مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
قطعات خوب انتخاب شدن و مشکلی ندارن، اما برای مادربرد با این پردازنده بهتره از یه مدل Z490 انتخاب کنید که برای نسل بعد هم پشتیبانی خوبی داشته باشه. البته H410 ایسوس هم مشکلی نداره، اما تعداد پورتهای جانبی و اسلات‌های M.2 کمتری داره.
برای خنک کننده هم Thermalright True Spirit 120 توصیه میشه که خود نمایندگی گرین میفروشه.
چیپست B460 بهتر از H410 هست؟ توصیه میکنید B460 بگیرم؟
Z490 بودجه م نمیرسه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
برای AMD Ryzen 7 3800X چه مادربردی پیشنهاد میشه؟ لطفاً چند تا مادربرد متوسط یا خوب بین 5 تا نهایت 10 تومن پیشنهاد کنید.

بستگی به نیاز شما داره، اما برای پردازنده ی رده بالا X470 یا X570 از برندهای معتبر توصیه میشه.

چیپست B460 بهتر از H410 هست؟ توصیه میکنید B460 بگیرم؟
Z490 بودجه م نمیرسه

بله، B460 بهتر هست و پورتهای بیشتری هم داره. توصیه میشه.

PouяiД

Blue is the Colour
Gold User
Apr 10, 2009
728
نام
پوریا
درود
دوستان حافظه SSD از بین Western Digital ، Crucial و ADATA کدوم رو پیشنهاد میدین برای لپ تاپ ؟ رابط SATA III هم هست
و جایی سراغ دارید با تخفیفی قیمت مناسب تری !! فروش :D کنه بهمون ؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
درود
دوستان حافظه SSD از بین Western Digital ، Crucial و ADATA کدوم رو پیشنهاد میدین برای لپ تاپ ؟ رابط SATA III هم هست
و جایی سراغ دارید با تخفیفی قیمت مناسب تری !! فروش :D کنه بهمون ؟
خب چه قیمتی میخوای با چه ظرفیتی؟
در مورد اون 3 تایی که گفتی در حالت کلی adata بهتره

• Like
Reactions: PouяiД

PouяiД

Blue is the Colour
Gold User
Apr 10, 2009
728
نام
پوریا
خب چه قیمتی میخوای با چه ظرفیتی؟
در مورد اون 3 تایی که گفتی در حالت کلی adata بهتره
والا دیگه نهایت ۲ تومن یدونه براکت هم برای هارد اصلی باید بگیرم که قیمت اونها هم ۳۰۰ تومن این طرفا بود
ظرفیت هم از ۵۰۰ گیگ فکر نمیکنم بیشتر بشه با این بودجه

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
260
نام
آرش
درود
فرشید جان، سیستم برپایه RYZEN 3 3200G چی پیشنهاد می‌کنی؟ ماوس و کیبورد و مانیتور که هست و یه گرافیک RX460 خسته و SSD هم دارم، ولی به‌جز اینا باقی قطعات از جمله خود کیس و تغذیه رو باید عوض کنم. رم که قاعدتا ۱۶ و هارد هم ۲ ترا. کارم بیشتر با یونیتی، تری‌دی مکس، فتوشاپ و دارودسته‌شونه. سراغ بازیای سنگین هم اصلا نمی‌رم. بودجه هم... اِهم، حدود ۱۰ ت می‌شه جمع‌اش کرد؟
مرسی ازت.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
والا دیگه نهایت ۲ تومن یدونه براکت هم برای هارد اصلی باید بگیرم که قیمت اونها هم ۳۰۰ تومن این طرفا بود
ظرفیت هم از ۵۰۰ گیگ فکر نمیکنم بیشتر بشه با این بودجه

تا 2 تومن 500 گیگ سامسونگ EVO 860 رو بگیر. از همشون بهتره. حدودا 1.7 تومن شده.

• Like
Reactions: PouяiД

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
873
نام
آرمـان
دوستان یه سیستم می خوام بخرم برای کارای روزانه اما مثلا بتونه 20-30 تا تب کروم 3-4 تا ورد اکسل ادوب کانکت ریدر اینارو با هم راحت ساپورت کنه 3-4 سالی اذیت نکنه ... سیستم الانم خیلی اذیت می کنه که البته قدیمی هست

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
دوستان یک سوال می پرسم می دونم جوابش اینه که گلوگاه میشه. فقط می خوام نظرتون رو بدونم.
من الان ryzen 5 3600 رو گرفتم یک مادربرد B450 با 16 گیگ رم 3200 هم (2*8) هم می گیرم . حالا سوال مسخرم :Dاینه اگر من کارت گرافیک قدیمی 560Ti رو که دارم رو بندازم روی این سیستم تا یک مدت 5 ماه تا پول دستم بیاد برای خرید کارت گرافیک اشکالی داره. به خصوص که اصلا سمت گیم نمیرم. البته الان پول خرید یک Rx 580 رو دارم ولی گفتم اگر نگیرم فعلا چی میشه؟؟ نمی خوام همه پولم رو خرج سیستم کنم، می خوام یکم بمونه دستم.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
دوستان یک سوال می پرسم می دونم جوابش اینه که گلوگاه میشه. فقط می خوام نظرتون رو بدونم.
من الان ryzen 5 3600 رو گرفتم یک مادربرد B450 با 16 گیگ رم 3200 هم (2*8) هم می گیرم . حالا سوال مسخرم :Dاینه اگر من کارت گرافیک قدیمی 560Ti رو که دارم رو بندازم روی این سیستم تا یک مدت 5 ماه تا پول دستم بیاد برای خرید کارت گرافیک اشکالی داره. به خصوص که اصلا سمت گیم نمیرم. البته الان پول خرید یک Rx 580 رو دارم ولی گفتم اگر نگیرم فعلا چی میشه؟؟ نمی خوام همه پولم رو خرج سیستم کنم، می خوام یکم بمونه دستم.
سلام
هیچ مشکلی نداره .

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
سلام
هیچ مشکلی نداره .
گلوگاهی که با این کارت گرافیک ممکنه رخ بده چجوریه؟ اصولا وقتی گلوگاه با کارت گرافیک ضعیف تر رخ میده چه اتفاقی برای سیستم می افته ؟ سیستم هنگ میکنه یا ممکنه برای باقی قطعات مشکلی ایجاد کنه؟ به خصوص که کارت قدیمی یک گیگی ماله سال 2011 هست. من کار اصلیم فعلا با فایل های حجیم فوتوشاپ و ایلوستریتر هست .

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
گلوگاهی که با این کارت گرافیک ممکنه رخ بده چجوریه؟ اصولا وقتی گلوگاه با کارت گرافیک ضعیف تر رخ میده چه اتفاقی برای سیستم می افته ؟ سیستم هنگ میکنه یا ممکنه برای باقی قطعات مشکلی ایجاد کنه؟ به خصوص که کارت قدیمی یک گیگی ماله سال 2011 هست. من کار اصلیم فعلا با فایل های حجیم فوتوشاپ و ایلوستریتر هست .
در واقع شما توان بیشتری رو میتونید ب کار بگیرید ولی این کارو نمیکنید مثل کارخونه ای که بتونه در روز 100 دستگاه خودرو تولید کنه ولی ب دلیل نداشتن پرسنل کافی این کار شدنی نیست.
هنگ کردن برای هر سیستمی ممکنه رخ بده وقتی بیشتر از توانش بخواید خروجی بگیرید

• Like
Reactions: Augustus

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
درود
فرشید جان، سیستم برپایه RYZEN 3 3200G چی پیشنهاد می‌کنی؟ ماوس و کیبورد و مانیتور که هست و یه گرافیک RX460 خسته و SSD هم دارم، ولی به‌جز اینا باقی قطعات از جمله خود کیس و تغذیه رو باید عوض کنم. رم که قاعدتا ۱۶ و هارد هم ۲ ترا. کارم بیشتر با یونیتی، تری‌دی مکس، فتوشاپ و دارودسته‌شونه. سراغ بازیای سنگین هم اصلا نمی‌رم. بودجه هم... اِهم، حدود ۱۰ ت می‌شه جمع‌اش کرد؟
مرسی ازت.

خب پردازنده‌ی Ryzen 3 3200G برای پردازش‌های سنگین ضعیفه، اما بقیه ی قطعاتت مشکلی ندارن. با توجه به بودجه شاید نشه بهترین از این هم فعلا خرید.
ولی خرید Core i3 10100 یا Ryzen 5 3600 رو هم برای پردازنده در نظر بگیرید که برای شما خیلی تاثیر خواهد داشت.

دوستان یه سیستم می خوام بخرم برای کارای روزانه اما مثلا بتونه 20-30 تا تب کروم 3-4 تا ورد اکسل ادوب کانکت ریدر اینارو با هم راحت ساپورت کنه 3-4 سالی اذیت نکنه ... سیستم الانم خیلی اذیت می کنه که البته قدیمی هست

این سیستم برای شما مناسبه، میتونید اگر خواستید پردازنده‌ی 9400 رو بجاش انتخاب کنید:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان)
Intel Core i3 9100F
(Intel Pentium G5400)
CPU
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-KMotherBoard
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومانMSI GTX 1030 OC Aero 2GB GDDR5VGA
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۳۵۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۸۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون تومانGREEN HiwaCase
سیزده میلیون و ۲۸۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

گلوگاه فقط در راندمان ایجاد میشه و هیچ مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ماندگار یا خرابی ایجاد نخواهد کرد، با خیال راحت از قطعات قدیمی هم استفاده کنید.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
سلام
من یدونه Corsair Vengeance LPX 8GB 2400MHz CL16 DDR4 دارم. الان میخواستم یکی دیگه بخرم و دوکاناله کنم که دیدم عین این موجود نیست.
حالا بخوام اینو بفروشم و یه پک دو کاناله 2x8 بخرم چی پیشنهاد می کنید؟ بودجم حدود 2.5 ایناست (با فروش این) و اینا رو پیدا کردم حالا نمیدونم از لحاظ کیفیت ساخت و .. چه فرقی دارن. از این کورسیر که راضی بودم

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 Memory
Kingston HyperX Predator 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4
Gskill Aegis 16GB 8GBx2 3000Mhz CL16 DDR4

یا اگه مورد دیگه ای مد نظرتونو پیشنهاد بدین
ممنون

پ.ن: کورسیر چرا کمیاب شده؟ :| تو ایمالز و ترب و اینا میگردم نیست اصلا فقط مالتینا داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر