مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirbkt

کاربر سایت
Sep 6, 2013
50
سلام
میخوام یه سیستم گیمینگ برای داداش کوچیکترم ببندم میخوام بتونه رو 1080p حداقل 60 فریم بده با یه قیمت خوب (قطعات رو از امریکا میخرم )
کارت گرافیک بین (6یاgtx 1060 (3 کدومش ارزش خرید بیشتر داره (rx نمیدونم چرا به طرز عجیبی شده 700 دلار:| )
cpu هم دلم میخواست ryzen بخرم چون درسته فریم کمتر میده اما تو کارای گرافیکی و استریم بهتره فک کنم اما از اون ور هم intel optane هست که میتونه خیلی رو حافظه تاثیر بزاره و دیگه نمیخواد ssd بخرم
یه cpu متناسب با کارت گرافیک بین این 2 برند هر کدوم که فکر میکنید ارزش خرید بیشتر داره
بقیه قطعات هم دیگه متناسب باشه با همینا فقط اگه cpu اینتل انتخاب کردین ssd نزارین optane میگیرم
NZXT S340 کیس مناسبیه؟ قیمتش خوبه خیلی هم خشگله
سری بعدی کارت گرافیکا تا ماه بعدی معرفی میشه به نظرتون یا ارزش داره صبر کنم؟
ممنون

آخرین ویرایش:

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
سلام آقا فرشید یه سیستم تا 4 میلیون برای رندر و کارهای گرافیکی مثل ویرایش فیلمهای سنگین فورکا میخوام . ( این سیستم شامل مانیتور هم بشه ) .
متشکرم .

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
سلام خدمت آقا فرشید.
شرمنده باز مزاحم میشم. سیستم فعلی بنده این هست :
cpu : amd fx 8350
ram : 2x4 gskill ddr3 1600
board : msi 970a-g43
power : 600watt greeen
کارت گرافیکم msi 7950 twin frozer 2 بودش که متاسفانه چیپست های رمش سوخته ! حالا سوال من اینه که اگه کارت گرافیک gtx1070 بخرم میتونم از تمام توانش استفاده کنم ؟ (با توجه به اینکه مادربورد هم فکر کنمpci e 2 هستش )این سیستمم برای بازی ها جواب میده ؟ قطعات دیگم مشکل نداشته که کارت گرافیکم سوخته ؟ کارت جدیدم رو نسوزونه ؟
ممنون

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام به همگی، وقت شما بخیر، خسته نباشید! :D
دوستان، یک سیستم مناسب در حدِ 5 میلیون تومن، برای تدوین و رندر بهم پیشنهاد کنید.
فقط خواهشا علایق شخصی خودتون رو دخیل نکنید! :D:D:D سخت افزاری که واقعا می تونه خوب عمل کنه رو پیشنهاد بدید، مرسی!:D:D:D
پیشاپیش دست همتون درد نکنه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود
سیستم میخواستم برا گیم و کار ها و برنامه های سنگین ( بیشتر برا گیم)
بودجه هم 2500 تا 3 تومن (فقط مانیتور و هارد رو خودم دارم شما بیزحمت با این بودجه قطعات داخلی کیس رو به من معرفی کنید)

Intel Core i5 7500 CPU
ASUS PRIME B250-PRO MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
(MSI GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5)
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3050

سلام. یه کارت گرافیک معقول تو رنج ۲۰۰ تومن (یه کم بالا پایین) چی پیشنهاد میدین؟

با این پول باید پایین ترین مدلها رو گرفت که فقط برای پخش فیلم مناسب هستن، مدلی مثل GT710 یا GT 720.

اقا فرشید یه کارت گرافیک msi gaming gtx 770 2g دستم مونده با گارانتی یه جا سوال کردم گفتن با گارانتی باشه بین 550 تا 600 میخرن اگه گارنتی نداشته باشه میاد زیر 500 چند جا بردم بفروشم اما متاسفانه بز خری میکردن این کارتو چند بدم ضرر نکردم ؟ و به کی بفروشم بهتره والا این مغازه دارها فقط یاد گرفتن جنس هاشون بندازن با قیمت بالا اما این کارت که حتی من بنچمارکها دیدم از 1050 ti هم بهتر عمل کرده رو یه قیمت های مسخره میگن که واقعا میمونی چی بگی به طرف

هم 600 تا 650 منصفانه هست برای گارانتی دارش، فروشندگان دست دوم بازار هم که طبیعیه زیر قیمت بخرن.

سلام
از دوستان كسي تجربه استفاده از كيس green +viper رو داشته؟اخه نسبت به قيمن امكانات خيلي خوبي هم داره فقط نگرانيم از كيفيت ساخت كيسه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

X3 Viper کیفیت بالایی داره، نگران نباشید.

سلام
میخوام یه سیستم گیمینگ برای داداش کوچیکترم ببندم میخوام بتونه رو 1080p حداقل 60 فریم بده با یه قیمت خوب (قطعات رو از امریکا میخرم )
کارت گرافیک بین (6یاgtx 1060 (3 کدومش ارزش خرید بیشتر داره (rx نمیدونم چرا به طرز عجیبی شده 700 دلار:| )
cpu هم دلم میخواست ryzen بخرم چون درسته فریم کمتر میده اما تو کارای گرافیکی و استریم بهتره فک کنم اما از اون ور هم intel optane هست که میتونه خیلی رو حافظه تاثیر بزاره و دیگه نمیخواد ssd بخرم
یه cpu متناسب با کارت گرافیک بین این 2 برند هر کدوم که فکر میکنید ارزش خرید بیشتر داره
بقیه قطعات هم دیگه متناسب باشه با همینا فقط اگه cpu اینتل انتخاب کردین ssd نزارین optane میگیرم
NZXT S340 کیس مناسبیه؟ قیمتش خوبه خیلی هم خشگله
سری بعدی کارت گرافیکا تا ماه بعدی معرفی میشه به نظرتون یا ارزش داره صبر کنم؟
ممنون

سری RX گرون شده بخاطر BitCoin Mining که تبش دوباره بالا گرفته.

برای 1080 و 60 فریم قطعات بالاتری نیازه:

Intel Core i5 7600 CPU
ASUS ROG STRIX B250F GAMING MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4100

ماجولهای Intel Optane رو هم ظاهرا فقط مادربردهای Z270 و X299 و مدلهای حرفه ای فقط با پردازنده های سری 7 و بالاتر پشتیبانی می کنن. بنابراین مادربردی از Z270 انتخاب کنید تا بشه اون رو هم استفاده کرد.

در ضمن Optane جایگزین خیلی بهتری نسبت به SSD نسل جدید نیست و با اینکه می تونه سرعت HDD رو خیلی بهتر کنه ولی سرعتی به اندازه ی یک SSD NVMe جدید در تمام کارها نخواهد داشت. اگر قصد خرید دارید مدل 32 گیگی بهتر هست.

سلام آقا فرشید یه سیستم تا 4 میلیون برای رندر و کارهای گرافیکی مثل ویرایش فیلمهای سنگین فورکا میخوام . ( این سیستم شامل مانیتور هم بشه ) .
متشکرم .

Intel Core i5 7600 CPU
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
MONITOR: SAMSUNG S25D595H
جمع کل‌ (تومان) --- 3900

سلام خدمت آقا فرشید.
شرمنده باز مزاحم میشم. سیستم فعلی بنده این هست :
cpu : amd fx 8350
ram : 2x4 gskill ddr3 1600
board : msi 970a-g43
power : 600watt greeen
کارت گرافیکم msi 7950 twin frozer 2 بودش که متاسفانه چیپست های رمش سوخته ! حالا سوال من اینه که اگه کارت گرافیک gtx1070 بخرم میتونم از تمام توانش استفاده کنم ؟ (با توجه به اینکه مادربورد هم فکر کنمpci e 2 هستش )این سیستمم برای بازی ها جواب میده ؟ قطعات دیگم مشکل نداشته که کارت گرافیکم سوخته ؟ کارت جدیدم رو نسوزونه ؟
ممنون

نه متاسفانه، با 1070 بسته به بازی از 30 تا 50 درصد راندمان رو در بازیها از دست خواهید داد. پردازنده، مادربرد و رم رو باید ارتقا بدید.
گرافیک شما بعد از این همه سال خودش مستعد خرابی بود، مخصوصا کارتی از این سری که هم حرارت و هم تلفات زیادی داشت.
پاروتون اگه معیوب نشده باشه با همین کارت 1070 هم مشکلی نخواهد داشت.

سلام به همگی، وقت شما بخیر، خسته نباشید! :D
دوستان، یک سیستم مناسب در حدِ 5 میلیون تومن، برای تدوین و رندر بهم پیشنهاد کنید.
فقط خواهشا علایق شخصی خودتون رو دخیل نکنید! :D:D:D سخت افزاری که واقعا می تونه خوب عمل کنه رو پیشنهاد بدید، مرسی!:D:D:D

پیشاپیش دست همتون درد نکنه.

Intel Core i7 7700K CPU
Thermalright Le GRAND Macho RT COOLING
ASUS Z270-K MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1050 Ti OC 4GB VGA
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4900

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید شما گفتی کارتgaming 770 با گارانتی 600 تا 650 شما جایی میشناسی من اینو بهشون بفروشم والا من پیر شدم اینقدر بردم اینور اونور که قیمت های مسخره خنده داری میدادن واقعا هیچ سر رشته ای از سخت افزار ندارن هر جا بردم طرف بز خری میخواسته برداره کارتم خدایش کارت ضعیفی نیست که بگم رو اون حساب این قیمتو میدن لطفا یه جا معرفی کنید ممنون

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
نه متاسفانه، با 1070 بسته به بازی از 30 تا 50 درصد راندمان رو در بازیها از دست خواهید داد. پردازنده، مادربرد و رم رو باید ارتقا بدید.
گرافیک شما بعد از این همه سال خودش مستعد خرابی بود، مخصوصا کارتی از این سری که هم حرارت و هم تلفات زیادی داشت.
پاروتون اگه معیوب نشده باشه با همین کارت 1070 هم مشکلی نخواهد داشت.
با بودجه 3-4 میلیون چه کیس ای پیشنهاد میدین ؟
قطعاتی که دارم :
power - odd-ssd

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اقا فرشید شما گفتی کارتgaming 770 با گارانتی 600 تا 650 شما جایی میشناسی من اینو بهشون بفروشم والا من پیر شدم اینقدر بردم اینور اونور که قیمت های مسخره خنده داری میدادن واقعا هیچ سر رشته ای از سخت افزار ندارن هر جا بردم طرف بز خری میخواسته برداره کارتم خدایش کارت ضعیفی نیست که بگم رو اون حساب این قیمتو میدن لطفا یه جا معرفی کنید ممنون

دوست عزیز، بهترین راه اینه که توی بازارچه ی سایت یا سایت های سخت افزاری معروف کارت رو قرار بدید تا با قیمت مناسب فروش بره.

با بودجه 3-4 میلیون چه کیس ای پیشنهاد میدین ؟
قطعاتی که دارم :
power - odd-ssd

Intel Core i5 7600 CPU
ASUS Expedition GTX 1060 OC 6GB GDDR5 VGA
GREEN X2 Case

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
291
سلام دوستای عزیز به راهنماییتون نیاز دارم . من در حال حاضر رمم gskill trident x 2*4gb ddr3 2400mh cl10 ئه . مین بوردم giga z97-d3h . قصد دارم دو تا ماژول ۴ گیگ دیگه اصاف کنم ولی هرچقدر گشتم نتونستم از رم خودم پیدا کنم . در نهایت سوالی که دارم اینه که پیشنهاد شما چیه ؟ Adata xpg v2 ddr3 2400mh cl11 و Adata xpg v3 ddr3 2400mh cl11 و gakill ripjaws x 2*4gb 2400 ddr3 cl 11 گزینه هامه . خواستم ببینم استفاده از ماژولایی با لیتنسی متفاوت هرچند با اختلاف ناچیز ، ممکنه مشکل ساز باشه ؟ بی زحمت پیشنهاد دیگه ای اگه دارین بدین . احتمالا سال بعد یه سیستم تکونی اساسی میکنم ولی فعلا فقط احساس نیاز به ارتقای رم دارم .

سیستمم اینه اگه نیازه

Main : gigabyte z97-D3H

Vga: gigabyte gtx970 g1

Cpu : core i5 4690

قصد اور کلاک رمم ندارم . رم خودمو نهایت چند ور میدارن ؟ اگه بصرفه بفروشم یه ۱۶ گیگ ۲ کانال بگیرم . اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم . Ssd هم ندارم . به نظرتون هزینه کنم واسه SSD جای رم بهتره ؟ خلاصه منِ جاهلو راهنمایی کنید ممنون میشم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستای عزیز به راهنماییتون نیاز دارم . من در حال حاضر رمم gskill trident x 2*4gb ddr3 2400mh cl10 ئه . مین بوردم giga z97-d3h . قصد دارم دو تا ماژول ۴ گیگ دیگه اصاف کنم ولی هرچقدر گشتم نتونستم از رم خودم پیدا کنم . در نهایت سوالی که دارم اینه که پیشنهاد شما چیه ؟ Adata xpg v2 ddr3 2400mh cl11 و Adata xpg v3 ddr3 2400mh cl11 و gakill ripjaws x 2*4gb 2400 ddr3 cl 11 گزینه هامه . خواستم ببینم استفاده از ماژولایی با لیتنسی متفاوت هرچند با اختلاف ناچیز ، ممکنه مشکل ساز باشه ؟ بی زحمت پیشنهاد دیگه ای اگه دارین بدین . احتمالا سال بعد یه سیستم تکونی اساسی میکنم ولی فعلا فقط احساس نیاز به ارتقای رم دارم .

سیستمم اینه اگه نیازه

Main : gigabyte z97-D3H

Vga: gigabyte gtx970 g1

Cpu : core i5 4690

قصد اور کلاک رمم ندارم . رم خودمو نهایت چند ور میدارن ؟ اگه بصرفه بفروشم یه ۱۶ گیگ ۲ کانال بگیرم . اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم . Ssd هم ندارم . به نظرتون هزینه کنم واسه SSD جای رم بهتره ؟ خلاصه منِ جاهلو راهنمایی کنید ممنون میشم

ظاهرا شما هنوز خودت مطمئن نیستی که به رم نیاز داری یا SSD، علتی رو هم که فکر می کنی باعث ایجاد این نیاز شده بیان نکردی، پس ما هم نمی تونیم بگیم به کدومش واقعا بیشتر نیاز داری

در مورد رم بهترین کار اینه که رمهای خودت رو بفروشی و یه بسته ی 16 گیگی (دو ماجول 8 گیگی) بخری. برای SSD هم بله، سیستم شما با SSD خیلی سریعتر میشه و یه 120 گیگی SAMSUNG 850 EVO انتخاب مناسبیه.

• Like
Reactions: msbazicenter

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
291
ظاهرا شما هنوز خودت مطمئن نیستی که به رم نیاز داری یا SSD، علتی رو هم که فکر می کنی باعث ایجاد این نیاز شده بیان نکردی، پس ما هم نمی تونیم بگیم به کدومش واقعا بیشتر نیاز داری

در مورد رم بهترین کار اینه که رمهای خودت رو بفروشی و یه بسته ی 16 گیگی (دو ماجول 8 گیگی) بخری. برای SSD هم بله، سیستم شما با SSD خیلی سریعتر میشه و یه 120 گیگی SAMSUNG 850 EVO انتخاب مناسبیه.
شما درست میگید توضیحم ناقص بود . در اینکه جفتشم لازمه شکی نیست . ولی الان سوالی که دارم اینه که کدومش تو اجرای بازی و کاهش استاتر و فریز تاثیرش معنی دار تره ؟
تو آینده که قطعا جفتشم تهیه میکنم . فقط خواستم از تجربه و دانش دوستان استفاده کنم ببینم با کدوم سناریو در حال حاضر بهره وری سیستم متوسطم بهبود پیدا میکنه .

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
دوستان این مودمهای زاکسل ( مدل 1202 ) هک شده و دیگه کار نمیکنه . بهم گفتن ببر نمایندگی آپدیتش کنن تا درست بشه
میخوام ببینم یه مودم دیگه بخرم بهتره یا ببرمش نمایندگی ( تفاوت هزینش )
اگه خواستم بخرم چه مدلی بخرم . فقط برای دانلود استفاده میکنم .

آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام میخاستم بدونم بین مانیتور ال جی24 mp59g که گیمینگ هم هست و مانیتور ایسوس mx239h کدوم کیفیت تصویر بهتری داره و برای بازی وفیلم کدوم بهتره با توجه به اینکه هر دو ips هستند من کیفیت تصویر برام خیلی مهمه

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
سلام میخاستم بدونم بین مانیتور ال جی24 mp59g که گیمینگ هم هست و مانیتور ایسوس mx239h کدوم کیفیت تصویر بهتری داره و برای بازی وفیلم کدوم بهتره با توجه به اینکه هر دو ips هستند من کیفیت تصویر برام خیلی مهمه

من 24 mp59g دارم راضی ام فریسینک هم هست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
شما درست میگید توضیحم ناقص بود . در اینکه جفتشم لازمه شکی نیست . ولی الان سوالی که دارم اینه که کدومش تو اجرای بازی و کاهش استاتر و فریز تاثیرش معنی دار تره ؟
تو آینده که قطعا جفتشم تهیه میکنم . فقط خواستم از تجربه و دانش دوستان استفاده کنم ببینم با کدوم سناریو در حال حاضر بهره وری سیستم متوسطم بهبود پیدا میکنه .

هر دو تا موثر هستن، ولی ممکنه در یه بازی RAM تاثیرگذارتر باشه و در بازی دیگه ای SSD، پس فشار نیارید که قطعا یکی رو بهتون توصیه کنم بخرید، هر دو تا همه هستن!
راندمان کلی سیستم شما خارج از بازی با SSD و نصب ویندوز روی اون بسیار بهتر میشه.

دوستان این مودمهای زاکسل ( مدل 1202 ) هک شده و دیگه کار نمیکنه . بهم گفتن ببر نمایندگی آپدیتش کنن تا درست بشه
میخوام ببینم یه مودم دیگه بخرم بهتره یا ببرمش نمایندگی ( تفاوت هزینش )
اگه خواستم بخرم چه مدلی بخرم . فقط برای دانلود استفاده میکنم .

یعنی چی هک شده دوست عزیز؟
مودمها همیشه باگهای میان افزاری داشتن و دارن، اما دلیل نمیشه که از کار بیوفتن به خاطر یک باگ.

هر دو تا خوبن، ولی مدل LG مخصوص بازی بهینه شده و مدل ایسوس برای فیلم و طراحی بهتر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر