مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
قطعات شما همگی بهترین گزینه ها و پیشنهادهای خودم هستن، به جز گرافیک که موقتیه. پاور هم اگه از سری OCPT باشه بهتره. هارد هم می تونه مدل 7200 دور سی گیت باشه با همون رده سرعت.
خیلی ممنون از راهنماییت . فقط من مادبورد سری مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370 GAMING سری E میخواستم که دیگه نیست، به نظرت چه انتخاب دیگه ای دارم ؟

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
سلام
از دوستان آگاه یه سوال داشتم، هارد دیسک SSHD بهتره یا هارد دیسک SSD ؟
من یه لب تاپ میخوام یکی از رفقا برام از اونور بیاره، تو آمازون دارم قیمتا رو میبینم؛ مدل 1 ترابایت هارد SSHD قیمتش ۹۷۰ دلاره، مدلی که 1 ترا هارد HDD به اضافه 128 گیگ SSD داره قیمتش 1100 دلاره.
الان موندم کدوم بهتره؟ قیمت دلار هم...

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سلام
من یه لب تاپ میخوام یکی از رفقا برام از اونور بیاره، تو آمازون دارم قیمتا رو میبینم؛ مدل 1 ترابایت هارد SSHD قیمتش ۹۷۰ دلاره، مدلی که 1 ترا هارد HDD به اضافه 128 گیگ SSD داره قیمتش 1100 دلاره.

SSHD هارد هیبریدی هستن ینی ترکیبی از HDD و SSD به این صورت کرد یـ حافظه کم حجم در حد چند گیگ حافظه ی SSD به صورت کش داخلشون قرار دادن خود هارد به صورت هوشمند عملیات های تکراری رو شناسایی میکنه و توی این حافظه کش ذخیره میکنه تا سرعت عملیات های سنگین افزایش پیدا بقیه فایل توی قسمت سخت هارد ذخیره سازی میشن به طبع قیمت این هاردا از SSD ها خیلی کمتره کلا SSD ها خیلی گرونن اختلاف قیمت رو هم که خودت میبینی ....

• Like
Reactions: Katsura

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
سلام
اره بنظرم منم اصلا سمت هیبریدی نرو . اون مدل ۱۲۸ گیگ ssd رو بگیری راحت ویندوزت رو روش نصب میکنی .وقتی روشنش میکنی بجا ۵ دیقه ۱۰ ثانیه بوت میشه :D

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
SSHD هارد هیبریدی هستن ینی ترکیبی از HDD و SSD به این صورت کرد یـ حافظه کم حجم در حد چند گیگ حافظه ی SSD به صورت کش داخلشون قرار دادن خود هارد به صورت هوشمند عملیات های تکراری رو شناسایی میکنه و توی این حافظه کش ذخیره میکنه تا سرعت عملیات های سنگین افزایش پیدا بقیه فایل توی قسمت سخت هارد ذخیره سازی میشن به طبع قیمت این هاردا از SSD ها خیلی کمتره کلا SSD ها خیلی گرونن اختلاف قیمت رو هم که خودت میبینی ....
Amazon.com: ASUS ROG STRIX Gaming Laptop, GTX 1050 4GB, Intel Core i7, 15.6” IPS-Type FHD Display, 16GB DDR4, 1TB FireCuda SSHD, RGB Keyboard, GL503VD: Computers & Accessories
Amazon.com: ASUS ROG STRIX Gaming Laptop, GTX 1050 4GB, Intel Core i7-7700HQ, 15.6” IPS-Type FHD Display, 16GB DDR4, 128GB SSD + 1TB FireCuda SSHD, RGB Keyboard, GL503VD: Computers & Accessories
این اون لپ تاپه است.
الان من اون 979 دلاریه رو بگیرم، برام درمیاد 4 میلیون و 700.
اون مدل 1163 دلاری درمیاد 5 میلیون و 500
بودجه هم سقفش 5 میلیون تومنه.
این که اون مدل 1T SSHD رو بگیرم و بعد یک هارد اکسترنال 2 ترا بیگرم، از لحاظ مال منطقی تره؛ البته اون مدل 1T SSHD خودش جای اسلات خالی برای SSD داره.

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
دوستان یه هدست 7.1 گیمینگ میخوام لطفا کمک کنین که چه مدلی بگیرم...

ROG STRIX 7.1 ایسوس گرفتم ولی خوشم نیومد به نظرم هدست قدیمیم(RAZER MEGALODON) خیلی بهتر جهت شلیک هارو نشون میداد.

حالا موندم ریزر بگیرم باز یا لاجیتک و....

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی ممنون از راهنماییت . فقط من مادبورد سری مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370 GAMING سری E میخواستم که دیگه نیست، به نظرت چه انتخاب دیگه ای دارم ؟

مدل Z370F مثل همین Z370E هست، فقط وایرلس و USB 3.1 Type C جلوی کیس رو نداره
مدل بالاتر دیگه میشه از سری ROG که ارزونترینش HERO هست.

سلام

اگه مدلی با SSD مجزا بخرید قطعا سرعت بهتری خواهد داشت و توصیه میشه، همین مدل گرونتر یعنی.

دوستان یه هدست 7.1 گیمینگ میخوام لطفا کمک کنین که چه مدلی بگیرم...

ROG STRIX 7.1 ایسوس گرفتم ولی خوشم نیومد به نظرم هدست قدیمیم(RAZER MEGALODON) خیلی بهتر جهت شلیک هارو نشون میداد.

حالا موندم ریزر بگیرم باز یا لاجیتک و....

شما که تجربه ی گیمینگ با این مدلها رو داری بهتر اینه که چن تا مدل رو با توجه به بودجت کاندید کنی و بررسی سایتها و کاربران از کیفیت شبیه سازی صدا یا قدرت در باندهای فرکانسی مختلف رو با جزییات بررسی کنی
هم ایسوس و هم لاجیتک در بازار داخلی مدلهای گیمینگ عالی دارن.

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
قطعات شما همگی بهترین گزینه ها و پیشنهادهای خودم هستن، به جز گرافیک که موقتیه. پاور هم اگه از سری OCPT باشه بهتره. هارد هم می تونه مدل 7200 دور سی گیت باشه با همون رده سرعت.

بله، برای بازیهای قدیمی تا حدی جوابگو هست.
کارتهای گرافیکی نام برده شده اصولا منبع برق مجزا به جز اسلات مادربرد نیاز ندارن، اگر کانکتور برق PCI-E داشته باشن هم بهتره با کابل مستقیم از پاور تغذیه بشن، مبدل هم معمول کار راه اندازه و برای مدلهای کم مصرف و ضعیف نباید مشکلی ایجاد کنه.
ببخشید یه سوال دیگه. توی دفترچه راهنمای مادربرد من ورژن pcie 16 رو gen 1 زده. اگه بخوام کارت گرافیک با درگاه pcie 16 v 2 یا 3 که از طریق مادربرد تغذیه میشن و به برق مجزا احتیاج ندارن . نصب کنم مشکلی از لحاظ تامین برق توسط مادربرد براشون پیش نمیاد؟
بعدش کارایی کارت گرافیک چقدر افت میکنه؟

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
فرشید جان
یک سوال من می تونم خودم با چند تا ویدئو آموزشی تو یوتیوب دیدن، سیستم را اسمبل کنم ؟
سی پی یو اینتل i7-8700K Coffee Lake
رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050TI-4G
پاور گرین 650 وات GP650A-UK
WD Black 2TB 64MB Buffer HDD
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3
Z3 Crystal Tampered Glass RED کیس گرین
کولر مایع کولر مستر MASTERLIQUID ML120L RGB
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370-F GAMING
الان یک مشکلی دارم قطعاتی که میخوام را یکجای بخصوص نداره مجبورم از دو سه جا بگیرم یا تفاوت قیمت بین یک قطعه در دو سایت مختلف زیاده

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید یه سوال دیگه. توی دفترچه راهنمای مادربرد من ورژن pcie 16 رو gen 1 زده. اگه بخوام کارت گرافیک با درگاه pcie 16 v 2 یا 3 که از طریق مادربرد تغذیه میشن و به برق مجزا احتیاج ندارن . نصب کنم مشکلی از لحاظ تامین برق توسط مادربرد براشون پیش نمیاد؟
بعدش کارایی کارت گرافیک چقدر افت میکنه؟

اگه مادربردتون PCI-E 1.1 باشه که با کارتهای گرافیک با استاندارد 2.0 و 3.0 هم کار خواهد کرد، اما از نظر سرعت با اون رابط گلوگاه خواهد بود.

فرشید جان
یک سوال من می تونم خودم با چند تا ویدئو آموزشی تو یوتیوب دیدن، سیستم را اسمبل کنم ؟
سی پی یو اینتل i7-8700K Coffee Lake
رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050TI-4G
پاور گرین 650 وات GP650A-UK
WD Black 2TB 64MB Buffer HDD
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3
Z3 Crystal Tampered Glass RED کیس گرین
کولر مایع کولر مستر MASTERLIQUID ML120L RGB
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370-F GAMING
الان یک مشکلی دارم قطعاتی که میخوام را یکجای بخصوص نداره مجبورم از دو سه جا بگیرم یا تفاوت قیمت بین یک قطعه در دو سایت مختلف زیاده

از چند جا هم قطعات رو گرفتید می تونید بدید یکجا اسمبل کنن.
با ویدیوی اسمبل هم شاید بشه کار رو در اصولش انجام داد، اما ممکنه برخی موارد جزیی هنگام کار نادیده گرفته بشه که در پایان باعث مشکل بشه.

• Like
Reactions: sang and ehsan250

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
اگه مادربردتون PCI-E 1.1 باشه که با کارتهای گرافیک با استاندارد 2.0 و 3.0 هم کار خواهد کرد، اما از نظر سرعت با اون رابط گلوگاه خواهد بود.

از چند جا هم قطعات رو گرفتید می تونید بدید یکجا اسمبل کنن.
با ویدیوی اسمبل هم شاید بشه کار رو در اصولش انجام داد، اما ممکنه برخی موارد جزیی هنگام کار نادیده گرفته بشه که در پایان باعث مشکل بشه.
ممنون. چطور میشه مشکل گلوگاه رو برطرف کرد

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
سلام دوستان قراره pc بخرم در حد 1.5 میلیون فقط کیس
میتونی سیستمی معرفی کنین با این قیمت که هم تراز با ps4 معمولی یا قوی تر باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر