مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سلام آقا فرشید بنظرتون ارتقا از i7 4790K به i5 10600K به صرفه و مناسب هست با هدف گیمینگ؟
میخوام تا 2024 یا 2025 اذیت نکنه با یک کارت میان رده مثل 3060ti.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
سلام آقا فرشید بنظرتون ارتقا از i7 4790K به i5 10600K به صرفه و مناسب هست با هدف گیمینگ؟
میخوام تا 2024 یا 2025 اذیت نکنه با یک کارت میان رده مثل 3060ti.

بله، قطعا توصیه میشه و برای استفاده از کارتی با قدرت RTX 3060 Ti هم قطعا لازم هست.
برای اطمینان از عمر عملیاتی در بازیها تا 2025 حتی میشه یه 10700K رو در نظر بگیرید.

دوستان بین مانیتور asus vg27aq و aorus fi27q-p کدوم انتخاب کنم

تجربه‌ی شخصی من از هر دو مدل خیلی خوب بوده و هر دو میتونن شما رو در بازی‌ها کاملا راضی نگه دارن. بقیش دیگه برمیگرده به خودتون در تمایز بین امکانات جنبی یا جزئیات هر یک از این مدل‌ها.
اما خودم باشم مدل ایسوس رو انتخاب می‌کنم، زمان پاسخ‌گویی بهتره داره و نور پس زمینه‌ی یکنواخت‌تری رو ازش دیدم به نسبت.

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,253
نام
محمدرضا
سلام دوستان،
مانیتورهای Sceptre چطور هستن کیفیتشون ؟ مثل اینکه یه شرکتی یه مدل هایی رو سفارشی وارد کردن و با گارانتی میفروشن .
24 اینچ IPS حول و هوش 4 میلیون تومن .
برای کارهای اداری و دیدن فیلم و بازی.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,391
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام دوستان،
مانیتورهای Sceptre چطور هستن کیفیتشون ؟ مثل اینکه یه شرکتی یه مدل هایی رو سفارشی وارد کردن و با گارانتی میفروشن .
سلام توصیه میکنم سامسونگ بگیرید مدل fhd با صفحه 75 هرتز میشه ۳۵۰۰ خرید
این مارک های تقلبی رو نخرید اعتبارش عین مستر تک هست

• Like
Reactions: Dysphoria

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام

اتفاقا مارکش اصلا تقلبی نیست و چند مانیتور خوب هم ساخته که مشتریان آمازون از خریدشون راضی بودند.

برای مثال در آمازون از این مانیتورهای برند Sceptre راضی بودند:

Sceptre Inc.: Monitors

در مورد هر برندی چه معروف و چه غیر معروف هم کالای خوب داریم و هم کالای بد.
نکته مهم اینه که قبل از خرید تحقیق کنیم و ببینیم مشتریانی که خریدند راضی بودند یا شاکی. همین.

@Dysphoria

اما نهایتا بهترین گزینه شما همون انتخاب مانیتور مورد علاقتون از این لیست هست:
لیست قیمت مانیتور (امروز 13 اسفند) - ایمالز

و یا مشورت گرفتن از @Farshidstar2012 عزیز

آخرین ویرایش:

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,253
نام
محمدرضا
عزیز سامسونگ تو این رنج فقط پنل TN داره که مانیتور قبلیم TN بود و میخوام IPS بگیرم.
بین Gpluss ، lg mk430h , Sceptre موندم که احتمالا همین سپتر رو بگیرم چون از پنلش خیلی تعریف میکنن.

• Like
Reactions: Tidus & Shayne

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,810
نام
پدرام
Spectrix D80 16gb 3000mhz دوتا
Ssd M2 SX8200 pro 1TB
Motherboard Asus Z370_A Prime
دوستان این قطعات اکبند هست و قیمت حدود ۱۰ میلیون گذاشتن برای فروش،همگی با گارانتی معتبر
بنظر شما ارزش داره اینا رو بخرم و یه کیس جمع کنم؟چه قطعاتی کنار اینا پیشنهاد میکنید و قیمت هم بفرمایید
،فقط برای بازیهای فوتبال نسل بعد خصوصا PES میخام کامپیوتر داشته باشم

و اینکه با گرافیک آنبرد میشه فوتبال بازی کرد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
سلام دوستان،

بررسی کارشناسی از این مانیتورها در دست نیست و به صرف نوع پنل هم نمیشه یه مانیتور رو برای بازی یا ویدیو دیدن توصیه کرد، چون کیفیت پنل فقط یکی از ملاک ها هست و زمان پاسخگویی و سرعت کار پیکسل‌ها و کیفیت Overdrive در صورت داشتن هم مهمه.
تجربه‌ی کاربران عادی هم از محصول هیچ وقت جامع نیست و نباید ملاک خرید باشه.

اگر این مدلی که در نظر دارید IPS هست که با همین ملاک کیفیت رنگ و زاویه دید بهتری نسبت به مانیتور قبلیتون می‌تونه داشته باشه، اما خیلی مشکلات دیگه هم ممکنه داشته باشه که تا کار نکنید متوجه نخواهید شد که داره یا نه.
برندهای بی کیفیت داخلی مثل سام و جی پلاس هم فقط به درد کار اداری میخورن، اونا رو فراموش کنید.

Spectrix D80 16gb 3000mhz دوتا
Ssd M2 SX8200 pro 1TB
Motherboard Asus Z370_A Prime
دوستان این قطعات اکبند هست و قیمت حدود ۱۰ میلیون گذاشتن برای فروش،همگی با گارانتی معتبر
بنظر شما ارزش داره اینا رو بخرم و یه کیس جمع کنم؟چه قطعاتی کنار اینا پیشنهاد میکنید و قیمت هم بفرمایید
،فقط برای بازیهای فوتبال نسل بعد خصوصا PES میخام کامپیوتر داشته باشم

و اینکه با گرافیک آنبرد میشه فوتبال بازی کرد؟

ارزش خرید دارن بله، ولی مهم اینه که بودجه کلی شما چقدر باشه و چه قطعاتی بشه خرید که با این قطعات مچ بشن.
بازی با گرافیک آنبرد رو هم در سطح بازیهای خیلی قدیمی و خیلی سبک در نظر بگیرید. برای بازیهای نسل بعدی حتما کارت گرافیک 15 یا 20 تومنی به بالا نیاز خواهد بود.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,391
نام
مهدی یوسفی اصیل
عزیز سامسونگ تو این رنج فقط پنل TN داره که مانیتور قبلیم TN بود و میخوام IPS بگیرم.
بین Gpluss ، lg mk430h , Sceptre موندم که احتمالا همین سپتر رو بگیرم چون از پنلش خیلی تعریف میکنن.
چرا داداش هست
مدل 22r350fhm
هم ips هست هم 75 هرتز کیفیت full hd

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
756
نام
Saeed
درود. دوستان فرق بین مانیتور های ۶۰ هرتز و ۷۵ هرتز از لحاظ نرمی و روان بودن در بازیها چقدره؟ ارزش داره ارتقا مانیتور از ۶۰ به ۷۵هرتز؟
سوال دیگم اینه آیا بطور کلی مانیتورهای ultra wide توصیه میشه برای pc gaming ؟ مدتهاست این مانیتورها وارد بازار شدن اما بنظرم اونطور که باید نتونستن جاشون رو در بین گیمرها باز کنن. نظرتون چیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
درود. دوستان فرق بین مانیتور های ۶۰ هرتز و ۷۵ هرتز از لحاظ نرمی و روان بودن در بازیها چقدره؟ ارزش داره ارتقا مانیتور از ۶۰ به ۷۵هرتز؟
سوال دیگم اینه آیا بطور کلی مانیتورهای ultra wide توصیه میشه برای pc gaming ؟ مدتهاست این مانیتورها وارد بازار شدن اما بنظرم اونطور که باید نتونستن جاشون رو در بین گیمرها باز کنن. نظرتون چیه؟

بین 60 و 75 هرتز تفاوت محسوسی نیست و 75 هرتز تبلیغاتیه، اما بین 60 و 100 هرتز قطعا در بازیها تفاوت مشخصه و اگر مانیتور 144 هرتزی داشته باشید، دیگه هیچ وقت سمت مانیتور 60 هرتزی برای بازی نخواهید آمد.
مانیتورهای فوق عریض از اول هم نه برای تمام بازیها، بلکه بیشتر برای بازیهای سبک ریسینگ و سیمیلاتور مناسب بودند و هنوز هم دلیلی نداره که برای تمام گیمرها توصیه بشن. اما حداقل نسبت به گذشته در بازیها بیشتر پشتیبانی میشن.

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
756
نام
Saeed
بین 60 و 75 هرتز تفاوت محسوسی نیست و 75 هرتز تبلیغاتیه، اما بین 60 و 100 هرتز قطعا در بازیها تفاوت مشخصه و اگر مانیتور 144 هرتزی داشته باشید، دیگه هیچ وقت سمت مانیتور 60 هرتزی برای بازی نخواهید آمد.
مانیتورهای فوق عریض از اول هم نه برای تمام بازیها، بلکه بیشتر برای بازیهای سبک ریسینگ و سیمیلاتور مناسب بودند و هنوز هم دلیلی نداره که برای تمام گیمرها توصیه بشن. اما حداقل نسبت به گذشته در بازیها بیشتر پشتیبانی میشن.
ممنون آقا فرشید. با این اوضاع بهینه سازی بازیها و قیمت سربه فلک کشیده قطعات واقعا منطقی هست که سیستمی بست که بتونه در اکثر بازیها 144fps بده؟
آیا نوسان فریم در مانیتورهای ۱۴۴ هرتز از ۱۴۴ به ۱۰۰ یا ۶۰ همونقدر مشهوده و توی ذوق میزنه که در مانیتورهای ۶۰ هرتز، نوسان فریم از ۶۰ به ۵۵ یا ۵۰ میزنه؟
سوال دیگم بشخصه 4k یا 2k ، شصت فریم رو ترجیح میدید یا FHD و ۱۴۴ فریم؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,331
نام
Majid
در مورد التراواید بصورت کلی برای گیم همون عادی بهتره چون سایز بزرگتری در اختیارت میزاره، اما التراواید اگه پولشو داشته باشی سایز بزرگ بگیری مثلا 34 اینچ تجربه فوق العاده ای میده برای گیم. الان منی که 29 اینچ دارم شاید خود مانیتور ارتفاعش در حد 24 اینچ باشه که به دو طرف دراز شده اما خب زاویه دید معرکیی در اختیارت میزاره مثلا تو بازیای آنلاین مثل CoD و Apex و ... چندین بار شده رفیقامو Spectate میکنم میگم مثلا یارو سمت چپته چطوری نمیبینیش میگه نیست! بعد که میمیره میفهمه :D
من به شخصه التراوایدو خیلی دوس دارم بیشتر برای کارای سه بعدی و فتوشاپ خیلی فضای بیشتری در اختیارت میزاره برای کار کردن، و اگه فیلم هم با مانیتور میبینی بهترین گزینه ممکن هست چون فیلما اکثرا 21:9 هست و وقتی تو این مانیتورا نگاه میکنی سیاهی بالا پایین صفحه وجود نداره و کامل فول اسکرینه، در حال حاظرم یک گزینه خیلی خوب هست 34 اینچ شیائومی التراواید 144 هرتز، در مورد کیفیت مانیتورای شیائومی خبری ندارم اما قیمت خیلی خوبی داره نسبت به امکاناتی که حداقل رو برگه میده.

فقط تنها مشکلی که این مانیتورا داره اینه که بعضی از دولوپرا میبینی یادشون رفته یا حوصله نداشتن ساپورت التراواید بزارن واسه بازیاشون که خب تعدادش کمه و اکثرا قدیمیا هست، و چون کامیونیتیه خوبی هم داره هر بازیی دیدم این مشکلو داشت تو ردیت سریع راه حل براش دادن که مشکلش حل شد البته یک سری تک و توک بازیای آنلاین حرفه ای مثل Valorant هستن که دوتیکه سیاه میندازه گوشه تصویر (به همون دلیل زاویه دید زیاد که بالا گفتم) تا ادونتیج نسبت به بقیه پلیرا نداشته باشی.
با این چیزایی که گفتم دیگه باید حساب کنی ببینی بدردت میخوره یا نه.

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
سلام فرشيد جان خسته نباشيد
شركت ميخواد يه لپتاپ بگيره حول و حوش 20 تومن كه كارهاي معمولي اكسل و اكسس و داشبورد سازي به كنار، در آيندش هم كار با اتوكد و شايد 3dmax هم شايد داشته باشه
.........
يه لپتاپ در حد معمول ميخوام كه يه گرافيك جداي گرافيك آنبورد داشته باشه و رم و سي پي يو معقول باشه(يعني تا 4-5 سال رو بكشه حداقل)
........
اصولا هم Asus ميگيرن...يعني برند ديگه اي رو نميشناسن:p
ممنون ميشم كمك كنيد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر