مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به همه بره من یه مشکل سخت افزاری پیش اومده بود که هنوز رفع نشده اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم
مشکل : وقتی کامپیوتر رو بعد از ساعتها خاموشی روشن میکنم وقتی وارد محیط ویندوز میشم یا محیط بازی بره بار اول که سیستم رو روشن کردم سیستم یه دفعه هنگ میکنه چه تو محیط ویندوز چه تو محیط بازی بعد ریست میکنم. کامپیوتر بعد از بالا اومدن (بعد ریست) دیگه هنگ نمیکنه باز اگر سیستم رو بره چند ساعت خاموش کنم و بخوام روشن کنم باز هم همین مشکل منو دیوونه میکنه (شما گفته بودید که من نسبت به گرافیکم پاورم رو عوض کنم من عوض کردم ولی ......:(( )

سخت افزارهای من :
Motherboard : Asus P5LD2
VGA : XFX 9800 GT تازه خریدم
Ram : 2GB OCZ Dual تازه خریدم
CPU : Intel E4500 Core 2 Duo
Power : GREEN GP535A 535W همین امروز خریدم 59000 تومان

*کابل شش پین گرافیک رو هم وصل کردم همه برق ها هم درسته 100 بار چک کردم.

ازتون خواهش میکنم به من بگید این مشکل از چیه واقعا داره منو دیوونه میکنه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید واقعا فکرمو مشغول کرده!!!!!!!!!!!!:(:((
خرید پاور که درست بود چون حداقل انرژی مورد نباز 9800gt با خروجی پاور شما تفاوت زیادی داشت و شما حتما باید عوض میکردی.
خوب ممکنه مشکل از مینت باشه شما یه کارت گرافیک از دوستی رفیقی کسی بگیر بنداز رو مینت ببین چی میشه.
سلام به آقا رامین گل
میبینم که هنوز هم جواب ملت رو میدی.واقعا زحمتت رو هیچ کیی نمیتونه جبران کنه.
یه مدت از بازار بی خبر بودم.اگه میشه قیمت CPU های 2 هسته ایی اینتل رو بزاری ممنون میشم
سلام عزیز
یه چند وقت نبودی ؟
من اونایی که در حال حاضر فروش خوبی دارن رو برات میذارم البته اینتل :

E2180=59=61
E2200=63-65
E5200=82-84
E4600=115-118
E7200=110
E7300=118
E8400=185-190
E8500=210

حدودا همینایی که گفتم.

ASHIHARA

کاربر سایت
Jan 29, 2008
526
نام
Hamid Reza
یکی از رفقای من میخاد سیستمشو ارتقا بده
این سیستم فعلیشه
CPU:2.8GHZفکر کنم تکک هسته ایه;)
RAM:256
گرافیکشم128ـه
تا حدود 200 تا 230 هزار میخواد این قطعاتشو ارتقا بده به نظر شما چی بگیره
ممنون
البته اگه قطعات دیگشم مثل برد یا پاور لازمه ارتقا پیدا کنه بگید بد نیست

ASHIHARA

کاربر سایت
Jan 29, 2008
526
نام
Hamid Reza
یعنی فقط cpu , ram و vga درسته ؟
خوب مینش چیه ؟ (دقیق بگو)
نه
یعنی یه سیستم داره خودش میخاد این قطعاتشو از اون سیستمش ارتقا بده
تا 230 هم پول داره
حالا چیارو ارتقا بده بهتره
البته اگر قطعه ای هم فیر از اینا لازمه عوض شه لطف کنید بگید

TAKAN

کاربر سایت
Mar 1, 2008
63
نام
مهرداد
آقایون این سیستم کلا چند در می یاد
Main: Biostar i45

Cpu: Intel E8400

H.D.D: Maxtor 500GB 32MB

Ram: 2*2GB Kingmax DDR2 Bus800

G.C: Connect3D HD4870 512MB DDR5

Power: Green GP 580B

Case: CASE GREEN SILENT STORM

بودجه 800 تومان

farzad3620

کاربر سایت
Dec 24, 2008
15
1- دوستان من میخوام یه کیس جمع کنم لطفا به من مشاوره بدین تا بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم البته من صفحه قبل هم پست دادم که supra جان لطف کردن و جوابم رو دادن ولی یه مقدار بودجه و قطعات تغییر کردن که میخوام یه سیستمی باشه که اذیتم نکنه در ضمن زیاد اهل بازیهای اکشن مثل کریسیس نیستم و فقط pes09 و NFS رو بازی میکنم و بیشتر سریع بودن سیستم برام اهمیت داره از اورکلاک هم چیزی نمیدونم با توجه به اینکه زیاد بازی نمیکنم فکر نکنم نیازی بهش داشته باشم.

خودم یه سری قطعات دارم:

H.D.D: 160 Sata Western Digital
Ram: 2G.b 800 DDR2 Patroit
DVD.RW:LG 20X

همینا برام کافیه فعلا از شما میخوام که سه قطعه اصلی (CPU-M.B-VGA) با بودجه 380-400 بهم معرفی کنید لطفا با قیمت روز تا بتونم ببندمش ؟؟؟

2- با توجه به قطعاتی که پیشنهاد میکنید چه پاوری براش بگیرم با توجه به اینکه اور نمیکنم چون وقتی که من کیس قبلیمو گرفتم خودش روش پاور داشت منم بهش دست نزدم کیسم MEC بود پاورش هم MEC بود فکر کنم 280 وات بود یادم نمیاد ولی هیچ مشکلی از لحاظ بوت شدن نداشت یا تو بازی اذیتم نمیکرد.

3- یه LCD هم میخوام که واید نباشه 19 یا 20 با کنتراست بالا و ورودی دیجیتال و دیزاین فوق العاده قیمتش هم فراموش نشه مرسی.(واید بگیرم یا استاندارد؟ آخه واید به نظرم یه جوریه همه چی رو میکشه!!!)

4- شما تو تهران کدوم بازار رو پیشنهاد میکنید برای تهیه قطعات؟

در آخر از تمام دوستانی که محبت دارن و بعنوان مشاور به بچه ها برای بستن سیستم هاشون کمک میکنن تشکر میکنم و میگم که خسته نباشید.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
1- دوستان من میخوام یه کیس جمع کنم لطفا به من مشاوره بدین تا بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم البته من صفحه قبل هم پست دادم که supra جان لطف کردن و جوابم رو دادن ولی یه مقدار بودجه و قطعات تغییر کردن که میخوام یه سیستمی باشه که اذیتم نکنه در ضمن زیاد اهل بازیهای اکشن مثل کریسیس نیستم و فقط pes09 و NFS رو بازی میکنم و بیشتر سریع بودن سیستم برام اهمیت داره از اورکلاک هم چیزی نمیدونم با توجه به اینکه زیاد بازی نمیکنم فکر نکنم نیازی بهش داشته باشم.

خودم یه سری قطعات دارم:

همینا برام کافیه فعلا از شما میخوام که سه قطعه اصلی (CPU-M.B-VGA) با بودجه 380-400 بهم معرفی کنید لطفا با قیمت روز تا بتونم ببندمش ؟؟؟

2- با توجه به قطعاتی که پیشنهاد میکنید چه پاوری براش بگیرم با توجه به اینکه اور نمیکنم چون وقتی که من کیس قبلیمو گرفتم خودش روش پاور داشت منم بهش دست نزدم کیسم MEC بود پاورش هم MEC بود فکر کنم 280 وات بود یادم نمیاد ولی هیچ مشکلی از لحاظ بوت شدن نداشت یا تو بازی اذیتم نمیکرد.

3- یه LCD هم میخوام که واید نباشه 19 یا 20 با کنتراست بالا و ورودی دیجیتال و دیزاین فوق العاده ترجیحا مشکی براق قیمتش هم فراموش نشه مرسی.

در آخر از تمام دوستانی که محبت دارن و بعنوان مشاور به بچه ها برای بستن سیستم هاشون کمک میکنن تشکر میکنم و میگم که خسته نباشید.
1.
Main : Asus P5Q
CPU : Intel E7300
VGA : Zotac 9600GT or 9800GT
2.
ْGreen gp485a يا Cooler Master 460W

3. درباره ي مانيتور زياد اطلاع ندارم.

4. بازار رضا، ايرانيان،پارسيان،ايران،... همون اطراف زياده.

farzad3620

کاربر سایت
Dec 24, 2008
15
1.
Main : Asus P5Q
CPU : Intel E7300
VGA : Zotac 9600GT or 9800GT
2.
ْGreen gp485a يا Cooler Master 460W

3. درباره ي مانيتور زياد اطلاع ندارم.

4. بازار رضا، ايرانيان،پارسيان،ايران،... همون اطراف زياده.

ممنون از اینکه سریع جواب دادین

این قطعات چند تموم میشه؟
با توجه به اینکه من زیاد بازی نمیکنم نیازی هست که 9800 بگیرم نظر شما برای 4670 چیه؟ آیا PES09 و NFS بخوبی میاره؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
ممنون از اینکه سریع جواب دادین

این قطعات چند تموم میشه؟
با توجه به اینکه من زیاد بازی نمیکنم نیازی هست که 9800 بگیرم نظر شما برای 4670 چیه؟ آیا PES09 و NFS بخوبی میاره؟
اگه گرافيكو 9600 برداري حدودا 410 و اگه 9800 برداري 440 درمياد.
اين كارتايي كه گفتم هم از 4670 قويترن و اون بازيها رو به راحتي و بدون مشكل اجرا ميكنن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین

خودم یه سری قطعات دارم:

3- یه LCD هم میخوام که واید نباشه 19 یا 20 با کنتراست بالا و ورودی دیجیتال و دیزاین فوق العاده قیمتش هم فراموش نشه مرسی.(واید بگیرم یا استاندارد؟ آخه واید به نظرم یه جوریه همه چی رو میکشه!!!)

میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel e8400 or e8200
MAIN : asus p5q-pro or p5q
VGA : connect3d or club hd4670

اینا رو هم حدودا 430 435 تومن در میاد.
برای این سیستم هم یه 450 کافیه من green gp485a یا gp480a رو پیشنهاد میکنم.
واسه مانیتور هم بگو چقدر میتونی خرج کنی تا کمکت کنم.

Nimitz

کاربر سایت
Jul 13, 2008
83
سلام

سلام .من یه دو سه ماهی نبودم اما خداروشکر تونستم به فروم دوباره سر بزنم.خودم که خیلی خوشحالم:cheesygri.یک سلام ویژه هم خدمت supra ی عزیز.

دو تا سوال داشتم,
اول اینکه این e8400 که خیلی باهاش حال میکنم(ندارمشا:biggrin1:)چی شد یهو از 160 تومن پرید رو 190؟عجب خریتی کردم نخریدما.قرار نیست ارزون ام بشه نه؟انگار نه انگار رکوده. تا کی باید صبر کرد؟

دوم اینکه یک کارت خوب بین 200 تا 250 میخوام. اگه 4850 یک گیگ هم هست قیمت بدین لطفا.مرسی.آینده بازار کارت گرافیک از نظر قیمت و tech چجوریاست تا دو سه ماه آینده.مرسی

AMD

کاربر سایت
Mar 7, 2008
147
سلام به همگی.
آقا من بین این 4تا mainboardموندم کدوم رو انتخاب کنم؟
ASUS - P5Q Premium
ASUS - Striker II Formula
ASUS - Maximus II Formula
ASUS - Maximus Extreme
من نظرم رو آخری هست.حالا لطفا با دلیل شما هم راهنمایی کنید.و برندهای دیگه توی همین سطح معرفی کنید.
راستی تا 400تومان دنبال cpuهستم اون رو هم لطف کنید و راهنمایی کنید.
یک زحمت دیگه هم دارم میخواستم تا 800تومان main vga cpuمعرفی کنید.
ممنون.
-------------------
راستی اوضاع بازار چه جوریه؟ارزون میشه؟گرون میشه؟

آخرین ویرایش:

farzad3620

کاربر سایت
Dec 24, 2008
15
میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel e8400 or e8200
MAIN : asus p5q-pro or p5q
VGA : connect3d or club hd4670

اینا رو هم حدودا 430 435 تومن در میاد.
برای این سیستم هم یه 450 کافیه من green gp485a یا gp480a رو پیشنهاد میکنم.
واسه مانیتور هم بگو چقدر میتونی خرج کنی تا کمکت کنم.

1- برای مانیتور 220 تا 250 در نظر داشته باش 19 باشه هم اینکه نمیدونم واید بگیرم یا نه؟(با کنتراست بالا و ورودی دیجیتال و دیزاین فوق العاده)

2- با این پولی که به cpu میدم میتونم بجای دو هسته ای intel یه چهار هسته ای amd بگیرم آیا بهتر نیست یا همین خوبه با توجه به آینده؟

3- اگه امکان داره مشخصات cpu رو برام بزار اعم از فرکانس-کش-باس-تکنولوزی ساختش؟ قیمتشون هم لطفا؟

4- p5q با p5q pro چه فرقی داره؟ اگه بنچ مارک مادر بوردها رو برام بزاری ممنونت میشم.

5- بین 9600gt-9600gso-4670 کدوم بهتره؟

6- آیا قیمت بازار تو این چند روزه تغییر کرده یعنی بالا رفته؟( به خاطر کریسمس)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر