مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
به نظر من green بهتره. چون با برق ایران سازگاری بیشتری داره.
باعرض سلام
من اینی که می فرمایید با برق ایران سازگاری داره رو نمی فهمم یعنی چی میشه یه توضیح بدید(برق ایران چی داره که بقیه برق ها ندارن)
یه سوال دیگه هم داشتم
برا این که بگیم یه کیس cooling خوبی داره اون کیس باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
ممنون.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با تشکر از راهنمایی شما می خواستم بپرسم این مدلی که شما می گید برای اجرای بازی هایی با گرافیک بالا مثل assassin`s creedبا گرافیک خوب و بدون افت فریم مناسب هست؟و اگر نه یک مین خوب با همین مارک gigabyteمعرفی کنید...البته با توجه به این که من در نظر دارم با 500 تومان یک geforce 9300 gtsو cpu هم بخرم همراه با مین.
خوب ببین واسه بازی کارت گرافیک حرف اول رو میزنه و شما هرچی بیشتر واسه vga خرج کنی از اون طرف بازیها رو روون تر با جزئیات بیشتر اجرا میکنی در کل اون دو مدلی هم که بهت پیشنهاد دادم خوبن و نسبت به قیمتشون کارایی خوبی دارن.
واسه اون سه قطعه هم میتونی اینارو در نظر بگیری :

CPU : intel e8200 or e7200
MAIN : asus p5q or giga ga-ep45-ds3
VGA : his or club hd4850

حدودا میشه 560 570 تومن احتمالا یه power جدید هم میخوای که برای این سیستم یه 500 کافیه من Green gp530ab رو پیشنهاد میکنم.
راستی 9300 هم نداریم.
سلام :love:
یه mine که crossfire ساپرت باشه و بهش cpu های اینتل های چهار هسته ای (q) بخره و قیمتش هم 100 تا 150 باشه معرفی کنید مرسی...:love:
راستی main های q و e (دوهسته ای) با هم فرق دارن؟
میتونی p5k-c یا p5k رو در نظر بگیری.
در مورد سوالت هم اگه منظورت نوع و شکل cpu یی که رو مین میخوره هستش که نه هیچ فرقی ندارن و مثل هم هستن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
برا این که بگیم یه کیس cooling خوبی داره اون کیس باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
ممنون.
خوب کولینگ خوب به طراحی کلی کیس ، تعداد فن ها (اندازه شون) ، نحوه قرارگیری فن ها و..... بر میگرده و بیشترین تاثیر رو تو خنک کردن و کلا کولینگ میزارن.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من اینی که می فرمایید با برق ایران سازگاری داره رو نمی فهمم یعنی چی میشه یه توضیح بدید(برق ایران چی داره که بقیه برق ها ندارن)
منظور ولتاژ و از این چیزاست دیگه.:cheesygri
والا من خودمم خیلی کارشناسی نمیدونم. از اونایی که بلدن اینجوری شنیدم.
راستی آقا رامین شما اگه میدونی بگو خودمم دوست دارم بدونم.:biggrin1:

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
خوب کولینگ خوب به طراحی کلی کیس ، تعداد فن ها (اندازه شون) ، نحوه قرارگیری فن ها و..... بر میگرده و بیشترین تاثیر رو تو خنک کردن و کلا کولینگ میزارن.
ممنون که جواب دادین
خوب برای اینکه بفهمیم کیس xنسبت به کیس y بهتره از نظر cooling باید چی کار کرد؟(مثلا برای vga بنچمارک می گیریم و اون ها رو با هم مقایسه می کنیم برا کیس هم همین بنچ مارک ها وجود داره؟)
خوب میشه از دما قطعات فهمید دیگه :)
خوب این دمای قطعات برا زمانیه که شما کیس رو بخری بعد قطعات رو توش نصب کنی بعد دمای قطعات رو اندازه بگیری.وقت خرید کیس میشه بفرمایید دمای قطعات رو چه جوری باید تشخیص داد؟

آخرین ویرایش:

eR67

کاربر سایت
Nov 25, 2007
139
منظورت از سوالت چیه؟ مادربرد های جدید هر دو رو ساپورتند...
مشخصات Asus P5kC:
در مورد سوالت هم اگه منظورت نوع و شکل cpu یی که رو مین میخوره هستش که نه هیچ فرقی ندارن و مثل هم هستن.
بله منظورم همین بود...
پس به این main های هم cpu چهار هسته میخره هم دو هسته ای.....;)
راستی این main های amd که سوکتشو am2 است هم چهار هسته ای و هم به 2 هسته ای های amd میخره؟!:confused: (main الان من m2n4-sli است. می خام بینم میتونم یه 4 هسته ای amd بهش بندازم؟ )
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=323&model=1266&modelmenu=1
مرسی از جوابتون

:love:

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
ممنون که جواب دادین
خوب برای اینکه بفهمیم کیس xنسبت به کیس y بهتره از نظر cooling باید چی کار کرد؟(مثلا برای vga بنچمارک می گیریم و اون ها رو با هم مقایسه می کنیم برا کیس هم همین بنچ مارک ها وجود داره؟)

خوب این دمای قطعات برا زمانیه که شما کیس رو بخری بعد قطعات رو توش نصب کنی بعد دمای قطعات رو اندازه بگیری.وقت خرید کیس میشه بفرمایید دمای قطعات رو چه جوری باید تشخیص داد؟
بهترین راه برای اینکه بتونی بفهمی یک کیس در مقابل پولی که میدی چقدر ارزش داره خوندن Reviewها و دیدن بنچمارک ها هستش. میتونی از سایت های Tomshardware, HardwareZone و ... برای اینکار استفاده کنی یا اینکه مثل تایپیک پایین از منابع فارسی استفاده کنی:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?goto=newpost&t=14081

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
سلام.مشخصات یه کیس کامل که همه بازی ها روش رون و با جزییات اجرا بشه رو کسی میدونه اگه میدونه بگه بعد قیمتش چند در میاد.
شما بودجت رو بگو. ممکنه کیس تا 4.5 ملیون تومان هم اینجا برات بنویسند...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بله منظورم همین بود...
پس به این main های هم cpu چهار هسته میخره هم دو هسته ای.....;)
راستی این main های amd که سوکتشو am2 است هم چهار هسته ای و هم به 2 هسته ای های amd میخره؟!:confused: (main الان من m2n4-sli است. می خام بینم میتونم یه 4 هسته ای amd بهش بندازم؟ )
بله به اون مدل (کلا p35) هم چهار هسته ای هم دو هسته ای میخوره.
خوب با توجه به مشخصات مینت ، شما نمیتونی چهار هسته ای های amd رو روش بندازی.
راستی آقا رامین شما اگه میدونی بگو خودمم دوست دارم بدونم.
راستش رو بخوای من همچین چیزی رو قبول ندارم اینایی هم که میگن در حد حرف هستش (ثابت نشده) کلا برق ایران مشکل بالا پایین شدن بیش از حد ولتاژ رو داره که با این active pfc ها یا auto active ها مشکل (تا حدودی) برطرف میشه حالا میخواد green باشه یا هر مدل دیگه ای.

آخرین ویرایش:

Code 6

کاربر سایت
Nov 13, 2007
226
نام
محمّدرضا
سلام دوستان من حدود 750 تومان بودجه دارم یه سیستم می خوام بدون مانیتور و...
کارت گرافیکی هم Nvidia 9600 GT رو در نظر دارم و سی پی یو هم intel e8400 در بقیه امور اگه میشه یه کمکی بکنید یا اگه کیس بهتری سراغ دارید پیشنهاد بدید ممنون میشم :cheesygri

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
سلام دوستان من حدود 750 تومان بودجه دارم یه سیستم می خوام بدون مانیتور و...
کارت گرافیکی هم Nvidia 9600 GT رو در نظر دارم و سی پی یو هم intel e8400 در بقیه امور اگه میشه یه کمکی بکنید یا اگه کیس بهتری سراغ دارید پیشنهاد بدید ممنون میشم :cheesygri
Cpu: Intel Core 2 E8400 or Q6600
M.b: Asus P5Q
Ram: Patriot 2*2gb ddr2 bus 800
Vga: Connect3d 4850 Gddr3
Hard: Samsung 500 Gb
Power: NZXT PP500(500w)
کارت 4850 خیلی قوی تر از 9600 GT هست. اینا رو هم دور رو بر 730 در میاد...
-----------------------------------------------
در ضمن کارت ATI Radeon HD 4870 GDDR5 با برند Connect3d تو بازار هستش...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر