مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشيد جان خسته نباشيد
شركت ميخواد يه لپتاپ بگيره حول و حوش 20 تومن كه كارهاي معمولي اكسل و اكسس و داشبورد سازي به كنار، در آيندش هم كار با اتوكد و شايد 3dmax هم شايد داشته باشه
.........
يه لپتاپ در حد معمول ميخوام كه يه گرافيك جداي گرافيك آنبورد داشته باشه و رم و سي پي يو معقول باشه(يعني تا 4-5 سال رو بكشه حداقل)
........
اصولا هم Asus ميگيرن...يعني برند ديگه اي رو نميشناسن:p
ممنون ميشم كمك كنيد

خب یه لپ تاپ رده پایین در این حدود قیمت شاید برای اکسل و اکسس قابل توصیه باشه، اما برای اتوکد و 3DMAX که گرافیک مجزا هم داشته باشه بهتره بودجه 25 تا 30 رو بر اساس قیمتهای فعلی در نظر بگیرید، وگرنه باید انتظارتون رو به شدت کاهش بدید یا بودجه رو افزایش.

از ایسوس میتونید یه مدل قدیمی اما مشخصات مناسب مثل VivoBook S431FL - AM255 رو در نظر داشته باشید که افت قیمت داشته و حدود 25 هست، اما برای یه مدل با قطعات بروز و سریعتر میتونید VivoBook S532FL - A رو در نظر بگیرید که بالا 30 تومن هست بسته به گزینه ها.
از سریهای دیگشون هم موجوده، ولی من مدلهای با هارددیسک رو برای هیچ کسی دیگه توصیه نمیکنم، مگر بودجه خیلی محدودتر.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام خدمت دوستان و اقا فرشید
دوتا سوال داشتم. اول اینکه گرافیک 1650 لپتاپ چقدر از مدل دکستاپ ضعیفتره؟
و اینکه لپ تاپ با پردازنده ی 4600h رایزن و گرافیک 1650 از پس برنامه هایی نظیر فتوشاپ و 3d max به خوبی برمیاد؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان و اقا فرشید
دوتا سوال داشتم. اول اینکه گرافیک 1650 لپتاپ چقدر از مدل دکستاپ ضعیفتره؟
و اینکه لپ تاپ با پردازنده ی 4600h رایزن و گرافیک 1650 از پس برنامه هایی نظیر فتوشاپ و 3d max به خوبی برمیاد؟

گرافیک 1650 موبایل بسته به TDP دستگاه مذکور بین 10 تا 20 درصد ضعیفتر از مدل دسکتاپی هست، اما پردازندتون در رده ی خودش خوبه و در سطح معمولی و کمی ارفاق میتونه از پس برنامه های گرافیکی هم بربیاد، برای رندر هم در حدی که کار راه انداز باشه و نه سیستم اصلی.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
سلام من میخوام برای cpu یک خمیر سلیکون خوب بخرم
خنک کننده cpu هم Thermalright Silver Arrow IB-E هست میخواستم ببینم از بین اینا کدومشون بهتر جواب میده

Corsair XTM50 High Performance Ultra-Low
Thermal Grizzly Kryonaut Thermal Grease Paste
Cooler Master Mastergel Pro

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام من میخوام برای cpu یک خمیر سلیکون خوب بخرم
خنک کننده cpu هم Thermalright Silver Arrow IB-E هست میخواستم ببینم از بین اینا کدومشون بهتر جواب میده

Corsair XTM50 High Performance Ultra-Low
Thermal Grizzly Kryonaut Thermal Grease Paste
Cooler Master Mastergel Pro

قطعا Thermal Grizzly بهترین خمیر سلیکون و البته واسط حرارتی فلز مایع رو تولید می‌کنه و گزینه اول هست، اما گرون هم هست.

• Like
Reactions: misagh72

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام فرشید جان

برای این 3 قطعه جایگزین چی پیشنهاد میشه الان ؟
از اینتل میخوام

Asus B85-Plus
Core I7 4790
Ram 16gb ddr3

گرافیک هم فعلا 1080ti gigabyte هست

---

یکی هست i7 10700k رو میتونم 9 بگیرم ازش این cpu برای بازیهای اینده پاسخگو و کافی است ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشید جان

برای این 3 قطعه جایگزین چی پیشنهاد میشه الان ؟
از اینتل میخوام

Asus B85-Plus
Core I7 4790
Ram 16gb ddr3

گرافیک هم فعلا 1080ti gigabyte هست

---

یکی هست i7 10700k رو میتونم 9 بگیرم ازش این cpu برای بازیهای اینده پاسخگو و کافی است ؟

برای پردازنده همون 10700K گزینه خیلی خوبیه و در بازیها ععالی عمل میکنه، برای بقیه قطعات هم اینها توصیه میشه:

مدلنام قطعه
GREEN GLACIER 360 ARGBCOOLING
ASUS PRIME Z490-A GAMINGMotherBoard
GSkill Trident Z RGB 2*16GB DDR4 3200MhzRAM

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
برای پردازنده همون 10700K گزینه خیلی خوبیه و در بازیها ععالی عمل میکنه، برای بقیه قطعات هم اینها توصیه میشه:

مدلنام قطعه
GREEN GLACIER 360 ARGBCOOLING
ASUS PRIME Z490-A GAMINGMotherBoard
GSkill Trident Z RGB 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
دستت درد نکنه

-------------

در مورد مادربرد

PRIME Z490-P

گزینه خوبی هست ؟

با توحه به این که حدودا 2 تومن ارزونتر از مدل a که معرفی کردی هست اختلافشون چی هست ؟
------

برای این cpu ها حتما water cooling نیاز هست ؟
چون سری k هستن ؟

من یک مدت قبل این رو گرفتم

سیستم خنک کننده بادی دیپ کول مدل GAMMAXX 300

دمای این cpu که دارم رو خیلی خوب اورد پایین الان دارم 1440 و 4k بازی میکنم بازها نهایت به 58 میرسن تو cpu و گرافیک هم تهش به 60

این برای این 10700k مشکل ساز میشه ؟

آخرین ویرایش:

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
با سلام خدمت آقا فرشید ببخشید یه سوال داشتم خواستم در مورد کارتهایی که مدل ارزان تر هستن مثل مدل های mini یا تک فن این کارتهای گرافیک ارزش خرید دارن و بعضی مارک های ناشناخته و کمتر دیده شده نصبت به کارتهای گرانتر

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دستت درد نکنه

-------------

در مورد مادربرد

PRIME Z490-P

گزینه خوبی هست ؟

با توحه به این که حدودا 2 تومن ارزونتر از مدل a که معرفی کردی هست اختلافشون چی هست ؟
------

برای این cpu ها حتما water cooling نیاز هست ؟
چون سری k هستن ؟

من یک مدت قبل این رو گرفتم

سیستم خنک کننده بادی دیپ کول مدل GAMMAXX 300

دمای این cpu که دارم رو خیلی خوب اورد پایین الان دارم 1440 و 4k بازی میکنم بازها نهایت به 58 میرسن تو cpu و گرافیک هم تهش به 60

این برای این 10700k مشکل ساز میشه ؟

تفاوت PRIME Z490-P و PRIME Z490-A رو داخل سایت ایسوز ببینید بهتر متوجه میشید، یه سری امکانات جنبی کمتر داره.
برای پردازنده ای در این رده حتما یه کولینگ ایرتاور قوی یا واتر کولر 240 به بالا نیاز هست، هم به خاطر فرکانس و هم اینه که فن باکس ندارن. می تونید از همونی که دارید الان استفاده کنید، اما دمای پردازنده ی جدید بیشتر هست و خیلی بالاتر از اینها رو با این CPU خواهید گرفت.

مشکلی نداره این خنک کننده اما ایدهآل هم نیست، یه مدت تست کنید اگر نیاز شد کولر رو عوض کنید.

با سلام خدمت آقا فرشید ببخشید یه سوال داشتم خواستم در مورد کارتهایی که مدل ارزان تر هستن مثل مدل های mini یا تک فن این کارتهای گرافیک ارزش خرید دارن و بعضی مارک های ناشناخته و کمتر دیده شده نصبت به کارتهای گرانتر

باید بر اساس مدل نظر داد، برخی از این کارتها برای کیس های خاص تنها گزینه هستن (مثل مینی کیس ها) و برخی هم به خاطر توان خنک کنندگی پایین، خریدشون برای کیس معمولی توصیه نمیشه، چون راندمانشون پایینتر هست و همین طور کیفیت قطعات به‌کار رفته روی بردشون.

آخرین ویرایش:

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
فرشید جان دوست عزیز میشه لطف بفرمایید و سیستمی با نهایتا حول و حوش ۱۰ تا ۱۲ میلیون معرفی کنی؟ صرفا کیس منظومه
در ضمن لازمه بگم که برای ران کردن گیم نمی‌خوام سیستم رو ترجیح میدم آخرین نسل پردازنده و مادربرد استفاده کنم و فکر میکنم گرافیک آن برد (intel630 و 640)کاملا کفایت کنه چون صرفا سیستم رو برای استفاده روزمره و کدزنی و نهایتا اجرای فتوشاپ و مایا و ... استفاده میشه، به نظرت کفایت میکنه؟
راستی صفحه نمایشم هم تلویزیون ۴۳ اینچ 4k هستش
پیشاپیش ممنونم?

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
فرشید جان دوست عزیز میشه لطف بفرمایید و سیستمی با نهایتا حول و حوش ۱۰ تا ۱۲ میلیون معرفی کنی؟ صرفا کیس منظومه
در ضمن لازمه بگم که برای ران کردن گیم نمی‌خوام سیستم رو ترجیح میدم آخرین نسل پردازنده و مادربرد استفاده کنم و فکر میکنم گرافیک آن برد (intel630 و 640)کاملا کفایت کنه چون صرفا سیستم رو برای استفاده روزمره و کدزنی و نهایتا اجرای فتوشاپ و مایا و ... استفاده میشه، به نظرت کفایت میکنه؟
راستی صفحه نمایشم هم تلویزیون ۴۳ اینچ 4k هستش
پیشاپیش ممنونم?

استفاده روزمره یه چیزی، کدزنی هم بازی معموله، اما اجرای فتوشاپ و مایا ولی ربطی به قبلی نداره و معنیش نیاز به قویترین سیستم هست!

در هر حال این سیستم برای بودجه شما توصیه میشه برای کار روزمره و برنامه نویسی ساده:
قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
Intel Core i3 9100
(AMD Ryzen 5 3400G)
CPU
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H310M-K
(ASUS PRIME B450M-K)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
--VGA
یک میلیون تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۴۲۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase

avands

کاربر سایت
Aug 18, 2008
119
سلام دوستان این کیس اکبند msi all in one با قیمت 38 میلیون ارزش خرید داره؟

Core i7-9700K Z390
16GB DDR4
"2TB (2.5"" 2TB*1)"
512G (M.2 PCIe Gen3*2)
GTX 1660 Ti Ventus None SFX 450W Fan/liquid heatpipe

• Like

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
استفاده روزمره یه چیزی، کدزنی هم بازی معموله، اما اجرای فتوشاپ و مایا ولی ربطی به قبلی نداره و معنیش نیاز به قویترین سیستم هست!

در هر حال این سیستم برای بودجه شما توصیه میشه برای کار روزمره و برنامه نویسی ساده:
قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
Intel Core i3 9100
(AMD Ryzen 5 3400G)
CPU
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H310M-K
(ASUS PRIME B450M-K)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
--VGA
یک میلیون تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۴۲۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
خیلی ازت ممنونم ??
پس به نظرت با گرافیک آن برد cpu نمیتونم نرم‌افزار‌های گرافیکی رو ران کنم؟البته به شکل حرفه ای استفاده ای ندارم حداقل فعلا

• Like
Reactions: avands

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خیلی ازت ممنونم ??
پس به نظرت با گرافیک آن برد cpu نمیتونم نرم‌افزار‌های گرافیکی رو ران کنم؟البته به شکل حرفه ای استفاده ای ندارم حداقل فعلا

چرا می‌تونید اجرا کنید، اما اجرا و پردازش و پیش نمایش روی گرافیک مجزا کیفیت و سرعت بالاتری داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر