مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
من الان یک مانیتور دارم موقع بازی تصویر خیلی تیکه تیکه میشه منم مجبورم میشم v-syncرو فعال کنم تصویر اون موقع خیلی خوب میشه
الان من یک مانیتور ۱۴۴ هرتز بخرم این مشکل تیکه تیکه شدن تصویر حل میشه و مثل موقعی که v-sync رو فعال میکنم خوب میشه یا باید مانیتوری بخرم که g-sync داشته باشه حداقل چون من کارت گرافیم ۱۰۸۰ ti هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من الان یک مانیتور دارم موقع بازی تصویر خیلی تیکه تیکه میشه منم مجبورم میشم v-syncرو فعال کنم تصویر اون موقع خیلی خوب میشه
الان من یک مانیتور ۱۴۴ هرتز بخرم این مشکل تیکه تیکه شدن تصویر حل میشه و مثل موقعی که v-sync رو فعال میکنم خوب میشه یا باید مانیتوری بخرم که g-sync داشته باشه حداقل چون من کارت گرافیم ۱۰۸۰ ti هست

مانیتورهای Free Sync که قبلا فقط با کارتهای گرافیک AMD کار می کردند، به تازگی با تصمیمِ انویدیا و آپیدت درایور گرافیکی جدید می تونن با کارتهای GeForce هم به همون خوبی کار بکنند. بر اساس آزمایشهای صورت گرفته هم تقریبا تمام مانیتورهای Free Sync ساخت 2 سال پیش تا الان می تونن با کارتهای انویدیا بدون مشکل کار کنن و مشکلِ پارگی تصویر رو که شما بهش اشاره کردید برطرف کنن.

بنابراین اگر بودجه داشتید مانیتور 144 هرتزی بخرید که G-Sync داشته باشه و اگر بودجتون نرسید حتما مدلی بخرید که 144 هرتزی و Free Sync باشه. اگر مانیتور هیچ کدوم از این فناوری ها رو پشتیبانی نکنه که خب فایده ای نداره و مثل کاربرانِ عادی باید V-Sync رو فعال کنید که طبعا باعث افت فریم و فیکس شدنِ نرخ فریم میشه.

آخرین ویرایش:

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
مانیتورهای Free Sync که قبلا فقط با کارتهای گرافیک AMD کار می کردند، به تازگی با تصمیمِ انویدیا و آپیدت درایور گرافیکی جدید می تونن با کارتهای GeForce هم به همون خوبی کار بکنند. بر اساس آزمایشهای صورت گرفته هم تقریبا تمام مانیتورهای Free Sync ساخت 2 سال پیش تا الان می تونن با کارتهای انویدیا بدون مشکل کار کنن و مشکلِ پارگی تصویر رو که شما بهش اشاره کردید برطرف کنن.

بنابراین اگر بودجه داشتید مانیتور 144 هرتزی بخرید که G-Sync داشته باشه و اگر بودجتون نرسید حتما مدلی بخرید که 144 هرتزی و Free Sync باشه. اگر مانیتور هیچ کدوم از این فناوری ها رو پشتیبانی نکنه که خب فایده ای نداره و مثل کاربرانِ عادی باید V-Sync رو فعال کنید که طبعا باعث افت فریم و فیکس شدنِ نرخ فریم میشه.
ممنون این مدل خوبه؟ و این مانیتور الان Free Syncداره میتونه G-Syncساپورت کنه ؟
ViewSonic XG2701
تا 5 میلیون مانیتور بهتری هست معرفی کنید ممنون

moha112233

کاربر سایت
Jun 26, 2012
974
نام
محمد
سلام

به نظرتون برای شیر قند شکن با کنسول میشه از این کابل های تبدیل USB به Ethernet استفاده کرد؟!

از لحاظ قطعی و ... مثل کارت شبکه هستن یا نه؟

روی پینگ و سرعت تاثیر میزاره یا مستقیم بدون مشکل دریافت میکنه کانکشن رو؟

کابلی که حدود 30-40 تومن هست بدرد میخوره یا باید کابل بالای 100 تومن خرید؟ (من فقط 3-4 تا کابل زیر 100 تومن پیدا کردم تو فروشگاه های آنلاین)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون این مدل خوبه؟ و این مانیتور الان Free Syncداره میتونه G-Syncساپورت کنه ؟
ViewSonic XG2701
تا 5 میلیون مانیتور بهتری هست معرفی کنید ممنون

رزولوشن 1080p برای مانیتور 27 اینچی کمه و در این ابعاد باید حداقل 2K باشه تا کیفیت مناسب رو داشته باشه. اگه 1080p می خواید بخرید باید نهایت 25 اینچ باشه.
تا 5 تومن هم نمیشه مدلی خرید که هم 144 هرتز باشه و هم Free Sync. تا چند ماه پیش برخی مدلهای LG در این محدوده قیمتی بودن که الان نیستن.

مدلهای توصیه شده مناسب

سلام

به نظرتون برای شیر قند شکن با کنسول میشه از این کابل های تبدیل USB به Ethernet استفاده کرد؟!

از لحاظ قطعی و ... مثل کارت شبکه هستن یا نه؟

روی پینگ و سرعت تاثیر میزاره یا مستقیم بدون مشکل دریافت میکنه کانکشن رو؟

کابلی که حدود 30-40 تومن هست بدرد میخوره یا باید کابل بالای 100 تومن خرید؟ (من فقط 3-4 تا کابل زیر 100 تومن پیدا کردم تو فروشگاه های آنلاین)

من اطلاعی از کنسول ندارم، اما می دونم اکانت فیلترشکن رو میشه توی خیلی از مودم روترها یا حتی خود کنسول تنظیم کرد.

آخرین ویرایش:

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد

با کابل display port فقط میشه فری سینکو روی انویدیا استفاده کرد یا با hdmi هم میشه؟

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
رزولوشن 1080p برای مانیتور 27 اینچی کمه و در این ابعاد باید حداقل 2K باشه تا کیفیت مناسب رو داشته باشه. اگه 1080p می خواید بخرید باید نهایت 25 اینچ باشه.
تا 5 تومن هم نمیشه مدلی خرید که هم 144 هرتز باشه و هم Free Sync. تا چند ماه پیش برخی مدلهای LG در این محدوده قیمتی بودن که الان نیستن.

مدلهای توصیه شده مناسب

الان این مدل که من گزاشتم هم Free Sync هم 144 هرتز هست
فقط مطمعن نیستم که G-sync روی این مانیتور کار میکنه یا نه

mohamadreza622

عضو جدید
Mar 23, 2019
2
سلام خدمت مهندس
جسارتا دارم یک کیس میبندم میخواستم ببینم قطعاتی که براش انتخاب کردم خوبه یا نه و و یا اینکه شما پیشنهادی دارید ؟
MD : Asus PRIME H370 A
CPU : i5 8400
RAM : RAM GEIL Pristine 8GB DDR4 2400 CL16 Single Channel Desktop
پاور Green GP450A-UK 80PLUS Gold Power Supply
هارد اینترنال Western Digital WD20EZRZ Blue 2TB 64MB Cache Internal Hard Drive
حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU800 128GB 3D-NAND Internal SSD Drive
فعلا قصد خرید گرافیک رو تا برج 3 ندارم و اگر هم بخوام بخرم در حد 2 میلیون میخوام هزینه کنم میخواستم ببینم با این بودجه چه گرافیکی رو بخرم ؟ و اینکه این سیستم برای کار های طراحی گرافیک و گیم مناسب هست ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با کابل display port فقط میشه فری سینکو روی انویدیا استفاده کرد یا با hdmi هم میشه؟

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

من مطمئن نیستم، ولی برخی نمایشگرها 144 هرتز رو فقط روی DisplayPort پشتیبانی می کنند، شاید FreeSync هم همین باشه.

الان این مدل که من گزاشتم هم Free Sync هم 144 هرتز هست
فقط مطمعن نیستم که G-sync روی این مانیتور کار میکنه یا نه

بله ولی گفتم رزولوشنش برای سایزش مناسب نیست!
احتمالا کار می کنه.

سلام خدمت مهندس
جسارتا دارم یک کیس میبندم میخواستم ببینم قطعاتی که براش انتخاب کردم خوبه یا نه و و یا اینکه شما پیشنهادی دارید ؟
MD : Asus PRIME H370 A
CPU : i5 8400
RAM : RAM GEIL Pristine 8GB DDR4 2400 CL16 Single Channel Desktop
پاور Green GP450A-UK 80PLUS Gold Power Supply
هارد اینترنال Western Digital WD20EZRZ Blue 2TB 64MB Cache Internal Hard Drive
حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU800 128GB 3D-NAND Internal SSD Drive
فعلا قصد خرید گرافیک رو تا برج 3 ندارم و اگر هم بخوام بخرم در حد 2 میلیون میخوام هزینه کنم میخواستم ببینم با این بودجه چه گرافیکی رو بخرم ؟ و اینکه این سیستم برای کار های طراحی گرافیک و گیم مناسب هست ؟

وقتی بودجه ی کلی رو نگفتید چجوری باید برآورد کنم که انتخاب قطعات مناسب بودن یا نه؟
چیزی که مشخصه:
  • گرافیک 2 میلیونی خیلی ضعیفتر از توان پردازنده هست. این سیستم حداقل یه GTX 1070 باید براش در نظر گرفته بشه.
  • پاور 450 واتی برای این سیستم مناسب نیست،
  • انتخاب مدل SSD مناسب نیست.

mohamadreza622

عضو جدید
Mar 23, 2019
2
من مطمئن نیستم، ولی برخی نمایشگرها 144 هرتز رو فقط روی DisplayPort پشتیبانی می کنند، شاید FreeSync هم همین باشه.

بله ولی گفتم رزولوشنش برای سایزش مناسب نیست!
احتمالا کار می کنه.

وقتی بودجه ی کلی رو نگفتید چجوری باید برآورد کنم که انتخاب قطعات مناسب بودن یا نه؟
چیزی که مشخصه:
  • گرافیک 2 میلیونی خیلی ضعیفتر از توان پردازنده هست. این سیستم حداقل یه GTX 1070 باید براش در نظر گرفته بشه.
  • پاور 450 واتی برای این سیستم مناسب نیست،
  • انتخاب مدل SSD مناسب نیست.

تو همین رنج قیمت 8 میلیون میخوام کیس ببندم ولی خوب بودجه ای که در نظر گرفتم برای استارت هست و قصدم اینه تا 6 ماه آینده به یک سیستم با حداقل 15 تومن تبدیلش کنم
منتهی سی پی یو و مادربرد رو جوری انتخاب کردم خودم که برای ارتقا هم مشکلی نداشته باشم
پاور رو چه مدلی بگیرم و اینکه به جای SSD برای نصب ویندوز از چه حافظه ای استفاده کنم که سرعتش بیاد بالا ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
تو همین رنج قیمت 8 میلیون میخوام کیس ببندم ولی خوب بودجه ای که در نظر گرفتم برای استارت هست و قصدم اینه تا 6 ماه آینده به یک سیستم با حداقل 15 تومن تبدیلش کنم
منتهی سی پی یو و مادربرد رو جوری انتخاب کردم خودم که برای ارتقا هم مشکلی نداشته باشم
پاور رو چه مدلی بگیرم و اینکه به جای SSD برای نصب ویندوز از چه حافظه ای استفاده کنم که سرعتش بیاد بالا ؟

در این صورت انتخابِ پردازنده‌ی شما خوبه
رم باید حتما Dual دو تا 8 گیگی باشه.
مادربرد خوبه.
پاور بستگی به کارت گرافیکی داره، اما حداقل یه 550 یا 600 وات به بالا توصیه میشه.
برای SSD هم از مدل SAMSUNG 860 EVO 250GB استفاده کنید.

• Like
Reactions: saeed_sg

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
من یه SSD سامسونگ با حجم 500 گیگ دارم که الان 1 سال کار میکنه و 55 ترابایت از عمرش رفته. من شنیدم اینها نهایت 700 ترابایت عمر میکنن با این قیمت های بالایی که دارن الان من دلم نمیاد دیگه ازش استفاده کنم. حالا قطعا روی 700 ترابایت دیگه قابل اعتماد و استفاده نیستن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من یه SSD سامسونگ با حجم 500 گیگ دارم که الان 1 سال کار میکنه و 55 ترابایت از عمرش رفته. من شنیدم اینها نهایت 700 ترابایت عمر میکنن با این قیمت های بالایی که دارن الان من دلم نمیاد دیگه ازش استفاده کنم. حالا قطعا روی 700 ترابایت دیگه قابل اعتماد و استفاده نیستن؟

خیر، ممکنه تا دو برابر این میزان هم کار کنن و باز هم مشکلی نداشته باشن. آزمایشات که اینو نشون داده.

• Like
Reactions: SILICON POWER

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
خیر، ممکنه تا دو برابر این میزان هم کار کنن و باز هم مشکلی نداشته باشن. آزمایشات که اینو نشون داده.

ممنون.
الان خرید کارت گرافیک 1070ti عاقلانه است؟ با این قیمت های فضایی این کارت گرافیک از قدرت لازم واسه رزولوشن های 4k برخورداره؟

2 سال پیش یه سیستم با سی پی یو 1920 Thread Ripper و بهترین مادربرد و 32 گیگ رم و انواع اقسام قطعات رو گرفتم کلا 8 میلیون بیشتر نشد و گفتم کارت گرافیک رو بعدا میخرم و اشتباه کردم اون زمان کارت گرافیک 1080 رو نخریدم.

پ.ن: الان نگاه کردم دیدم بین 2070 و 1070 Ti چندان تفاوت زیادی نیست پس به 2070 هم نمیشه زیاد امیدوار بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Lord Aria

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر