مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام آقا فرشید من یه ۱۰۶۰ ۶ گیگ گرفتم به نظرتون الان پاور باید عوض کنم پاورم ۳۸۰ گرین هست رو کارتن کارت نوشته مینیموم ۴۰۰ وات

بله، بهتره یه 450 وات یا بالاتر بخرید.

آقا فرشید 14 قابلیتdmzو Virtual port نداره بجاشdsl-12e-c1 بخرم خوبه؟ بعد من چیپست ترند میخوام از کجا چیپستشو میشه فهمید؟

مگه میشه مدلی در این رده همچین قابلیت های مهمی رو نداشته باشه؟! حتما داره.
منظورتون از چیپ ست ترند دقیقا کدوم برند هست؟ هر مدلی رو سازنده فقط با یک تراشه ی اصلی مشخص میده بازار، نه گونه های متفاوت.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

منظورتون از چیپ ست ترند دقیقا کدوم برند هست؟ هر مدلی رو سازنده فقط با یک تراشه ی اصلی مشخص میده بازار، نه گونه های متفاوت.
هم توی مشخصاتش هم توی سایت پورت فوراردینگ ندیدم
چیپست نمونه برودکام نه اون یکی دیگه فک کنم ترند هست

راستیn16هم اون قابلیت رو نداره

Jim Halpert

عضو جدید
Mar 17, 2019
2
سلام
خسته نباشین
میخوام یه سیستم اسمبل کنم برای برنامه نویسی و نرم افزارایی مثل MATLAB و Abaqus
با بودجه 20 تومن
مرسی
8.gif

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
هم توی مشخصاتش هم توی سایت پورت فوراردینگ ندیدم
چیپست نمونه برودکام نه اون یکی دیگه فک کنم ترند هست

اگه توی مشخصات نباشه، لزوما دلیلی بر نداشتنشون نیست. این گزینه ها در اکثرِ مدل‌ها در دسترس هستند.
مودم روترهای پایین رده و رده میانی معمولا از تراشه‌ Broadcom استفاده نمی کنن. باید دنبال مدل‌های معرفی شده در فروم های تخصصی باشید که تایید کرده باشن مدل خاصی از برند مشخص از تراشه های این برند استفاده کرده.

سلام.خسته نباشید. پاور 480 eu plus گرین برای این سیستم کافیه؟
Ram 8 ddr3 1600
H61m-p20 g3
Hard 2 tb
I3 3240
Msi rx580 8gb armor

بله، کافیه. ولی اگر سیستم رو از اول خریده بودید، یه 550 وات یا بالاتر رو توصیه می کردیم.

سلام
خسته نباشین
میخوام یه سیستم اسمبل کنم برای برنامه نویسی و نرم افزارایی مثل MATLAB و Abaqus
با بودجه 20 تومن
مرسی
8.gif

برای برنامه نویسی و Matlab که سیستم های متعارف هم کفایت می کنه، اما اگر کارکردتون با Abaqus حرفه ای هست میشه یه Server دو هسته ای با کارت Quadro برای این نرم افزار در نظر گرفت که می‌تونه راندمانش رو به شدت افزایش بده.

در هر حال با 20 تومن میشه نهایت این سیستم رو برای تولید محتوا توصیه کرد:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 8700 CPU
ThermalRight Le GRAND Macho RT COOLING
ASUS TUF H370-PRO GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 860 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
Cooler Master CM 590 III Case
جمع کل‌ (تومان) --- 17400

اگر بودجه تا 25 تومن افزایش پیدا کنه میشه سیستمی بر اساس AMD Ryzen Threadripper 1950X معرفی کرد.

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اگه توی مشخصات نباشه، لزوما دلیلی بر نداشتنشون نیست. این گزینه ها در اکثرِ مدل‌ها در دسترس هستند.
مودم روترهای پایین رده و رده میانی معمولا از تراشه‌ Broadcom استفاده نمی کنن. باید دنبال مدل‌های معرفی شده در فروم های تخصصی باشید که تایید کرده باشن مدل خاصی از برند مشخص از تراشه های این برند استفاده کرده.

بله، کافیه. ولی اگر سیستم رو از اول خریده بودید، یه 550 وات یا بالاتر رو توصیه می کردیم.

برای برنامه نویسی و Matlab که سیستم های متعارف هم کفایت می کنه، اما اگر کارکردتون با Abaqus حرفه ای هست میشه یه Server دو هسته ای با کارت Quadro برای این نرم افزار در نظر گرفت که می‌تونه راندمانش رو به شدت افزایش بده.

در هر حال با 20 تومن میشه نهایت این سیستم رو برای تولید محتوا توصیه کرد:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 8700 CPU
ThermalRight Le GRAND Macho RT COOLING
ASUS TUF H370-PRO GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 860 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
Cooler Master CM 590 III Case
جمع کل‌ (تومان) --- 17400

اگر بودجه تا 25 تومن افزایش پیدا کنه میشه سیستمی بر اساس AMD Ryzen Threadripper 1950X معرفی کرد.
من هم توی مشخصات دیجیکالا نگاه کردم هم اینجا نداره ویرچوال سرور
https://portforward.com/asus/شما کسی از دوست هاتون نداره ازش بپرسین؟ اختلاف قیمتی نیست با n12

rosoneri9

کاربر سایت
Sep 6, 2012
585
نام
دانیال
سلام،تا بودجه ی 400 تومن می خواستم یه موس گیمینگ بگیرم....نظر خودم روی Logitech G402 Hyperion Fury بود...می خواستم ببینم که توی این رنج گزینه بهتری هم موجود هست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
من هم توی مشخصات دیجیکالا نگاه کردم هم اینجا نداره ویرچوال سرور
https://portforward.com/asus/شما کسی از دوست هاتون نداره ازش بپرسین؟ اختلاف قیمتی نیست با n12
خیر، ولی بازم تاکید می کنم که بعیده چنین گزینه های توی تنظیماتِ مودم نباشه.

ممنونم.
چه مقدار هزینه خواهد داشت؟

25 تومن برای AMD Ryzen Threadripper 1950X
مدلهای سرور هم که ایده‌آلش دو پردازنده ای با کارت Quadro هست که بستگی به انتخاب ها برای هر یک از 35 تومن تا 80 تومن میشه تعیین کرد.

سلام،تا بودجه ی 400 تومن می خواستم یه موس گیمینگ بگیرم....نظر خودم روی Logitech G402 Hyperion Fury بود...می خواستم ببینم که توی این رنج گزینه بهتری هم موجود هست؟

همون مدل انتخاب خوبیه و از معدود مدلهای حرفه ای که در ایران نماینده و پشتیبانی هم داره.

سلام کسی میدونه عینک های مخصوص کامپیوتر gunnar و تو ایران میشه پیدا کرد؟
اگر به تاپیک مربوط نیست حذف کنید پستمو!

من جایی در بازار داخلی ندیدمشون تا به حال. وقتی در بورس کامپیوتر نباشه بعیده که جای دیگه بشه پیدا کرد. مگر این که کسی شخصی آورده باشه و در سایتها بفروشه.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام
من هر وقت پولم جور شد قطعات رفت بالاتر
حالا خرید
Intel Core i7-3770K Quad-Core Processor 3.5 GHz 8 MB Cache LGA 1155
رو پیشنهاد میکنید با قیمت2میلیون
یا ارتقای کلیه قطعات(مین+سی پی یو+رم)
قطعات فعلی رمم32گیگ+گرافیک1080 تی ای+ i5-3470+مینp8z77-v

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
من هر وقت پولم جور شد قطعات رفت بالاتر
حالا خرید
Intel Core i7-3770K Quad-Core Processor 3.5 GHz 8 MB Cache LGA 1155
رو پیشنهاد میکنید با قیمت2میلیون
یا ارتقای کلیه قطعات(مین+سی پی یو+رم)
قطعات فعلی رمم32گیگ+گرافیک1080 تی ای+ i5-3470+مینp8z77-v

ارتقای تمام قطعات اصلی آینده نگرانه‌تر هست و توصیه میشه. حتی با پردازنده ی 3770 هم همین الان با کارت GTX 1080 Ti نخواهید تونست بهترین راندمان رو در تمامِ بازیها بدست بیارید. بنابراین اگر میخواید هزینه کنید اون دو تومن رو بهتره پس انداز کنید و بعدا پردازنده نسل 8 اینتل با مادربرد و رم DDR4 رو بخرید.

• Like
Reactions: m1987

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
اگر خلاف قوانین انجمن نبود، دوباره بفرمایید سوالتون رو، من هم چیزی ندیدم.
من مشخصات سیستمم اینه :
GRAPHIC CARD: AMD RX 580 4GB
RAM 8GB 2400 MHZ DDR4
CPU INTEL CORE I3 8100

توی بازیهایی مثل BATTLEFIELD V و یا GTA V با آخرین تنظیمات گرافیکی و فول اچ دی هیچگونه مشکلی از قبیل گیر یا افت فریم ندارم و با حداثر تنظیمات فریم بالا 85 میگیرم

ولی... بعضی بازی ها مثل RESIDENT EVIL 2 REMAKE با وجود اجرای بازی با فریم بالا مثلا 85 فریم و تنظیمات HIGH وقتی از یه محیطی به یه محیطی دیگر وارد میشم یا در رو باز میکنم و وارد اتاق دیگری میشم بازی یه گیر لحظه ای میکنه که اصطلاح فنیش نمیدونم چیه ولی خیلی رو اعصابه !
در بازی FARCRY NEW DAWN هم این موضوع شدید تره و کلا دوربین رو که میچرخونم گیر شدیدی پیدا میکنه بازم تاکید میکنم این بازی ها رو من با فریم بالا و تنظیمات حداکثری سیستمم اجرا میکنه
حالا میخاستم بدونم که مشکل از کجاست ؟! از سیستم منه ؟ یا کرک بازیها اینطوریه ؟؟ یا کلا بازیها ؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر