مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
درود. میخواستم ببینم این لپتاپ Alienware با این مشخصات ارزش خرید داره؟ قیمت 38 تومان

CPU Core i7 8750H Ram 16GB DDR4 2666 up to 128GB SSD 256GB NVMe PCIe HDD 1TB 7200RPM (OPT) VGA
GTX 1070 8GB up to 40GB 256bit DDR5 17.3" IPS Full HD Matte True Color USB 3 , TYPE C HDMI

و همچنین این کیس گیمینگ
Alienware Gaming PC Desktop Aurora R7

با قیمت 26 تومان

CPU= core i7- 8th GPU= GTX 1080 RAM= 16 GB DDR 4 Hard =2TB SSD= 256

مشخصات این دو لپ‌تاپ نشون میده هر دو قدیمی و شاید هم استوک هستند و بنابراین نمیشه اونها رو با قیمت لپ‌تاپ‌های نسل جدید مقایسه کرد.
اما از نظر نسبت قیمت به راندمان اگر به صورت مستقل برای هر کدوم در نظر بگیریم، به شرط این که دست دوم نباشن هم شاید بشه تا حدی این قیمتها رو براشون مناسب دونست یا توجیه کرد.

در هر صورت کارت‌های گرافیکی GTX 1070 و GTX 1080 بخشی از عمر عملیاتی و موثرشون رو تموم کردن و کارت‌های سری RTX اول و دوم راندمان خیلی بهتری در بازیها دارن.

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
سلام،
کدام کارت گرافیک موبایل (لپ تاپ)، می‌تونه تا پایان نسل نهم (حدود ۶ یا ۷ سال دیگه)، تمام بازی ها رو با کیفیت 1080p و 30fps اجرا کنه؟
*به دلیل حمل و نقل، تمایلی به خرید کامپیوتر ثابت ندارم و به همین خاطر سوالم درباره کارت گرافیک های موبایل بود.
خیلی ممنون

avands

کاربر سایت
Aug 18, 2008
119
مشخصات این دو لپ‌تاپ نشون میده هر دو قدیمی و شاید هم استوک هستند و بنابراین نمیشه اونها رو با قیمت لپ‌تاپ‌های نسل جدید مقایسه کرد.
اما از نظر نسبت قیمت به راندمان اگر به صورت مستقل برای هر کدوم در نظر بگیریم، به شرط این که دست دوم نباشن هم شاید بشه تا حدی این قیمتها رو براشون مناسب دونست یا توجیه کرد.

در هر صورت کارت‌های گرافیکی GTX 1070 و GTX 1080 بخشی از عمر عملیاتی و موثرشون رو تموم کردن و کارت‌های سری RTX اول و دوم راندمان خیلی بهتری در بازیها دارن.

ممنونم دومی کیس اسمبل شده هست مسافری اورده شده.
تا همین قیمت ۲۰ تومان بهم سیستم معرفی میکنید؟ یه سیستم all rounder باشه. هارد ۲ ترا به بالا. بدون ماوس کیبورد و مانیتور.

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
قیمتمدلنام قطعه
شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانAMD Ryzen 5 3600XCPU
نه میلیون و ۴۲۰ هزار تومانMSI MPG X570 GAMING EDGE WIFIMotherBoard
پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانCORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3200Mhz -32GBRAM
نوزده میلیون و ۵۵۰ هزار تومانASUS DUAL RTX 2060S O8G 8GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانSAMSUNG PM981a M.2 512GBSSD
۴۲۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK PlusPower
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN Z4Case
47890جمع کل‌ (تومان)---
تشکر از اینکه وقت گرانبها رو واسه راهنمایی میگذارید
با توجه به شرایط اقساطی لیون بودجه به 60 میلیون رسید
در جمع بندی به این موارد رسیدم (قیمت های فروشگاه مورد نظر در تاریخ 2 بهمن ماه هست)

MOTHERBOARD : TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) = 9290
OR
MPG X570 GAMING EDGE WIFI = 9430
CPU : AMD RYZEN 7 3800X = 9150
RAM : GKILL TRIDENT Z RGB 32GB 16GBX2 3200MHZ CL16 = 6399
VGA :
SSD : 980PRO M.2 2280 NVME 500GB = 4390
POWER :
CASE : ASUS TUF GAMING GT501 MID TOWER CASE = 5440
COOLER :
راهنمایی بفرمائید که :
1-چنانچه باندل مجبور به انتخاب مادربرد ایسوس بودم گزینه ای که نوشته خوبه ؟ اگر مختصر تفاوتشون رو بگید ممنون میشم
2-کولینگ خود پردازنده کفایت میکنه یا باید کولینگ تهیه کنم ؟ در اینصورت کولینگ هم پیشنهاد بدید
3-تا رنج 20 میلیون چه گرافیکی پیشنهاد میدین ؟ نمیدونم من اشتباه سرچ کردم یا نه اخه گرافیک پیشنهادی شما در سایت مربوطه حدود 24 بود
4-در انتهای جمع بندی یه پاور مناسب قطعات پیشنهاد بدید گر صلاح دونستید تمام ماژولار

• Smile
Reactions: IMANOKA

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام،
کدام کارت گرافیک موبایل (لپ تاپ)، می‌تونه تا پایان نسل نهم (حدود ۶ یا ۷ سال دیگه)، تمام بازی ها رو با کیفیت 1080p و 30fps اجرا کنه؟
*به دلیل حمل و نقل، تمایلی به خرید کامپیوتر ثابت ندارم و به همین خاطر سوالم درباره کارت گرافیک های موبایل بود.
خیلی ممنون

گرافیک پی سی هر چقدر هم قوی باشه نمیتونه پا به پای کنسول عمر کنه. حتی اگر GTX 2070 هم داشته باشید نهایتا 5 یا 6 سال آینده با کاهش تنظیمات و رزولوشن قادر به اجرای بازی خواهد بود.
گرافیک های موبایلی همیشه کندتر از مدل‌های مشابه ی پی سی هستند، فراموش نکنید.

ممنونم دومی کیس اسمبل شده هست مسافری اورده شده.
تا همین قیمت ۲۰ تومان بهم سیستم معرفی میکنید؟ یه سیستم all rounder باشه. هارد ۲ ترا به بالا. بدون ماوس کیبورد و مانیتور.

Sent from my iPhone using Tapatalk

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانIntel Core i3 10100F BOXCPU
چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومانASUS PRIME B460M-KMotherBoard
دو میلیون تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PH GTX1650 OC 4GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۹۰۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۲۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومانGREEN Z1Case
بیست میلیون و ۸۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

تشکر از اینکه وقت گرانبها رو واسه راهنمایی میگذارید
با توجه به شرایط اقساطی لیون بودجه به 60 میلیون رسید
در جمع بندی به این موارد رسیدم (قیمت های فروشگاه مورد نظر در تاریخ 2 بهمن ماه هست)

MOTHERBOARD : TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) = 9290
OR
MPG X570 GAMING EDGE WIFI = 9430
CPU : AMD RYZEN 7 3800X = 9150
RAM : GKILL TRIDENT Z RGB 32GB 16GBX2 3200MHZ CL16 = 6399
VGA :
SSD : 980PRO M.2 2280 NVME 500GB = 4390
POWER :
CASE : ASUS TUF GAMING GT501 MID TOWER CASE = 5440
COOLER :
راهنمایی بفرمائید که :
1-چنانچه باندل مجبور به انتخاب مادربرد ایسوس بودم گزینه ای که نوشته خوبه ؟ اگر مختصر تفاوتشون رو بگید ممنون میشم
2-کولینگ خود پردازنده کفایت میکنه یا باید کولینگ تهیه کنم ؟ در اینصورت کولینگ هم پیشنهاد بدید
3-تا رنج 20 میلیون چه گرافیکی پیشنهاد میدین ؟ نمیدونم من اشتباه سرچ کردم یا نه اخه گرافیک پیشنهادی شما در سایت مربوطه حدود 24 بود
4-در انتهای جمع بندی یه پاور مناسب قطعات پیشنهاد بدید اگر صلاح دونستید تمام ماژولار

سیستم 60 تومنی مدنظر خودتون بیشتر به افزایش قدرت پردازنده معطوف شده، در حالی که اگر این سیستم برای گیم مدنظر هست باید کارت گرافیک قدرت بیشتری داشته باشه. با قطعات پیشنهادی خودتون، خرید کارت رده متوسط مثل RTX 2060 جالب نخواهد بود. حداقل RTX 3060 Ti بخرید. انتخاب SSD گرون قیمت 980PRO هم ضروری نیست.

اما سوالات:
1- بله مدل ایسوس هم خوبه
2- کفایت می‌کنه
3- گرافیک 20 تومنی برای این رده سیستم ضعیفه، همون مودلی که توصیه شد بهتره.
4- یه مدل 650 وات یا 750 وات گرین مثل GP650A-UK Plus Gaming کفایت میکنه.

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,542
نام
محمدرضا . م
اولویت دوم هیچ تاثیری در بازیها ایجاد نخواهد کرد، مگر این که قبلش گرافیک رو ارتقا بدید. طبیعیه که کارت گرافیک هم گرونتر باشه و هم مهم‌تر، کجا قاعده داریم که قیمت قطعات حتما باید یکسان باشه؟
کارت RTX 3060Ti حدود 23 تومن هست.
رم شما اگه 16 گیگه که همون هم کافیه ، حتی اگر 2400 مگاهرتز باشه. اگر کمتر باشه بهتره عوض بشه.

از این پردازنده بالاتر فقط برای پردازش سنگین‌تر و فقط در برخی بازیها تفاوت خواهد داشت.
قطعات خودتون هم قابل فروش هستند.

سلام آقا فرشید.

ممنون از لطفی که داشتید و دارید.

فقط یه سوال الان جایی هست که RTX 3060Ti رو 23 تومن بده ؟

من هر جا می گردم توی نت حدود 30 - 31 قیمت خورده.

اگر جایی رو شما می شناسید ممنون میشم اطلاع بدید.

تشکر فراوان.

• Smile

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام آقا فرشید.

ممنون از لطفی که داشتید و دارید.

فقط یه سوال الان جایی هست که RTX 3060Ti رو 23 تومن بده ؟

من هر جا می گردم توی نت حدود 30 - 31 قیمت خورده.

اگر جایی رو شما می شناسید ممنون میشم اطلاع بدید.

تشکر فراوان.

یکی از دوستان دیگه هم پرسیده بود و همین پریروز بهشون اعلام کردم. 23 تومن فروش قبلی ماه در نیمه‌ی دی ماه بود که البته قبلش به 21 تومن هم رسیده بود.
متاسفانه خرید جدید خود ما هم افزایش قیمت داشت و ارزونترین مدل ASUS Dual RTX 3060Ti بود که 30 تومن فروش رفت و بعد هم مدل TUF همین مدل که 32 تومن شد.
اگر بشه ارزونتر خرید که قطعا در روزهای آینده مشخص میشه.

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
486
سلام

کدوم مدل از این لپتاپ ها برای رندرینگ خروجی بهتری داره؟
MSI GP65
Intel core i7 10750H
GTX 1660 TI
16G DDR4 2666
512G SSD
15.4" 144hz FHD RGB BL
یا
Acer Nitro 5 AN515
Intel Core i7 9750H
RTX 2060
16G DDR4 2666
512G SSD
15.4" 144hz BL
یا
Asus TUF gaming A15
AMD Ryzen 7 4800H
RTX 2060 یا GTX 1660 TI
16G DDR4 3200
512G SSD
15.4" 120hz RGB BL
کدوم بهتر هست؟ 4 مدله

آخرین ویرایش:
  • Wow

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام

کدوم مدل از این لپتاپ ها برای رندرینگ خروجی بهتری داره؟
MSI GP65
Intel core i7 10750H
GTX 1660 TI
16G DDR4 2666
512G SSD
15.4" 144hz FHD RGB BL
یا
Acer Nitro 5 AN515
Intel Core i7 9750H
RTX 2060
16G DDR4 2666
512G SSD
15.4" 144hz BL
یا
Asus TUF gaming A15
AMD Ryzen 7 4800H
RTX 2060 یا GTX 1660 TI
16G DDR4 3200
512G SSD
15.4" 120hz RGB BL
کدوم بهتر هست؟ 4 مدله

خب نگفتید رندرینگ با چه نرم افزار و محتوایی؟ گرافیکی یا ویدیویی؟
اما به طور کلی پردازنده‌ی Ryzen 7 4800H توان چند رشته‌ای بالاتری داره، به شرط این که نرم افزار مدنظر شما هم باهاش راندمان بالاتر بده.

ضمن این که برخی برنامه ها می‌تون از توان GPU هم در پردازش استفاده کنن که چون نگفتید در برنامه ی مدنظر شما به کار میاد یا نه، نمیشه در مورد گرافیک قضاوت کرد.
مدلهای ذکر شده لپ‌تاپ‌های گیمینگ هستن و مدلی که RTX 2060 داره از بقیه در بازیها سریعتره.

• Like
Reactions: VENOMEM

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
سلام سیستم من الان اینه
ryzen 3600 - vega 64 - b450 aorus elite - 16gb 3200mhz
مانیتورم هم 1080p و 75hz با فری سینک
میخوام کارت رو آپدیت کنم به 3070 و مانیتور هم 1440 144hz بگیرم تا جایی که تو یوتیوب دیدم روی 1440 نباید مشکلی داشته باشه ، نظر شما چیه ؟
ولی کلا با گیم با پی سی یک مشکل دارم که واقعا نمیدونم چجوری حلش کنم
تو بازی هایی مثل CS:GO که مثلا تا 300 اف پی اس میگیرم اسکرین تیرینگ و قاچ خوردن صفحه رو دارم و نکته عجیب اینه که وقتی اف پی اس مثلا 70 اینا هم هست تو بازی ای مثل اساسینز باز همین هست و صفحه خط خط پارگی داره
حالا میخوام بدونم راه حل برای من چیه ؟ ویسینک بهترین راهه برای این ؟ یا خرید مانیتور با هرتز بالاتر ؟ چون طبیعتا برای بازی های آنلاین ویسینگ اینپوت لگ رو افزایش میده
تو کارت های انویدیا گزینه ای برای رفع این مشکل هست ؟ تو ای ام دی یه انهندس سینک هست که اونجور که باید روون نیست.
ممنون میشم یه راه حل چه سخت افزاری و چه نرم افزاری برای داشتن گیم پلی اسموث مثل کنسول بهم بگید !

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
شرمنده اگه این پست من جاش اینجا نیست!یکی از سایت های ایرانی کارت ASUS RTX 3060-TI DUAL OC 8GB برای فروش گذاشته 17 تومن تو لینک زیر
به نظرتون جای معتبری هست؟ من وسوسه میشم بخرم واقعا قیمتشون خیلی خوبه!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان
تبدیل هست که یک سر digital out و یک سر aux یا 3.5mm باشه؟
اگر سایتی می شناسید بهم پ خ بدین. ممنون.

اگر همچین تبدیلی هم باشه باید قطعات الکترونیکی داشته و مبدل آنالوگ به دیجیتال که کیفیت رو پایین میاره.
البته اگر منظورتون این باشه که ورودی آنالوگ بگیرید و خروجی دیجیتال

سلام سیستم من الان اینه
ryzen 3600 - vega 64 - b450 aorus elite - 16gb 3200mhz
مانیتورم هم 1080p و 75hz با فری سینک
میخوام کارت رو آپدیت کنم به 3070 و مانیتور هم 1440 144hz بگیرم تا جایی که تو یوتیوب دیدم روی 1440 نباید مشکلی داشته باشه ، نظر شما چیه ؟
ولی کلا با گیم با پی سی یک مشکل دارم که واقعا نمیدونم چجوری حلش کنم
تو بازی هایی مثل CS:GO که مثلا تا 300 اف پی اس میگیرم اسکرین تیرینگ و قاچ خوردن صفحه رو دارم و نکته عجیب اینه که وقتی اف پی اس مثلا 70 اینا هم هست تو بازی ای مثل اساسینز باز همین هست و صفحه خط خط پارگی داره
حالا میخوام بدونم راه حل برای من چیه ؟ ویسینک بهترین راهه برای این ؟ یا خرید مانیتور با هرتز بالاتر ؟ چون طبیعتا برای بازی های آنلاین ویسینگ اینپوت لگ رو افزایش میده
تو کارت های انویدیا گزینه ای برای رفع این مشکل هست ؟ تو ای ام دی یه انهندس سینک هست که اونجور که باید روون نیست.
ممنون میشم یه راه حل چه سخت افزاری و چه نرم افزاری برای داشتن گیم پلی اسموث مثل کنسول بهم بگید !

کارت RTX 3070 برای مانیتور 1440p 1440Hz بهترین گزینه هست و البته 3080 هم باشه تضمینیه برای استفاده به همراه Ray tracing
مشکل پارگی تصویر رو هم باید با خرید مانیتور 144 هرتزی که G-Sync یا Free-Sync داشته باشه به کل رفع کنید و خواهید دید که چقدر تفاوت ایجاد میکنه در بازی. V-Sync که اصلا توصیه نمیشه و وقتی هم مانیتوری با یکی از قابلیت های ذکر شده بگیرید دیگه نیازی به V-Sync نخواهد بود.

مانیتور G-Sync داره گرونتر از مانیتور معمولیه ولی ارزشش رو داره.

شرمنده اگه این پست من جاش اینجا نیست!یکی از سایت های ایرانی کارت ASUS RTX 3060-TI DUAL OC 8GB برای فروش گذاشته 17 تومن تو لینک زیر
به نظرتون جای معتبری هست؟ من وسوسه میشم بخرم واقعا قیمتشون خیلی خوبه!

دوست عزیز،این فروشنده موجود نداره و مثل برخی وارد کننده های متفرقه اول پول رو میگیرن و بعد از 20 روز یا یک ماه جنس رو تحویل میدن. این مدل خرید خیلی حواشی و داستان داره و هیچ تضمینی هم به قول و قرارشون نیست همیشه.

joey tribbiani

کاربر سایت
Jan 1, 2021
73
سلام کمی سوال داشتم
بنظرتون قیمت قطعات ای تی کی میاد معادل دلاریش میشه ؟
واردات کی از سر گرفته میشه ؟؟ قیمت ها فکر می کنم 60 درصد گرون تر از چیزی که باید باشن هستن
من میخواستم یه مدت دیگه مثلا سال بعد همین موقع ها یه سیستم بخرم بر اساس کارت گرافیک 3060 ti رزولیشن 2k هست با تنظیمات خوب و فریم مناسب و رزولیشن 1080 با فریم مناسب و تنظیمات بالا هست
هدفم هم اجرای بازی هایی مثل dying light 2 or resident evil 8 or re4remake هست با تنظیمات گرافیکی خوب به بالا و فریم مناسب ترجیحا تو رزولیشن 2k هست
و اینکه ایا این کارت از کنسول های نسل جدید قدرت مند تر هست ؟؟ و چند سال میتونه نیاز هامو بروارده کنه ؟؟
و بی زحمت میشه از الان برام یه سیستم معرفی کنین با مانیتور

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: IMANOKA and Eazy-E

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام کمی سوال داشتم
بنظرتون قیمت قطعات ای تی کی میاد معادل دلاریش میشه ؟
واردات کی از سر گرفته میشه ؟؟ قیمت ها فکر می کنم 60 درصد گرون تر از چیزی که باید باشن هستن
من میخواستم یه مدت دیگه مثلا سال بعد همین موقع ها یه سیستم بخرم بر اساس کارت گرافیک 3060 ti رزولیشن 2k هست با تنظیمات خوب و فریم مناسب و رزولیشن 1080 با فریم مناسب و تنظیمات بالا هست
هدفم هم اجرای بازی هایی مثل dying light 2 or resident evil 8 or re4remake هست با تنظیمات گرافیکی خوب به بالا و فریم مناسب ترجیحا تو رزولیشن 2k هست
و اینکه ایا این کارت از کنسول های نسل جدید قدرت مند تر هست ؟؟ و چند سال میتونه نیاز هامو بروارده کنه ؟؟
و بی زحمت میشه از الان برام یه سیستم معرفی کنین با مانیتور

هیچوقت معادل دلاری نشده و نخواهد شد، چون هزینه حمل و نقل و عوارض گمرکی و سود فروش روی قیمت دلاری تاثیرگذار هستن، هر چند که وارد کننده همیشه باید بتونه زیر قیمت خرده فروشی جنس رو خریداری کنه.
قیمت‌ها در کل دنیا بیش از نرخ رسمی بالا رفتن و علت اصلی شرایط فعلی کرونا و کمبود مواد اولیه و افزایش تقاضا هست.

این کارت قطعا از هر دو کنسول جدید قدرتمندتر هست، ولی خب مزیت کنسول ها فقط به قدرت گرافیکشون نیست و این مدل مقایسه کردن از اساس ناقص هست.
از الان درست نیست سیستم برای یکسال دیگه معرفی کرد، هم قیمتها تغییر میکنه و هم احتمالا قطعات منتخب عوض خواهند شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر