مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

مدل رفرنس R9 290 نزدیک 1600 هست و دماش به 95 تا 100 درجه هم میرسه
مدل رفرنس 780 هم حدود 1800 هست و دماش به 80 درجه میرسه.

هر دو همرده هستن اما 780 برخی عناوین سریعتر هست.
پردازنده ی مناسب هم حداقل Core i5 4670 و بهتر هم Core i7 4770 هستو
خوب فقط یه چیز دیگه علت بیش از اندازه داغ بودن مدل رفرنس ۲۹۰ چیه ? بعد از چند درجه برای سوزاندن کارت گرافیک لازمه?و ایا اگه موقع بازی و رندرینک های سخت به صورت دستی با برنانه فن ۲۹۰ رو به ۱۰۰ در صد رسوند میشه دماشو بین ۸۰ تا ۸۵ حفظ کرد ?

خوب فقط یه چیز دیگه علت بیش از اندازه داغ بودن مدل رفرنس ۲۹۰ چیه ? بعد از چند درجه برای سوزاندن کارت گرافیک لازمه?و ایا اگه موقع بازی و رندرینک های سخت به صورت دستی با برنانه فن ۲۹۰ رو به ۱۰۰ در صد رسوند میشه دماشو بین ۸۰ تا ۸۵ حفظ کرد ?
مشکل حرارت بخاطر خنک کننده هستش که تو مدلهای غیر ریفرنس اصلاح شده به هیچ عنوان r9 290 و 290x ریفرنس توصیه نمیشه

آخرین ویرایش:

مشکل تراشه ی بیش از حد پیچیده و بزرگ این کارت و فن آوری ساخت نه چندان مناسب هست که در کنار مصرف بالای اون باعث میشه کار هر خنک کننده ای برای دفع حرارت سخت بشه.
بصورت دستی هم می تونی فنش رو روی 100 درصد بزاری اما کیس به همراه کارت گرافیک پرواز خواهد کرد و صدای موتور جت هم تمام اتاق را خواهد گرفت!!

مشکل تراشه ی بیش از حد پیچیده و بزرگ این کارت و فن آوری ساخت نه چندان مناسب هست که در کنار مصرف بالای اون باعث میشه کار هر خنک کننده ای برای دفع حرارت سخت بشه.
بصورت دستی هم می تونی فنش رو روی 100 درصد بزاری اما کیس به همراه کارت گرافیک پرواز خواهد کرد و صدای موتور جت هم تمام اتاق را خواهد گرفت!!
خوب پس برای من زیاد نویز مهم نیست چون همین الان هم ۶۷۹۰ من دست کمی از ۲۹۰ از لحاظ حرارت و صدا ندارد .پس با توجه به حرف شما میشه با گذاشتن فن روی ۱۰۰ در صد به غیر از مشکل صدای بلند دما رو بین ۸۰ تا ۸۵ نکه داشت درسته?
بعد راستی نگفتین از چند درجه به بعد کارت می سوزه?

آخرین ویرایش:
خوب پس برای من زیاد نویز مهم نیست چون همین الان هم ۶۷۹۰ من دست کمی از ۲۹۰ از لحاظ حرارت و صدا ندارد .پس با توجه به حرف شما میشه با گذاشتن فن روی ۱۰۰ در صد به غیر از مشکل صدای بلند دما رو بین ۸۰ تا ۸۵ نکه داشت درسته?
بعد راستی نگفتین از چند درجه به بعد کارت می سوزه?

در هر صورت من باید توضیح بدم، شما هر کاری دوست داری بکن.
کارت اصلا بخاطر حرارت نخواهد سوخت چون مدار کنترلی فیزیکی داره که جلوی افزایش بار و در نتیجه حرارت بالای 105 درجه رو می گیره، از این بابت مشکلی نیست.

فرشید جان سلام
میخوام سیستم بگیرم ببخشید بی ربط به تاپیکه اما فکر میکنید قیمت قطعات همینطور باقی میمونه یا میکشه پایین ؟!!!
و آیا خرید کارت MSI GTX 670 Power Edition OC کار عاقلانه ایه با قیمت 920 نسبت به قیمت کارت 760GTX که بالای 1,100 هست؟؟؟
پاور Requ...واسه 760GTX رفرنس چقدر باشه خوبه ؟مثلا با 8گیگ رم و 4770k or4670k (پاور Req... با SLI چقدر ؟بدون SLI چقدر کافیه)
با تشکر@};-

فرشید جان سلام
میخوام سیستم بگیرم ببخشید بی ربط به تاپیکه اما فکر میکنید قیمت قطعات همینطور باقی میمونه یا میکشه پایین ؟!!!
و آیا خرید کارت MSI GTX 670 Power Edition OC کار عاقلانه ایه با قیمت 920 نسبت به قیمت کارت 760GTX که بالای 1,100 هست؟؟؟
پاور Requ...واسه 760GTX رفرنس چقدر باشه خوبه ؟مثلا با 8گیگ رم و 4770k or4670k (پاور Req... با SLI چقدر ؟بدون SLI چقدر کافیه)
با تشکر@};-

مشخص نیست، اگر دلار ارزون بشه قیمتها هم پایین میاد، اما فعلا که دورنمایی از ارزون شدن نیست.
کارت 670 یی که نوشتی هم از 760 کمی سریعتر هست، بنابراین قطعا با اون قیمت ارزش خرید داره، شک نکن.

پاور هم یه 600 وات کفایت می کنه، برای SLI باید یه مدل قویتر مثل GREEN 750B-OC داشته باشی.

سلام دوست مشخصات سیستم من اینه
سی پی یو:corei3-3220
کارت گرافیک:assus hd 7770 2 gb
رم:8 ddr3
--------------------------------------------------------
من بازی battlefield4 روی تنظیمات گرافیکی نرمال با رزولوشن 900*1600 اجرا میکنم
اگه بخوام باهمین رزولوشن روی high یا ultra اجرا کنم چه تغییراتی باید بدم

و یه سوال دیگه؟
تفاوت کارت گرافیک من که 2 گیگه با مدل یک گیگش چیه

ممنون

سلام دوست مشخصات سیستم من اینه
سی پی یو:corei3-3220
کارت گرافیک:assus hd 7770 2 gb
رم:8 ddr3
--------------------------------------------------------
من بازی battlefield4 روی تنظیمات گرافیکی نرمال با رزولوشن 900*1600 اجرا میکنم
اگه بخوام باهمین رزولوشن روی high یا ultra اجرا کنم چه تغییراتی باید بدم

و یه سوال دیگه؟
تفاوت کارت گرافیک من که 2 گیگه با مدل یک گیگش چیه

ممنون

خب این بازی بتل 4 کلا GPU-Bound هست، یعنی گرافیک توی این بازی بیشتر از پردازنده گلوگاه میشه.
برای تنظیمات بالاتر اول از همه کارت گرافیک رو باید ارتقا بدید، شما که کارت AMD داشتی می تونی R9 280X رو خرید کنی که بسته به برند حدود 1300 هست . کارت GTX 770 هم انتخاب دیگه ای هست.

در درجه ی دوم هم ارتقای پردازنده به Core i5/i7 می تونه راندمان رو بالاتر ببره.

دوستان داشتم نقد های کارت ۲۹۰x رو می‌دیدم که فهمیدم توی تمامی تست های دمایی سرعت فن حداکثر روی ۵۰ درصدر بود بعد و دما به ۹۴ رسیده بود
پس یعنی اگه ما دستی فن رو روی ۱۰۰ درصد بگذاریم میشه دما رو به ۸۰ رسوند درسته?
خوب پس چرا توی تست ها فن رو روی اوتاماتیک می گذارند ?

دوستان داشتم نقد های کارت ۲۹۰x رو می‌دیدم که فهمیدم توی تمامی تست های دمایی سرعت فن حداکثر روی ۵۰ درصدر بود بعد و دما به ۹۴ رسیده بود

شما بدجوری گیر دادی به این 290 رفرنس!
من که توضیح دادم چرا، اما باز سوال می کنی. برای اینکه دور فن روی 100 درصد باشه صدای زیادی داره و هیچ کاربر عاقلی در حالت عادی دور فن رو روی 100 درصد تنظیم نمی کنه!! شرایط تست هر کارت هم باید مطابق محیطی باشه که اکثر کاربرا توی اون شرایط زندگی و بازی می کنن.

دوست عزیز من یک ماه پیش یکیشو داشتم بچه ها میدونن..توصیه من اینه اصلا بهش فکر هم نکن..کارت خوبیه اما حرارتش و صداش اذیتت میکنه..سعی کن مدل غیر رفرنس بگیری

دوستان من به یه چیزیو رو نفهمیدم اونم اینه که کارت های رفرنس هر دو شرکت همیشه دور فن روی حدی قفل است و اصلا نمیشه به صورت دستی زیادشون کرد مثلا 290x دور فن حداکثر به ۵۰ درصد(2735)و ۷۸۰ ti دور حداکثر به ۵۶ درصد (2373) می رسه و بقیه ی مدل های رفرنس هم همینطور

دوستان من به یه چیزیو رو نفهمیدم اونم اینه که کارت های رفرنس هر دو شرکت همیشه دور فن روی حدی قفل است و اصلا نمیشه به صورت دستی زیادشون کرد مثلا 290x دور فن حداکثر به ۵۰ درصد(2735)و ۷۸۰ ti دور حداکثر به ۵۶ درصد (2373) می رسه و بقیه ی مدل های رفرنس هم همینطور

خیر . به صورت اتوماتیک هستن ولی میشه دستی هم تنظیم کرد. کلا خرید کارت رفرنس خوب نیست چون کولینگ خوبی نداره !!!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or