مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
سلام
کسی از دوستان از پاورهای جدید گرین استفاده کرده من اندازه کابل 24 پین مادربورد برام مهمه جایی هم ننوشته که اندازش چقدر هست.از دوستان اگه کسی اظلاع از اندازه های کابلهای این پاور اطلاع داره لطف کنه کمک کنه.
لیون کامپیوتر : GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
درود، دوستان با 350 تومن بهترین کارت کرافیگی گه میشه تهیه کرد چیه؟

کارت گرافیک GT 730 که البته برای بازی مناسب نیست.

دوستان رو سیستم که ssd میندازیم با یه هارد معمولی،ssd رو بزاریم درایو ویندوزش؟
بازی هم رو دایو دیگه که هارد معمولی باشه بریزیم ، اوکیه ؟ یا اگه بازی هم رو ssd اجرا شه تاثیر بهتری میزاره ؟

همونطور که گفته شد SSD فقط برای ویندوز و برنامه های ضروری و پرکاربرد مقل درایورهای سیستمی و ایزارهای گرافیک و صدا و غیره.

با بودجه 3.5 میلیون حداکثر میخواستم این سیستم رو جمع کنم نظرتون چیه بیشتر برای گیم میخوام

Motherboard
MSI B350 TOMAHAWK

CPU
AMD Ryzen 1600

Graphics
MSI RX 480 ARMOR OC 8GB

Ram
Kingston HyperX FURY 8GB 2400Mhz

هارد لازم ندارم خودم دارم درایور هم دارم پاور هم دارم اگه بخوره نخوره پاور مدل GREEN GP650A-UK 80Plus Gold هم میخرم به علاوه خود کیس Green Z2+ Hero

جمعا پرسیدم میشه 3.5 میلیون

دوستان هر کی تجربه داره راهنمایی کنه بیشتر برای گیم میخوام میخوام بهترین سیستم رو ببندم
ممنون

با 3.5 میلیون من ترجیح می دادم پردازنده Core i5 7500 و مادربرد اینتلی مثل B250 رو ببندید که راندمانش در بازی بهتره.

Intel Core i5 7500 CPU
ASUS ROG STRIX B250F GAMING MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF OC 6GB GDDR5 VGA
(ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5)
(MSI RX 480 ARMOR OC 8GB GDDR5)
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3900

این سیستم گیمینگ معمولی واقعا 6 میلیونه ارزشش یا داره گرون میده؟
Untitled.jpg

ارزش داره و فقط یه SSD به شدت کم داره، مدلی مثل SAMSUNG 850 EVO 250GB

قطعات مشکلی ندارن؟
مثلا همخونی نداشته باشن یا از برند کم کیفیتی باشن؟

اون هارد بنفش اون وسط چیکار می کنه دقیقا؟!
هارد پی سی مدل Seagate Barracuda Compute 7200RPM فقط توصیه میشه، لطفا به جزییات دقت کنید.

سلام
کسی از دوستان از پاورهای جدید گرین استفاده کرده من اندازه کابل 24 پین مادربورد برام مهمه جایی هم ننوشته که اندازش چقدر هست.از دوستان اگه کسی اظلاع از اندازه های کابلهای این پاور اطلاع داره لطف کنه کمک کنه.
لیون کامپیوتر : GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

در سایت خود گرین مشخصات کاملتر هست، اندازه ی کابل 24 پین هم 56 سانته.

Green GP850B-OC_Plus Power

246813579

کاربر سایت
Jan 28, 2012
36
سیستم خوبی هست.فقط الان بعیده بتونی 480 پیدا کنی!!!
پاور شما چه الان مدلی هست؟ با این کارت گرافیک و پردازنده حتما سعی کن 600 به بالا باشه
ram هم حتما 16 گیگ بردار.چون بعضی بازی ها برای بالاترین کیفیت رم 16 نیاز دارن و اینده نگرانه هم هست
16 گیگ بودجه من نمیرسه حداکثر با چهار گیگی که الان دارم بتونم 12 گیگ بزارم
جای دیگه من پرسیدم میگن رایزن برای بازی های امروز زیاد مناسب نیست عقب تره از اینتل هست ولی با اپدیت هایی که میشه این مشکل تا حد زیاد رفع میشه نظرتون چیه ؟؟؟

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
کارت گرافیک GT 730 که البته برای بازی مناسب نیست.

همونطور که گفته شد SSD فقط برای ویندوز و برنامه های ضروری و پرکاربرد مقل درایورهای سیستمی و ایزارهای گرافیک و صدا و غیره.

با 3.5 میلیون من ترجیح می دادم پردازنده Core i5 7500 و مادربرد اینتلی مثل B250 رو ببندید که راندمانش در بازی بهتره.

Intel Core i5 7500 CPU
ASUS ROG STRIX B250F GAMING MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF OC 6GB GDDR5 VGA
(ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5)
(MSI RX 480 ARMOR OC 8GB GDDR5)
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3900

ارزش داره و فقط یه SSD به شدت کم داره، مدلی مثل SAMSUNG 850 EVO 250GB

اون هارد بنفش اون وسط چیکار می کنه دقیقا؟!
هارد پی سی مدل Seagate Barracuda Compute 7200RPM فقط توصیه میشه، لطفا به جزییات دقت کنید.

در سایت خود گرین مشخصات کاملتر هست، اندازه ی کابل 24 پین هم 56 سانته.

Green GP850B-OC_Plus Power
من فکر می کردم با 6 تومن 1080 میشه بست ):

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
16 گیگ بودجه من نمیرسه حداکثر با چهار گیگی که الان دارم بتونم 12 گیگ بزارم
جای دیگه من پرسیدم میگن رایزن برای بازی های امروز زیاد مناسب نیست عقب تره از اینتل هست ولی با اپدیت هایی که میشه این مشکل تا حد زیاد رفع میشه نظرتون چیه ؟؟؟

نمی تونید؛ ماجولها باید یکسان و هم ظرفیت باشن تا بهینه کار کنن، یا 8 یا 16 !
در مورد رایزن هم وعده زیاد داده شده که تا حدی هم عمل شده، اما هنوز هم برتری وجود نداره که بخوایم به جای Core i5 پیشنهاد بدیم.

من فکر می کردم با 6 تومن 1080 میشه بست ):

میشه، اگر آفرها و افت قیمتهای این کارتها بیشتر بشه، فعلا که بر عکسه و قیمتها در حال افزایشه.

دوستان یه مانیتور میخوام که مناسب برای PS4 و PC باشه

SAMSUNG S24D595H Plus با دوتا ورودی HDMI گزینه ی خوبی برای هر دو هست.
از اونجا که در کنسول معمولی فقط از رزولوشن 1080p پشتیبانی میشه، انتخاب مدلهای با نمایشگر 2K یا 4K برای کنسول نمی تونه مناسب باشه، مگر مدلهای جدید کنسول و البته پی سی های خیلی قوی.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,547
SAMSUNG S24D595H Plus با دوتا ورودی HDMI گزینه ی خوبی برای هر دو هست.
از اونجا که در کنسول معمولی فقط از رزولوشن 1080p پشتیبانی میشه، انتخاب مدلهای با نمایشگر 2K یا 4K برای کنسول نمی تونه مناسب باشه، مگر مدلهای جدید کنسول و البته پی سی های خیلی قوی.
1 2 مورد هم 2k و 4k میشه معرفی کنید

mehdi.ch.52.mc

کاربر سایت
Jul 1, 2017
1
سلام دوستان
من بودجه ي 5.150 تومن براي كيس دارم
ميخوام گيم هاي روز رو بدون مشكل و با كيفيت مكس اجرا كنه ( كارت گرافيك ١٠٧٠ مدنظرمه )
و همچنين پردازش هاي سنگين انجام ميدم و رندر و بازي سازي و... و بايد spu خيلي قوي باشه
ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد؟
ان روهم اضافه كنم كه هارد و درايور نوري رو توي ليست نيارين
كيس هم ٢٢٠ هزارتومن كافيه براش بزارين

خودم اين مد نظرم هست
97a4dafcb1fcf6143e0abdd7836c45a9.png

Sent from my iPad using Tapatalk

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
دوستان این سیستم برای کارهای ساده مثل وب گردی و افیس و کمی solidworks و البته بازی ها روی کیفیت medium چطوره ؟
هارد و پاور گرین 430 دارم
1.jpg

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
سلام.
نظرتون راجع به این سیستم چیه؟ برای 1080با تنظیمات Medium-High
VGA:MSI GTX1060 ARMOR 2X 6GB
CPU:i3-7100
Motherboard:MSI B250M MORTAR
RAM:Gskill RIPJAW 2*4GB 2400MHZ
HDD:WD Blue 1TB
Power: GREEN GP530A
Case:GREEN Z+Grand
جمع: 2900

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
دوستان یه سی پی یو intel i7-4790k . 4.00 Gh داشتم که خیلی هم گرون خریده بودم اما تو کمتر از 1 سال بدون هیچ دلیل خاصی سوخته و سیستم هی هنگ میکنه و صفحه آبی میده.

خلاصه حالم از سی پی یوهای اینتل بهم خورد. میخوام یه سی پی یو با همین قدرت اما Amd بخرم اما نمیدونم چه مدلی خوبه. لطفا راهنمایی کنید بدجوری حالمو گرفته این سی پی یو سوخته اینتل.

نمیخوام زیاد هزینه کنم یه چیزی باشه در حد همین سی پی یو قبلیم حتی ضعیف تر هم باشه ایراد نداره.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
1 2 مورد هم 2k و 4k میشه معرفی کنید

مدل و 2K و 4K دیگه برا کنسول مناسب نیست، مگر برای PS4 Pro یا XBOX One X
تازه برای اونها هم بهتره TV با نمایشگر 4K و HDR خریداری بشه

برای پی سی مدلهای 2K و 4K:

• - ASUS ROG SWIFT PG278Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون و ۲۰٠ هزار تومان قیمت دارد.
  • - ASUS ROG SWIFT PG279Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزی IPS (تا ۱۶۵ هرتز با اورکلاک) و تراشه‌ی G-Sync انویدیا که حدود سه میلیون و ۵۰٠ هزار تومان قیمت دارد.
  • ROG Swift PG348Q در ابعاد ۳۴ اینچ در رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰، از قابلیت G-Sync هم برخوردار است با 5400

سلام دوستان
من بودجه ي 5.150 تومن براي كيس دارم
ميخوام گيم هاي روز رو بدون مشكل و با كيفيت مكس اجرا كنه ( كارت گرافيك ١٠٧٠ مدنظرمه )
و همچنين پردازش هاي سنگين انجام ميدم و رندر و بازي سازي و... و بايد spu خيلي قوي باشه
ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد؟
ان روهم اضافه كنم كه هارد و درايور نوري رو توي ليست نيارين
كيس هم ٢٢٠ هزارتومن كافيه براش بزارين

خودم اين مد نظرم هست
97a4dafcb1fcf6143e0abdd7836c45a9.png

Sent from my iPad using Tapatalk

برای بازی که عالیه، ولی برای رندر بهترین مدل نیست، چون پردازنده ی بالاتر از سری 6850«/6900K هم میشه برداشت که چند میلیون گرونتر درمیان بسته به هسته های پردازنده و مادربرد X99 هم لازم دارن.
کیس و پاور هم خوبن.

دوستان این سیستم برای کارهای ساده مثل وب گردی و افیس و کمی solidworks و البته بازی ها روی کیفیت medium چطوره ؟
هارد و پاور گرین 430 دارم
1.jpg

برای وبگردی خوبه، برای بازی پردازنده بسیار ضعیفه و مشکل ایجاد می کنه
برای برنامه های محاسباتی و طراحی مثلSolid Works که اصلا مناسب نیست.

توصیه میشه پردازنده رو حداقل Core i5 7400 بردارید که حدود 650 تومن هست. مادربرد هم ساپورتش رو داشته باشه یا از سری B250 باشه.

سلام.
نظرتون راجع به این سیستم چیه؟ برای 1080با تنظیمات Medium-High
VGA:MSI GTX1060 ARMOR 2X 6GB
CPU:i3-7100
Motherboard:MSI B250M MORTAR
RAM:Gskill RIPJAW 2*4GB 2400MHZ
HDD:WD Blue 1TB
Power: GREEN GP530A
Case:GREEN Z+Grand
جمع: 2900

برای خواسته ی شما خیلی خوبه و برای این بودجه بهترین انتخابه.

دوستان یه سی پی یو intel i7-4790k . 4.00 Gh داشتم که خیلی هم گرون خریده بودم اما تو کمتر از 1 سال بدون هیچ دلیل خاصی سوخته و سیستم هی هنگ میکنه و صفحه آبی میده.

خلاصه حالم از سی پی یوهای اینتل بهم خورد. میخوام یه سی پی یو با همین قدرت اما Amd بخرم اما نمیدونم چه مدلی خوبه. لطفا راهنمایی کنید بدجوری حالمو گرفته این سی پی یو سوخته اینتل.

نمیخوام زیاد هزینه کنم یه چیزی باشه در حد همین سی پی یو قبلیم حتی ضعیف تر هم باشه ایراد نداره.

شما حالا از کجا می دونی سوخته؟! پردازنده ی سوخته که تصویر نمیده، شما می گی BSOD می گیری فقط که اینا کاملا مجهول هستن و باید بیشتر بررسی بشن. به نظرم کلا تصور شما از مشکلی که داری اشتباهه و جای دیگه هست.

از AMD فقط پردازنده های جدید Ryzen 7 1700 با بالا می تونن همرده ی پردازنده ی شما باشن که باید مادربرد و رم رو هم در کنارش عوض کنی.

توصیه میشه مشکل واقعی سیستم رو پیدا کنید به جای گیر دادن به کیفیت پردازنده‌های اینتل!

آخرین ویرایش:

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
شما حالا از کجا می دونی سوخته؟! پردازنده ی سوخته که تصویر نمیده، شما می گی BSOD می گیری فقط که اینا کاملا مجهول هستن و باید بیشتر بررسی بشن. به نظرم کلا تصور شما از مشکلی که داری اشتباهه و جای دیگه هست.

از AMD فقط پردازنده های جدید Ryzen 7 1700 با بالا می تونن همرده ی پردازنده ی شما باشن که باید مادربرد و رم رو هم در کنارش عوض کنی.

توصیه میشه مشکل واقعی سیستم رو پیدا کنید به جای گیر دادن به کیفیت پردازنده‌های اینتل!

ممنون اما تمام قطعات از جمله مادربرد - پاور - هارد - رم تعویض شد اما مشکل همچنان پابرجاست. چندین بار ویندوز جدید روی هارد جدید ریخته شد با مادربرد و پاور و رم و هارد جدید اما بازم BSOD های مکرر میگیرم و به همین دلیل 99% دلیلش باید CPU باشه چون چیزی به غیر از CPU نموده.

راستی مادربرد جدیدی که گرفتم سری Z 87 برند MSI هست. این با سی پی یو intel i7-4790k همخونی داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
ممنون اما تمام قطعات از جمله مادربرد - پاور - هارد - رم تعویض شد اما مشکل همچنان پابرجاست. چندین بار ویندوز جدید روی هارد جدید ریخته شد با مادربرد و پاور و رم و هارد جدید اما بازم BSOD های مکرر میگیرم و به همین دلیل 99% دلیلش باید CPU باشه چون چیزی به غیر از CPU نموده.

راستی مادربرد جدیدی که گرفتم سری Z 87 برند MSI هست. این با سی پی یو intel i7-4790k همخونی داره؟

Z87 هم با 4970K کار می کنه، فقط باید بایوسش آپدیت شده باشه برای پردازنده های نسل هسول.
ممکنه پردازنده یا IHS ش مشکلی حرارتی داشته باشه، باید دمای کاری و کارکرد خنک کننده ی CPU رو هم بررسی کنید.

• Like
Reactions: SILICON POWER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر