مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
سلام
اقا فرشید من کیسم دوتا فن داره
میخوام 3 تا دیگه بندازم روش (x1 )
میخواستم ببینم سخت افزاری هست که بتونه تغییر سرعت این 5 تا فن و فن cpu و vga رو هم پوشش بده ؟ (اگه اره یه قیمت هم بدین )
بعد اگه فن مستقیم به پاور وصل شه امکان کنترل سرعتش وجود داره ؟
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام
آقا مشخصات سیستم من اینه:
cpu: phenom II x4 810
main: asus m4a79t delux
graphic: msi gtx 760 oc
ram: 8 gig
hard: (2*1 tb) 2tb
power: green 580 watt
تصمیم دارم یه ارتقاء کوچیک بدم و تا جایی که پاور اجازه بده سی پی یو و مادربوردو عوض کنم. سیستمو واسه گیم میخوام، سوال اولم اینه که سی پی یو و مادربوردم رو چند بفروشم خوبه؟ دوم اینکه چند ماه قبل آقا فرشید زحمت کشیدن و این دو تا پیشنهادو به من دادن: cpu: core i5 4460 و main:asus b85 pro gamer، میخواستم ببینم تو این چند ماه که گذشته پیشنهاد بهتری میشه داد یا همینا خوبه؟ قیمتشونم اگه بزارید ممنون میشم

همین دو قطعه ای که پیشنهاد دادم قبلا هنوز خوبه، اما برای پردازنده می تونید مدل 4690 رو هم تهیه کنید چون موجود شده. 740 تومن هست و با قیمت 450 تومنی مادربرد میشن 1190 تومن.
دود قطعه ی خودتون رو می تونید حدود 350 تا 400 قیمت بزارید.

برای 280X معمولی چطور؟ بدون اور. آخه الان من بخوام پاور بگیرم مثلا باید برم سمت 600HP گرین. که این 600 تو شاخه 12 ولت و 45 آمپر 540 وات هست. ولی ماله من 546 هست.

من هر طور حساب می کنم فک میکنم کافی باشه، حالا اگه مدل معمولی رو بگیرم در حالت بدون اورکلاک نهایت 260 وات مصرف کنه و با اورکلاک نهایت 360 وات. 84 وات هم سی پی یو میخواد 40 وات هم برای بقیه لوازم که فقط سه تا فن روی کیس هست دیگه هیچی بهش وصل نیست نه دیویدی رام نه کولر.

اگه اینطوری حساب کنیم: 360+84+40 = 484 وات برای مدل OC. پاور من 546 وات تو شاخه 12 ولت و 45.5 آمپر داره.

حقیقت قطعاتم رو بستم و با مشقت بسیار داخل کیس ایکس 2 اسمبل و کابل کشی کردم. ولی اگر نظرتون اینه که عوض کنم دیگه چاره ای نیست.

مهم اینه که رو 12 ولت چند آمپر خروجی داشته باشه. ولی منظورتون رو از 280X معمولی نفهمیدم، در کل همیشه یه حدی بالاتر از تخمین مصرف قطعات باید در نظر گرفت.

سلام.
به نظرتون ارزش داره بیشتر پول بدم و به جای GTX 970 مثلا GTX 980 بخرم؟ چه قدر تفاوت دارن؟

حدود 25 درصد تفاوت راندمان دارن.
بستگی داره که هدفتون از خرید 980 چی باشه، معمولا به خاطر قیمت بالای 980 کمتر توصیه میشه، مگر اینه بودجه خیلی بالا باشه.

سلام دوستان.
ی سیستم میخوایم برای رندر گیری.
بودجه هم تا 5تومن.
فقط هم کیس میخوایم.
بهترین چیزی ک میشه گرفت چیه؟
تو رندر فک نکنم کارت گرافیک مهم باشه درسته؟

بله، کارت گرافیک مهم نیست اما جدیدا میشه توی رندر گرفتن هم در برخی پلاگین ها برای برخی نرم افزارهای حرفه ای ازشون استفاده کرد.

این سیستم رو می تونید در نظر داشته باشید:

CPU:INTEL CORE i7 5820 K
FAN:Thermalright 140
RAM:4*4GB 2400 DDR4
M/B:ASUS X99
VGA:ASUS GTX 750Ti 2GB
HDD:SEAGATE 2TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 700W
CASE:GREEN X2

حدود 5270 در میاد.

masood0899

کاربر سایت
Jan 9, 2015
65
نام
مسعود
حالا چرا باس 1333؟! مدل مادربردتون چیه ؟
مادربوردم تا 1600 ساپورت میکنه ولی چون الان دوتا رم 1 GB با باس 1333 دارم میگم بازم 1333 بگیرم که نا هماهنگی پیش نیاد
Cpu: Q9550
Motherboard: msi MS-7353

Tunngle ID : masood0899

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
مادربوردم تا 1600 ساپورت میکنه ولی چون الان دوتا رم 1 GB با باس 1333 دارم میگم بازم 1333 بگیرم که نا هماهنگی پیش نیاد

الان پیدا کردن دو تا رم 1 گیگ که مطابق با رمهای قبلیتون باشه بسیار مشکله ، بگذریم از مشکلاتی که ممکنه به خاطر عدم هماهنگی رمهاتون پیش بیاد . بهتون توصیه می کنم که اون دو گیگ رو بفروشید و بجاش دو رم Geil Dragon 2GB 1600Mhz C11 DDR3 Ram با گارانتی آواژنگ و به قیمت 140 تومن تهیه کنید.

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
سلام
میخواستم برای حدود 1 ماه آینده یه سیستم جور کنم با حدود قیمت 4 تومن میخوام از الان بدونم تقریبا چه قدر باید هزینه کنم که اگه نیاز هست تا یک ماهه دیگه بودجه رو افزایش بدم خودم موس رو با پد و هدفون را دارم ولی بقیه وسایل مورد نیاز رو کاملا میخوام عوض کنم (کیبورد جزیره ای باقیمت معقول وجود داره برای گیم?) ممنون میشم راهنمایی کنید
بعد اگه بخوام چیز هایی مثل کارت گرافیک رو با کیفیت بالا و برند معتبرتر بگیرم باید هزینه زیادی رو بدم?تفاوتشون در چیه? من به شخصه زیاد از سخت افزار (cpu,gpuو...) اطلاعات کافی ندارم که بین چند گزینه یکی رو انتخاب کنم
اگه سایت معتبری رو هم برای سفارش بگید ممنون میشم
راستی من فرد مجربی رو برای بستن کیس سراغ ندارم میخوام خودم این کار رو انجام بدم مرجعی چیزی هست که بشه ازش کمک گرفت برای بستن کیس?

آخرین ویرایش:

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
سلام و درود بر اساتید (به ویژه آقا فرشید)
یکی از دوستان من یه سیستم میخواد ببنده فقط برای 1 سال نهایتا 2 سال استفاده بعد از اون میخواد یه سیستم خفن ببنده در نتیجه نمی خواد زیاد خرج بکنه.4 میلیون کنار گذاشته که اگه کمتر از 4 میلیون بشه که چه بهتر ولی خوب اگه هم خیلی کم بود دیگه نهایتا 5 میلیون (شما همون 4 میلیون حساب کنید).
مانیتور هم میخواد.کارت گرافیک رو میخواد Inno3D GTX 970 برداره که 1700 از اون 4 میلیون کم میشه.حالا با اون 2 میلیون 300 هزار تومانه دیگه چیا برداره؟اگه کمه با 3 میلیون و 300 هزار تومان دیگه.یه چیزی معمولی که تا یک سال دیگه یه بخش کوچکی از انتظارات و توقعات گیمری تامین بشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید

اصلا ماجول 1 گیگی منسوخ شده و ارزش خریدن هم ندارهريال اگه دوتا 2 گیگی می خریدید اگر 1600 هم بودن ارزشش بیشتر بود تا 4 تا یک گیگی
ماجولهای 1 گیگی خودتون رو هم بفروشید بره

سلام
میخواستم برای حدود 1 ماه آینده یه سیستم جور کنم با حدود قیمت 4 تومن میخوام از الان بدونم تقریبا چه قدر باید هزینه کنم که اگه نیاز هست تا یک ماهه دیگه بودجه رو افزایش بدم خودم موس رو با پد و هدفون را دارم ولی بقیه وسایل مورد نیاز رو کاملا میخوام عوض کنم (کیبورد جزیره ای باقیمت معقول وجود داره برای گیم?) ممنون میشم راهنمایی کنید
بعد اگه بخوام چیز هایی مثل کارت گرافیک رو با کیفیت بالا و برند معتبرتر بگیرم باید هزینه زیادی رو بدم?تفاوتشون در چیه? من به شخصه زیاد از سخت افزار (cpu,gpuو...) اطلاعات کافی ندارم که بین چند گزینه یکی رو انتخاب کنم
اگه سایت معتبری رو هم برای سفارش بگید ممنون میشم
راستی من فرد مجربی رو برای بستن کیس سراغ ندارم میخوام خودم این کار رو انجام بدم مرجعی چیزی هست که بشه ازش کمک گرفت برای بستن کیس?

شما فقط بودجه رو مشخص کنی بقیش رو ما خودمون بهتون توصیه می کنیم، لازم نیست نگران کیفیت قطعات باشید

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

این مشخصات تقریبی چیزی است که برای شما مناسبه
درمورد بقیه ی موارد هم راهنماییهای لازم صورت گرفته.

سلام و درود بر اساتید (به ویژه آقا فرشید)
یکی از دوستان من یه سیستم میخواد ببنده فقط برای 1 سال نهایتا 2 سال استفاده بعد از اون میخواد یه سیستم خفن ببنده در نتیجه نمی خواد زیاد خرج بکنه.4 میلیون کنار گذاشته که اگه کمتر از 4 میلیون بشه که چه بهتر ولی خوب اگه هم خیلی کم بود دیگه نهایتا 5 میلیون (شما همون 4 میلیون حساب کنید).
مانیتور هم میخواد.کارت گرافیک رو میخواد Inno3D GTX 970 برداره که 1700 از اون 4 میلیون کم میشه.حالا با اون 2 میلیون 300 هزار تومانه دیگه چیا برداره؟اگه کمه با 3 میلیون و 300 هزار تومان دیگه.یه چیزی معمولی که تا یک سال دیگه یه بخش کوچکی از انتظارات و توقعات گیمری تامین بشه.

MONITOR: ASUS VX238H

سیستم حدود 3900 میشه و مانیتور هم 700 که جمعا میشه 4600
گرافیک رو که خودتون انتخاب کردید، بقیش رو هم کمترین قطعات متناسب با گرافیکتون انتخاب کردیم، سیستم قدرتمندی هست و تا 2 سال آینده بهترین تنظیمات بازیها رو اجرا خواهد کرد.

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
MONITOR: ASUS VX238H

سیستم حدود 3900 میشه و مانیتور هم 700 که جمعا میشه 4600
گرافیک رو که خودتون انتخاب کردید، بقیش رو هم کمترین قطعات متناسب با گرافیکتون انتخاب کردیم، سیستم قدرتمندی هست و تا 2 سال آینده بهترین تنظیمات بازیها رو اجرا خواهد کرد.

دست شما درد نکنه.الان این دوستمون Samsung S27D395 Plus رو دیده و پسندیده.از اون جایی که بیشتر استفادش گیمینگ هست من بخاطر respawn time پایین این مانیتور ایسوس (همینی که شما پیشنهاد دادین) میگم اینو بگیره...حالا به نظر شما کدومو بگیره؟
با قیافه X1 هم حال نمی کنه میخواد X3 بگیره.برای 4690 خنک کننده نیاز نیست؟فن استوک کافیه؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
یک میکروفن هم برای خودم میخوام ولی فوق حرفه ای باشه و هم چنین یه کارت صدا فوق حرفه ای...خلاصه که میخوام صدا به بهترین نحو دقیقا همونجوری که توی محیط هست شنیده بشه.بودجه هم تا 6 میلیون تا نهایتا 8 میلیون میتونم هزینه کنم بیشتر نه ولی دیگه یه چیزی باشه درحد استدیو های ضبط موسیقی یا رادیو (اینا مثال بودن که بگم خیلی باکیفیت باشه).میخوایم یه پادکست داشته باشیم میخوایم صدا عالی باشه.بازم تاکید میکنم خیلی با کیفیت.بازم ممنون

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
دوستان یه سوال :D
من امروز متوجه شدم با این که تعداد بازی هام کمه ولی به دلیل حجم بالاشون رو سیستمم که هیچی به جز بازی روش نیست یه هارد 1 ترابایتی سریع پر شد :D
خب الان میخوام یه هارد 1 ترابایت دیگه بزنم به بدن سیستم که بشه 2 ترابایت .
کانفیگ سیستم اینه :
core i7 2770k 3.5
amd r7870 2gb
ram corsair 2*8gb
1tb hdd
کل اینا رو هم یه پاور trust 630w real داره برقشونو تامین میکنه . خب الان مشکل اینه که من بخوام یه هارد یه ترابایتی دیگه بندازم باید پاور رو عوض کنم ؟ یا همین 630w real کافیه ؟

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام به عزیزان
بنده رو پارسال راهنمایی کرده بودین واسه خرید سیستم که خیلی هم سپاسگذارتون هستم

MB: H81-Plus
GPU : HD 7850 2Gb ,DDR5
CPU: i3-4310
Ram: 8 Gb

مشکله من این CPU هستش !!! همه عزیزان چه اینجا چه توی چند تا سایت دیگه با چندین بنچمارک چیه بهم گفتین که میتونم بازی DOTA 2 رو با فریم بالای 60 با اخرین تنظیمات اجرا بکنم که اخر سر هم نشد!!!همین طور بازی های دیگه که از این هم کمتر گرافیک و رم میخواستن هم همین مشکل رو دارم که اکثرا فریم 45-50 این ورا هستش و اگر تنظیمات رو بیارم پایین میشه بالای 60 و مثه گلوگاه چیه شده واسه بقیه قطعات این CPU
حالا این دیگه مهم هم نیستش دیگه همین که بدون لگ هم بازی بکنم واسم کافیه ولی واسه بازی های دیگه همین CPU کار دستم میده و رو اعصابه شدید
فقط این رو میخواستم بدونم که با یه هزینه کم چجوری میتونم یه CPU 4 هسته ای بگیرم که بهتر باشه؟ یعنی منظورم اینه که باید مادربورد رو هم عوض بکنم؟ و اگر ار یا نه چه قدر میتونم دسته 2 این i3 و H81-P رو بفروشم کمه کم؟ نمیخوام کلی ضرر بکنم سره همین عوض کردن CPU
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بکنید :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
دست شما درد نکنه.الان این دوستمون Samsung S27D395 Plus رو دیده و پسندیده.از اون جایی که بیشتر استفادش گیمینگ هست من بخاطر respawn time پایین این مانیتور ایسوس (همینی که شما پیشنهاد دادین) میگم اینو بگیره...حالا به نظر شما کدومو بگیره؟
با قیافه X1 هم حال نمی کنه میخواد X3 بگیره.برای 4690 خنک کننده نیاز نیست؟فن استوک کافیه؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
یک میکروفن هم برای خودم میخوام ولی فوق حرفه ای باشه و هم چنین یه کارت صدا فوق حرفه ای...خلاصه که میخوام صدا به بهترین نحو دقیقا همونجوری که توی محیط هست شنیده بشه.بودجه هم تا 6 میلیون تا نهایتا 8 میلیون میتونم هزینه کنم بیشتر نه ولی دیگه یه چیزی باشه درحد استدیو های ضبط موسیقی یا رادیو (اینا مثال بودن که بگم خیلی باکیفیت باشه).میخوایم یه پادکست داشته باشیم میخوایم صدا عالی باشه.بازم تاکید میکنم خیلی با کیفیت.بازم ممنون

من همون مدل ایسوس رو توصیهمی کنم، هر چند که کیفیت تصویری مدل سامسونگ بالاتره

4690 هم در حالت عادی نیاز مبرمی به فن حرفه ای نداره
در مورد کارت صدای حرفه ای هم مدلهای M Audio هست که اطلاع دقیقی از مدلهاشون ندارم

دوستان یه سوال :D
من امروز متوجه شدم با این که تعداد بازی هام کمه ولی به دلیل حجم بالاشون رو سیستمم که هیچی به جز بازی روش نیست یه هارد 1 ترابایتی سریع پر شد :D
خب الان میخوام یه هارد 1 ترابایت دیگه بزنم به بدن سیستم که بشه 2 ترابایت .
کانفیگ سیستم اینه :
core i7 2770k 3.5
amd r7870 2gb
ram corsair 2*8gb
1tb hdd
کل اینا رو هم یه پاور trust 630w real داره برقشونو تامین میکنه . خب الان مشکل اینه که من بخوام یه هارد یه ترابایتی دیگه بندازم باید پاور رو عوض کنم ؟ یا همین 630w real کافیه ؟

نیازی به تعویض پاور نیست، هارد که مصرفی نداره

سلام به عزیزان
بنده رو پارسال راهنمایی کرده بودین واسه خرید سیستم که خیلی هم سپاسگذارتون هستم

MB: H81-Plus
GPU : HD 7850 2Gb ,DDR5
CPU: i3-4310
Ram: 8 Gb

مشکله من این CPU هستش !!! همه عزیزان چه اینجا چه توی چند تا سایت دیگه با چندین بنچمارک چیه بهم گفتین که میتونم بازی DOTA 2 رو با فریم بالای 60 با اخرین تنظیمات اجرا بکنم که اخر سر هم نشد!!!همین طور بازی های دیگه که از این هم کمتر گرافیک و رم میخواستن هم همین مشکل رو دارم که اکثرا فریم 45-50 این ورا هستش و اگر تنظیمات رو بیارم پایین میشه بالای 60 و مثه گلوگاه چیه شده واسه بقیه قطعات این CPU
حالا این دیگه مهم هم نیستش دیگه همین که بدون لگ هم بازی بکنم واسم کافیه ولی واسه بازی های دیگه همین CPU کار دستم میده و رو اعصابه شدید
فقط این رو میخواستم بدونم که با یه هزینه کم چجوری میتونم یه CPU 4 هسته ای بگیرم که بهتر باشه؟ یعنی منظورم اینه که باید مادربورد رو هم عوض بکنم؟ و اگر ار یا نه چه قدر میتونم دسته 2 این i3 و H81-P رو بفروشم کمه کم؟ نمیخوام کلی ضرر بکنم سره همین عوض کردن CPU
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بکنید :)

اول که من مطمئن نیستم پردازنده گلوگاه باشه، کارت گرافیک شما هم رده میانی هست.
دوم که برای پردازنده ی 4 هسته ای نیاز به تعویض مادربرد ندارید.

love master

کاربر سایت
Sep 9, 2012
188
سلام
یه سیستم کیس و متلقات داخلش با بودجه 5 تومنی که میشه گرفت معرفی کنید
فقط قیافه کیس ساده باشه مثل فضایی ها یا .... نباشه در عین سادگیش جذاب باشه
این سیستم تا چند سال میتونه بازی ها رو با تنضیمات بالا اجراکنه؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام
یه سیستم کیس و متلقات داخلش با بودجه 5 تومنی که میشه گرفت معرفی کنید
فقط قیافه کیس ساده باشه مثل فضایی ها یا .... نباشه در عین سادگیش جذاب باشه
این سیستم تا چند سال میتونه بازی ها رو با تنضیمات بالا اجراکنه؟

cpu: Intel Core i7-4790K
M/B : Gigabyte GA-Z97-D3H
RAM : Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 2400MHz DDR3 Ram
VGA :Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
S.S.D: Samsung 850 EVO 120GB
O.D.D: Asus 24X DRW-24D3ST
PSU: Green GP750B-OC+ *Platinum
cpu cooler: Thermal Right HR-02 Macho

Case: Green X3+ Viper Gaming

حدود 5 تومن میشه و تا 2-3 سال خیالتون بابت اجرای گیم راحت باشه.
(با این سیستم ، مانیتورتون هم باید از رزولوشن FHD پشتیبانی کنه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر