مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
مادربردهای فعلی بازار که DDR4 ساپورت می کنن از 1 تومن به بالا هستن، ولی به بحث ما چه ربطی داره؟ نه اسکای لیک بهشون می خوره و نه 4790، مادربردهای مدنظر ما فقط فعلا Z170هستند که هنوز وارد بازار نشدن.
همونظور که گفتمف وقتی بیان همقیمت مادربردهای فعلی میشن به تدریج

Z170 به ساپورت رم کاری نداره، پردازنده باید ساپورت کنه که می کنه، یعنی 6700K/6600K هم رم DDR3 ساپورت می کنن و هم رم DDR4، بستگی داره روی مادربرد اسلات کدوم نوع رم نصب شده باشه.

فرشید جان فکر کنم همون Z97 با همون رم DDR3 ببندم سنگینتره،شما خودت هم اشاره کردی سری جدید هم راندمان مشابه Z97 خواهند داشت.

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
بین 30 تا 40 روز طول می کشه برسن
سرعت بالاتر رم یا هرتزش هم اونطوری که فکر می کنید راندمان بالاتری نمی دهف فقط یه ارتقای فناوری رم هست و برای بازیها تاثیر اونچنانی نداره، اما 8 گیگ جالب نیست، 16 گیگی بردارید اگه می خواید DDR4 هم باشه.

گرافیک هم فکر نکنم خرید 390 انتخاب خوبی باشه، یا GTX 970/980 بگیرید یا R9 Fury X
اون قابلیت APU های AMD هم برای سیستمهای ضعیف و ارزون قیمت و بیشتر یه امکان تشریفاتی هست تا راندمان واقعی، بنابراین اصلا بهش توجه نکنید. اینتل همچین قابلیتی نداره و برای گیمینگ لازم هم نیست.
R9 fury x که خیلی گرونه بودجه گرافیکم فوقش ۱ و نیمه که ۹۷۰ هم میشه باهاش گرفت ولی بنچمارکارو نگاه کردم بازدهی ۲۹۰ از ۹۷۰ بیشتره ۳۹۰ که دیگه جای خود داره.
برا پاورم جمعا گرافیک و سی پی یوم ۳۰۰ وات می خوان یه پاور ۴۰۰ خوب کافیه یعنی یا باید بیشتر ببندم؟
مادربوردم توی tomshardware گفتن اگه اورکلاک نمیکنی ماکسیموس زیادته یه z170-a ایسوس بگیر بهتره که همینکارو می کنم
نظرتون درمورد 5820k اینتل چیه؟در مقایسه با ۶۷۰۰k?

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خب من نه سرعت کم برام مهمه و نه صدا و نه زود تموم شدن رنگش، چون انقدر کارم کمه که بیشتر اوقات یه گوشه میوفته واسه خودش ، اما همون هر از چند گاهی که بهش نیاز دارم یا تو ساعاتیه که بیرون مغازه ها باز نیستن یا حوصلش نیست برم بیرون ، فقط برام مهم اینه که کیفیت چاپشون نسبتا خوب باشه و کم رنگ نباشن تا تو فکس مشکلی پیش نیاد

در این صورت جوابگوی کار شما خواهند بود

فرشید جان فکر کنم همون Z97 با همون رم DDR3 ببندم سنگینتره،شما خودت هم اشاره کردی سری جدید هم راندمان مشابه Z97 خواهند داشت.

در بازی منظورم بود که تفاوت فریم نخواهید داشت، اما در راندمان پردازشی که نسل جدید حدود 10 یا 20 درصدی سریعتر هست.

R9 fury x که خیلی گرونه بودجه گرافیکم فوقش ۱ و نیمه که ۹۷۰ هم میشه باهاش گرفت ولی بنچمارکارو نگاه کردم بازدهی ۲۹۰ از ۹۷۰ بیشتره ۳۹۰ که دیگه جای خود داره.
برا پاورم جمعا گرافیک و سی پی یوم ۳۰۰ وات می خوان یه پاور ۴۰۰ خوب کافیه یعنی یا باید بیشتر ببندم؟
مادربوردم توی tomshardware گفتن اگه اورکلاک نمیکنی ماکسیموس زیادته یه z170-a ایسوس بگیر بهتره که همینکارو می کنم
نظرتون درمورد 5820k اینتل چیه؟در مقایسه با ۶۷۰۰k?

شما خوب آشی درست کردی از این ترکیب! و ظاهرا بیشتر اطلاعاتت رو ارائه می کنی تا اطلاعات بگیری.

کارت 970 سرعتش بیشتر از R9 290 هست،
محاسبه ی پاور مورد نیازتون هم اشتباه هست، چون توان اسمی پاور همیشه باید بالاتر باشه، برای همین هم همچین سیستمی دست کم یه پاور GREEN 550 OC یا بهتر 650 وات نیاز داره
5820 هم در بیشتر موارد در بازیها از 6700K ضعیفتر عمل می کنه با اختلاف اندک و برای گیمینگ اولویت نیست.

گذشته از همه ی اینا اگر اولویت شما سیستم بازی هست چرا گرافیک رو به 1.5 میلیون محدود کردید و بجاش قصد خرید 6700K و مادربرد گران فیمت Maximus رو دارید؟! این ترکیب ایده آل نیست، چون سنگینی بودجه باید به نفع کارت گرافیک باشه، نه پردازنده و مادربرد.

آخرین ویرایش:

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
شما خوب آشی درست کردی از این ترکیب! و ظاهرا بیشتر اطلاعاتت رو ارائه می کنی تا اطلاعات بگیری.

کارت 970 سرعتش بیشتر از R9 290 هست،
محاسبه ی پاور مورد نیازتون هم اشتباه هست، چون توان اسمی پاور همیشه باید بالاتر باشه، برای همین هم همچین سیستمی دست کم یه پاور GREEN 550 OC یا بهتر 650 وات نیاز داره
5820 هم در بیشتر موارد در بازیها از 6700K ضعیفتر عمل می کنه با اختلاف اندک و برای گیمینگ اولویت نیست.

گذشته از همه ی اینا اگر اولویت شما سیستم بازی هست چرا گرافیک رو به 1.5 میلیون محدود کردید و بجاش قصد خرید 6700K و مادربرد گران فیمت Maximus رو دارید؟! این ترکیب ایده آل نیست، چون سنگینی بودجه باید به نفع کارت گرافیک باشه، نه پردازنده و مادربرد.
خوب گرافیکمو همون ۹۷۰ می زارم.سیستمو برای کارای برنامه نویسی می خوام واسه همین سی پی یو مهمه برام.مادربوردو از maximus منصرف شدم ولی سی پی یو رو نمی دونم وایسم skylake بیاد یا همین ۴۷۹۰ یا ۵۸۲۰ رو ببندم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان منم فقط برای گیم میخوام.

در اینصورت هر کدوم رو بخری مشکلی نیست

اما اگه یه کم دیگه هم صبر کنی که 6700K بیاد ضرر نکردی، چون با انتخاب بیشتری می تونی خرید کنی

خوب گرافیکمو همون ۹۷۰ می زارم.سیستمو برای کارای برنامه نویسی می خوام واسه همین سی پی یو مهمه برام.مادربوردو از maximus منصرف شدم ولی سی پی یو رو نمی دونم وایسم skylake بیاد یا همین ۴۷۹۰ یا ۵۸۲۰ رو ببندم

با این اوصاف پردازنده برای شما مهمتر هست. شما هم اگه می تونی صبر کن که Skylake بیاد، خرید 6 هسته ای 5820K هم برای شما ضروری نیست.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
در اینصورت هر کدوم رو بخری مشکلی نیست

اما اگه یه کم دیگه هم صبر کنی که 6700K بیاد ضرر نکردی، چون با انتخاب بیشتری می تونی خرید کنی

مرسی فرشید جان که وقت میزاری و راهنمایی میکنی،پس صبر میکنم تا سری 6700k بیاد که البته اگه قیمتش معقول باشه میخرمش.
بازم تشکر

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
این قطعه ها چطوره بگیرم برا گیم می خوام با گرافیک خود سی پی یو می خوام کار کنم :d

i5 4690k
geil 1600 2x4 cl 11
asus h81m-c
گرافیک مجتمع که به درد بازی نمی خوره! انتخابتون هم بالانس نیست ، چقدر قصد دارید هزینه کنید؟ مابقی قطعات رو دارید؟

- - -ویرایش - - -

سلام سیستم فقط کیس تا 2ت برا گیم
cpu: Intel Core i3-4170
M/B : ASRock H81 Pro BTC LGA1150
RAM : GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7
VGA :Zotac GTX 750 Ti 2GB
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
O.D.D: Asus 24X DRW-24D3ST
PSU: Green GP550A-UK *Gold*
Case: Green X2 Jaguar Gaming
حدود 2 میلیون میشه. پیشنهاد می کنم حدود 250 به بودجه اضافه کنید و کارت GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 رو جایگزین کنید.

mohammad2498

کاربر سایت
Aug 6, 2015
6
سلام دوستان من مین H81-PLUS دارم که سی پی یو intel g3220 روشه چند روز پیش کارت گرافیک asuz gtx 960 گرفتم ولی چون سی پی یوضعیفه توی بازی بتیلفیلد خیلی افت فریم دارم می خواستم ببینم می تونم از این سی پی یو Intel core i5-4690روی این مین استفاده کنم

مشخصات سیستم اینه

مین =H81-PLUS ASUS

سی پی یو= Intel G3220

رم = 8 گیگ باس 1600

گرافیک= ASUS GTX 960 2 GG DDR 5

پاور = 700 گرین

لطفا راهنمای کنید

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
مرسی فرشید جان که وقت میزاری و راهنمایی میکنی،پس صبر میکنم تا سری 6700k بیاد که البته اگه قیمتش معقول باشه میخرمش.
بازم تشکر

اولین مادربرد با چیپ Z170-K از طرف ایسوس وارد بازار ایران شد. با امکانات کمتر و البته قیمت نسبتاً معقول.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
درود
دوستان قصد خرید یک هارد 1ترا برای سیستمم دارم.
با بودجه حول و حوش 150 تومن بین دو مدل Western Digital Blue و Seagate Barracuda 7200.11 موندم.
مهمترین چیز برام سرعت هارده. توی بنچمارک‌هایی که از این دو هارد دیدم تقریبا پا به پای هم میومدن. ولی باراکودا تو بعضی‌هاشون سریعتر بود.
میخواستم نظر شماها رو هم بدونم. آیا غیر این دو مدل هارد بهتری هم هست که سرعت بالایی داشته باشه؟
پیشاپیش سپاس

ryse xbox 1

کاربر سایت
Jun 25, 2014
62
سلام بین کارت گرافیک asus turbo gtx 960 2gb ddr5 و asus gtx 750 ti 4gb کدوم انتخاب کنم بودجه ام همینقدر بیشتر نیست؟؟
باتوجه به اینکه یکی 4 ویکی 2 گیگ حافظه گرافیکی داره هردو ddr5 می باشند؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر