مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام
من یدونه Corsair Vengeance LPX 8GB 2400MHz CL16 DDR4 دارم. الان میخواستم یکی دیگه بخرم و دوکاناله کنم که دیدم عین این موجود نیست.
حالا بخوام اینو بفروشم و یه پک دو کاناله 2x8 بخرم چی پیشنهاد می کنید؟ بودجم حدود 2.5 ایناست (با فروش این) و اینا رو پیدا کردم حالا نمیدونم از لحاظ کیفیت ساخت و .. چه فرقی دارن. از این کورسیر که راضی بودم

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 Memory
Kingston HyperX Predator 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4
Gskill Aegis 16GB 8GBx2 3000Mhz CL16 DDR4

یا اگه مورد دیگه ای مد نظرتونو پیشنهاد بدین
ممنون

پ.ن: کورسیر چرا کمیاب شده؟ :| تو ایمالز و ترب و اینا میگردم نیست اصلا فقط مالتینا داره
سلام .
گزینه اول و دوم عالین و گزینه سوم هم خوبه .
من TeamGroup T-Force Delta RGB 8GB*2 3200MHz CL16 3200 هم پیشنهاد میکنم ، چون علاوه بر کیفیت خوب ، تو این رنج قیمت RGB هم هست .

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
گلوگاه فقط در راندمان ایجاد میشه و هیچ مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ماندگار یا خرابی ایجاد نخواهد کرد، با خیال راحت از قطعات قدیمی هم استفاده کنید.
ممنون پس مشکلی ایجاد نمیکنه.
فقط نظرتون در مورد Asus Tuf b450 pro چیه؟ از Plus بهتره ؟ می خوام Vrm مشکلی نداشته باشه و اگر در آینده اورکلاک کردم سیپیو رو مشکلی پیش نیاد. این ASUS PRIME B450M-A رو هم دیدم قیمتش کمه می خواستم اونو بگیرم ولی چند تا ویدئو دیدم اکثر نقداشون میگفتن ضعیفترین VRM رو داره. MSi هم که 450 هاش تخمش رو ملخ خورده پیدا نمیشه.
سوال بعدیم اینه که SSD فعلا لازمه میشه فقط با هارد کار کرد تا اونم بعدا بگیرم؟؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
ممنون پس مشکلی ایجاد نمیکنه.
فقط نظرتون در مورد Asus Tuf b450 pro چیه؟ از Plus بهتره ؟ می خوام Vrm مشکلی نداشته باشه و اگر در آینده اورکلاک کردم سیپیو رو مشکلی پیش نیاد. این ASUS PRIME B450M-A رو هم دیدم قیمتش کمه می خواستم اونو بگیرم ولی چند تا ویدئو دیدم اکثر نقداشون میگفتن ضعیفترین VRM رو داره. MSi هم که 450 هاش تخمش رو ملخ خورده پیدا نمیشه.
سوال بعدیم اینه که SSD فعلا لازمه میشه فقط با هارد کار کرد تا اونم بعدا بگیرم؟؟
سلام .
MSI پیدا میشه . بودجتون چقدره ؟ سی پی یو چی مد نظرتونه ؟

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
سلام .
MSI پیدا میشه . بودجتون چقدره ؟ سی پی یو چی مد نظرتونه ؟
gaming plus max و تاماهاک مکس هستند ولی 6 میلیون به بالا هست نمیارزه. سی پی یو هم ryzen 5 3600 گرفتم به جز اون سر جمع فعلا بودجه 12 تاست. البته الان از همون کارت گرافیک قدیمیم استفاده می کنم .

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
سلام .
گزینه اول و دوم عالین و گزینه سوم هم خوبه .
من TeamGroup T-Force Delta RGB 8GB*2 3200MHz CL16 3200 هم پیشنهاد میکنم ، چون علاوه بر کیفیت خوب ، تو این رنج قیمت RGB هم هست .
اسم تیم گروپ رو تا حالا نشنیده بودم :D
ار جی بی بودنش تو اولویت نیست واسم اونقد اما خب در آینده نزدیک قصد دارم کیسم رو هم عوض کنم و میتونه مزیت باشه. از لحاظ کیفیت ساخت/پرفورمنس و ... با Gskill یا کورسیر برابری میکنه؟

پ.ن: این مدلی که معرفی کردین احیانا 3700 نیست؟ نایت هاوک رو الان دیدم 2900ه حدودا :D

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
gaming plus max و تاماهاک مکس هستند ولی 6 میلیون به بالا هست نمیارزه. سی پی یو هم ryzen 5 3600 گرفتم به جز اون سر جمع فعلا بودجه 12 تاست. البته الان از همون کارت گرافیک قدیمیم استفاده می کنم .
قیمت ها وحشتناک بالا رفته دوست عزیز ، نمیشه بگیم میرزه یا نمیرزه ! دیگه وقتی یه مادربرد a320 حدود 2-2.5 باشه چه انتظاری میشه داشت .

اسم تیم گروپ رو تا حالا نشنیده بودم :D
ار جی بی بودنش تو اولویت نیست واسم اونقد اما خب در آینده نزدیک قصد دارم کیسم رو هم عوض کنم و میتونه مزیت باشه. از لحاظ کیفیت ساخت/پرفورمنس و ... با Gskill یا کورسیر برابری میکنه؟

پ.ن: این مدلی که معرفی کردین احیانا 3700 نیست؟ نایت هاوک رو الان دیدم 2900ه حدودا :D

توی مموری که خیلی وقته هست و کیفیت خوبی هم داره . در مورد این رم هم من خودم خریدم این مدل و ازش راضیم . شرکت اصالتا تایوانی هست و رم ها هم تو همون کشور تولید میشن .
ببینید رم ها الان خیلی نزدیک همن به لحاظ پرفرومنس . یعنی توی ریویو ها هم شما برید بخونید تفاوت ها خیلی ناچیزه در عمل شاید حس نشه اصلا . بیشتر برمیگرده به اینک تا چقدر قابلیت آورکلاک داشته باشن و بشه توی تایمینگ پایینتری استیبلشون کرد .
در مورد این مدل و مدل های دیگه میتونید سرچ کنید بررسی ها رو بخونید و ویدیو های یوتیوب رو ببیند .

اون سایتی که این قیمت زده دزدی بیش نیست . این پک رو شما میتونی 2600 بخری . خودم فروردین 1700 خریدم ، همون سایتی که شما میگید اونموقع زده بود 2600 .

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,737
در مورد رم اونطوری که من فهمیدم باید QVL Memory رو حتما چک کنید برای مادربوردتون !

من Gskill 2*16 3200 داشتم ، نمی تونستم روی این مادربوردم بیشتر از 2933 بگیرم ازش همش کرش میکرد و بلو اسکرین میداد ! الان XPG 2*16 3200 گرفتم همین چندوقت پیش ، روی همون مادربورد داره 3466 هم میده !

توی QVL Memory این مادربوردم هم XPG پیشنهاد شده بود و از همه بیشتر توی لیست بود.

• Like
Reactions: Albis and r0ss0neri

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
در مورد رم اونطوری که من فهمیدم با QVL Memory رو حتما چک کنید برای مادربوردتون !

من Gskill 2*16 3200 داشتم ، نمی تونستم روی این مادربوردم بیشتر از 2933 بگیرم ازش همش کرش میکرد و بلو اسکرین میداد ! الان XPG 2*16 3200 گرفتم همین چندوقت پیش ، روی همون مادربورد داره 3466 هم میده !

توی QVL Memory این مادربوردم هم XPG پیشنهاد شده بود و از همه بیشتر توی لیست بود.
بله درسته . بخصوص اگر پلتفرم AMD باشه .
البته QVL مادربرد خیلی آپدیت نیست . من از طریق QVL خود رم به نتیجه رسیدم . توی سایت سازنده رم مدل مادربرد رو زدم و به نتیجه رسیدم .

• Like
Reactions: Albis and just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,737
البته QVL مادربرد خیلی آپدیت نیست . من از طریق QVL خود رم به نتیجه رسیدم . توی سایت سازنده رم مدل مادربرد رو زدم و به نتیجه رسیدم .

آره ، مخصوصا AMD ها !

به نظرم این قضیه از هر چیزی مهم تره و باید اولویت باشه حتی نسبت به قیمت ، مثلا برای من خیلی عجیب بود که XPG از Gskill بیاد بهتر کار بده روی مادربوردی که دارم (جسارت نشه به برند Adata از لحاظ قدمت و معروفیت میگم) ولی خوب اینطوری شد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Albis

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
آره ، مخصوصا AMD ها !

به نظرم این قضیه از هر چیزی مهم تره و باید اولویت باشه حتی نسبت به قیمت ، مثلا برای من خیلی عجیب بود که Gskill از XPG بیاد بهتر کار بده روی مادربوردی که دارم (جسارت نشه به برند Adata از لحاظ قدمت و معروفیت میگم) ولی خوب اینطوری شد.
البته بر عکس گفتید :D

میگم که کیفیت رم ها الان همگی خوبن ، این تفاوتی هم که هست بر میگرده به نوع چیپ و شرکت سازنده چیپ که معمولا یکی از این سه شرکت هستن
میکرون ، هاینیکس و سامسونگ

• Like
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,737
البته بر عکس گفتید :D

میگم که کیفیت رم ها الان همگی خوبن ، این تفاوتی هم که هست بر میگرده به نوع چیپ و شرکت سازنده چیپ که معمولا یکی از این سه شرکت هستن
میکرون ، هاینیکس و سامسونگ

آره ، برعکس گفتم ، ویرایش شد :D

چیزی که من دیدم تا الان دوتا مادربورد برای سری Ryzen داشتم و 4 تا جفت رم ، هاینیکس ها بهتر جواب میدن انگار (تجربه شخصی) روی این AMD های که هست.

• Like
Reactions: r0ss0neri

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
آره ، برعکس گفتم ، ویرایش شد :D

چیزی که من دیدم تا الان دوتا مادربورد برای سری Ryzen داشتم و 4 تا جفت رم ، هاینیکس ها بهتر جواب میدن انگار (تجربه شخصی) روی این AMD های که هست.

این موردو نمیدونم ، اما بسته به مادربردها و چیپست ها حتی این جریان متفاوته در کل .
و البته الان خیلی اوضاع بهتر شده ، این قضیه هم بیشتر برای سری اول رایزن صادق هست و چیپست B350-A320-X370 . چون تا قبل از رایزن مدت ها بود کسی خیلی روی AMD حسابی باز نمیکرد ، حتی تولید کننده های مادربرد و رم و ... . الان خوب شده دیگه .

• Like

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
در مورد رم اونطوری که من فهمیدم باید QVL Memory رو حتما چک کنید برای مادربوردتون !

اتفاقا مادربرد من B350M-K و سی پی یوم هم Ryzen 2600x هستش. تو سایت خود ایسوس لیستشو دیدم مثلا HX432C16PB3K2/16 (گزینه دوم) هست که هم اسپید خودش 3200 هم اسپیدش رو رایزنای نسل دوم.
ولی مثلا به Team خیلی بی توجهی شده تو لیست :|
البته مال یه سال پیش هستش. باید سایتای خودشونم ببینم.

پ.ن: از سی پی یوم راضیم و کلا هدفم اینه که تا آخر تابستون رم، گرافیک و پاورمو عوض کنم. کلا اهل اورکلاکینگ نیستم و مین برد هیچوقت واسم تو اولویت نبوده ولی خب الان که دارم هزینه میکنم به نظرتون ارزش داره هزینه کنم مین رو هم عوض کنم یا نه؟

• Like

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,737
اتفاقا مادربرد من B350M-K و سی پی یوم هم Ryzen 2600x هستش. تو سایت خود ایسوس لیستشو دیدم مثلا HX432C16PB3K2/16 (گزینه دوم) هست که هم اسپید خودش 3200 هم اسپیدش رو رایزنای نسل دوم.
ولی مثلا به Team خیلی بی توجهی شده تو لیست :|
البته مال یه سال پیش هستش. باید سایتای خودشونم ببینم.

پ.ن: از سی پی یوم راضیم و کلا هدفم اینه که تا آخر تابستون رم، گرافیک و پاورمو عوض کنم. کلا اهل اورکلاکینگ نیستم و مین برد هیچوقت واسم تو اولویت نبوده ولی خب الان که دارم هزینه میکنم به نظرتون ارزش داره هزینه کنم مین رو هم عوض کنم یا نه؟

سره مادربوردتون ، سعی کنید حتما بر اساس لیست پیش برین چون سری B350 یکم قدیمی ترن و باید رمی که بهش می تونه خروجی خوب رو بده یا از تو لیست خوده مادربورد یا شرکت سازنده رم گیر بیارین.

نظر بنده اینکه نیازی نیست مادربورد رو عوض کنید ، برین روی رم و گرافیک (برای گرافیک حتما توجه کنید پاور کافی باشه)
من هم سی پی یو شمارو دارم هم 3600 رو و واقعا تفاوتی با هم ندارن توی گیمایی که تست کردم.منطقی ترین اپگرید برای شما احتمالا سری 4000 باشه که باید ببینید مادربوردتون میکشه یا نه.تا اونجا که یادمه سری B450 تایید شدن ولی B350 رو نمیدونم.وگرنه از سری 2000 به 3000 و یا حتی از 2000 به سری 9000 اینتل اپگرید آنچنایی حساب نمیشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر