مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

erfan666

کاربر سایت
Nov 1, 2006
142
نام
نامعلوم
سلام دوستان . می خواستم بدونم ایا cpu تاثیری در کارکرد بازی داره یا نه ؟؟؟؟؟
تاثیر داره ولی نه به اندازه ی کارت گرافیک !
شاید دلیلش اینه که هنوز بازیها با پردازنده های چند هسته ایی بهینه(مَچ) نشدند!

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
گرافیک رو نمیشه 9800 gtx برداشت تو رایان صبا زده 320 یا 380 تومن درست یادم نیست pny بود
بعد این سیستمی که پیشنهاد دادین sli داره دیگه و یکم گرون شد والا میخواست سر جمع با کیس حداکثر 1 تومن بشه

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
من امروز رفتم و قطعاتم رو از بازار گرفتم!!
قیمت قطعات رو میذارم که هم یه کمکی به دیگران باشه برای خرید :
M/B----ASUS p5kc ............142,000t(سه سال گارانتی)
CPU---INTEL E8200 ..........168,000t(یک سال گارانتی)
RAM---CORSAIR 2gig dhx cL4.....80,000t(گارانتی مادام العمر)
VGA---9600GT 512mb GAINward.......205,000t(دو سال گارانتی تعویض!!!)
Power---ACBell 660W.......50,000t (دو سال گارانتی)
یه فن خنک کننده هم 5000 تومن
یه توضیحات بدم:
1.یه چیزی رو همین اول بگم که این قیمت ها رو هیج جا نمی تونید پیدا کنید؛(به خصوص قیمت رم و مین)فروشنده خیلی باهام راه اومد,بازار رو ریخته بودیم به هم!!!!
2.یه نوع بالاتر هم کارت گافیک هم بود که اور شده بود و گفت که خودت هم می تونی اور کنی من هم ترجیح دادم که خودم اور بکنم!!
3.کیس هم همون قدیمی رو دارم ,فقط یه فن گنده به درش انداختم (تا ساعت 1 نصفه شب کیس رو دلر کاری کردم:biggrin1:)
4. رم هم به سفارش بیشتر بازاری ها که میگفتن CORSAIRبهترین رم هستش ,گرفتم. می خواستم پاور گرین بگیرم ولی چون همه قطعات رو از 1 جا گرفتم و گرینشون تموم شده بود ,مدل مشابه رو گرفتم.
5.می خواستم بدونم به غیر از 3D MaRKبرنامه دیگری برای تست قطعات هست یا نه(که بدونم قطعات چه جوریان)توی 3DMark06 نمرم شد 10042 خوبه؟؟

آخرین ویرایش:

M4

کاربر سایت
Apr 18, 2008
408
نام
Unknown
100042
یه 0 اضافی گذاشتی:eek:
سیستمت خوبه مبارک باشه ولی حتما کیس را عوض کن منم تو فکر تعویض سیستم (1 تا بودجه)یا اینکه خرید ps3 هستم!توش موندم؟!(چه کنم؟)

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
یه 0 اضافی گذاشتی:eek:
سیستمت خوبه مبارک باشه ولی حتما کیس را عوض کن منم تو فکر تعویض سیستم (1 تا بودجه)یا اینکه خرید ps3 هستم!توش موندم؟!(چه کنم؟)
ممنون درستش کردم;) ولی اگه این اسکور بود چی میشد!!!:cool:
یه ذره با کیس به مشکل بر خوردم ولی فعلا سر می کنم تا بودجش جور بشه یه حال اساسی بهش بدم
اولا بگم که جاش اینجا نیست ولی به نطر من باید شرایط خودت رو برای خرید Ps3 یا ارتقاء سیستم در نظر بگیری , ببینی با کدوم راحت تری!! من خودم کسی بودم که شبا از کلوب منو جمع می کردن:blushing: اولاش که 10 تومن می دادم و یه ربع میکرو بازی می کردم بعدش هم که سگا و سونی و اوج کار PS2
ولی از وقتی که PCاومد دیگه بیشتر وقتم رو توی خونه پای اون بودم!!گفتم برم Ps2 بگیرم از کنسول عقب نمونم،10,15 تا بازی شاخش رو تموم کردم ولی میدونی برای چی اونو فروختم؟؟
چون تلویزیون جدا برای بازی نداشتم و برای نیم ساعت بازی کردن 1 ساعت کل کل می کردم؛به مانیتور هم زدم ولی اونقدر بهم حال نداد بهم؛زیاد هم جالب نمیشه(باور کن!!) در ضمن هر کدوم هم بازی هاش یه سری سبک های جداگانه داره مثلا اگه استراتژی خیلی بازی می کنی نمی تونی با دسته اینکارو بکنی حتی اکشن هم با دسته خوب نمیشه.
به نطر من اگه شرایط محیطیت ردیفه و پولت از پارو بالا میره می تونی با بازی های گرونش سر کنی
PS3 بهترین انتخابه ولی اگه اینطوری نیست(که به احتمال زیاد هم نیست;))
برو تو کار کلیک و شلیک:love:

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
گرافیک رو نمیشه 9800 gtx برداشت تو رایان صبا زده 320 یا 380 تومن درست یادم نیست pny بود
بعد این سیستمی که پیشنهاد دادین sli داره دیگه و یکم گرون شد والا میخواست سر جمع با کیس حداکثر 1 تومن بشه
Sli نداره. Crosfire X داره. مهم چیپشه که قدرتمنده! 9800 GTX سیستم رو خیلی گرون تر میکنه...
البته اگه این مادربرد رو هم نخواستی Asus p5k deluxe هم انتخاب خوبیه ولی چیپش P35...

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
نوشته شده توسط jj20
قیمت هاش تخیلیه!!
این گرافیک توی پایه های 600 هزار تومن به بالا هستش ؛ نمی دونم چه جوری قیمت داده 320 تومن!!

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
اقا دستت درد نکنه پس 9800 رو بی خیال شیم همون خوبه دیگه اینو گفتم اگه تایید کنی همون سیستم قبلیه رو به دوستم بگم بره بخره

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
لطفا در مورد intel quadیک توضیحی بدین؟
الان یک 2 core e با 3 gh بخریم بهتره یا quad 2.4 gh ؟
ایا اینها مادربورد مخصوص میخوان؟
اگه میخواد کلا با مادربوردش چند در میاد.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
می خواستم یه سیستم جدید بگیرم
میشه یه کیس یک و نیم تومنی که بدرد گیمینگ بخوره معرفی کنین

Cpu: Intel Core 2 Q6600 or E8200
Motherboard: Gigabyte-X38-Ds4
Ram:G.skill 2*2gb 800
Vga: Zotac 9800 Gtx AMP
Hard: samsung 2*160gb Sata2
Power: Green 780b eps
case: lexa blackline

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
لطفا در مورد intel quadیک توضیحی بدین؟
الان یک 2 core e با 3 gh بخریم بهتره یا quad 2.4 gh ؟
ایا اینها مادربورد مخصوص میخوان؟
اگه میخواد کلا با مادربوردش چند در میاد.
خوب سری Quad اینتل که خیلی وقته معرفی شده Cpu هایی هستن که 4 تا هسته دارند(یک تعریف ساده)
از نظرمن Q6600 که چهار هسته ای هست با همین فرکانس (2.4) انتخاب خیلی مناسبیه...
---------------------------------------
مادربرد مخصوص هم می خوان ! توی مشخصات مادربرد نوشته چه cpu هایی رو پشتیبانیمی کنند. ولی الان اکثرا دیگه همه مادربرد ها ساپورتش میکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر