مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
سیستم با هدف گیمینگ تهیه شده و بدون توجه به قیمت قطعات، هدف بدست آوردن بالاترین نتایج در آمار بنچمارک ها از بهترین ترکیب ممکن قطعات روز دنیا بوده و لزوما به معنای کیفیت یا راندمان بالاتر گیمینگ نیست( یعنی 95 تا 99 درصد همین راندمان رو با هزینه ی نصف این هم میشه در بازیها بدست آورد!)

شما حدود بودجه رو بگی می تونم بهت ترکیب مناسب سیستمی رو که از همون Origin می شه تهیه کرد بهت بگم، هر چند که همین ترکیب رو میشه در داخل و با هزینه ی کمتر و راندمان بالاتر فرآهم کرد .

قطعا شما برای 4K نیاز به سیستمی حداقل با دو کارت گرافیکی ( یه 980 تکی هم اکثرا کم میاره)خواهید داشت تا فریم مناسب و آخرین تنظیمات رو بگیرید و تفاوت سیستم پیشنهادی ما با سیستم لیست شده شما هم مهمترینش در انتخاب کارت گرافیکها خواهد بود.
همونطور که گفتم بستن سیستم در داخل بی نهایت منطقی تر از وارد کردن سیستم آماده و سفارشی هست! ( شرایط ایران، عدم پشتیبانی و غیره)
.
سیستمی که گفتم ۳ تا تایتان داره (فک کنم شما فک،کردید یکی داره). در هر صورت بودجم حداکثر ۳۰ ولی اگه چیز خیلی تاپی باشه میتونم تا ۳۵ هم بیام.
درمورد بستن تو داخل والا میگن تایتان حول و حوش ۱۰ تومان هستش که ۳ تاش میشه ۳۰ تومن درحالی که اون سیستمی که بالا گفتم کلا ۲۵ تومن درمیاد، میشه بیش تر توضیح بدید؟
پ.ن: درمورد راندکان اگه درست متوجه شده باشم شما میگید این قطعات دیگه بیش از حد قوی هستن و با کم ترش هم میشه همون ۱۲۰ فریم رو گرفت اما نکته ای که هست اینه که واقعا نمی خثام حتی ۱۵-۱۶ تومن بدم اما محبور شدم سال بعد دوباره یسری قطعات رو تعویض کنم چون همونطور که گفتم من رو 4k بازی می کنم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام من بعد از کلی تحقیقات به این سیستم رسیدم زیر 5 میلیون .الته کیس و هارد و مانیتور رو دارم اونا رو حساب نکردم.به نظرتون برای 1080p روی 60fps مناسبه تا آخر نسل؟

ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB 750000

Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor 775000

Geil Evo Potenza 16GB 8GBx2 2666Mhz DDR3 759000

EVGA SuperNOVA 850 G2 80Plus Gold Power Supply 585000

Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4GB GDDR5 1680000

Geil ZENITH S3 120GB SATA3 SSD 325000

اول از همه که تغییر نسل مختص کنسولها هست و نه PC، در واقع پیشرفت PC در چرخه ی دو سال یکبار انجام میشه و پس از اون نمیشه بدون ارتقای گرافیک باز هم 60 فریم رو تضمینی و باآخرین تنظیمات بدست آورد.
شما بهتره بجای خرید پاور 850 وات که بیش از نیاز هست یه 600 وات برداری و در عوض پردازنده رو به 4790K تغییر بدی

لزومی به خرید ماجول 2666 هم نیست، 2133 هم کفایت می کنه، SSD هم مدل بهتری مثل CORSAIR FORCE GS میشه برداشت.

سیستمی که گفتم ۳ تا تایتان داره (فک کنم شما فک،کردید یکی داره). در هر صورت بودجم حداکثر ۳۰ ولی اگه چیز خیلی تاپی باشه میتونم تا ۳۵ هم بیام.
درمورد بستن تو داخل والا میگن تایتان حول و حوش ۱۰ تومان هستش که ۳ تاش میشه ۳۰ تومن درحالی که اون سیستمی که بالا گفتم کلا ۲۵ تومن درمیاد، میشه بیش تر توضیح بدید؟
پ.ن: درمورد راندکان اگه درست متوجه شده باشم شما میگید این قطعات دیگه بیش از حد قوی هستن و با کم ترش هم میشه همون ۱۲۰ فریم رو گرفت اما نکته ای که هست اینه که واقعا نمی خثام حتی ۱۵-۱۶ تومن بدم اما محبور شدم سال بعد دوباره یسری قطعات رو تعویض کنم چون همونطور که گفتم من رو 4k بازی می کنم

خیر،من فکر نکردم، اتفاقا متوجه شدم که گفتم لزومی به اون همه هزینه نیست و با نصف اون بودجه هم میشه راندمان 95 درصدی بدست آورد!

اولا که تایتان اصولا مختص گیمینگ نیست و دوما که راندمان 980 بیشتر از تایتان معمولی و راندمان 980 SLI هم بیشتر از TITAN Z هست، بنابراین هرگز خرید تایتان از هیچ مدلی( حتی بدون در نظر گرفتن قیمت) عاقلانه نیست.

سوما راندمان SLI در حالت 3 و 4 کارتی هیچ وقت به اندازه ی راندمان دو کارتی افزایش پیدا نمی کنه و اگرم بیشتر بشه فقط در حد بنچمارکها هست و نه در بازیها، بعلاوه اینکه مشکلات جانبی دیگه ای هم پیش میاد. بنابراین راندمان 2 یا 3 تا کارت 980 نهایت چیزی هست که فعلا بدون توجه به قیمت و برای بهینه ترین حالت برای 4K توصیه میشه.

شما بعد از دو سال فقط با ارتقای گرافیک می تونید راندمان بالاتری بدست بیارید، اگر هدف فقط بالاترین راندمان باشه این کار رو حتی با داشتن 3 تا TITAN z هم باید انجام بدید! فرقی نمی کنه.

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
سلام فرشید جان ...

من الان cpu fx 4100 دارم و میخوام ارتقاء بدم به 8350 amd fx میخواستم ببینم همرده ی این cpu در سی پی یو های اینتل کدومه؟ شما خریدش رو توصیه میکنید یا نه ...

مشخصات سیستم:

mianboard :970a_g43
VGA : Asus R9 270x 2gb
Ram : 8gb ddr3 1333

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,163
نام
محسن
سلام آقا فرشید من این سیستمو با کمک شما حدود دو هفته پیش جمع کردم

cori 5 4690 k
970
B85
a-data xpg v2 2*4gb 1600 cl9
600 green
من یه هفته پیش هم راجب اضافه کردن فن تو کیس x1 سوال کردم که شما گفتید احتیاجی نیست حالا سوالم اینه دمای cpu تو حالت معمولی بین 31 تا 33 هستش و در حالت تحت فشار تو بازی فارکرای 4 ماکزیمم بین 65 تا 68 هستش واینم بگم که من از خود فن معمولی اینتل استفاده میکنم به نظرتون دماش عادیه یا باید واسه cpu کولر بگیرم اگه آره بین 100 تا 150 یه مدل معرفی کنید ممنون

نظرتون راجب این مدل ؟

CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho

آخرین ویرایش:

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
سلام فرشید جان ...

من الان cpu fx 4100 دارم و میخوام ارتقاء بدم به 8350 amd fx میخواستم ببینم همرده ی این cpu در سی پی یو های اینتل کدومه؟ شما خریدش رو توصیه میکنید یا نه ...

مشخصات سیستم:

من قبلا عاشق AMD بودم ولی از وقتی این بنچ مارکها رو دیدم دیگه دل زده شدم.
AnandTech | Bench - CPU

تو بیشتر وقتا هم Intel Core i3 4360 بهتر هست.

این اتفاق برمیگرده به معماری خارق العاده سی پی یو های اینتل.
بهترین همیشه فرکانس و کش بالا نیست معماری تو عملکرد بیشترین تاثیر رو داره.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام فرشید جان ...

مشخصات سیستم:

8350 رو میشه همرده ی Core i3 4160 یا گاهی اوقات هم همرده ی Core i5 2500 قدیمی اینتل میشه در نظر گرفتش که با توجه به فرکانس بالا و هشت هسته ای بودنش وقتی همرده ی دو هسته ای اینتل میشه یعنی بهینه کار نمی کنه و معماری ناکارآمدی داره، یا حداقل برخی نقاط توی Pipeline این پردازنده گلوگاه هستن.

من اصلا توصیه نمی کنم، بجاش خرید مادربرد نسل جدید اینتلی و پردازنده ی مناسب رو توصیه می کنم که قطعا راندمان بهتری داره و جای ارتقا هم خواهد داشت.

سلام آقا فرشید من این سیستمو با کمک شما حدود دو هفته پیش جمع کردم

cori 5 4690 k
970
B85
a-data xpg v2 2*4gb 1600 cl9
600 green
من یه هفته پیش هم راجب اضافه کردن فن تو کیس x1 سوال کردم که شما گفتید احتیاجی نیست حالا سوالم اینه دمای cpu تو حالت معمولی بین 31 تا 33 هستش و در حالت تحت فشار تو بازی فارکرای 4 ماکزیمم بین 65 تا 68 هستش واینم بگم که من از خود فن معمولی اینتل استفاده میکنم به نظرتون دماش عادیه یا باید واسه cpu کولر بگیرم اگه آره بین 100 تا 150 یه مدل معرفی کنید ممنون

نظرتون راجب این مدل ؟

CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho

مبارکه،
دماها کاملا طبیعی هستن و صرفا بخاطر این دماها نیازی به تعویض فن نیست
اما اگر کم صداتر شدن خنک کننده در هنگام بار زیاد و همینطور پایداری بیشتر سیستم یا اورکلاک پردازنده ی مخصوص اورکلاک شما مدنظر باشه خرید همین مدلی که گفتی هم توصیه میشه، عکسش هم توی پروفایلم هست!

سلام
آقا فرشید، رم گوشی با سرعت بالا (برای گلکسی S5) چی پیشنهاد میکنید؟
ترجیحا 32 یا 64 گیگ باشه
ممنون

من برای خودم چون نیاز به پشتیبان گیری از گوشی قبل از ارتقا به Android 5.0 رو داشتم و حجم برنامه ها هم زیاد بود، Silicon Power UHS-U1 رو گرفتم، جدیدا مدل UHS-U3 هم اومده که سریعتر هست و بعضی فروشنده ها دارن، شما هم همون رو بگیر.

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
8350 رو میشه همرده ی Core i3 4160 یا گاهی اوقات هم همرده ی Core i5 2500 قدیمی اینتل میشه در نظر گرفتش که با توجه به فرکانس بالا و هشت هسته ای بودنش وقتی همرده ی دو هسته ای اینتل میشه یعنی بهینه کار نمی کنه و معماری ناکارآمدی داره، یا حداقل برخی نقاط توی Pipeline این پردازنده گلوگاه هستن.

من اصلا توصیه نمی کنم، بجاش خرید مادربرد نسل جدید اینتلی و پردازنده ی مناسب رو توصیه می کنم که قطعا راندمان بهتری داره و جای ارتقا هم خواهد داشت.
.
سلام
پردازنده های ای ام دی رو میگن تو رندر بهتر عمل میکنه باتوجه به تعداد هسته و فرکانس بالا ...درسته این حرف؟
تو بنچمارکا که خوب نیستن به نسیت رقیبش،بنچمارکا بر اساس گیم گرفته میشه؟یا تو همه نرم افزارا بدتره به نسبت اینتل؟

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241

مبارکه،
دماها کاملا طبیعی هستن و صرفا بخاطر این دماها نیازی به تعویض فن نیست
اما اگر کم صداتر شدن خنک کننده در هنگام بار زیاد و همینطور پایداری بیشتر سیستم یا اورکلاک پردازنده ی مخصوص اورکلاک شما مدنظر باشه خرید همین مدلی که گفتی هم توصیه میشه، عکسش هم توی پروفایلم هست!

من برای خودم چون نیاز به پشتیبان گیری از گوشی قبل از ارتقا به Android 5.0 رو داشتم و حجم برنامه ها هم زیاد بود، Silicon Power UHS-U1 رو گرفتم، جدیدا مدل UHS-U3 هم اومده که سریعتر هست و بعضی فروشنده ها دارن، شما هم همون رو بگیر.

فرشید جان تا 1100 تومن چه cpu و مادربوردی پیشنهاد میدی از اینتل که هم از 8350 بالاتر باشه و هم بتونم راندمان بهتری با r9 270x 2gb در بازیهای آینده بگیرم و بتونم رو آخرین تنظیمات بازی ها رو اجرا کنم...

این 3 تا قطعه رو هم میخوام بفروشم چند بفروشم خوبه فرشید جان؟

mainboard : msi 970a_g43
Mainboard :760gm_p21
Cpu :amd fx 4100

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام
پردازنده های ای ام دی رو میگن تو رندر بهتر عمل میکنه باتوجه به تعداد هسته و فرکانس بالا ...درسته این حرف؟
تو بنچمارکا که خوب نیستن به نسیت رقیبش،بنچمارکا بر اساس گیم گرفته میشه؟یا تو همه نرم افزارا بدتره به نسبت اینتل؟

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

در کل در برخی نرم افزارهای پردازشی یا محاسباتی بله، کمی بهتر عمل می کنن و می تونن به رده ی پایین Core i7 ها هم برسن، اما باز هم راندمانشون در حد اونها نیست و عموما ضعیفتر عمل می کنند.
در مورد فرکانس خیر، فرکانس بالا توی معماری اونها کمکی به راندمان بالاتر نمی تونه بکنه، مشکل اصلی معماری شبیه سازی شده و مشکل دار اونها هست.

بنچمارکهایی که ما مرتب ازشون نقل می کنیم و پبش فرض داریم منظور گیم هست. چون تقریباا تمام دوستان سیستم گیمینگ مدنظرشون هست و فروم هم تخصصی گیمینگ هست. کسی سیستم دیگه ای بخواد هدفش رو اعلام می کنه.

فرشید جان تا 1100 تومن چه cpu و مادربوردی پیشنهاد میدی از اینتل که هم از 8350 بالاتر باشه و هم بتونم راندمان بهتری با r9 270x 2gb در بازیهای آینده بگیرم و بتونم رو آخرین تنظیمات بازی ها رو اجرا کنم...

این 3 تا قطعه رو هم میخوام بفروشم چند بفروشم خوبه فرشید جان؟

mainboard : msi 970a_g43
Mainboard :760gm_p21
Cpu :amd fx 4100

CPU:INTEL Core I5 4690
M/B:ASUS H97-PRO GAMER

اینا میشن 1200 و بهترین راندمان رو با این بودجه داره. این رو هم بخری کارت گرافیکت ممکنه گلوگاه بشه، اون کارت قرار نیست بتونه تمام بازیها رو با آخرین تنظیمات اجرا کنه!

از قیمت پایه ی قطعات خودت هم چون AMD هست و قدیمی اطلاعی ندارم، خیلی نمیشه قیمت دقیقی گذاشت.

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
سلام به همگی میخواستم بدونم ایا کارت گرافیکی که به pci 2.0 می خورد ایا به pci 3.0 هم میخورد چون من میخواستم یک مادربورد بخرم ولی فقط از pci 3.0 ساپورت میکنه ولی کارت گرافیک من الان روی مادربوردی هست که از pci 2.0 پشتیبانی میکنه وسله و میخواستم این کارتو به مینبورد جدیدم انتقال بدم ایا میشه ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام به همگی میخواستم بدونم ایا کارت گرافیکی که به pci 2.0 می خورد ایا به pci 3.0 هم میخورد چون من میخواستم یک مادربورد بخرم ولی فقط از pci 3.0 ساپورت میکنه ولی کارت گرافیک من الان روی مادربوردی هست که از pci 2.0 پشتیبانی میکنه وسله و میخواستم این کارتو به مینبورد جدیدم انتقال بدم ایا میشه ممنون.

بله ، می خوره و مشکلی هم نداره.

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
فرشید جان من2 سوال دارم که مشخصات سیستم من

M/B: ASUS B85-PLUS
CPU: INTEL Core I5 4440
VGA: ASUS Geforce GTX 970
RAM: 8GB DDR3 1600 (CORSAIR XMS3 1600)
HDD: SEAGATE 1TB
SSD: ADATA 300GB
POWER: GREEN 650W
Case: GREEN X5

میخواستم بدونم که پاور من جواب این قطعات رو میده یا نه و اینکه پاورهای green کیفیتشون چطوره (چون یکی از فروشندها گفته بود که پاور green توش خرابی زیاده)

بعد سوال بعدیم اینه که CPU من مشکلی با کارتم نداره (چون CPU نسبت به کارتم ضعیفتره) و بازی رو مثل Assassins_Creed_Unity میتونم رد درجه Ultra بازی کنم
[h=3]با تشکر[/h]

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام
ایا سی پی یو های core i5 4690 و یا core i7 4790 میتوانند تا اخر نسل بدون مشکل از پس بازی ها بربیایند؟ گرافیک مهم نیست (r9 280). فقط می خوام بدونم این سی پی یو ها تا پایان نسل دووم میارند یا نه؟ و به نظر شما کدام را بخرم؟(چون بودجه محدود است)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
فرشید جان من2 سوال دارم که مشخصات سیستم من

M/B: ASUS B85-PLUS
CPU: INTEL Core I5 4440
VGA: ASUS Geforce GTX 970
RAM: 8GB DDR3 1600 (CORSAIR XMS3 1600)
HDD: SEAGATE 1TB
SSD: ADATA 300GB
POWER: GREEN 650W
Case: GREEN X5

میخواستم بدونم که پاور من جواب این قطعات رو میده یا نه و اینکه پاورهای green کیفیتشون چطوره (چون یکی از فروشندها گفته بود که پاور green توش خرابی زیاده)

بعد سوال بعدیم اینه که CPU من مشکلی با کارتم نداره (چون CPU نسبت به کارتم ضعیفتره) و بازی رو مثل Assassins_Creed_Unity میتونم رد درجه Ultra بازی کنم
با تشکر

لیست که به نظر لیست پیشنهادی خودم هست، بنابراین اگر مدلی رو معرفی کردم باز هم تایید میشه!
بله پاور 650 بیش از نیاز این سیستم هم هست

در مورد پردازنده هم نمیشه یه Core i5 رو ضعیف خطاب کرد، در اکثر بازیها هیچ افت فریمی از سمت پردازنده نخواهید داشت، مگر در صحنه های انگشت شمار و بازیهایی که به پردازنده خیلی فشار بیارن. AC Unity هم فعلا خودش مشکل داره و بار زیادی رو هم روی گرافیک و هم روی پردازنده میزاره که چون فعلا گرافیک نمی تونه فریم بهینه تولید کنه پردازنده هم گلوگاه نیست. اما مثلا اگر دوتا 970 داشته باشید با شرایط فعلی این بازی یه 4440 گلوگاه ایجاد می کنه.

ویرایش:کیفیت پاورهای گرین هم در کل سطح خوبی هست و رقابتی هستن. سری HP قطعات خوبی داره و سری OC هم قطعاتش بهترین در سطح جهانی هستن. تمام اینها هم سفارشی تولید میشن، وارداتی هستن.
گارانتیشون هم معتبره، خراب بشه بدون سوال عوض می کنن، چون تا مدت زیادی گارانتی تعویض دارن.

سلام
ایا سی پی یو های core i5 4690 و یا core i7 4790 میتوانند تا اخر نسل بدون مشکل از پس بازی ها بربیایند؟ گرافیک مهم نیست (r9 280). فقط می خوام بدونم این سی پی یو ها تا پایان نسل دووم میارند یا نه؟ و به نظر شما کدام را بخرم؟(چون بودجه محدود است)

اتفاقا گرافیک برای دوام آوردن مهمتر هست تا پردازنده
بله، هم 4690 و هم 4790 تا 2 یا 3 سال آینده و شایدم بیشتر مشکلی برای اجرای سنگینترین بازیها نخواهند داشت.

اگه بودجه محدود هست همون 4690 کفایت می کنه. اگر سریعترین مدل گرافیک مثلا 970/980 یا R9 290/290X رو داشته باشید( یعنی دیگه آخرین مدلها باشه) و بودجه ی کافی مونده باشه در اون صورت میشه بجای 4690 به سمت خرید 4790 هم رفت. 4790 بخاطر قدرت بیشتر عمر عملیاتی طولانیتری هم خواهد داشت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر