مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
یه سوال میگم این توربو سی پی بو های اینتل توی زمانی که روی سیستم فشار باشه فعال میشه یا اینکه باید حتما" اورکلاگ کرد ؟
i7 4770 هست تربو 3.9 هست و خودش 3.4
یه سوال دیگه میزان رم که که میخوایم افزایش بدیم چطور هست ؟ محدودیت های موجود چه چیز هایی هست؟
و یه سوال دیگه میشه رمی که شیر میشه برای گرافیک هامبورد رو افزایش داد ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه سوال میگم این توربو سی پی بو های اینتل توی زمانی که روی سیستم فشار باشه فعال میشه یا اینکه باید حتما" اورکلاگ کرد ؟
i7 4770 هست تربو 3.9 هست و خودش 3.4
یه سوال دیگه میزان رم که که میخوایم افزایش بدیم چطور هست ؟ محدودیت های موجود چه چیز هایی هست؟
و یه سوال دیگه میشه رمی که شیر میشه برای گرافیک هامبورد رو افزایش داد ؟

فنآوری Turbo ی اینتل روی پردازنده هاش ربطی به قابلیت اورکلاک پردازنده و داشتن یا نداشتنش نداره.
این قابلیت بصورت پویا و خودکار فعال میشه و وقتی کار خواهد کرد که پردازنده از نظر حرارت و میزان مصرف یا TDP در سطح قابل قبولی باشه و بالا رفتن فرکانس Turbo از سقف تعیین شده برای پردازنده فراتر نره. در واقع تا زمانی که تمام هسته ها زیر بار زیاد نباشن پردازنده با فرکانس Turbo کار خواهد کرد و وقتی بار زیادی روی پردازنده باشه که حرارت و مصرف برقش بالا رفته باشه به فرکانس پیش فرض کاهش خواهد یافت.

محدودیت ماجولهای رم به قابلیت مادربرد در اینکه چه نوع رم با چه فرکانسی رو ساپورت می کنه و برآورد خودتون از میزانی که نیاز دارید بستگی داره
میزان رم مورد استفاده برای گرافیک آنبرد رو معمولا از بایوس میشه کمی افزایش داد اما بهترین حالتش رو خود درایور گرافیکی و در ویندوز تعیین می کنه. در راندمان خیلی تاثیر نخواهد داشت.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام، یه کیس و مانیتور با بودجه 2.500 معرفی کنید. SSD دارم، فقط هارد معمولی 500GB میخوام.
یدونه هم کیس دارم که فنهاش کار میکنه، ولی از برندای معتبر نیست، اگه میشه استفاده کرد، خود کیس رو هم توی قیمت کلی حساب نکنید. اگر هم باید کیس جدید بگیرم که لطفا کیس رو هم معرفی کنید.
هدف هم بازی هست، اگه با افزایش 100 تا 200 تومنی بودجه میشه تغییر محسوسی احساس کرد، تا همون سقف 2.700 هم بشه مشکلی ایجاد نمیشه.
لوازم جانبی مثل ماوس و کیبورد و اسپیکر هم دارم.
مانیتور هم هر چی که باشه 19 اینچ باشه، سایز بالاتر نمیخوام.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
184
سلام
من دارم به سیستم برای گیم جمع می کنم. کارت گرافیکمو R9 280X گرفتم و الآن می خوام یه CPU مناسب بگیرم. به نطرتون Core i5 4460 برای این کارت کافیه؟ توی بازیا با i5 4690 خیلی تفاوت داره از نظر فریم ریت؟
بعد برای این قطعات و مین Asus H97 Pro Gamer و رم 8، پاور 750 وات گرین کافیه؟
ممنون

Emin3m

کاربر سایت
Dec 11, 2011
561
نام
محمدرضا
يه سوال داشتم :dاين كيس هايي مثل Raidmax كه نئون ابي يا رنگ هاي ديگه هستش بايد جدا روش بزاريم يا خودش داره؟!:d همون كولرش هست ؟!
اگه ميشه بگيد قضيش چيه و راهنمايي كنيد
..
يه سيستم بازي تا 1800 هم پيشنهاد بدين(بدون كيس و كيبورد و مانيتور و..)
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام، یه کیس و مانیتور با بودجه 2.500 معرفی کنید. SSD دارم، فقط هارد معمولی 500GB میخوام.
یدونه هم کیس دارم که فنهاش کار میکنه، ولی از برندای معتبر نیست، اگه میشه استفاده کرد، خود کیس رو هم توی قیمت کلی حساب نکنید. اگر هم باید کیس جدید بگیرم که لطفا کیس رو هم معرفی کنید.
هدف هم بازی هست، اگه با افزایش 100 تا 200 تومنی بودجه میشه تغییر محسوسی احساس کرد، تا همون سقف 2.700 هم بشه مشکلی ایجاد نمیشه.
لوازم جانبی مثل ماوس و کیبورد و اسپیکر هم دارم.
مانیتور هم هر چی که باشه 19 اینچ باشه، سایز بالاتر نمیخوام.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

اینا حدود 2800 میشن، برای بازی هم متوسطهو بودجه رو باید بیشتر کنید که بشه پردازنده و گرافیک قویتر برداشت.
مانیتور 19 و 20 هم فرق قیمتی زیادی ندارن، هارد 500 و 1 ترابایت هم همچنین.

سلام
من دارم به سیستم برای گیم جمع می کنم. کارت گرافیکمو R9 280X گرفتم و الآن می خوام یه CPU مناسب بگیرم. به نطرتون Core i5 4460 برای این کارت کافیه؟ توی بازیا با i5 4690 خیلی تفاوت داره از نظر فریم ریت؟
بعد برای این قطعات و مین Asus H97 Pro Gamer و رم 8، پاور 750 وات گرین کافیه؟
ممنون

با بودجه ی محدود بله، 4460 خوبه، اگر بودجه مناسب باشه 4690 هم خوبه اما تفاوتشون زیاد نیست.
مادربرد انتخابی هم خوبه
پاور هم زیاده، یه 600 وات هم کافیه.

يه سوال داشتم :dاين كيس هايي مثل Raidmax كه نئون ابي يا رنگ هاي ديگه هستش بايد جدا روش بزاريم يا خودش داره؟!:d همون كولرش هست ؟!
اگه ميشه بگيد قضيش چيه و راهنمايي كنيد
..
يه سيستم بازي تا 1800 هم پيشنهاد بدين(بدون كيس و كيبورد و مانيتور و..)
ممنون

بعضی کیسها فنشون LED های رنگی داره، بعضی فنهای LED دار رو میشه جداگانه خریداری کرد و نصب کرد، هم لامپ نئون و هم کابل LED مخصوص کیس در رنگهای مختلف جداگانه هم موجودن، همراه با ریموت!
تا 1800 میشه سیستم رده پایین بست فقط:

M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 750Ti 2GB GDDR5

سلام ...با 2.5 میلیون میشه سیستم گیم(فقط کیس) جمع کرد ؟؟؟اگه میشه لطفا قویترین سیستم ممکن رو معرفی کنید....

M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS 760 2GB GDDR5
CASE:GREEN X1

بهترین انتخاب برای یه سیستم رده متوسط گیمینگ هست.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
مدل انتخابی خودتون هم براسیهای خوبی داشته، Bass کمی بالایی داره و ظاهرش هم که عالیه!
برخی مدلهای CREATIVE و مدلهای فیلیپس که ارزونتر هستن هم توصیه میشن، مدلهای عمدتا مخصوص موزیک و مانیتورینگ سنایزر هم هستن که گرونترن.
اقا فرشید مرسی بابت پاسخ به سوال از برند هایی که عرض کردید هم میشه چند مدل بگید و از اونجایی که من بیشتر برای گوش دادن به اهنگ میخوام کدوم مدل بهتره ؟

Warian

کاربر سایت
May 4, 2014
45
سلام اقا فرشید ۱ کیس + مانیتور + موس و کیبرد تا ۴۱۰۰ پیشنهاد بدین خودم نظرم سیستم بر پایه amd باشه چون کارم گیم و مالتی مدیاست

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
سلام دوستان
میگ این quad core یهنی چند هسته ای میشه ؟
الان مله من 3.1 core i5 44440
گرافک هم gtx 970
ram 8
بعد باسه یک بازی مثل EVE online که پردازنده پیشنهادیش بیشتر ماله من ولی گرافیک پیشنهادیش کمتر ماله من باشه موقع بازی که گرافیک رو اخرین تنظیمات باشه cpu به تقلا میوفته ؟

چون سیستم گرافیک پیشنهادی راحت قبول میکنه ولی cpu پیشنهادی 3.2 core i5 4570 هستش
ماله من هم گیگاهرتز اش یه کم کمه هم اون شماره ها الان معاره مقایشه این 2 تا cpu رو هرتز هست یا او عدد 4 رقمی ؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
سلام نمیدونم سوالی که دارم جاش اینجاست یا نه
دوربینهای مدار بسته ای که در فروشگاه ها ، مدارس و اداره جات نصب شده ، صدا رو هم ضبط میکنه یا تنها تصویره ؟!
با چه فرمتی ذخیره میکنه ؟ دوربینی که HD هم ضبط کنه موجوده ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید مرسی بابت پاسخ به سوال از برند هایی که عرض کردید هم میشه چند مدل بگید و از اونجایی که من بیشتر برای گوش دادن به اهنگ میخوام کدوم مدل بهتره ؟

خب برای Hands free از Creative میشه EP-630 رو توصیه کرد از سنایزر هم مدل مشابهش خیلی گرونتر هست
مدل مدنظر خودتون رو از Razer هم بگیرید خیلی خوبه.

سلام اقا فرشید ۱ کیس + مانیتور + موس و کیبرد تا ۴۱۰۰ پیشنهاد بدین خودم نظرم سیستم بر پایه amd باشه چون کارم گیم و مالتی مدیاست

برای گیم و مدیا هم چیزی از AMD توصیه نخواهد شد

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 960 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN X2
MONITOR: ASUS VX238H

اینا حدود 4020 میشن، حدود 100 تومن هم ماوس و کیبرد رو در نظر بگیرید.

سلام دوستان
میگ این quad core یهنی چند هسته ای میشه ؟
الان مله من 3.1 core i5 44440
گرافک هم gtx 970
ram 8
بعد باسه یک بازی مثل EVE online که پردازنده پیشنهادیش بیشتر ماله من ولی گرافیک پیشنهادیش کمتر ماله من باشه موقع بازی که گرافیک رو اخرین تنظیمات باشه cpu به تقلا میوفته ؟

چون سیستم گرافیک پیشنهادی راحت قبول میکنه ولی cpu پیشنهادی 3.2 core i5 4570 هستش
ماله من هم گیگاهرتز اش یه کم کمه هم اون شماره ها الان معاره مقایشه این 2 تا cpu رو هرتز هست یا او عدد 4 رقمی ؟

4 هسته ای
فکر نمی کنم پردازنده ی پیشنهادی بازی بالاتر از مدل شما باشه، خیلی به سیستمهای پیشنهادی از نظر پردازنده حساس نباشید چون دقیق نیستند. ملاک مقایسه فقط مدل هست، فرکانس مثل سابق اهمیت زیادی نداره.

سلام نمیدونم سوالی که دارم جاش اینجاست یا نه
دوربینهای مدار بسته ای که در فروشگاه ها ، مدارس و اداره جات نصب شده ، صدا رو هم ضبط میکنه یا تنها تصویره ؟!
با چه فرمتی ذخیره میکنه ؟ دوربینی که HD هم ضبط کنه موجوده ؟

برخی مدلها صدا رو هم می تونن ضبط کنن، فرمتها هم بستگی به مدل دوربین ها و کارت DVR مربوطه داره، مدلهای HD هم موجودن، البته اینها ربطی به تاپیک ما نداره.

parsa sony fan

کاربر سایت
Feb 17, 2015
1
سلام میخواستم یه کیس ببندم تا سه و هفتصد و خودم یه چیزی مد نظر دارم:
Gpu: sapphire r9 280x vapor -x oc
Cpu:core i5 4670 k
Hard disk: western digital blue edition 1tb
Ram: adata xpg v1 8gb ddr3
Case :green x5 fusion case
Mother board: gigabyte gaming series ga-h97-gaming 3
Internet card:d-link dwa-525
قیمت این قطعات + یه پاور مناسب اونها چقدر میشه?
اصلا با هم مچ هستن?
پاور چند وات بردارم و در صورت امکان مدل هم معرفی کنید
اگه سیستم بهتری سراغ دارید معرفی کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام میخواستم یه کیس ببندم تا سه و هفتصد و خودم یه چیزی مد نظر دارم:
Gpu: sapphire r9 280x vapor -x oc
Cpu:core i5 4670 k
Hard disk: western digital blue edition 1tb
Ram: adata xpg v1 8gb ddr3
Case :green x5 fusion case
Mother board: gigabyte gaming series ga-h97-gaming 3
Internet card:d-link dwa-525
قیمت این قطعات + یه پاور مناسب اونها چقدر میشه?
اصلا با هم مچ هستن?
پاور چند وات بردارم و در صورت امکان مدل هم معرفی کنید
اگه سیستم بهتری سراغ دارید معرفی کنید

خب انتخاب خودتون خوبه، قطعات هم مچ هستن، رم باید دو تا ماجول 4 گیگی باشه.
پاور هم یه 600 وات گرین کافیه

قیمت اینا با احتساب پاور در کل حدود 3030 میشه ، اما اونی که من توصیه می کنم و انتخاب خیلی بهتری بای بازی هست:

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN X2

حدود 4 تومن میشه.

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
درود
میخواستم ببینم فکر میکنید core i7 3770 حدودا تا چند وقت دیگه میتونه پاسخگوی بازی ها باشه و این که عاقلانست مادربوردو عوض کنم برم تو فکر یه 4790؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر