مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
آقا فرشید یه هارد اینترنال ۲ ترابایت تا رنج قیمتی ۳۰۰ هزار چی ‍‍‍‍‍‍یشنهاد میکنید؟ارزونتر هم شد که چه بهتر
حقیقت فقط برای ریختن بازی میخوام.الان نزدیک به ۵۰ تا بازی از سال ۲۰۱۳ تا به الان دارم ولی جا ندارم همشون رو بریزم و بازی کنم.
یه سوال دیگه داشتم اینه که من الان یه هارد ۱ ترابایت دارم که بازی,فیلم و ویندوزم روش هست و الان یه هارد ۲ ترابایت اضافه کنم به سیستم انوقت میتونم همزمان از دوتا هارد روی my computer دسترسی داشته باشم؟
امیدوارم که گیج نشده باشید
ممنون

اقا فرشید جسارتا یه سوال دیگه
من میخوام یه رم ۸گیگ دیگه به سیستم اضافه کنم تا بشه ۱۶ گیگ.با توجه به اینکه نسل جدید cpu,motherboard,ram ddr4 اومده به نظر شما ارتقا سیستم الانم با اضافه کردن رم بیشتر و گرافیک قوی تر توجیح داره یا اینکه هزینه بیشتر بکنم و به نسل جدید کوچ کنم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من مین H81-PLUS دارم که سی پی یو intel g3220 روشه چند روز پیش کارت گرافیک asuz gtx 960 گرفتم ولی چون سی پی یوضعیفه توی بازی بتیلفیلد خیلی افت فریم دارم می خواستم ببینم می تونم از این سی پی یو Intel core i5-4690روی این مین استفاده کنم

مشخصات سیستم اینه

مین =H81-PLUS ASUS

سی پی یو= Intel G3220

رم = 8 گیگ باس 1600

گرافیک= ASUS GTX 960 2 GG DDR 5

پاور = 700 گرین

لطفا راهنمای کنید

بله، بتلفیلد از جمله بازیهایی است که توش مخصوصا بخش آنلاینش باید پردازنده ی قوی هم داشت
شما 4690 رو هم می تونید روی این مادربرد نصبب کنید و حتی 4790 رو
بقیه قطعات اوکی هستن.

اولین مادربرد با چیپ Z170-K از طرف ایسوس وارد بازار ایران شد. با امکانات کمتر و البته قیمت نسبتاً معقول.

امروز طی مراسمی رسمی، نمایندگی ایسوس در ایران کلیه ی مادربردهای Z170 ش رو از جمله سری ROG و TUF معرفی کرد و به ما گفتن که مادربردهاشون بزودی راهی بازار خواهد شد، فقط فعلا خبری از پردازنده هاش نیست.

درود
دوستان قصد خرید یک هارد 1ترا برای سیستمم دارم.
با بودجه حول و حوش 150 تومن بین دو مدل Western Digital Blue و Seagate Barracuda 7200.11 موندم.
مهمترین چیز برام سرعت هارده. توی بنچمارک‌هایی که از این دو هارد دیدم تقریبا پا به پای هم میومدن. ولی باراکودا تو بعضی‌هاشون سریعتر بود.
میخواستم نظر شماها رو هم بدونم. آیا غیر این دو مدل هارد بهتری هم هست که سرعت بالایی داشته باشه؟
پیشاپیش سپاس

مدل های فعلی سرعتهای خیلی متفاوتی ندارن، اگر واقعا سرعت بالا می خواید باید SSD بخرید، وگرنه هر دو مدل ذکر شده خوبن، سی گیت 7200 دور و 64 مگ بافر هم خوب هست و توصیه میشه.

سلام
آقا فرشید یه هارد اینترنال ۲ ترابایت تا رنج قیمتی ۳۰۰ هزار چی ‍‍‍‍‍‍یشنهاد میکنید؟ارزونتر هم شد که چه بهتر
حقیقت فقط برای ریختن بازی میخوام.الان نزدیک به ۵۰ تا بازی از سال ۲۰۱۳ تا به الان دارم ولی جا ندارم همشون رو بریزم و بازی کنم.
یه سوال دیگه داشتم اینه که من الان یه هارد ۱ ترابایت دارم که بازی,فیلم و ویندوزم روش هست و الان یه هارد ۲ ترابایت اضافه کنم به سیستم انوقت میتونم همزمان از دوتا هارد روی my computer دسترسی داشته باشم؟
امیدوارم که گیج نشده باشید
ممنون

اقا فرشید جسارتا یه سوال دیگه
من میخوام یه رم ۸گیگ دیگه به سیستم اضافه کنم تا بشه ۱۶ گیگ.با توجه به اینکه نسل جدید cpu,motherboard,ram ddr4 اومده به نظر شما ارتقا سیستم الانم با اضافه کردن رم بیشتر و گرافیک قوی تر توجیح داره یا اینکه هزینه بیشتر بکنم و به نسل جدید کوچ کنم؟

بازم سی گیت 2 ترای 7200 و 64 مگ بافر توصیه میشه
شما هر چند تا هاردی که بتونی به پورت SATA ی مادربردت وصل کنی قابل استفاده هستم، خودم هم بخاطر بازیها چن تا 2 ترای سی گیت روی سیستممم دارم.

شما اگر هدفت بازی باشه افزایش رم و ارتقای گرافیک انتخاب بسیار بهتری برات هست تا ارتقای پلتفرم.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
سلام یکی از دوستان گفته که مودمهایی وجود دارن که میشه لیست دانلود رو براش تعریف کرد و بعد سیستم رو خاموش کرد
مودم خودش دانلود ها رو انجام میده و روی هارد اکسترنال یا فلش ذخیره میکنه .
سوالی که پیش میاد اینه که این مودم ها سرعت دانلودشون با سرعتی که خود سیستم دریافت میکنه هنگام دانلود تفاوت میکنه و آیا قابل دانلود کردن چند فایل همزمان مثل IDM هست یا خیر ؟
چه مدلی هایی از چه برندهایی وجود داره و از چه قیمت شروع میشن ؟

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
[MENTION=2918]farshid[/MENTION]star2012
مخلص آقا فرشید گل! آقا نویسنده سایت زومجی شدنتون هم شادباش!:d
خوب شما خودت بین این 2تا کدومو پیشنهاد میکنی؟! تو این رنج آیا انتخاب بهتریم هست؟
البته احتمالا یه SSDـه حجم پایین فقط برای نصب ویندوز بگیرم ولی برای فایل‌های دیگه چون به ظرفیت بالا نیاز دارم و همچنین بودجم کمه ناچارا باید هارد معمولی بگیرم.

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
سلام
دوستان یه لطفی کنید یکی از رفقام می خواهد سیستم بگیره حدود 3 تومن بودجه داره بدونه مانیتور
نظرش برا گرافیک روی 970 اه می خواست ببینه با 3 تومن اوکی هست یا نه
اگه میشه یه سیستم با 970 و یه سیستمم با نظر خودتون بنویسید ممنون

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
امروز طی مراسمی رسمی، نمایندگی ایسوس در ایران کلیه ی مادربردهای Z170 ش رو از جمله سری ROG و TUF معرفی کرد و به ما گفتن که مادربردهاشون بزودی راهی بازار خواهد شد، فقط فعلا خبری از پردازنده هاش نیست.

دقیقاً،مادربرد زودتر از CPU وارد بازار شد.سری ROG اشتباه نکنم باید از سریهای حرفه ای باشه،قیمتاً چطورن ؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
دیدم صفحه قبل دوستمون گفته بودن اولین مادربرد با چیپZ170-K ار برند ایسوس وارد ایران شده . قیمتش هم خیلی با H97-Pro Gamer تفاوتی نداره.
در حال حاضر برای گیم با نگاه به آینده کدوم ارزش خرید بیشتری دارند ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یکی از دوستان گفته که مودمهایی وجود دارن که میشه لیست دانلود رو براش تعریف کرد و بعد سیستم رو خاموش کرد
مودم خودش دانلود ها رو انجام میده و روی هارد اکسترنال یا فلش ذخیره میکنه .
سوالی که پیش میاد اینه که این مودم ها سرعت دانلودشون با سرعتی که خود سیستم دریافت میکنه هنگام دانلود تفاوت میکنه و آیا قابل دانلود کردن چند فایل همزمان مثل IDM هست یا خیر ؟
چه مدلی هایی از چه برندهایی وجود داره و از چه قیمت شروع میشن ؟

سرعتشون که نباید تفاوت داشته باشه، هر چند که نمی دونم هر دانلود رو می تونن به چندین بخش مجزا تبدیل و موازی دانلود کنند یا خیر
این قابلیت در برخی مودمهای حرفه ای تر ایسوس به اسم Download Master وجود داشت، مدلهایی مثل DSL-N14u و N55 ، توی برندهای دیگه ندیدم

@farshidstar2012
مخلص آقا فرشید گل! آقا نویسنده سایت زومجی شدنتون هم شادباش!:d
خوب شما خودت بین این 2تا کدومو پیشنهاد میکنی؟! تو این رنج آیا انتخاب بهتریم هست؟
البته احتمالا یه SSDـه حجم پایین فقط برای نصب ویندوز بگیرم ولی برای فایل‌های دیگه چون به ظرفیت بالا نیاز دارم و همچنین بودجم کمه ناچارا باید هارد معمولی بگیرم.

خواهش و ممنون ،
من مدل سی گیت رو ترجیح می دم، طراحی جدیدتری داره و از نظر آکوستیک بهتر عمل می کنه، مخصوصا موقع تغییر وضعیت و پارک هد

سلام
دوستان یه لطفی کنید یکی از رفقام می خواهد سیستم بگیره حدود 3 تومن بودجه داره بدونه مانیتور
نظرش برا گرافیک روی 970 اه می خواست ببینه با 3 تومن اوکی هست یا نه
اگه میشه یه سیستم با 970 و یه سیستمم با نظر خودتون بنویسید ممنون

با 3 تومن که نمیشه 970 رو هم لحاظ کرد، 970 توی بودجه ی 3800 گنجیده میشه فقط

این با 970:

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 650 OC
CASE:GREEN X3 Viper

این با 3 تومن:

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

دقیقاً،مادربرد زودتر از CPU وارد بازار شد.سری ROG اشتباه نکنم باید از سریهای حرفه ای باشه،قیمتاً چطورن ؟

ROG سری مخصوص گیمینگ با تم قرمز و مشکی ایسوس هست، از قیمت هنوز صحبتی نکردن، اما قیمت سازنده ها با قیمت مادربردهای هاسول تفاوتی نداره، اینا هم بسته به تقاضا قیمت رو ابتدای کار شاید بالاتر در نظر بگیرن

دیدم صفحه قبل دوستمون گفته بودن اولین مادربرد با چیپZ170-K ار برند ایسوس وارد ایران شده . قیمتش هم خیلی با H97-Pro Gamer تفاوتی نداره.
در حال حاضر برای گیم با نگاه به آینده کدوم ارزش خرید بیشتری دارند ؟

واضحه، اگه اختلاف قیمتی با مدلهای هاسول نداشته باشه ، هر اولویتی هم که داشته باشید قطعا خرید اسکای لیک منطقی تر هست. اما مشکل اینه که فعلا از پردازنده هاش خبری نیست

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
دوستان یک ماهی برای خرید Skylake و سوکت 1151 دست نگه دارید

اول این که اینا معمولا وقتی میان 1-2 هفته اول قیمت بالایی دارن و بعدش افت قابل توجهی می کنن
دوم این که فعلا مادربورد هاش اونم به تعداد و مدل های محدود وارد بازار شدن و خبری از پردازنده ها نیست
سوم این که فعلا مموری های DDR4 توی بازار همه Quad-Channel هستن و هدفشون سوکت 2011-3 هست ،جدا از این که قیمت بالایی دارن ،در حالتی که شما 16 گیگ رم می خواید یک پک بگیرید 4 تا اسلات رم اتون پر می شه می ره در صورتی که بعدا می تونید دو تا ماژول 8 بخرید و از بازدهی مشابهی بهره ببرید، سری جدید مموری های Dual-Channel و Single-Channel معرفی شدن و حتی برند هایی مثل G.Skill نسل جدید رم های DDR4 اشون رو معرفی کردن (Trident Z,Ripjaws V)

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام دوستان عزیز
دوست من می خواد سیستمشو ارتقا بده cpu ش core i3 ه ولی مدلشو نمی دونم .رمشم ۸ ه
بودجشمم حدود 1800 می خواد یه کارت گرافیک و یه مانیتور و یک پاور بخره (پاوری که الان داره حدود 200 واته ) شما با این قیمت چی پیشنهاد می دید ؟
خودش مخواست گرافیکو 750 ti برداره به قیمت 650 ولی بهش گفتم که 960 مدل زوتاکو بخره به قیمت 810 به نظر شما انتخاب خوبیه ؟ این مدل زوتاک خنک کنندگیش چطوره ؟ در کل پیشنهاد می کنیدش ؟ و اینکه 960 چقدر از 750ti قوی تره ؟
و یه چیز دیگه مانیتورشو می خواد فول اچ دی برداره . این دو گیگ بودن 960 مشکل ساز نمی شه ؟ اچ دی برداره بهتر نیست؟
ممنون

MooRy

کاربر سایت
Apr 19, 2009
131
نام
morteza
دوستان سلام
خیلی وقته با PC بازی نکردم
یه سوال الان 4890 رادئون و Phenom 2 940 رسما به درد بازی نمیخورن؟ مثلا GTA V رو میشه با Low بازی کرد؟
اگه یه کارت سری 5 رادئون که directx 11 رو ساپورت کنه بگیرم فایده داره؟

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
دوستان بنده 2 تا HDD و یک SSD دارم ، که در پروفایل ـم مشخصه ، میخواستم بدونم آیا جایگزینی HDD با SSD به عنوان هارد ذخیره اطلاعات کار درستی هست ؟ یا خیر SSD رو بهتره فقط به عنوان OS به کار ببرم ؟ همچنین در حال حاضر بهترین SSD ها چی هستند ؟ فرق PRO , EVO در SSD های سامسونگ چیه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان عزیز
دوست من می خواد سیستمشو ارتقا بده cpu ش core i3 ه ولی مدلشو نمی دونم .رمشم ۸ ه
بودجشمم حدود 1800 می خواد یه کارت گرافیک و یه مانیتور و یک پاور بخره (پاوری که الان داره حدود 200 واته ) شما با این قیمت چی پیشنهاد می دید ؟
خودش مخواست گرافیکو 750 ti برداره به قیمت 650 ولی بهش گفتم که 960 مدل زوتاکو بخره به قیمت 810 به نظر شما انتخاب خوبیه ؟ این مدل زوتاک خنک کنندگیش چطوره ؟ در کل پیشنهاد می کنیدش ؟ و اینکه 960 چقدر از 750ti قوی تره ؟
و یه چیز دیگه مانیتورشو می خواد فول اچ دی برداره . این دو گیگ بودن 960 مشکل ساز نمی شه ؟ اچ دی برداره بهتر نیست؟
ممنون

بله، 960 قطعا خیلی بهتره، حدود2 برابر یا بیشتر توان گرافیکی داره
مانیتور رو اصولا نباید برای بازی کمتر از 1080 برداشت، با 960 مشکلی در این رزولوشن هم نخواهد داشت

MONITOR: ASUS VX238H
POWER:GREEN 600w

دوستان سلام
خیلی وقته با PC بازی نکردم
یه سوال الان 4890 رادئون و Phenom 2 940 رسما به درد بازی نمیخورن؟ مثلا GTA V رو میشه با Low بازی کرد؟
اگه یه کارت سری 5 رادئون که directx 11 رو ساپورت کنه بگیرم فایده داره؟

اصلا از رده خارج شدن، بازیهای قدیمی رو شاید بتونن اجرا کنن اما عناوین جدید DX11 رو خیر
باید یه کارت نسل جدید بخرید ، کارتهای قدیمی تر ارزش خرید ندارن و به صرفه نیستن، مگر دست دوم و با قیمت کمتر

دوستان بنده 2 تا HDD و یک SSD دارم ، که در پروفایل ـم مشخصه ، میخواستم بدونم آیا جایگزینی HDD با SSD به عنوان هارد ذخیره اطلاعات کار درستی هست ؟ یا خیر SSD رو بهتره فقط به عنوان OS به کار ببرم ؟ همچنین در حال حاضر بهترین SSD ها چی هستند ؟ فرق PRO , EVO در SSD های سامسونگ چیه ؟

کار اشتباهی نیست، اما افزایش کارایی رو باعث نخواهد شد، بجز برای دیسکی که توش بازیها رو نصب میکنید که می تونه سرعت لود رو افزایش و زمانش رو کاهش بده
بهترین مدل هم فعلا همین 850 PRO هست، تفاوتش رو هم چند پست قبلتر گفتم، در عمر کاری بالاتر مدل PRO به خاطر نوع تراشه های NAND و کمی سرعت بالاتر هست.

MooRy

کاربر سایت
Apr 19, 2009
131
نام
morteza
اصلا از رده خارج شدن، بازیهای قدیمی رو شاید بتونن اجرا کنن اما عناوین جدید DX11 رو خیر
باید یه کارت نسل جدید بخرید ، کارتهای قدیمی تر ارزش خرید ندارن و به صرفه نیستن، مگر دست دوم و با قیمت کمتر

ممنون از پاسخگويي
جسارتا من مدل جديدتر بگيرم با توجه به مدل CPU و رم DDR2 راندمان خوبي داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از پاسخگويي
جسارتا من مدل جديدتر بگيرم با توجه به مدل CPU و رم DDR2 راندمان خوبي داره؟

خیر، معلومه که راندمان لازم رو نداره، اونجوری در نظر بگیری باید کل قطعات اصلی سیستم رو ارتقا بدی تا یه چیز نرمال دربیاد ازش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر