با بنچمارک هایی که دیدم نمی تونن بازی های سنگینو رو حالت بالاترین تنظیمات در دقت فول اچ دی اجرا کنن.فقط می خواستم یه بالا پایینی بکنم و بعد یه انتخاب درست داشته باشم.
الان مثلا بین 780 یا 970 انتخاب خیلی سخت و عجیب غریبه هر کدوم یه سری برتری ها دارن نسبت به هم دیگه پشتیبانی 970 ازdirectx12 خیلی وسوسه کنندست از اون ور هم قدرت بیشتر 780.
ولی در کل به صرفه ترین کارتا ظاهرا سری r هست که با خریدش کسی پشیمون نمیشه

درود
مرسی از قیمت هایی رو که گفتید.
من اتفاقا اینهارو مثال زدم چون میخواستم ته قیمت بالاترین هارو در بیارم نه اینکه بخوام بخرم.دیدم تو تاپیک بالاترین کارتی که پیشنهاد میشه 970 یا 780 هست اکثرا که خوب با توجه به بنچمارک هایی که دیدم از این قوی ترم هست که میشه همونایی که قیمت پرسیدم.
الان متوجه شدم بهترین کارت ها و منطقی ترین اون ها همین سری 7و9 وr هستندکه با بنچمارک هایی که دیدم نمی تونن بازی های سنگینو رو حالت بالاترین تنظیمات در دقت فول اچ دی اجرا کنن.فقط می خواستم یه بالا پایینی بکنم و بعد یه انتخاب درست داشته باشم.
الان مثلا بین 780 یا 970 انتخاب خیلی سخت و عجیب غریبه هر کدوم یه سری برتری ها دارن نسبت به هم دیگه پشتیبانی 970 ازdirectx12 خیلی وسوسه کنندست از اون ور هم قدرت بیشتر 780.
ولی در کل به صرفه ترین کارتا ظاهرا سری r هست که با خریدش کسی پشیمون نمیشه
ببین داداش بین 780 و 970 که خب 970 قوی تره و در حد 780ti هست پس شک نکن که 970 بهتره ولی در مورد سری R9 290,R9290x و 780 و 780ti زیاد نمیشه فرق گذاشت و نمیتونی بگی مثلا 290 از 780 بهتره یا 780ti از 290x چون برای هر بازی کارت ها فرق دارن
یه بازی مثل بتل فیلد با amd بهتر کار میکنه و یکی مثله Assassins با انویدیا
ولی در کل من با کارت 290 تو بتل 4 با نهایت تنظیمات و آنتی الیازینگ 100 تا fps گرفتم ولی تو ac black flag اگه همه چیرو تا آخر بالا ببرم 40 تا بیشتر فریم نمیده
(تازه اگه بتل 4 رو منتل سوار بشه من دیدم که با کارت 290 یکی 200 تا fps هم گرفته )
کلا این 4 تا کارت تو یه سطح هستن
ولی 970 تقریبا مثله 780ti هست و 980 هم از 780ti حدود 30-40 % قوی تره و فعلا تو کارتای تک هسته ای از همه قوی تره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or