مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

m654

کاربر سایت
Feb 10, 2007
208
سلام

کسی بنچی از Cpu intel core i7 920 داره؟ ...

یه جستجویی هم میکردی، موقع فرستادن پیام مورد دومی بوده.

... یه سوال دیگه: آیا درسته که intel میخواد تولید q6600 رو متوقف کنه؟ تاریخ دقیقشو کسی میدونه؟ ...

با وجود محصولات جدیدتر, بیشتر اوقات انتخواب اوّل پرسرعت سازی است(البتّه قبل از نوسانات قیمت های داخلی)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
striker II رو يكي بهم سفارش كرد(مگه مشكلي داره؟) و اينكه از سري Rampage هستش!!!
منم خوب خوره گيم!!!
رم هم منظورم 2گيگ بود *3 يعني 6 گيگ.
گفت با جيفورس خوب ست ميشه!!!:confused:
خصوصا كه از 3way SLI پشتيباني ميكنه !!
خوندم مهندس سخت افزاري، درسته؟
بهر حال خيلي چاكريم كه جواب ميدين.:love:
نه مشکلی نداره ولی وقتی داری یدونه کارت میگیری دیگه ارزش اون همه پول پایه این مین رو نداره ، striker یه سری و rampage هم یه سری از asus هستش دو سریه مختلف هستن کلا سریه striker بر پایه چیپ nvidia هستش.
ربطی هم به ست شدن با کارتای nvidia نداره.
مهندس سخت افزار ؟ :laughing: حالا کو تا .....
در کل اگه میخوای الان سیستم ببندی بودجه ی کلی رو بگو تا یه حالی بهش بدیم.:cheesygri

xsnakex

کاربر سایت
Dec 12, 2008
9
کمک

لطفا به من بگویید از بین این سی پی یو ها کدامیک انتخاب بهتری می باشد چون من واقعا در انتخاب یکی از این سی پی یو ها دچار تردید شده ام(بیشتر برای گیم و کارهای معمولی خانگی)
Q6600 , E8500 , Phenom 9850 , Phenom 9950
در ضمن اگر ممکن است این سی پی یو ها را بر اساس قدرت مرتب کنید

shyboy1366

کاربر سایت
Dec 6, 2008
63
نام
AmirAli
1-نهایت از چهار هسته ای های extreme با باس 1600 پشتیبانی میکنه.
2-p5q-c هم یه مین بر پایه چیپ p45 هستش و با توجه به قیمتش امکانات خوبی داره.(asus یکی از بهترینهاس)
3-مولتیش رو 6ـه در صورتیکه باید رو 7.5x باشه شما برو تو بایوس ببین جلوی multiplier چی زده.
4-میتونی اور کنی خوبم میتونی واسه اور بهتره از فرشید بپرسی.
5-خوب این بستگی به پایدار بودن کارتت داره باید فرکانساشو کم کم ببری بالا تا جایی که آرتیفکت بده بعد فرکانساش که دستت اومد تو چنتا بازیه سنگین تست کنی تا ببینی پایدار هست یا نه در ضمن اون کارت هم قابلیت اور بالایی داره.
6-به مچ بودن نیست الان یه مین 70 تومنی هم از اون cpu پشتیبانی میکنه هر مینی یه پهنای باندی داره و وقتی از c2q با باس 1333 پشتیبانی میکنه یعنی هیچ مشکلی نیست.
multi چیه؟
چرا باید رو 7.5x باشه؟
من نو cpuرو گرفتم دستم بهش نزدم.یعنی cpu ش ایراد داره؟
بعد نگفتین چرا core speedo زده 2ghz
مگه نباید 2.5 باشه.لطفا بیشتر توضیح بدین

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
لطفا به من بگویید از بین این سی پی یو ها کدامیک انتخاب بهتری می باشد چون من واقعا در انتخاب یکی از این سی پی یو ها دچار تردید شده ام(بیشتر برای گیم و کارهای معمولی خانگی)
قدرتهاشون به اين ترتيبه تقريبا:
Phenom 9950
Q6600
Phenom 9850
E8500
ولي تو بازي E8500 با اختلاف زياد در صدر قرار ميگيره و Q6600 در قعر!
در كل من Q6600 رو پيشنهاد ميكنم.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من q6600 رو پیشنهاد میدم.
به ترتیب اینجوری میشه (از چپ به راست) : X4 9950 , q6600 , X4 9850 , e8500
multi چیه؟
چرا باید رو 7.5x باشه؟
من نو cpuرو گرفتم دستم بهش نزدم.یعنی cpu ش ایراد داره؟
بعد نگفتین چرا core speedo زده 2ghz
مگه نباید 2.5 باشه.لطفا بیشتر توضیح بدین
مولتی پلیر یعنی ضریب پردازنده که پردازنده شما یعنی q9300 رو 7.5x هستش.(در حالت default)
واسه بدست آوردن فرکانس کاری پردازنده ضریب پردازنده رو ضرب در fsb میکنن.
خوب چون باس این پردازنده 1333 هستش و مولتیش هم 7.5x هستش میشه 2497=333*7.5 که میشه فرکانس پردازنده شما حالا تو cpu-z زده 6 که میشه 1998 یا همون 2ghzـی که نشون میده من دقیق نمیدونم چرا میزنه 2000 ولی خوب شما برو تو bios ببین جلوی multiplier چی زده.
در کل مشکلی نیست و cpu شما ایرادی نداره.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
آقایون ببخشید من دوباره مزاحم شدم:cheesygri
به نظر شما کدام یک برندهای 4870 را تهیه کنم که هم قیمت و کارایی اون از بقیه برندها بهتر باشه؟
به نظر من برند Connect3D رو بگير كه كيفيت و كارايي رو يكجا عرضه ميكنه. قيمتش 325 تومنه.

TAKAN

کاربر سایت
Mar 1, 2008
63
نام
مهرداد
به نظر من برند Connect3D رو بگير كه كيفيت و كارايي رو يكجا عرضه ميكنه. قيمتش 325 تومنه.

512MB یا 1GB ؟

در ضمن HD4870 Crossfire چطور است و کلا به چه Power نیاز داره آیا مدل Green GP 580B کافی هست؟

آخرین ویرایش:

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
:biggrin1:
نه مشکلی نداره ولی وقتی داری یدونه کارت میگیری دیگه ارزش اون همه پول پایه این مین رو نداره ، striker یه سری و rampage هم یه سری از asus هستش دو سریه مختلف هستن کلا سریه striker بر پایه چیپ nvidia هستش.
ربطی هم به ست شدن با کارتای nvidia نداره.
مهندس سخت افزار ؟ :laughing: حالا کو تا .....
در کل اگه میخوای الان سیستم ببندی بودجه ی کلی رو بگو تا یه حالی بهش بدیم.:cheesygri
:biggrin1:
سلام رامين
بابا ميگم كه يي ميليون:laughing:
مهم VGA و CPUوmain هستش! ميخوام چيزي توپي باشه!البته با باقي قضايا از 1 ميليون بالاتر نره!چون بقيه رو مي تونم آپ كنم!!بودجه دانشجوييم كفاف ميده!(البته با حذف وعده هاي غذايي:cheesygri:cheesygri:cheesygri)
خودم بهتر از اين مادر برد نديدم!(بعدا ميخوام از SLI استفاده كنم،وقتي پول اومد تو دستم!!!)برا CPU هم كه شد E7300 اگه درست نوشته باشم!!!
حالا مونده VGA و رم!!!آخه تو دزفول:(((بعد اين همه جا افتاديم تو دز)اين كارت گير نمياد!
ببخشيد منظورم republic of gamer بود:eek:
ميگم قيمت اينا رو ميدوني؟
inno3d: GF9800GTX 512 DDR3
XFX:GF9800GTX black edition 512DDR3
مقايسه اين دو تا رو داريد؟
2تا سوال ديگه هم دارم:
1.نياز به CPU كولر ندارم؟(با اين مادر برد و CPU)
2. اين قضيه خنك كننده آبي اين مادربرد چجوري كار مي كنه؟:p:confused:
خيلي خيلي ممنون:love:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر