مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
مهندس فرشید
خمون R9 280 X میگیرم نمیتونم 200-300 بزارم همین کارت هم خودت قلگبلا تو یکی از تایپک ها گفته بودی جز دسته نسل جدید و نسبتا قدرتمند خست .

آخرین ویرایش:

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
مهندس فرشید
این GTX 980 تو درجه کارت های قدرتمند دسته بندی میشه دیگه ؟ چون پولش اندازه یک ps4 هست .
شرمنده فرشید جان من جواب میدم!
قدرتمند؟!! بابا قویترین کارت بازاره دیگه! البته از PS4 یه 800 تومنی گرونتره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
مهندس فرشید
خمون R9 280 X میگیرم نمیتونم 200-300 بزارم همین کارت هم خودت قلگبلا تو یکی از تایپک ها گفته بودی جز دسته نسل جدید و نسبتا قدرتمند خست .

بله، اما زمان سریع تغییر می کنه و مدلای جدیدتر میان
درته هنوز کارت 280X هم جدیده و هم قدرتمند، اما بازم می گم اگه تونستی 970 بخر، عمرش بیشتر خواهد بود( عمر عملیاتی)

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
اقا فرشید من بودجه ی اسپکیر رو دور و بر 200 تومن کردم
به نظرتون با این پول بهتره یه 5.1 همین رنجی بگیرم یا یه 2.1 خوب ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
اقا فرشید من بودجه ی اسپکیر رو دور و بر 200 تومن کردم
به نظرتون با این پول بهتره یه 5.1 همین رنجی بگیرم یا یه 2.1 خوب ؟

هم 5.1 میشه خرید و هم 2.1، شرایط انتخاب بین این دوتا هم بسته به مواردی داره که گفتم.

اگر 2.1 بگیرید فقط قویتر و با کیفیتتر میشه، اما مدل 5.1 فقط برای بازی و فیلم مناسبتر خواهد بود.

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
درود :>
یه سیستم برای اجرای بازی ها رو حداکثر فول اچدی با 50-60 فریم معرفی کنید که بعدا بتونم ارتقا بدمش برای رندرینگ...
قیمت هم بالاتر از 3500-4 تومن نره :D امکان پذیره؟؟
SSD هم بعدا میگیرم مانیتور هم فعلا موجوده.. فقط کیس میخوام :D
و این که محصولات گرین رو دوست ندارم :D

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
یه سیستم برای اجرای بازی ها رو حداکثر فول اچدی با 50-60 فریم معرفی کنید که بعدا بتونم ارتقا بدمش برای رندرینگ...

cpu: Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor/989
motherboard: ASUS H97-Pro LGA1150 H97 Mainboard/469
RAM : Crucial Ballistix Tectical Tracer 8GB 4GBx2 CL8 DDR3 Ram/329
VGA: GIGABYTE GTX 970 OC WF X3 4GB GDDR5/1489
H.D.D: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD/195
power: Corsair CX750M 80 PLUS® Bronze Power Supply/389
CASE:RaidMax Vortex Case/179
جمع کل 4039

خوب میتونی به جای این پاور پاورهای سبک تر هم برداری :EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply /295

فقط یه مشکلی این وسط هست دیگه قابل ارتقا نیست؟!؟!؟!؟
شاید بعدا فقط کارت گرافیک اونم شاید!!!!!!

آخرین ویرایش:

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
جمع کل 4039

خوب میتونی به جای این پاور پاورهای سبک تر هم برداری :EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply /295

بلی در آینده ارتقا میدمش...
پاور که میترسم کمتر از 700 بردارم....فقط تو برونز یا گلدش موندم به نظر شما برا این سیستم برونز کافیه؟
بعد کارت هم G1 بهتر نیست؟ البته پیدا نمیشه نمیدونم از گجا گیرش بیارم...

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
دوست گرامی اگه منظورتون از ارتقا اورکلاک هست باید مادربورد رو از سری z و مشخصا z97 بردارید که گیگا گیمینگ عالیه و سی پی یو رو هم سری فرکانس باز (پسوند k) دارند بردارید.
اما اگه منظورتون ارتقا واقعی هست شما به هیچ وجه نمیتونی ارتقا بدی چون به گفته خیلی از رسانه ها قرار هست سوکت جدید 1151 بیاد و چیپست (دقیق یادم نیست ولی فک کنم) z170 بیاد که دیگه باید مادربورد و سی پی یو خریداری شده رو بفروشید و جدید بخرید پس اینم منتفیه.
حالا منظورتون چی بود؟
و درباره گرافیک بله گیر نمیاد ولی فول اچ دی رو کامل ساپورت میکنه .
شما میتونید مدلهای بالاتر g1 رو هم انتخاب کنید مثل:
Zotac gtx 970 amp! Extreme edition
ولی اگه این دو مدل یعنی زوتاک و g1 گیرت نیومد میتونی
MSI gtx970 gaming
بردارید که از مدل wf بهتره
ولی در کل فول اچ دی 60 رو همشون بخوبی جواب میدن
پاور هم برنز براش کافیه
مگه اینکه بخوای sli کنی که باید بری بالاتر از 800 برداری .

آخرین ویرایش:

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام
قصد خرید یک گیم پد رو دارم. بین گزینه های زیر گیر کردم:
xbox one
razer sabertooth
dualshock 4
آیا مدل جدید دسته های xbox one که دارای سیم mini usb و باتری می باشد در ایران موجود هست یا نه؟

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
یک سوال از کارشناس محترم این تاپیک و دوستانی که مطلعند ،داشتم و اونهم این که ، آیا همچنان پاور گرین به عنوان یک پاور قابل اطمینان مثل سابق ، توصیه می شه؟ (چون یک مورد سراغ دارم ، که یکی از نزدیکان یک پاور 1200 گرین داشت که تا سال 99 گارانتی داشت و دچار مشکل شد و به گارانتی فرستاد اما متاسفانه ، یا عیب یابی نکردند ، یا این که پیچوندند و همون معیوب و که نصف و نیمه کار می کرد پس فرستادند)
اگه پاور دیگه ای توصیه می شه بهترین پاور به لحاظ کارآیی وقیمت (با لحاظ هر دو فاکتور) تو بازار ایران که گارانتی خوبی هم داشته باشه، کدوم پاوره؟
با تشکر پیشاپیش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید

جمع کل 4039

سیستمی که دوستمون گفت خوبه، مشکلی نداره
مادربرد شما هم دیگه نهایت پردازنده ای که الان براش اومده 4790 هست و 4790K که البته روی برد شما قابل اور کردن نیست اما میشه استفاده کرد.
سال آینده پردازنده های سری Broadwell با نام 5xxx هم به بازار میان و قابل استفاده روی همین بردها خواهند بود، اما به نظر نمیاد خیلی سریعتر باشن. سری قویتر 6xxx و با معماری skylake هست که سوکت 1151 دارن و رم DDR4 هم ساپورت می کنن.

در کل نمیشه هم برای رندرینگ قابل ارتقا باشه و هم الان برای بازی با شرایط شما مناسب باشه، اگه قید بازی رو می زدی می تونستی سیستم و مادربرد X99 برداری و پردازنده های بسیار سریعتر 6 هسته ای 5820/5930 که راست کار رندر هست اصلا.

سلام
قصد خرید یک گیم پد رو دارم. بین گزینه های زیر گیر کردم:
xbox one
razer sabertooth
dualshock 4
آیا مدل جدید دسته های xbox one که دارای سیم mini usb و باتری می باشد در ایران موجود هست یا نه؟

معمولا دسته ی XB 360 For Windows بیشترین سازگاری با بازیهای PC رو داره و توصیه میشه. حالا چه مدل تولید خود MS باشه و چه تولید RAZER فرقی نمی کنه، هر دو عالی هستن.

دسته ی XB ONE هم هنوز بطور رسمی و با ساپورت PC به بازار نیومده.

یک سوال از کارشناس محترم این تاپیک و دوستانی که مطلعند ،داشتم و اونهم این که ، آیا همچنان پاور گرین به عنوان یک پاور قابل اطمینان مثل سابق ، توصیه می شه؟ (چون یک مورد سراغ دارم ، که یکی از نزدیکان یک پاور 1200 گرین داشت که تا سال 99 گارانتی داشت و دچار مشکل شد و به گارانتی فرستاد اما متاسفانه ، یا عیب یابی نکردند ، یا این که پیچوندند و همون معیوب و که نصف و نیمه کار می کرد پس فرستادند)
اگه پاور دیگه ای توصیه می شه بهترین پاور به لحاظ کارآیی وقیمت (با لحاظ هر دو فاکتور) تو بازار ایران که گارانتی خوبی هم داشته باشه، کدوم پاوره؟
با تشکر پیشاپیش

دوست عزیز، شرکت گرین معتبر تر از اونه که بخاطر یه پاور اعتبارش رو خراب کنه، من اطمینان دارم یا پاور سالم بوده یا به دلیلی مشکل مشخص نشده، قطعا اینی که شما می گید نیست، مخصوصا اگر به نمایندگی تهران مراجعه کرده باشید.

پاورهای معتبر دیگه از CORSAIR و ENERMAX موجود هست. از برند EVGA هم جدیدا اومده که البته بخاطر پاورهاش معروف نیست.

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
با تشکر پیشاپیش
دوست عزیز
در مورد اینکه گرین خوبه یا بد باید گفت افتضاحه تو دنیا اصلا برند نیست برای این سخنم دلیل اینکه تو سایت گوگل بنویس:
Benchmark power supply
که تو لیستهای مقایسه ایی اسمی از گرین نیست فقط تو ایران طرفدار و فروش داره احتمالا برای برادران عزیز چینی باشد
در کل مدلهای corsair و antec و
با تشکر پیشاپیش
دوست عزیز
در مورد اینکه گرین خوبه یا بد باید گفت افتضاحه تو دنیا اصلا برند نیست برای این سخنم دلیل اینکه تو سایت گوگل بنویس:
Benchmark power supply
که تو لیستهای مقایسه ایی اسمی از گرین نیست فقط تو ایران طرفدار و فروش داره احتمالا برای برادران عزیز چینی باشد
در کل مدلهای corsair و antec و enrmax و coolmaster و...
درکل کورسایر جز بهترین پاورها هست مخصوصا سری RX.

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام .
دوستان بنظرتون میشه به پردازنده core i7 920 استناد کنم و سیستمم رو ارتقا بدم ؟!
فرکانسش رو هم 3گیگاهرتز در نظر بگیرید :D
چون خرید یک سیستم کامل از عهده جیبم بر نمیاد !
هدفم خرید رم ، کارت گرافیک و هارد اضافی هست .

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
سلام .
دوستان بنظرتون میشه به پردازنده core i7 920 استناد کنم و سیستمم رو ارتقا بدم ؟!
فرکانسش رو هم 3گیگاهرتز در نظر بگیرید :D
چون خرید یک سیستم کامل از عهده جیبم بر نمیاد !
هدفم خرید رم ، کارت گرافیک و هارد اضافی هست .
هدف شما از ارتقا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر